Jump to content

Magyar geoérme


somloci

Recommended Posts

Én nem támogatom, és nem azért mert nekem nem tetszik, hanem azért mert biztos vagyok benne hogy sok emberben ellenérzést vált ki, akárcsak az árpádsávos zászló, Horthy, nagymagyarország, és lassan már minden.

1. Akinek nem tetszik, majd nem veszi meg.

2. Ha semmi olyat nem teszünk fel, ami valakiben ellenérzést kelt, üres lesz az érme mindkét oldala.

3. Ha megengedjük, hogy csak a szélsőségesek használjanak egy jelképet, a jelkép szép lassan valóban csak a szélsőséget fogja jelképezni.

Link to comment

Én nem támogatom, és nem azért mert nekem nem tetszik, hanem azért mert biztos vagyok benne hogy sok emberben ellenérzést vált ki, akárcsak az árpádsávos zászló, Horthy, nagymagyarország, és lassan már minden.

1. Akinek nem tetszik, majd nem veszi meg.

2. Ha semmi olyat nem teszünk fel, ami valakiben ellenérzést kelt, üres lesz az érme mindkét oldala.

3. Ha megengedjük, hogy csak a szélsőségesek használjanak egy jelképet, a jelkép szép lassan valóban csak a szélsőséget fogja jelképezni.

 

Akinek nam tetszik nem veszi meg, inkább ellopja.

Link to comment

Én nem támogatom, és nem azért mert nekem nem tetszik, hanem azért mert biztos vagyok benne hogy sok emberben ellenérzést vált ki, akárcsak az árpádsávos zászló, Horthy, nagymagyarország, és lassan már minden.

1. Akinek nem tetszik, majd nem veszi meg.

2. Ha semmi olyat nem teszünk fel, ami valakiben ellenérzést kelt, üres lesz az érme mindkét oldala.

3. Ha megengedjük, hogy csak a szélsőségesek használjanak egy jelképet, a jelkép szép lassan valóban csak a szélsőséget fogja jelképezni.

 

Akinek nam tetszik nem veszi meg, inkább ellopja.

 

 

Ezek szerint az itthon eltűnt TB-k, GC-ok nálad vannak? :mad:

(Nem komoly kérdés! ;) )

Link to comment

 

Ezek szerint az itthon eltűnt TB-k, GC-ok nálad vannak? :mad:

(Nem komoly kérdés! ;) )

 

Itthon nem lopok, még valaki felismer.

 

Bármi is lessz az érmén tutira veszek belőle vagy tizet, csupán nem örülnék ha egy hét alatt eltűnne a fele a környező országokban.

Link to comment

En egy kicsit most el vagyok kepedve. Ket honapja vagy miota ragjuk a gittet, hogy mi legyen az ermenken. Nem emlekszem, hogy a turul az otletek kozott lett volna vagy ha igen, akkor elnyomta a csodaszarvas es a gulya.

Erre most van egy sas, ami turul, ami kerecsensolyom. Ilyen ermenk lesz, vegye meg aki akarja! Mas erme koppintasa! Semmi szarnyalo fantazia! Igazan lehetne egy Rubik kocka a turul karmai kozt! (Bocs, vicc volt.)

Sas es egyeb ragadozomadar elegge gyakori jelkep. Nem lehetne visszaterni egy kevesbe altalanos, magyarosabb motivumhoz? Tudom, a turul az magyar, de rajtunk, a listat olvasokon kivul ki fog rajonni, hogy ez turul es nem sas vagy solyom?

Azt sem ertem, hogy most a bemutatott ermehez hasonloan dombormuves ermet akarsz vagy valami hasonlo madarat az eddig elgondolt zomancozott kivitelben. A domboritott erme dragabb, ujra arajanlatokat kell kerni.

Edited by Strombus
Link to comment

En egy kicsit most el vagyok kepedve. Ket honapja vagy miota ragjuk a gittet, hogy mi legyen az ermenken. Nem emlekszem, hogy a turul az otletek kozott lett volna vagy ha igen, akkor elnyomta a csodaszarvas es a gulya.

