Jump to content

Souvenirs


Laczy76

Recommended Posts

Bizonyara eszrevettetek, hogy kezdenek szaporodni a profil souvenirs resze alatt az ikonok. Tobb orszag mellett mar Csehorszagnak is van es Szlovakia is tervbe van veve. Ha szeretned, hogy Magyarorszag is kapjon egyet, szavazz ra minel tobb ponttal a Vote gomb segitsegevel ezen az oldalon...

 

http://feedback.geocaching.com/forums/8071...nir-for-hungary

Rendben, csak valaki mesélje el végre, hogy ezek mik, mire jók, és hogy lehet hozzájuni? (honnan van nekem is öt db? :) )

Edited by BiharyG
Link to comment

Rendben, csak valaki mesélje el végre, hogy ezek mik, mire jók, és hogy lehet hozzájuni? (honnan van nekem is öt db? :) )

Amennyire felfogtam ezek virtuális "emléklapok". "Semmire nem jók", amennyire "semmire sem jó" egy túra emléklapja: önmagában semmi értéket nem képvisel. Úgy lehet hozzájutni, hogy "valahol" vagy "valamikor" megtalálsz ládákat. Bár kifejezetten leírva azt nem láttam, hogy melyiket miért kaptam, de ki lehet találni:

- a 10/10/10/10 -et azért kaptam, mert 2010. október 10.-én jelentettem be találatot

- a cseh szuvenírt - gondolom - azért kaptam, mert megtaláltam csehországi ládát

Gondolom a német tartományi szuvenír a különböző tartománybeli megtalálásokért jár.

Link to comment

Amennyire felfogtam ezek virtuális "emléklapok". "Semmire nem jók", amennyire "semmire sem jó" egy túra emléklapja: önmagában semmi értéket nem képvisel. Úgy lehet hozzájutni, hogy "valahol" vagy "valamikor" megtalálsz ládákat. Bár kifejezetten leírva azt nem láttam, hogy melyiket miért kaptam, de ki lehet találni:

- a 10/10/10/10 -et azért kaptam, mert 2010. október 10.-én jelentettem be találatot

- a cseh szuvenírt - gondolom - azért kaptam, mert megtaláltam csehországi ládát

Gondolom a német tartományi szuvenír a különböző tartománybeli megtalálásokért jár.

Hacsak így nem... :) Köszi, megyek szavazni. Esetleg a másik topicban (magyar geoérme) folyó ötletelés ide is hasznos lenne, nem?

Link to comment

Az van, hogy kaptam Horsttol egy levelet, mi szerint már készül a magyar 'ajándék', és tőle kérnek pár ötletet. Szóval, akkor mibe maradtunk? Horst szerint ne legyen nagyon bonyolult, és ne feledjük a paprikát! bad_boy_animated.gif

 

A kalocsai szárítottat nagyon támogatom!

Link to comment

Az van, hogy kaptam Horsttol egy levelet, mi szerint már készül a magyar 'ajándék', és tőle kérnek pár ötletet. Szóval, akkor mibe maradtunk? Horst szerint ne legyen nagyon bonyolult, és ne feledjük a paprikát! bad_boy_animated.gif

 

 

Én leginkább a kilenclyukú hidat és egy szürkemarhát, gémeskúttal tudom elképzelni, főleg ahogy néztem az eddigieket (cseh és szlovák, illetve néhány német tartomány). Az eléggé jellemző lehet hazánkra. Esetleg egy címert még a kicsi képre középre, fent.

Link to comment

Az van, hogy kaptam Horsttol egy levelet, mi szerint már készül a magyar 'ajándék', és tőle kérnek pár ötletet. Szóval, akkor mibe maradtunk? Horst szerint ne legyen nagyon bonyolult, és ne feledjük a paprikát! bad_boy_animated.gif

 

Nekem souvenir-ként a Lánchíd, vagy a Parlament épülete, esetleg mindkettő együtt a Duna folyó partján tetszene!

Link to comment

Egy buso maszk az szertinem is jo. Talan ez a legjobb otlet.

 

"A farsangi alakoskodó szokások eredetét történelmi népmonda magyarázza. A busójárásnak, a mohácsi délszláv népcsoport, a sokácok, látványos farsangi beöltözésének, maszkviselésének előzménye a 150 évig elnyomó hatalomként Magyarországon táborozó török kiűzéséhez kapcsolódik."

Forrás: http://www.puszta.com/hun/hungary/cikk/farsang

 

Ergo ez nem magyar szokás, nem támogatom.

 

Népviselet: melyik falu népviseletét tennéd rá a képre? Szerintem ez se jó ötlet, esetleg, ha oda jutunk, hogy megyénként akarunk valamit, akkor jó lehet...

Link to comment

Nehéz lessz olyan motívumot találni ami minden régióra jellemző.

 

Puli (és ne gyertek különféle rasztokkal) a vájogház (tetszés szerinti téjegység) előtt közvetlenül a gémeskút (még mielőtt vita lenne belőle természetesen akácfából) mellett, az udvarban libák rohangálnak (természetesen nem állatkínzással tömöttek, hanem boldog természetes halálra váró jószágok) és mindez a paprikaföld előtt látható (itt román vendégmunkások serénykednek). A házon természetesen hagymafűzérek láthatók (a fokhagyma kínai nehogy vita legyen belőle), a pincében pálikafőző (alu kukta magyar timföldből szovjet testvérvárosban feldolgozva), a kapu előtt Vám és Pénzügyűr terepjáró (ez japán márka).

