Jump to content

Magyar geoérme


somloci

Recommended Posts

Mindenek előtt köszönöm a fáradozást !

Nehéz választani nagyon tetszenek a színes tervek, nagyon jól imitálják a valódi érméket.

 

Nekem ez tetszik leginkább, kék háttérrel tökéletes lenne (a fekete-fehér is negyon jó):

10874559_a51dc12fbef2795ed51334438223f8ef_m.jpg

 

Nem értem mit jelöl a csillag forma sorszám felirat, gondolom a kód a "HU" mezőbe kerül.

Jó lenne ha kerülne lézergravírozható felület is az érmére.

Nem tudom van-e lehetőség plussz költség nélkül kölönféle színvariációkat csináltatni, a háttér tekintetében.

 

Hátoldal:

Jöhetne ide a lézergravírogható rész.

Turul azért nem tetszik, mert nem használja ki a színlehetőségeket, papagájszínben meg nem lenne az igazi (ez érvényes a tarsolylemezre is)

A másik szarvas is nagyon tetszik, de tulzás lenne mind a két oldalon szarvas, hacsak nem egy szarvasfej szemből aggancsai közt a kóddal vagy gravírfelülettel.

Link to comment

Hát nekem mostmeg ez a hátrafelé nyilazó tetszik nagyon.

Egyébként nekem bármi más is megfelel, nem vagyok finnyás.

 

A hátrafelé nyilazós témát én is néztem, csak itt is a színnel van gondom, nem rossz a motívum, de én ezt is bronz vagy ezüst érmén tudnám elképzelni, színesben nem tudom milyen lenne.

Abban meg itt ha jól olvasgattam egyetértés volt, hogy az érme színes legyen.

Találtam én is két képet: images_cab99d23_642f_4c28_874f_15adede9f9a2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg lovas2_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg Szerintem ezek is jók lehetnek, de természetesen a Strombus féle is, a hátulján turullal.

Nálam a befutó:

Elöl: Tarsolylemez csodaszarvassal, fehér alapon vagy Szarvas, nap és hold tarsolylemez (ennél tetszik a Trackable.. szöveg stílusa)

Hátul: Tarsolylemez turul 3

Link to comment

Az egy- vagy kétszínű turul tetszik, a másik oldalán szerintem nem mutatna jól egy sok színnel készített csodaszarvas. Én koronát vagy nyilazó lovast látnék szívesen az érme másik oldalán, esetleg címert. A korona oldala is lehetne egy- vagy kétszínű, például:

IMG_3330.jpg

IMG_3331.jpg

IMG_3332.jpg

Link to comment

Abban meg itt ha jól olvasgattam egyetértés volt, hogy az érme színes legyen.

Szerintem a Strombus-féle képek jobban mutatnak fekete-fehérben, esetleg valami vajszínnel. A csodaszarvasról nekem a Mikulás szarvasa jut eszembe, a csillaggal meg főleg, csak a szánt hiányolom.

Link to comment

Ha most megint mindenki elkezdi beküldeni az érmére vágyott képét, nem érmeképes állapotban, akkor ugyanott vagyunk mint 2 hónappal ezelőtt. Ne haragudjatok, de én az én időmből és pénzemből nem áldozok többet arra, hogy a vágyaitokat érme formába öntessem. Vagy rajzoljatok, rajzoltassatok Ti is olyat, ami felhasználható hogy lehetőség legyen több stílusból választani vagy próbáljatok meg a felajánlottak közül megszeretni egyet, annak a színén, méretén módosítást kérni vagy felejtsük el az egészet.

Szollosy73 vágtató magyarjai nagyon szépek, de mindkettőt át kellene rajzolni, így nem felhasználható (árnyékolás, túl pici részletek nem megvalósíthatóak). A vágtató magyar illene a csodaszarvas vagy a turul másik oldalára is, szerintem, ha akarjátok, ezt az egyet még megrajzoltatom, ha Szollosy73 nem tudja. De akkor ne kezdjük már megint, hogy nekem nem kell vágtató magyar. Olyan könnyű megmondani azt, hogy mi nem kell.