Erre most van egy sas, ami turul, ami kerecsensolyom. Ilyen ermenk lesz, vegye meg aki akarja! Mas erme koppintasa! Semmi szarnyalo fantazia! Igazan lehetne egy Rubik kocka a turul karmai kozt! (Bocs, vicc volt.)

Sas es egyeb ragadozomadar elegge gyakori jelkep. Nem lehetne visszaterni egy kevesbe altalanos, magyarosabb motivumhoz? Tudom, a turul az magyar, de rajtunk, a listat olvasokon kivul ki fog rajonni, hogy ez turul es nem sas vagy solyom?

Azt sem ertem, hogy most a bemutatott ermehez hasonloan dombormuves ermet akarsz vagy valami hasonlo madarat az eddig elgondolt zomancozott kivitelben. A domboritott erme dragabb, ujra arajanlatokat kell kerni.

 

Kezd egy kicsit zsákutca szaga lenni a dolognak.

Szerintem zománcos legyen.

A motívumot szavazzuk meg, vagy döntsön Strombus & somloci, ha jól figyeltem lényegében ők intéznek mindent.

 

Bárhogy is lessz 10db meg van véve.

Apropo: elég szűk kör szólt hozzá a témához itt a fórumon, vagyunk elegen ?

Ha meglessz a terv kellene szavazni a vásárolni kívánt darabszámokról is, és ha megven a végösszeg lehetne gyűjteni a zsét.

Link to comment

Ha döntöttetek a coin rendelésről, tudok adni egy US címet, ahova lehet postázni.

Havonta egyszer biztosan jön onnan valaki, aki eltudja hozni az érméket.

Július vagy augusztusban meg én is megyek, ha addig lebonyolódik az üzlet, én is eltudom hozni.

 

Ez nagyon jó ajánlat! Köszönjük szépen! Szerintem élnünk kell vele - ha valaha lesz valami az érméből.

Link to comment

Az érmét elsősorban magunknak készíttetjük, az másodlagos, hogy x ország fia felismeri-e rajta a turult vagy sem. Az ötletet azért merészeltem ilyen módon megosztani veletek, mert a geosör találkozón a megjelentek egy kivételével támogatták az ötletet. Visszatekintve kicsit szégyellem magam, hogy a turul nem jutott eszembe.

 

Nem tudom, hogy jobb-e nekünk a domború érme, kívánság, igényesség, pénz s nem tudom még, micsoda kérdése. Talán szavaznunk kellene róla...

 

Én nem óhajtok egyedül dönteni, ellenben elég nagy a pangás az utóbbi hetekben. A turul túloldalára én a magyar címert tenném, mégpedig a jelenleg használtat, a kiscímert. Íme:

284px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png

Esetleg van ötletetek a címer helyett?

 

Strombus, a lengyel gólya már a szárnyait próbálgatja, hamarosan átkel az óceánon!

Link to comment

Az érmét elsősorban magunknak készíttetjük, az másodlagos, hogy x ország fia felismeri-e rajta a turult vagy sem. Az ötletet azért merészeltem ilyen módon megosztani veletek, mert a geosör találkozón a megjelentek egy kivételével támogatták az ötletet. Visszatekintve kicsit szégyellem magam, hogy a turul nem jutott eszembe.

 

Nem tudom, hogy jobb-e nekünk a domború érme, kívánság, igényesség, pénz s nem tudom még, micsoda kérdése. Talán szavaznunk kellene róla...

 

Én nem óhajtok egyedül dönteni, ellenben elég nagy a pangás az utóbbi hetekben. A turul túloldalára én a magyar címert tenném, mégpedig a jelenleg használtat, a kiscímert. Íme:

284px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png

Esetleg van ötletetek a címer helyett?

 

Strombus, a lengyel gólya már a szárnyait próbálgatja, hamarosan átkel az óceánon!

 

Amúgy ha tud ez a fórum szavazást, akkor indítani kell 1-et aztán meg van oldva...

Link to comment

Amúgy ha tud ez a fórum szavazást, akkor indítani kell 1-et aztán meg van oldva...

Nem tud a fórum szavazást. "The poll feature has been disabled in the Groundspeak Forums for anyone other than admins." (forrás) A doodle ellenben vígan működik, indítottam egy szavazást. Semmi kedvem újra kezdeni a vitát, illetve eszmecserét, de a demokrácia látszatát keltve több választási lehetőséget is megjelöltem, így legalább látni fogjuk számszerűsítve is, amiről eddig beszéltünk.

