Jump to content

Mapa keszy w Europie


Thathanka

Recommended Posts

Przy mniejszym zoomie wyświetlana jest tylko część skrytek, stąd polska wygląda tak biednie (u nas głównie są skupiska wokół miast). Z drugiej strony gdyby wszystkie skrytki były wyświetlane przy małym zoomie to wtedy w Niemczech byłaby masakra. Z rzeczy technicznych: jest warstwa OpenStreetMap.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Wiesz, patrząc na tą mapę, to zarysowuje się podział na 3 regiony, które dla przypadkowego odbiorcy mogą być interpretowane jako: Unia Europejska (Europa cywilizowana), Bałkany (Europa konfliktów zbrojnych), Związek Radziecki (Europa krajów dzikich). Jak zwał tak zwał, na tej mapie Polska stanowi jedną plamę z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Nawet Rumunia i Bułgaria jakoś tak są bardziej zapełnione. Przecież to również jest forma promocji kraju. Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie, gdy widzicie kraj z niewielkim zagęszczeniem skrytek? Zwykle powody są takie - że jest to kraj nędzy gospodarczej, że jest to kraj dyktatury wojskowo-policyjnej, że jest to kraj odludny z przewagą pustyń, bagien i dzikich plemion bez jakiejkolwiek infrastruktury.

Link to comment

01.jpg

 

Polacy nie są gorsi, tylko w naszym kraju więcej osób korzysta z innego serwisu.

Czy naprawdę liczy się tylko ilość. Ja się cieszę, że na GC jest mniej skrzynek, za to na wysokim poziomie. Miejsce ukrycia jest w większości dobrze przemyślane. Nie muszę mieć tysięcy takich samych pojemników mikro, w których logbook to kilka luźnych kartek wrzuconych od niechcenia. Dla mnie bardziej liczy się jakość niż ilość. Zaczynając na logbooku, kończąc na opisie i pudełku.

Ciekawe jaki jest współczynnik skrzynek z angielskim opisem do ilości wszystkich skrzynek w danym kraju np. w Polce i Niemczech.

Edited by Robert_M
Link to comment

Ja się cieszę, że na GC jest mniej skrzynek, za to na wysokim poziomie.

Chyba to zależy od regionu - śmiem twierdzić, im dalej od granic - może tak być.

Niestety w moich stronach jest inaczej - skrzynki na GC, są częściej odwiedzane, zaśmiecane i giną. Pojawiają się też tylko GC - poziom bardzo słaby lub przeciętno-słaby.

Chyba to bardziej socjologiczne zagadnienie

Link to comment
Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie, gdy widzicie kraj z niewielkim zagęszczeniem skrytek?

Ja nie mam żadnych skojarzeń, ale reakcja innych jest np taka:

Ha ha its's so empty in Poland and then in Germany it's like there is a cache every 0.1 mile :(

 

I'm so happy to live in Germany and not in Poland... :blink:

Źródło: komentarz pod filmem na stronie

Link to comment

jako bardzo początkujący miałem doświadczenie z keszami na OC i GC i również przyznam, że te z OC są robione byle gdzie, byle jak i byle co w nich jest (na pewno nie wszystkie ale większość z którymi miałem do czynienia dlatego zainteresowałem si GC i tu zacząłem zapełniać mapę mojego rejonu - z jakim skutkiem zabeczymy w przyszłości :(

W obu serwisach sa zarowno skrzynki zadbane i byle jakie, zawierajace tylko zapisany logbook i wiele roznych dodanych karteczek przez kolejnych znajdujacych. Mnie np zaskoczyly na minus skrzynki w Wenecji - te ktore znalazlem tak wlasnie wygladaly.

Edited by t_e_d
Link to comment

Ja nie mam żadnych skojarzeń, ale reakcja innych jest np taka:

Ha ha its's so empty in Poland and then in Germany it's like there is a cache every 0.1 mile :(

 

I'm so happy to live in Germany and not in Poland... :blink:

 

No właśnie. Mam znajomego z Irlandii, który postanowił znaleźć kesze we wszystkich krajach Europy. Wybrał się m. in. do Niemiec, gdzie spędził trochę czasu na keszowanie, a do Polski wstąpił tylko na chwilę znaleźć jedną skrytkę tuż za granicą. Całą swoją kasę za pobyt zostawił w Niemczech.

Odwiedzający moje okolice geocacherzy zza granicy czasem zatrzymują się na na noc, tankują paliwo, stołują się. Tym samym zostawiają w naszym kraju kilkakrotnie więcej pieniędzy niż ja wydałem na konto premium. A wcale nie potrzeba kupować konta premium do rejestrowania swoich skrytek i można tym samym zrobić zupełnie darmową, światową reklamę naszego kraju. Obecnie turysta-geocacher mając wybór chętniej wybierze się do sąsiednich Niemiec albo Czech niż do Polski. Szkoda.

Link to comment
A wcale nie potrzeba kupować konta premium do rejestrowania swoich skrytek i można tym samym zrobić zupełnie darmową, światową reklamę naszego kraju. Obecnie turysta-geocacher mając wybór chętniej wybierze się do sąsiednich Niemiec albo Czech niż do Polski. Szkoda.

Zgadza się. Sam jeżdżę do Czech na skrytki :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...