A csodaszarvas jellegzetes népies ábrázolása a nagy ágasbogas agancs, akár gyertyákkal rajta. Sokkal korábbi ábrázolás, mint az angolszász mikulás rénszarvasa. Vagy ha az ugró csodaszarvast érzed karácsonyinak, akkor kérhetek alá kerekebb fákat a fenyők helyett és kék hátteret. Akkor is karácsonyi?

Link to comment

Szia Strombus!

 

Most kaptam meg az e-mailed,de tegnap már megnéztem,amiket rajzoltattál.Sajnálom,hogy nem tudtam előbb írni,mert akkor lett volna igazi,amit írni szerettem volna,mert pont ezzel a hozzászólásoddal kapcsolatos.Csodálom,hogy mennyi kitartásod van ehhez a dologhoz és mennyit foglalkozol vele.Én azért nem írtam semmit tegnap,hogy nekem melyik tetszik,mert tökmindegy.Szavaztunk már erről arról,de igazi konkrét dolog csak az van amivel te előálltál.Ha rajtam múlna én azt mondanám legyen az ami neked a legjobban tetszik,mert megint csak jönnek az ötletelések azt nem lesz semmi.Őszintén megmondom engem annyira nem is foglalkoztat és ezért úgy döntöttem nem szeretnék többet ebbe beleszólni.Lesz amilyen lesz.Remélem nem bántok meg ezzel senkit,legfőképpen téged!

Link to comment

Először is, köszönöm a fáradozást.

Nekem két változat tetszik:

Az egyik a tarsolylemez forma - az egyik oldalon a "Tarsolylemez csodaszarvassal, fehér alapon", a másik oldalon az aranyszegélyű "Tarsolylemez turul 3". A másik a kerek érme "Turul, arany fehéren", és a másik oldalon igazából ugyanazt a csodaszarvast látnám, amit a tarsolylemezen. Ha ezt nem lehet, akkor a "Csodaszarvas kerek, piros-fehér-zöld"

Edited by R.Guszty
Link to comment

Ha most megint mindenki elkezdi beküldeni az érmére vágyott képét, nem érmeképes állapotban, akkor ugyanott vagyunk mint 2 hónappal ezelőtt. Ne haragudjatok, de én az én időmből és pénzemből nem áldozok többet arra, hogy a vágyaitokat érme formába öntessem. Vagy rajzoljatok, rajzoltassatok Ti is olyat, ami felhasználható hogy lehetőség legyen több stílusból választani vagy próbáljatok meg a felajánlottak közül megszeretni egyet, annak a színén, méretén módosítást kérni vagy felejtsük el az egészet.

Szollosy73 vágtató magyarjai nagyon szépek, de mindkettőt át kellene rajzolni, így nem felhasználható (árnyékolás, túl pici részletek nem megvalósíthatóak). A vágtató magyar illene a csodaszarvas vagy a turul másik oldalára is, szerintem, ha akarjátok, ezt az egyet még megrajzoltatom, ha Szollosy73 nem tudja. De akkor ne kezdjük már megint, hogy nekem nem kell vágtató magyar. Olyan könnyű megmondani azt, hogy mi nem kell.

A csodaszarvas jellegzetes népies ábrázolása a nagy ágasbogas agancs, akár gyertyákkal rajta. Sokkal korábbi ábrázolás, mint az angolszász mikulás rénszarvasa. Vagy ha az ugró csodaszarvast érzed karácsonyinak, akkor kérhetek alá kerekebb fákat a fenyők helyett és kék hátteret. Akkor is karácsonyi?

 

Sajnos nem tudom megrajzoltatni, ezeket a neten vadásztam össze! de biztos, hogy kell még terv?

Ezekből nem tudunk választani?