Link to comment

Nekem a magyar cimer es a tarsoly lemez is tetszik. Ugy ahogy vannak. Nem is kellene semmi a hatoldalukra. Esetleg a hatoldal lehetne sima aranyozott felulet valami hires emberunk idezetevel, Kossuth vagy Szechenyi ...

Edited by kia71
Link to comment

Jó napot kivanok

 

Én egy Romániai geocacher vagyok, és szeretnék vásárolni két magyar geo érmet.

Nem mondom, hogy mi kell legyen az érmen, a döntés a tiétek. A román éremről tudok mondani néhány informaciót:

 

Csak egy kép:

 

659a5478-b88a-437a-b816-b6b52693cd23.jpg

 

Ez egy román érme. Nem sokat tudok tudok a történelmükről, de ebből se tudtam meg többet :)

A gondolkodó ember egyik ősi műalkotás ami Románia területén találva volt - http://en.wikipedia.org/wiki/Hamangia_culture . A sárkány a dák háború zászló - http://en.wikipedia.org/wiki/Dacian_Draco .

Nem számít, hogy mi lesz látható a érmen, ha a jelentőség megérti. Külföldiek nem bánják, akik megveszik az érmet meg fogják venni egyébként is.

 

Mint egy ajánlás, ha valakinek több pénze van, akkor több mint 100 érmét meg lehet rendelni. Romániában, a tervezés is verés fázisban kevesen voltak akik érmet vásárolni akartak; két hónappal azután a kérés nőtt, de nem maradt érem. Akkor is, ha csak 100 darabot rendeltek, beszéljetek a gyártóval hogy több érmet verjen a jövőben.

A saját ikon kötelező. Az ikon megvásárolható később is, de ha egyszer az érmek el lettek adva, nehéz a pénzt összegyűjteni.

A román érmekre azt kértük, hogy a kódok "RO"-val kezdődjenek. Ez nem kerül pluszba, kérjétek meg a gyártót, hogy a kódok "HU"-val kezdődjenek.

 

Most egy másik dolog: június 24-én lesz a Magyarország első geoláda 10. évfordulója. Más országokban hasonló alkalmakkal tartottak jubileumi rendezvényeket. Romániában, az évforduló április 1-jén lesz, és azon a hétvégén (péntektől vasárnapig) egy találkozót tartunk. Június 24-e is egy péntekre esik, lehet kezdeni szervezni egy hasonló találkozót. Szeretnék részt venni, és remélem, az érmek meg lesznek addigra.

Link to comment

Jó napot kivanok

 

Én egy Romániai geocacher vagyok, és szeretnék vásárolni két magyar geo érmet.

Nem mondom, hogy mi kell legyen az érmen, a döntés a tiétek. A román éremről tudok mondani néhány informaciót:

 

Csak egy kép:

 

659a5478-b88a-437a-b816-b6b52693cd23.jpg

 

Ez egy román érme. Nem sokat tudok tudok a történelmükről, de ebből se tudtam meg többet :)

A gondolkodó ember egyik ősi műalkotás ami Románia területén találva volt - http://en.wikipedia.org/wiki/Hamangia_culture . A sárkány a dák háború zászló - http://en.wikipedia.org/wiki/Dacian_Draco .

Nem számít, hogy mi lesz látható a érmen, ha a jelentőség megérti. Külföldiek nem bánják, akik megveszik az érmet meg fogják venni egyébként is.

 

Mint egy ajánlás, ha valakinek több pénze van, akkor több mint 100 érmét meg lehet rendelni. Romániában, a tervezés is verés fázisban kevesen voltak akik érmet vásárolni akartak; két hónappal azután a kérés nőtt, de nem maradt érem. Akkor is, ha csak 100 darabot rendeltek, beszéljetek a gyártóval hogy több érmet verjen a jövőben.

A saját ikon kötelező. Az ikon megvásárolható később is, de ha egyszer az érmek el lettek adva, nehéz a pénzt összegyűjteni.