Ja ás természetesen van juh is (merinó, csak hogy meg tudjuk indokolni a puli jelenlétét, és tudm hogy nem őshonos) :)

Link to comment

"A farsangi alakoskodó szokások eredetét történelmi népmonda magyarázza. A busójárásnak, a mohácsi délszláv népcsoport, a sokácok, látványos farsangi beöltözésének, maszkviselésének előzménye a 150 évig elnyomó hatalomként Magyarországon táborozó török kiűzéséhez kapcsolódik."

Forrás: http://www.puszta.com/hun/hungary/cikk/farsang

 

Ergo ez nem magyar szokás, nem támogatom.

 

En is bocsanatot kerek, amiert ellent mondok neked ... :rolleyes: ... de igenis magyar nepszokas.

 

2009-ben az UNESCO felvette a mohácsi busójárást az emberiség szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára.

 

http://www.szellemiorokseg.hu/index.php?menu=111&pmenu=52&m=unesco_listak&ul_id=34

 

http://www.unesco.org/culture/ich/index.php?pg=00011&RL=00252

Edited by kia71
Link to comment

Inkább Tas ötletét támogatom. Arra figyelni kell, hogy kicsiben is jól látszódjon, ne legyen túlzsúfolt.

A szlovák szuveníren mi van? Törött síléc? :lol:

 

Nem silec, szlovak nepi hangszer (fujara):

 

A magyar suvenirnel en is Tas otletet tamogatom ("kilenclyukú hidat és egy szürkemarhát, gémeskúttal tudom elképzelni"), vagy valami hasonlot.

Edited by Laczy76
Link to comment

igazábol lemaradt a szavazásról a szürke marha.

 

Viszont ara gondoltam, hogy igazából fürdő nemzet vagyunk - úgy értem rengeteg a termál fürdő, nem kellene ezt kifejezni egy ilyen szuvenírral?

 

Úgyis sok az egyéb bejegyzés, kiegészítem a szavazást - bocs azoktól, akik eddig szavaztak...

Link to comment

igazábol lemaradt a szavazásról a szürke marha.

 

Viszont ara gondoltam, hogy igazából fürdő nemzet vagyunk - úgy értem rengeteg a termál fürdő, nem kellene ezt kifejezni egy ilyen szuvenírral?

 

Úgyis sok az egyéb bejegyzés, kiegészítem a szavazást - bocs azoktól, akik eddig szavaztak...

óóó, de mennyire szeretem az ilyeneket...

sikerült kétszer is elküldenem az újabb szavazatokat, ráadásul nem tudom törölni

Link to comment

Nos a lánchíd-parlament vs. gémeskút-szürkemarha áll döntetlen állásra.

Ezt küldjem el, hogy ők válasszanak, vagy döntsünk helyettük? Én a másodikra szavazok :D

Gyors választ kérek!

 

Legyen ujabb szavazas, de csak a Lanchid es a gemes kut kozott lehet valasztani es mindeki csak egyre szavazhat. Sokan szavaztak mindkettore.

Link to comment

Nekem az is jó,ha új szavazás lesz majd,de szerda este volt megadva és én is csak ma reggel láttam,így még lehet lesz egy két szavazat.Persze ha siettetnek akkor nincs sok választás,de akkor legközelebb egy szavazás vége időpontnál legközelebb erre is érdemes lesz figyelni.

Edited by 5N
Link to comment

A gemeskut meg a Hortobagyot jelkepezi es a 18. szazadi Magyarorszagra utal. :rolleyes:

A Széchenyi Lánchíddal csak az a bajom, hogy hihetetlen mód elcsépelt motívum, még a gémeskút/szürkemarha párosnál is sokkal jobban.

 

Sajnos ez igy van, de ha nem igy lenne, akkor kulfoldon nem ismernek.

Link to comment

A gemeskut meg a Hortobagyot jelkepezi es a 18. szazadi Magyarorszagra utal. :rolleyes:

A Széchenyi Lánchíddal csak az a bajom, hogy hihetetlen mód elcsépelt motívum, még a gémeskút/szürkemarha párosnál is sokkal jobban.

Szerintem nem kell nekünk valami újat kitalálni. Nem biztos, hogy sikeres lenne. Én a rég bevált sztereotípiákat alkalmaznám. Pl New York állam suvenirjében a Szabadság Szobor, a Niagara Vízesés, meg az Empire State Building van. Szinte ezek jutnak mindenkinek az eszébe New York államról. Floridánál egyszerűen egy alligátor van aki narancsot majszol. Florida = Orange state. Németországi Bajorország pedig a Neuschwanstein kastélyt választotta, ami szinte a legismertebb bajorországi látványosság.

Szóval hiába elcsépelt a lánchíd/parlament/gémeskút, egy jó grafikával szerintem bomba lehet. Kellene infó arról, hogy nekünk csak ötletelgetni kell, vagy akár grafikai koncepciókat is készíthetünk. Ha igen, akkor álljunk neki, és grafikus vénával megáldott kesserek gondolkozzanak képekben.

suv_bayern_www.kepfeltoltes.hu_.png

suv_florida_www.kepfeltoltes.hu_.png

suv_new_york_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...