Link to comment

Köszönet a tervekért nagyon jók lettek. Nekem mintában a "Csodaszarvas dombon, fehér" tetszik a legjobban. Nagyon jó, hogy színes a domb és a csodaszarvas is + fehér a háttér. Az érme alakja teljesen mindegy, bármilyen jöhet. A másik oldalra nem tennék ábrát, csak egy rövid szöveget a kóddal. A háttér lehetne fehér és valami színes kontúr szegélyezhetné. A turulos változatok domborított formában mutatnának, így nekem nem tetszenek.

Link to comment

Szollosy73 ábrája alapján rajzoltam Nektek vágtató magyart meg turult zöld alapra. Még kicsit gyakorolok, nem is kell nekünk grafikus. :) (Csak ki tanul a gyerekekkel és ki ad vacsorát, stb., stb.)

 

http://indafoto.hu/strombus/image/10887319-eac9f1c8/369477

 

Nincs senki aki szavazóoldalt tudna csinálni?

 

Csináltam három szavazást, mindenki legyen kedves mindegyikre szavazni egyszer !

 

Szavazás a formára:

http://www.doodle.com/zpyuymn3i3xbvpxy

 

A oldal:

http://www.doodle.com/ufzueefm7q766qyf

 

B oldal:

http://www.doodle.com/x9tbgf8zn7igwzr9

Link to comment

Szollosy73 ábrája alapján rajzoltam Nektek vágtató magyart meg turult zöld alapra. Még kicsit gyakorolok, nem is kell nekünk grafikus. :) (Csak ki tanul a gyerekekkel és ki ad vacsorát, stb., stb.)

 

http://indafoto.hu/strombus/image/10887319-eac9f1c8/369477

 

Nincs senki aki szavazóoldalt tudna csinálni?

Tetszik a nyilazó lovas. A másik meg legyen turul. Máris megnézem, mire lehet szavazni...

Link to comment

Ha a nyilazó lovas lenne a nyerő esetleg, akkor megrajzoltatom azt is a grafikussal,ha rá tudom venni, nem kell az enyémet használni.

Nekem a turul és a nyilazó azért nem tetszik, mert akkor úgy érzem, a turulra akar lőni. Míg a nyilazó és a szarvas teljesen összeillik. Hiába próbálkozik lelőni, sosem sikerül, mert mindig a túloldalon van a szépséges jószág. Ez már magát az egész eredetmondánkat elmeséli egyetlen érmén. :) Ezt csináljátok utánam! :)

 

Most másfél-két napra eldugulok, mert elutazom.

Link to comment

Hiába próbálkozik lelőni, sosem sikerül, mert mindig a túloldalon van a szépséges jószág. Ez már magát az egész eredetmondánkat elmeséli egyetlen érmén. :) Ezt csináljátok utánam! :)

 

:)

Jut eszembe, a leány, gondolom, nem ingyér készítette a terveket. Áruld el, kérlek, hogy mennyit kért, azt majd hozzácsapjuk a veégösszeghez.

Link to comment

Általános észrevételek:

Kell lengyen egy személy, aki fizeti az érméket, ő gyűjti a pénzt, esetleg mielőtt az érméket megrendeli, de a legvalószínűbb eladáskor; neki meg kell legyen az osszeg. Választása az egyetlen, ami számít.

A forma: kör hagyományos, tarsolylemez valami más és innovatív. A fő kérdés az, mi az árkülönbség?

Méret: nagyobb drágább. Szokásos méretek 38mm (1,5"), 44mm (1,75") és 50mm (2"), a rendkívül kicsi (25mm) és rendkívül nagy (75 mm vagy 100 mm) változatban. A 44mm-es mintegy 25%-kal drágább mint a 38mm-es, míg a A 50mm általában 75%-kal drágább mint a 38 mm-es.

Alap fém: több fémek közül lehet választani, a szokásos választások bronz és nikkel. Mivel ezt nem lehet látni, fontos csak a befolyásoló végső ár.