A román érmekre azt kértük, hogy a kódok "RO"-val kezdődjenek. Ez nem kerül pluszba, kérjétek meg a gyártót, hogy a kódok "HU"-val kezdődjenek.

 

Most egy másik dolog: június 24-én lesz a Magyarország első geoláda 10. évfordulója. Más országokban hasonló alkalmakkal tartottak jubileumi rendezvényeket. Romániában, az évforduló április 1-jén lesz, és azon a hétvégén (péntektől vasárnapig) egy találkozót tartunk. Június 24-e is egy péntekre esik, lehet kezdeni szervezni egy hasonló találkozót. Szeretnék részt venni, és remélem, az érmek meg lesznek addigra.

 

Köszönöm a sok érdekes infót !

Link to comment

Nem tud a fórum szavazást. "The poll feature has been disabled in the Groundspeak Forums for anyone other than admins." (forrás) A doodle ellenben vígan működik, indítottam egy szavazást. Semmi kedvem újra kezdeni a vitát, illetve eszmecserét, de a demokrácia látszatát keltve több választási lehetőséget is megjelöltem, így legalább látni fogjuk számszerűsítve is, amiről eddig beszéltünk.

 

Sziasztok!

Nehéz eldönteni a sok jó ötletből melyik is legyen megvalósítva, mindegyik tetszik valamiért, Tetszett a gémeskutas, szürkemarhás, pulis vonal is,ennek a hátulján jól mutatna a kalocsai mutívum, de a Lánchíd vagy a Parlament is klassz lenne, ennek a hátulján tudnám elképzelni a kiscímert. A tarsolylemez is nagyon jó, rengeteg motívumot lehet találni a keresőben, lehetne az érme alakja is ilyen.

http://www.google.hu/images?q=tarsolylemez&rls=com.microsoft:hu:IE-SearchBox&oe=&rlz=1I7GGLL_hu&redir_esc=&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=pUlITdDII86fOrPEvLgE&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=2&ved=0CC4QsAQwAQ&biw=1419&bih=765

Tetszik a turul is, de annál szivesebben látnám a régi angyalos címert hátul.

Régebben szó volt a rovásírásról is, csak egy ötlet, ennél az érménél a peremén van szöveg, nem lehetne a magyar geoérménél ugyan így rovásírással a peremén egy szöveget elhelyezni?

rslotc_edge2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bármelyik is lesz én biztosan veszek belőle!

Link to comment

Dj Storm, de jó, hogy írtál, nagyon érdekes és hasznos volt! A HU-val kezdődő tracking number nagyon jó ötlet!

 

Nem csoda, hogy a lengyelek gólyája már úton van, összefogásra hajlamosabb népek, mint mi.

 

Szollosi73, a beidézett tarsolylemezes linken nagyon klassz, sok szépet látni rajta. Ha ott, az a madár turul, vagyis a Ramgab által is beidézett madár, ami a két kicsinyével van, akkor felőlem is jöhet a turul, de a szavazáson ellene szavaztam, mert a Somloci által bemutatott sasszerű variációt ellenzem.

Ha már vetted a fáradságot, hogy a szavazáshoz táblázatot készíts, akkor jó lett volna, ha az összes eddig felmerült lehetőség rákerül, nem csak mindenféle turulos meg címeres variáció. Akkor minek koptatjuk a szánkat már két hónapja? Ez olyan, mint a közvélemény kutatások általában Magyarországon. Minden kérdés úgy hangzik el, hogy csak azt tudjam válaszolni rá, amit hallani akarnak. :-(

 

A rovásírással kapcsolatban bizonytalan vagyok. Eleinte nagyon elleneztem. azóta megszoktam a gondolatot. A peremére írva tetszene, de ahhoz 3 mm-nél vastagabb érme kell és plusz pénz a plusz anyag és még az oda lézergravírozás. Nem emlékszem most a pontos összegre. Ha nem a peremére kerül a rovásírás, akkor nem tudom, van-e rá elég hely. Mit írjuk rovásírással? "Trackable at geocaching.com" ? "Magyarország" "Magyar geoérme" "Fasza magyar gyerek vagy, hogy el tudtad olvasni" "Szumátra és Celebesz magyar volt és magyar lesz" ?

