Jump to content

Głosowanie na Polskiego Suwenira


formicaPL

Recommended Posts

Wybaczcie za wyciągnięcie szczegółu z tematu Souvenirs, ale stwierdziłam, że sprawa jest tam za mało widoczna, jak ktoś się włącza do dyskusji :)

 

Dołączcie się do głosowania na Polskiego Suwenira!

 

Wejdźcie na stronę:

http://feedback.geocaching.com/forums/8071...enirs?ref=title

 

Po lewej stronie (pod liczbą głosów) kliknijcie na "vote" i wybierzcie ilość głosów (nie muszę podpowiadać, że 3 :anicute: )

 

Im więcej głosów, tym większa szansa na wykonanie takiej pamiątki. Spróbujmy gonić Czechów! :)

 

więcej o suwenirach -> http://support.Groundspeak.com/index.php?p...page&id=272

Edited by formicaPL
Link to comment

Mi się bardzo podoba, bo jestem mocno związana z Krakowem, a tak ogólnie to jest to w miarę rozpoznawalny symbol Polski :) Ale rzeczywiście, tak jak zauważył Mosznir, w miniaturce mogłaby się znaleźć flaga. Może można to jeszcze zasugerować?

 

A, i dobrze, że nie dodali żadnych dziwnych artefaktów, jak np. fujara słowacka :P

Link to comment

Mi się bardzo podoba, bo jestem mocno związana z Krakowem, a tak ogólnie to jest to w miarę rozpoznawalny symbol Polski :)

Gdybym stosował takie kryteria, to dyskwalifikowały by one ten projekt, bo Kraków jest mi obcy. Już bardziej czuję się związany z Bremą, Kopenhagą czy Hamburgiem. ;) Prusy i Galicja to inne bajki. Co do rozpoznawalności, to też mocno średnia w moim wypadku.

 

Pomijam jednak takie osobiste odczucia i starając się być obiektywnym, oceniam souvenira pozytywnie z kilku powodów:

- przedstawia ważny zabytek Polski

- odnosi się do miejsca ważnego w historii

- dotyczy obszaru najaktywniejszego geocachingowo

- ma bardzo zgrabny opis

 

Moim zdaniem jest najładniejszy ze wszystkich jakie posiadam

To tak, jak ja. :laughing:

Edited by Thathanka
Link to comment

Thathanka pewnie znowu zawiedziony, że nie dali żubra ;)

 

Ja się cieszę, bo mam skrytkę na Wawelu :D

 

Nie jest zły, faktycznie Wawel jest chyba najważniejszym historycznym miejscem w Polsce związanym z jej państwowością. Sam się zastanawiam, co mogłoby być takim symbolem rozpoznawalnym na całym świecie? Chyba w Polsce nie ma niczego takiego wyrazistego, ani tak charakterystycznej budowli jak Wieża Eiffela, Koloseum albo Statua Wolności, ani fenomenu przyrody jak Wodospad Niagara czy Droga Olbrzymów, wszystkiego u nas jest po trochu. Dobrze, że nie dali np. Wałęsy :D Często to, co nam się wydaje takie polskie dla ludzi z zewnątrz jest zupełnie niecharakterystyczne - przykładem mogę być uwagi Węgra o bocianie :)

Link to comment

Thathanka pewnie znowu zawiedziony, że nie dali żubra ;)

Trochę tak, bo muszę jechać keszować aż do Kansas. :anibad:

 

Jest dobrze, a że nie da się wszystkich zadowolić, to fakt. Byłem zaskoczony narzekaniami Niemców na ich "pamiątki" (które dostali w ilości nieporównywalnej do żadnego innego kraju). Sam oceniam je znacznie wyżej niż amerykańskie i poza kiełbasianą Turyngią wszystkimi jestem zachwycony (choć żadnej nie zdobyłem).

Link to comment

Myślę, że suweniry za polskie województwa to kwestia czasu, wtedy będą bardziej zróżnicowane i dopasowane do regionu. Fajnie by też było, gdyby umożliwili samodzielne generowanie suwenirów (np dla wybranych skrytek, albo regionu), a z tego co widziałem na feedbacku to są takie plany. Tylko nie wyobrażam sobie tego bez jakichś limitów i wymagań, bo zaraz by się masa dziadostwa pojawiła i byłoby to bardziej upierdliwe niż sympatyczne.

Link to comment

Chyba w Polsce nie ma niczego takiego wyrazistego, ani tak charakterystycznej budowli jak Wieża Eiffela, Koloseum albo Statua Wolności, ani fenomenu przyrody jak Wodospad Niagara czy Droga Olbrzymów, wszystkiego u nas jest po trochu.

Czy aby na pewno nie mamy? A to? ;) .

 

A jeśli chodzi o polską pamiątkę, to fajnie byłoby, gdyby chociaż nazwa naszego kraju była biało-czerwona. Byłoby bardziej wyraziście a i cudzoziemcy nie mieliby kłopotu z identyfikacją.

Link to comment

Z polskim suwenirem chyba coś nie halo. Czesi (http://www.geocaching.com/profile/?guid=2cdca2ce-af19-4304-a5f6-55fc711285fe i http://www.geocaching.com/profile/?guid=7fdd952c-6b63-4a65-8d85-600d8efb72c9 ) którzy wczoraj zalogowali znalezienie mojego kesza, suwenira nie dostali. Czy baza musi się przemielić, czy pamiątki powinny być widoczne od razu po zalogowaniu znalezienie na danym terenie?

Link to comment

Czy baza musi się przemielić, czy pamiątki powinny być widoczne od razu po zalogowaniu znalezienie na danym terenie?

Większość moich suwenirów dostałam za skrzynki, które znalazłam już kiedyś, więc na tej podstawie ciężko coś wyrokować, ale jeżeli dobrze pamiętam, to suwenir za znalezienie 10/10/10 dostałam od razu po zalogowaniu skrzynki.

Link to comment

Osobiście bardziej by mi się podobały souveniry w postaci godła państwowego z małą flagą obok i nazwą kraju poniżej. I tak samo dla landów/województw/prowincji. Jeden zabytek dla danego kraju jest mało reprezentatywny (szczególnie u Czechów), a tak moglibyśmy się pouczyć nieco heraldyki. Pamiętacie jak Spider ciekawie zaprojektował raport ilości skrzynek w PL wg województw - niby banalny raport, a dołożenie kolumny z herbami województw bardzo go urozmaiciło, przy okazji poznałem kolekcję orłów i gryfów.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...