Fémborítás: a legtöbb gyar az érméket különböző fémborításban gyartsa; szokásos választások ezüst, arany, réz (antik, ködös, polírozott változatban), és kevésbé használt króm, nikkel vagy bronz (az azonos változatban). Arra hogy az érme több fémborításban legyen gyartva, az árát nem növeli túl sokat.

Színek: Vannak érmék, amelyek 100%-ban festett, és érmék, amelyek 100% fém. A költségek növekedését alapul színek számát, és általában elhanyagolható.

2D/3D: minden oldala az éremnek lehet 2D (két szint, emelt fém és süllyesztett fém) vagy 3D-s (az arány háromdimenziós). Az áremelés a 2D-től 3D-re jelentős lehet. A legtöbb gyar a 3D-s képet késziti a 2D-s kép után, amit az ügyfél küld.

Szöveg: Ez lehet angol, magyar, rovásírás vagy teljesen hiányozhat, ez nem befolyásolja az árat.

Követőkód: általában csak egy követőkódot tesznek, és csak az egyik oldalon. Láttam innovatív érméket a követőkóddal és a "trackable at geocaching.com" szöveggel a peremen. A kódnak elhelyezése a peremén növeli az árat, és nem nagyon látható. Két kód (egy a geocaching.com és egy másik "sorszám") összezavarhatja a nézőt.

 

Az én véleményem:

Nekem tetszik a tarsolylemez forma, 38 vagy 44mm átmérőjű; én inkább mindkét oldalára tennék néhány színet, de a festett területet 50% alatt tartanám. Az eleje 3D-s legyen, a fordítottja maradhat 2D. A szöveg, én inkább az angolt választom; egy pár szó lehet rovásírás, ha van értelme az összefüggésben.

Rendelném az érmet 3-5 fémborításban: ezüst vagy antik/polírozott ezüst a fő változata, arany és réz (és akár egyéb 1-2) fémek a variációk.

Különösen, a "Szarvas, nap és hold tarsolylemez"-t választom az érme 2D-s oldalára (a fehér legyen alap fém), és a "magyar vitéz" a 3D-s oldalára. A szöveg, néhány szót angolul ("First Hungarian Geocoin", és/vagy valami leírat, hogy mit képvisel az érme). Egy pár rovásírás szót fel lehet tüntetni a "vitéz" oldalra.

Edited by Dj Storm
Link to comment

sziasztok

 

szerintem az első a legtutibb, a fehér csodaszarvas

van hagulata! olyan mint a magyar népmesék rajzfilm :-)

 

remélem nem bántok meg vele senkit, de a turul nekem abszolút nem tetszik. ha elém tennék és megkérdeznék milyen érme ez, kapásból rávágnám hogy osztrák (talán a kétfejű sasra asszociálok belőle? nem tudom)

 

ha többre is lehetne szavazatot leadni, akkor még a hátrafelé nyilazó huszáros-tarsolylemezes is kapna (a barna lóval) a hátulján meg lehetne esetleg a csodaszarvas :-)

 

azon meg csodálkozom, hogy a magyar feliratot leszednétek, a rovásírás meg ott maradhat. ebben mi a logika?

 

bármelyik is lesz, Strombusnak köszönjük az eddigit!

szerintem is kéne egy szavazó oldal, aztán a linket kirakni a .hu-ra, ne 7-8-an döntsük el :-)

 

--oops, most látom hogy már van szavazás, úgy látszik a 2. oldal olvasatlan hozzászólást nem olvastam el :-)

Edited by izsolt
Link to comment

azon meg csodálkozom, hogy a magyar feliratot leszednétek, a rovásírás meg ott maradhat. ebben mi a logika?