 

Én úgy tudom, hogy magyar címert, zászlót nem lehet csak úgy nyakra-főre használni. Én nem szeretem az ilyen nemzeti jelképeket elcsépelni, mint ahogy a Himnuszt sem énekelem el minden nap.

 

Nekem a korábban felvetett tarsolylemez alakú érme tetszik (ha a kalocsai himzés kör alakú érmén nem jön be Nektek, fiúk), organikus mintákkal vagy a turulpártiak kedvéért ezzel a fiókás turullal, peremén körbefutó kötelező szöveggel, kóddal.

A másik oldalon gémes kút, szürke marha vagy ló vagy nyáj, háttérben kékes dombvidék. Rovásírás (?). A Kia71 által javasult egyszerű hátoldal idézettel is jól hangzik, semmi csicsa, de akkor ez szerintem egyértelműen egy drágább 3D érmét kíván, a szines, zománcos helyett. Milyen rövid, de velős idézetünk van? Kicsi a méret, nagyon rövid szöveg kell ahhoz, hogy még olvasható is legyen.

 

Felhajtottam egy rajzolni tudó embert, aki már tervezett érmét. Csütörtökön elmegyek hozzá, mert, bár, úgy emlékszem, Somloci mondta, hogy van ismerőse, aki tudna rajzolni, eddig a szaloncukor alakú Lánchídon kívül mást nem láttunk. Egyelőre a saját költségemre terveztetetek vele valamit, vagy ha olcsó, akkor többet is, akár turulosat is, és mindenképpen csodaszarvasosat (!) aztán ha Nektek nem kell, majd jó lesz ha másra nem, egy elvetélt ötlet emlékére.

Egy fiatal, normális lány, nem hiszem, hogy sokat kér, de még nem tudok semmit. Ha sokat kér, nem terveztetek, csak eszmét cserélek és megvárjuk, míg Somloci rajzol.

 

Arról is jó lenne, ha nyilatkoznátok, hogy mekkora legyen az érme. Én a 38 vagy a 42 mm-est javaslom. A kisebb túl kicsi, a nagyobb túl drága. Ha jól emlékszem, a nagyobbra kértem eddig az árajánlatokat. Zománcosra.

Edited by Strombus
Link to comment

SPAM - amíg nem lesz magyar érménk.

 

Van néhány újabb eladó érmém, a választékot itt tekinthetitek meg:

http://indafoto.hu/strombus/geocoin

 

Drágán adom, :-), a mikrok 1 800 Ft-ba, a nagyok 3 000 vagy 3 200 Ft-ba kerülnek, viszont nem 2(5?) hónap alatt jutnak el az érdekeltekhez. Mindegyikből csak egy-egy darab van. Valentin nap, Nőnap, a közelgő húsvét ürügyén esetleg érdemes beruházni. :-) Vagy ellenállni a kisértésnek és csak nézelődni. :-)

Link to comment

Dj Storm, de jó, hogy írtál, nagyon érdekes és hasznos volt! A HU-val kezdődő tracking number nagyon jó ötlet!...

.............

...............

 

Egyetértek.

Én továbbra is a tarsolylemez formájú érmét preferálom akár a madárral is, bár szerintem vannak szebb motívumok.

Amennyiben Strombus megrajzoltat egy vagy több tervet, mondhatni hogy előrehaladott állapotba kerül a projekt.

Köszönöm az áldokatot, kíváncsian várom a terveket.

Szetrintem 42mm zománc.

 

u.i.:

nem tudom hogy lehet egy tarsolylemezt zománcos érmére ültetni, de egy ügyes grafikusnak nyilván nagyobb fantáziája van

Link to comment

Voltam tegnap az érmés lánynál. Kedves, szép, intelligens és tehetséges lány. Ráadásul nagyon érdeklik a tarsolylemezek, turulok. A nyakában egy kisebb és egy nagyobb szkíta szarvas lógott. Erdélyi lány.

Egy hét múlva mehetek a tervekért. Lesz tarsolylemez alakú talán turul mintával vagy organikus mintával, lesz csodaszarvasos és felkeltette az érdeklődését a kalocsai himzésem is. :-) Nem szimpatizált az alföldi táj ötletével. Mondtam, hogy rajzoljon, amit akar.

Nem írtátok, hogy mit szeretnétek híres embertől idézetet vagy rovásírásos szöveget. Rovásírással az, hogy geocaching? Rövid idézetnek csak ez jutott eszünkbe: Ember, küzdj, és bízva bízzál!

Link to comment

Magyar geoérme: MioRob

Megnéztem és utánanéztem. A http://www.mypersonalgeocoin.de oldalon lehet saját geoérmét rendelni, ott csináltatta ez a kessertárs. Az érme hátoldala adott, a felületkezelése 8 féle fém szín egyike lehet. A kép az elején tetszőleges. Állítólag egy jóminőségű matricát :( készítenek rá a beküldött ábráról. Minden ilyen személyes érmének ugyanolyan ikonja van, az árban benne van a Groundspeak sarc is a sorszámért. Akár 1 darabot is lehet rendelni. 1-4 darab rendelése esetén 12 Euró plusz postaköltség az ár, 100 darab fölött 8 Euro. Ezért a minőségért igencsak drágállom.

 

A mi érmetervező lányunk eltűnt. Az egy hét csütörtökön járt le, de mert nem hívott, én kerestem tegnap is, ma is, az üzenetrögzítőjén mindkétszer hagytam üzenetet és reménykedve várom, hogy mikor keres.

Edited by Strombus
Link to comment

Bátorkodok még egy ötletet fölvetni, turul és korona, illete egy pici gémeskút is van a képen, ráadásul hozzávetőlegesen kör alakú, de mindezek előtt még valamit szeretnék megosztani veletek.

 

Én türelmes vagyok még mindig, egyáltalán nem érzem, hogy sietnünk kéne az érme készíttetésével, ellenben már úton-útfélen nekem szegezik, szegezitek a kérdést, hogy mikor lesz már érme. Hát kérem, majd ha sikerül döntenünk.

 

Sajnálom, hogy ekkora a töketlenség. A demokrácia nem működik, az emberek nem mennek el szavazni, a diktatúra ellen pedig lázadoznak. Ezt egyáltalán nem sértésnek szánom, kérem szépen, ne magyarázzátok el az ellenkezőjét.

 

Mielőtt lecsapnátok a földobott labdát... ez nem egy magyar sajátosság, nem csak ránk igaz, hogy ketten háromfelé akarunk menni. Ugyanígy, a skótok sem skótok. A sztereotípiák szerintem csak akkor helyesek, ha pozitív a tartalmuk, tegyük azt, a magyar dolgos, türelmes, vendégszerető nép. ha negatív, akkor nem helyes, tegyük azt, a magyar öngyilkos hajlamú, iszákos, széthúzó, ügyeskedő. A nemzeti jelképeinkhez pedig sztereotípiákat csatolni gusztustalan, identitásromboló. Én nem fogadom el, hogy valaki, valakik megpróbálják bemocskolni, ráhúzni egy politikai tartalmat, aztán annak alapján a használatát korlátozni, végső esetben betiltani, a magyar fejben pedig elültetni a gondolatot, hogy "talán nem szerencsés a használata, mert másokban rossz érzéseket kelt". Én nem fogadom el, hogy a turul az egy nyilaskeresztes, szélsőjobbos szimbólum, ergo továbbra is szívesen látom a magyar geoérmén.

 

Íme, a képek:

IMG_3232.jpg

IMG_3233.jpg

IMG_3234.jpg

Link to comment

Röpke 2 hét késéssel végre szóbaállt velem a lány. Súlyosan, ollóval elvágta a hüvelykujját, állítólag ezért eddig nem tudott rajzolni. Hogy miért nem tudott telefonálni vagy e-mailezni sem, azt nem firtattam, örültem, hogy végre megvan és ez nem vitt volna előre. Azért nagyon pipa vagyok. Küldött terveket, de holnap reggel találkozom vele, hogy finomítsuk. Szóval, remélem, hogy holnap délutánra már valódi terveket prezentálhatok. Amit láttam, nekem tetszett. Remélem, nektek is fog valamelyik.