Valóban, ez érdekes. Talán egy újabb szavazáson dönthetnénk csak a nyelvek témájában.

szerintem is kéne egy szavazó oldal, aztán a linket kirakni a .hu-ra, ne 7-8-an döntsük el :-)

A hu nem mérvadó a szavazás tekintetében, az érme a comon lesz követhető, ellenben támogatom az ötletet, mert ezt a fórumot van, aki ritkán vagy egyáltalán nem látogatja.

Link to comment

 

Csináltam három szavazást, mindenki legyen kedves mindegyikre szavazni egyszer !

 

Szavazás a formára:

http://www.doodle.com/zpyuymn3i3xbvpxy

 

A oldal:

http://www.doodle.com/ufzueefm7q766qyf

 

B oldal:

http://www.doodle.com/x9tbgf8zn7igwzr9

 

Vasárnap este lezárom a szavazást.

 

Érdemes lenne nyitni egy új szavazást "ki hény darab érme vásárlására vállal kötelezettséget", lehetne e szerint súlyozni a szavazás eredményét.

Link to comment

Érdemes lenne nyitni egy új szavazást "ki hény darab érme vásárlására vállal kötelezettséget", lehetne e szerint súlyozni a szavazás eredményét.

Rammer úr, én mindenképpen később indítanám a szavazást, akkor, ha már fix az érme ábrázatja. Ezt a sorrendet szeretném megtartani, különben még azt is megbánjuk, hogy a világra jöttünk. *szmájli*

Link to comment

 

Csináltam három szavazást, mindenki legyen kedves mindegyikre szavazni egyszer !

 

Szavazás a formára:

http://www.doodle.com/zpyuymn3i3xbvpxy

 

A oldal:

http://www.doodle.com/ufzueefm7q766qyf

 

B oldal:

http://www.doodle.com/x9tbgf8zn7igwzr9

 

Vasárnap este lezárom a szavazást.

 

Érdemes lenne nyitni egy új szavazást "ki hény darab érme vásárlására vállal kötelezettséget", lehetne e szerint súlyozni a szavazás eredményét.

 

Ez jó gondolat, mert én sem döntöttem még el, hogy veszek-e érmet. Lehet hogy nem kellett volna szavaznom, de Strombus kérdezte a véleményünket, ezért illendőnek tartottam.

Link to comment

Eredményhírdetés

 

-tarsolylemez forma

-előoldal: csodaszarvas dombon

-hátoldal: hátranyilazós lovaglós magyar

 

aki nem hiszi járjon utána

 

9031963a-f9f8-409f-b949-3a42cb25181d.jpg

 

A hátoldal tervezésénél tegyünk be gravírozható felületet is, látszódhatna a lovas tarsolya is, háttérben lehetnének a kárpátok.

Link to comment

Eredményhírdetés

 

-tarsolylemez forma

-előoldal: csodaszarvas dombon

-hátoldal: hátranyilazós lovaglós magyar

 

A hátoldal tervezésénél tegyünk be gravírozható felületet is, látszódhatna a lovas tarsolya is, háttérben lehetnének a kárpátok.

Képeket tegyél föl, hogy lássuk, melyek ezek, illetve mik az új ötletek. Köszi.

Link to comment

Hali,

látom még nem sikerült dőlőre jutni a geoérmek kapcsán, én mindenesetre szeretném bejelenteni, hogy xxxxxxxxxxxxxxxxxx.

Szép estét mindenkinek!

Üdv,

GeoBolt :)

Kedves Bolt!

A fórum szabályi kimondják, hogy nem Groundspeak termék ajánlása, vásárlók toborzása nem megengedett, csupán az üzemeltetők előzetes hozzájárulása esetén.

Idézek:

Posts made with the intention of soliciting customers to a coin selling, "tracking, or manufacturing website will not be tolerated. Links to other commercial coin selling, coin tracking, coin trading and coin manufacturing web sites will be permitted only with permission from Groundspeak."

Továbbá, ha hangsúlyozod, hogy az érme magyar, legalább ne coinnak, hanem érmének nevezd.