Link to comment

Röpke 2 hét késéssel végre szóbaállt velem a lány. Súlyosan, ollóval elvágta a hüvelykujját, állítólag ezért eddig nem tudott rajzolni. Hogy miért nem tudott telefonálni vagy e-mailezni sem, azt nem firtattam, örültem, hogy végre megvan és ez nem vitt volna előre. Azért nagyon pipa vagyok. Küldött terveket, de holnap reggel találkozom vele, hogy finomítsuk. Szóval, remélem, hogy holnap délutánra már valódi terveket prezentálhatok. Amit láttam, nekem tetszett. Remélem, nektek is fog valamelyik.

Rajtad múlik a legkevésbé a projekt.

Link to comment

Elnézést, hogy csak csodaszarvasos és turulos, de, úgy látszik ezek mozgatták meg csak a lány fantáziáját. Lényegében a tarsolylemezes az egy kész terv, egyik oldalt csodaszarvas, másik oldalt turul, a többit tervet még tovább kellene gondolni. (Másik oldaluk, feliratok betervezése).

 

A tarsolylemezesre két kódnak való sort kértem tőle, arra gondolva, ha sorszámoznánk az érméket (a követhető kódon kívül), azzal még rangossabbá tennénk őket. Persze, lehet, hogy ezt nem akarjátok vagy plusz költség, de tegnap éjjel felmerült bennem a gondolat.

 

Más időközben nem szervezett be a grafikust? Jó lenne, ha nem csak én tukmálnám rátok az elképzeléseimet.

 

A tervezőnek egyébként adtam kölcsön néhány Oakcoin által készített geoérmét, hogy mégis legyen fogalma arról, hogy mi lesz a végtermék. Kollégáival együtt elképedt, hogy milyen jó minőségűek és hogy ahhoz képest nem is drágák. Mindnyájan azt mondták, hogy Magyarországon nem tud senki ilyen minőséget produkálni (ártól függetlenül).

 

Ha konszenzusra jutunk végre a tervet illetően, akkor már az elfogadott tervvel végigkilincselem a gyártókat, újabb, konkrét ajánlatot kérve. Van, amelyik nem is adott, amíg nem adok be tervet, másik három meg hetente bombáz az e-mailjével, hogy mikor rendelünk már, mióta leveleztem velük.

 

Úgy gondolom, hogy feltétlenül "hard enamel" zománcot érdemes kérni, mert az olyan érme tud szép, sima lenni. A "soft enamel" olyan zománc, ami száradáskor összébbhúzódik, plasztikusabb, rücskösebb lesz az érme, vagyis a fém részek kijebb állnak, mint a színezett részek. Vagyis, ez megint izlés dolga. Nekem a sima jobban tetszik. :)

 

Lenne olyan szíves szavazó oldalt csinálni a terveknek az aki ért az ilyesmihez? Az Indafotón gondolom csak az tudja kedvencnek bejelölni, aki be van jelentkezve.

A szavazólapon az lenne a célszerű, ha ilyet lehetne csinálni, hogy amellett, hogy szavazhat az ember, mindjárt be is írhatná, hogy "x számú érmét rendelek, bármelyik ötlet is kerül megvalósításta", így kaphatnánk egy képet arról, hogy mégis hány érme az, ami biztosan gazdára talál, így az újabb árajánlatkérésnél, már konkrétabban tudunk a számokról is nyilatkozni, ami befolyásolja az árat.

Ha tud erre valaki valami értelmesebb megoldást, nagyon örülnék, nekem ilyen késő este már nem jut eszembe semmi jobb.

Emlékeztető: egy érme kb. 2000 Ft-ba fog kerülni, ha 100 darabot rendelünk.

 

Ha megvan a szavazóoldal, megírhatom a .hu-ra is az elérhetőségét?

Edited by Strombus
Link to comment

 

Nekem tetszik

 

- a Csodaszarvas dombon feher (a fekete verzio egyaltalan nem tetszik, a piros hatareset), a motivum nagy jo!

 

En nem ragaszkodnek annyira a piros feher zold szinharmashoz. pl. a Csodaszarvas kerek, piros fehér zöld tervbol kihagynam a piros eget. legyen az csak kek. egyebkent tetszik a motivuma.

 

A tarsolylemezes tervek is nagyon tetszenek.

 

A turol kor alaku korongok is tetszenek.

 

Esetleg meg annyit, hogy a magyar nyelvu szoveget levennem az ermekrol. En ugy vagyok vele, hogy szivesebben veszek olyan kulfoldi ermet, amin angol feliratok vannak vagy egyaltalan nincsenek feliratok. Az orszag sajat nylevu feliratait nem szeretem az ermeken. Ezeket kerulom. Lehetseges, hogy a kulfoldiek is ugyan igy vannak ezzel.

 

Szerintem ne vacakoljunk tovabb. Ezek kozul valasszunk es kesz. :)

 

Attila

Edited by kia71
Link to comment

ITT VANNAK VÉGRE A TERVEK!

 

http://indafoto.hu/strombus/geoerme_tervek

 

Sziasztok!

Épp az imént írtam privátban Strombusnak a tervekről. Nekem is az a véleményem, hogy a magyar szöveg elhagyható, a turult a tarsolylemezen nagyobbra venném, http://www.magyarbordiszmu.hu/pics/item/25.png valahogy így. Ez a rakamazi turul. Alatta a rovásírásos szöveg az maradhatna.

-Csodaszarvas kerek, piros fehér zöld

-Tarsolylemez csodaszarvas

-Szarvas, nap és hold tarsolylemez

Ezek a tervek a legszimpatikusak nekem, de mint írtam a turul nagyon jó, csak nagyobba jönne be igazán.

Az meg megint más kérdés, hogy amíg a turul fémszínűben mutatna igazán jól, addig a csodaszarvas színesben, és ez nekem nem áll össze egy érmén, mármint, hogy az egyik oldala színes a másik fém színű.

Szerintem ezekből válasszunk, nagyon jó tervek.

Link to comment

ITT VANNAK VÉGRE A TERVEK!

 

http://indafoto.hu/strombus/geoerme_tervek

 

Sziasztok!

Épp az imént írtam privátban Strombusnak a tervekről. Nekem is az a véleményem, hogy a magyar szöveg elhagyható, a turult a tarsolylemezen nagyobbra venném, http://www.magyarbordiszmu.hu/pics/item/25.png valahogy így. Ez a rakamazi turul. Alatta a rovásírásos szöveg az maradhatna.

-Csodaszarvas kerek, piros fehér zöld

-Tarsolylemez csodaszarvas

-Szarvas, nap és hold tarsolylemez

Ezek a tervek a legszimpatikusak nekem, de mint írtam a turul nagyon jó, csak nagyobba jönne be igazán.

Az meg megint más kérdés, hogy amíg a turul fémszínűben mutatna igazán jól, addig a csodaszarvas színesben, és ez nekem nem áll össze egy érmén, mármint, hogy az egyik oldala színes a másik fém színű.

Szerintem ezekből válasszunk, nagyon jó tervek.

 

Közben keresgéltem és találtam ezt a képet Rakamazi_20Turul2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

sajnos nem tudom hogyan kell nagyobb méretben beilleszteni, de rákattintva nagyobb lesz, szóval ennek a színvilága a Szarvas, nap és hold tarsolylemezes tervvel egész jól összepasszolna szerintem.

Link to comment

Csináltam még két variációt tarsolylemezre turullal, nagyobb turul, rovásírással és anélkül, csak a madarak.

Tetszenek a turulnak ajánlott szinek.

 

A -Tarsolylemez csodaszarvas, fehér alapon- és a -Tarsolylemez turul 3- egyben egész jók lennének szerintem, tetszik az arany szegély.

Passzolnak egymáshoz.

Bár én még mindig nagyítanék a turulon picit.

Link to comment

Sziasztok.

Köszönöm, Strombus, hogy tettél az ügyért, végre vizuálisan is előttünk vannak a tervek. Énnekem a turulok tetszenek, leginkább a szollosi73 által küldött képen lévő, illete a turul 3 versenyző, mindkettő azért, mert van szép szegélye. Én csodaszarvast nem szeretnék. Attila ötletét támogatom, legyen rajta angol felirat. vagy rovás és angol. Az érme alakja lehet tarsolylemez, azt hiszem, azért nem kérnek többet. Továbbá Boglárka meggyőzött a hard enamel használata felől, azt támogatom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...