Edited by somloci
Link to comment

Szia Somloci,

 

ezt tényleg benéztem, elnézést és igazad van.

Megjegyzem én éremnek hívom és nem coinnak, tehát ezt a megjegyzésedet nem értettem, biztos te olvastad

félre.

 

Egyébként itt jön elő a magyar mentalitás: ahelyett, hogy örülnénk neki, hogy van valami, ami a miénk, rögtön szapulni kezdjük a másikat és a hibát keressük. Ezért járunk ott, ahol.

 

Üdv,

 

GeoBolt

Edited by GeoBoltHu
Link to comment

Képeket tegyél föl, hogy lássuk, melyek ezek, illetve mik az új ötletek. Köszi.

 

Jelenleg nincsenek ilyen grafikák.

A dombos csodaszarvast esetleg ki tudom vágni tarsolylemez formára, ehhez saját drága pénzen megvásárolt precízios szoftveremet fogom igénybe venni (Paint).

 

Szavazni kellene a háttérszínről is !

 

Hátranyilazós lovas tekintetében ha jól emlékszem Strombus nagylelkűen bevállalta a grafikai terveztetést. Én meg vagyok elégedve az eddigi tervekkel is, magam részéről nem ragaszkodom hozzá, de a szavazás az szavazás.

Link to comment

Szia ramgam,

 

Ha a drágább a jobb, és a külföldi előnyt élvez a magyarral szemben, akkor nincs min vitatkozni. Én segíteni próbáltam, aki ismer, tudja. A hasznot meg így is úgy is ki fogjátok fizetni, csak így Amerikába fizetitek, nem idehaza... nézőpont kérdése.

 

Nem zavarom köreiteket, további jó ládázást!

Üdv,

 

GeoBolt

Link to comment

Szia ramgam,

 

Ha a drágább a jobb, és a külföldi előnyt élvez a magyarral szemben, akkor nincs min vitatkozni. Én segíteni próbáltam, aki ismer, tudja. A hasznot meg így is úgy is ki fogjátok fizetni, csak így Amerikába fizetitek, nem idehaza... nézőpont kérdése.

 

Nem zavarom köreiteket, további jó ládázást!

Üdv,

 

GeoBolt

 

én akár neked is kifizetném a gyártás költségét, ha lenne az érméken Groundspeak kód

ez a "más oldalon regisztrált bogár" dolog szerintem már egyszer megbukott a geocaching.hu -n

 

de tényleg, adhatnál árajánlatot Strombusnak hogy mennyiért gyártatnál le egy ilyen tarsolylemezes saját Groundspeak ikonos érmét

nem itt, szigorúan e-mailben :-)

Link to comment

A commercial post by GeoBoltHu was removed.

We try to keep this space as clean as possible. Cheers, Sandy.

 

Ne rágjuk magunkat tovább a dolgon, inkább toljuk tovább a tervezést!

 

Rammer úr, köszönöm a szavaztatást, nekem nem sikerült ilyen szépen, s főképpen sikeresen, kiviteleznem. Én is megelégszem a már elénk tálalt tervekkel, még hogy megelégszem, nagyon is szépek. Sajnálom, hogy nem három oldala van az érmének, akkor még a turul is ráfért volna. Az élére azonban gravíroztathatunk apró turulokat...

A nyilazós oldalhoz: A zöld háttér tetszik, a ló lehetne fehér, a nyilazó lehetne "bőrszínű", a ruhája pedig világosbarna. Abban nem vagyok biztos, hogy a képen szereplő lószerszámok mindegyikét használták-e a honfoglaláskori magyarok, majd utánanézek.

A csodaszarvas legyen hasonló színű, mint a nyilazós oldal, a kettő hajazzon egymásra, szerintem ne legyen az egyiken 4 terepszínű árnyalat, a másikon pedig 4 rikító. A világoskék háttér vajon mennyire emelne ki egy barna szarvast?

A felirat szerintem legyen a csodaszarvas oldalán, alul, Arial betűs, fordított U-alakú, íves.

Az ötlet sok, de a tehatség kevés. Neki sem merek állni a színezgetésnek.

 

[Csak elküldés után jutott eszembe, hogy itt rendesen megjelennek az ő és ű betűk, át is írtam őket.]

Edited by somloci
Link to comment

Szia ramgam,

 

Ha a drágább a jobb, és a külföldi előnyt élvez a magyarral szemben, akkor nincs min vitatkozni. Én segíteni próbáltam, aki ismer, tudja. A hasznot meg így is úgy is ki fogjátok fizetni, csak így Amerikába fizetitek, nem idehaza... nézőpont kérdése.

 

Nem zavarom köreiteket, további jó ládázást!

Üdv,

 

GeoBolt

 

Ha a dragabb nem fabol van, hanem fembol es a GC.com-on van "gyujtheto" ikonja, ahol nyomonkovetheto, akkor szerintem is az a jobb.

 

Egyebkent csak ugy mellekesen megjegyzem, hogy az en hasonlo fakorongjaim a Te fakorongjainak kb. 1/10-be kerultek. Igaz, azon nincs kampo, meg sorszam, de az szerintem nem dragitja meg ilyen mertekben, foleg ha a sorszam csak sajat weboldalon hasznalhato. <_<

Link to comment

A nyilazós oldalhoz: A zöld háttér tetszik, a ló lehetne fehér, a nyilazó lehetne "bőrszínű", a ruhája pedig világosbarna. Abban nem vagyok biztos, hogy a képen szereplő lószerszámok mindegyikét használták-e a honfoglaláskori magyarok, majd utánanézek.

A csodaszarvas legyen hasonló színű, mint a nyilazós oldal, a kettő hajazzon egymásra, szerintem ne legyen az egyiken 4 terepszínű árnyalat, a másikon pedig 4 rikító. A világoskék háttér vajon mennyire emelne ki egy barna szarvast?

 

nyilas: zöld háttér nekem is OK. én a lovat tenném barnára és az ember maradna fehér

a barna-fehér-zöld azért is jó mert "majdnem" piros-fehér-zöld

 

a csodaszarvasnál is a piros-fehér-zöld színeket erőltetném ha már magyarkodunk, csak azt nem tudom hogy maradjon az eredeti terv, vagy a domb is legyen zöld, és ott alul az a kis piros karika legyen piros-fehér-zöld sávos? lehet hogy ez már túlzás..

szerintetek?

Link to comment

Szia Laczy76,

 

szeretnék rendelni tőled első körben 100 geoérmet, ha nem gond. Ha jól értem, akkor neked kijön darabja 99 Ft-ból cégalapítással, könyvelővel, honlapprogramozással, tárhely és domain-fenntartással együtt. A munkadíjról nem beszélve, mert nyilván azt nem számolsz. Várom a bankszámlaszámodat, hova utaljak (de most komolyan!). (Remélem ennyi pénzből fémből is elő tudod állítani. Ha nem, akkor jó lesz a fa is, de fém füle legyen ám!)

Köszi, üdv:

 

GeoBolt

 

kia71: Leveleztem vele. Biztosíthatlak, h nem tud magyarul.

 

UI: A közeljövőben nem olvasom ezt a fórumot, mert más dolgom akadt. Mindenféle gonoszkodás és rosszakarás nélkül, őszintén kívánom, hogy sikerüljön valami szép érmet összehoznotok. Csaó!

Edited by GeoBoltHu
Link to comment

Szia Laczy76,

 

szeretnék rendelni tőled első körben 100 geoérmet, ha nem gond. Ha jól értem, akkor neked kijön darabja 99 Ft-ból cégalapítással, könyvelővel, honlapprogramozással, tárhely és domain-fenntartással együtt. A munkadíjról nem beszélve, mert nyilván azt nem számolsz. Várom a bankszámlaszámodat, hova utaljak (de most komolyan!). (Remélem ennyi pénzből fémből is elő tudod állítani. Ha nem, akkor jó lesz a fa is, de fém füle legyen ám!)

Köszi, üdv:

 

GeoBolt

 

kia71: Leveleztem vele. Biztosíthatlak, h nem tud magyarul.

 

UI: A közeljövőben nem olvasom ezt a fórumot, mert más dolgom akadt. Mindenféle gonoszkodás és rosszakarás nélkül, őszintén kívánom, hogy sikerüljön valami szép érmet összehoznotok. Csaó!

 

En nem gyartom a fakorongokat! Csak nekem is vannak es en ennyiert vettem darabjat, nem a 10-szereseert. Ha akarsz venni, itt vehetsz Te is ennyiert (de amint mondtam az enyemen nincs kampo es szam, viszont ez nem hinnem hogy 800 Ft-ba kerul. ;)): http://www.senline.sk/html/swg.htm

Link to comment

Köszönöm az érdeklődést. :)

Mindjárt a szavazás lezártakor küldtem a grafikus lánynak levelet, amiben kértem, hogy rajzoljon vágtató nyilazót, sötétzöld vagy tájas háttérrel. :-)

A saját magyarom nyilasommal az a baj, hogy stílusában nem illik a szarvashoz. Igazából a lány egy-egy érmeoldalt tervezett, inkább bemutatva, hogy mit tud, de szerintem az általa ajánlott rajzok egyike sem illik stílusában a másikhoz. Így, hogy mellesleg az év lovam is bekerült a képbe, nem sokat rontott a helyzeten. Remélem, sikerül neki kényes ízlésünknek megfelelőt rajzolni. Bízom benne, hogy ő tudni fogja a korabeli nyereg és lószerszám használatot.

Az én lovasom csak azért fehér, mert lusta voltam (nem értem rá) kiszínezni, azon gondolkodni, hogy 5 vagy 7 színből hogy oldom meg. Lehet szép szines. Itt megálltam a szinezésben, mert rájöttem, hogy így is érdekes, szép. De egészen szinesben talán szebb lenne.

Kértem jobbról balra rovásírást a lovas alá.

A dombon álló szarvas dombját kértem, hogy rajzolja szinesre, mintásra, úgy mint a hosszúkás alakú képen.

Közben még több gyártó ajánlatát megnéztem. Vannak olyan érmék, ahol a főmotívum és esetleg a keret szines, a többi részen csak a fém anyag felülével játszanak (antikol, rücskös, vonalkás, stb.) Ezek is nagyon jól néznek ki. Borzasztó, hogy milyen sok döntést kell hozni egy ilyen kis dologban is!

Gondoltam, hogy most hogy már megvan az alak, újra kérek árajánlatot. Más cégektől is és most már pontosabban. Remélem, nem emeltek árat januárban. Akkor majd hivatkozunk a tavalyi ajánlatukra és alkudozunk.

Boglárka

Link to comment

Kedves Fórumozók! Nagyon szeretném, ha lenne magyar geocoin! Kicsi, sárga, savanyú, de a mienk! Az itt folyó vitát kicsit érdemtelennek gondolom. A lényegről vonja el a figyelmet. Tehát akár turul, Árpád-sáv, puli,p Juliska, hármas halom,vagy bármi, én mindenképp vennék!

A tervezéshez és a megvalósításhoz sok sikert kívánok!

Link to comment

Valami hír?

 

Nagyszerű lenne, hogy az érmék készen legyenek a "10 év Geocaching Magyarországon" találkózon, június 24-én. Általában három hónap kell egy érme gyártására (néha több). A leggyorsabb volt, 10 hét a terv küldésétől az érmék érkezésig, és ez prototípus verése nélkűl.

 

És még egy kérdés, valaki szervezi-e a "10 év Geocaching Magyarországon" találkózót?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...