Jump to content

Magyar geoérme


somloci

Recommended Posts

A magyar geoérme tervezésének ötletét fölvetettem, a fogadtatás - egyelőre szűk körben - pozitív volt. A következő ötletek merültek föl:

 

- betyár, puli, gémeskút, pálinka lehetne az érmén

- magyar micro geocoin (más európai országok mintájára) lehetne

- rovásírás lehetne az érmén

 

Alapvetően ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az érmének két oldala van, tehát mindkét oldalra kell terveznünk valamit. A költségekről ebben a szent pillanatban nem tudok semmit sem mondani. Ha a micro mellett döntünk, akkor az egyik oldalon a magyar trikolór, amásikon pedig a geocaching logó lesz.

Várom a véleményeteket, ötleteiteket! A magyar geoérmét más geoérmék mintájára alkotnánk meg - persze a kivitelezés teljesen egyedi lenne. Példaként álljon itt a UK micro.

Szerintem betyár, puli, gémeskút lenne a legjobb. Ezeket látva asszociálnak legtöbben Magyarországra, és nem lehet semmiféle politikát belemagyarázni, amit nagyon fontosnak tartok.

Link to comment

Sziasztok.

Hat hozzaszolok ha szabad. Szerintem nem kell mindenkeppen egy ermere ugy tekinteni, hogy ez egy kerek valami es ugy nez ki mint a szazforintos. Nekem mongyuk nagyon imponal a gemes kut, mert nagyon sok helyen kulfoldon pont igy van leabrazolva a Magyarorszag.

El tudok kepzelni egy olyas valamit hogy fel kor es abbol kial folfele a kut es a lovak ahogy isszak a vizet.

Ez cak egy otlet de el tudnam kepzelni.

Na meg valami, vigyzat a trade mark fele motivumok hasznalatat. Mivel nalunk is evvel problema volt. Akartuk a est meses bacsit kihasznalni, de nem kaptunk ra engedejt. Hasonlo mint ha a kopo macit akarnatok. A hazsnalati jogok nagy problemat okozhatnak.

Udv mondenkinek.

ncastle Szlovakia :-)

Link to comment

A betyár, puli, gémeskút, rovasírás nekem tetszik. Lehetne ez mind az elso oldalon, pl. eloterben a betyar es a pulival, hatterben a gemeskut (valahogy ugy mint a szlovakon a hod es a Krivan: http://www.flickr.com/photos/keasone/2385764344/ csak az egesz ermere, nem csak egy korben) es valahova beleirva rovasirassal valami. A hatoldalon meg lehetne Mo. terkepe, benne a piros-feher-zold szin es rajta nagyobban Mo. cimere. Kene valaki ugyse grafikus, aki keszit az otletek alapjan terveket. :P

 

Ez a felvetés nekem is tetszik. Nem tudom mennyire emelné meg az árat, ha nem kerek az érme. Egy sokszög vagy egy magyarország alak sokat dobna rajta. Tas ötletét is bele lehetne ebbe kombinálni a betyár, puli, gémeskút oldalon jól mutatna a rovásírás. A másik oldalon pedig lehetne ugyan az a szöveg hagyományosan. Ha kell tudok segíteni egy vektoros grafika elkészítésében.

Link to comment

Üdv a fórumlakóknak!

 

Somlocitól kaptam egy érdeklődő mailt, hogy fejtsem ki a véleményemet egy esetleges magyar geoérem tervéről.

Köszönöm, hogy szóltatok, jól esett!

 

Először is jómagam nem vagyok egy nagy coin-fan, de azért összehozott már a sors pár szép darabbal. Saját coinom nincs, de ha szépet alkotunk együtt, akkor lesz :P

 

A téma nem idegen tőlem, mert magam is foglalkozom numizmatikával (forint pénzrendszer érméit gyűjtöm), így pl. a ramgab által belinkelt összes magyar emlékérmét is nagyon jól ismerem...

 

Szerintem nagyon sok jó javaslat elhangzott itt (átfutva a fórumot). Igazat adok azoknak, akik mindenféle politikai felhangok nélküli érmet szeretnének alkotni. Így pl. én sem támogatom a komcsikra vagy fasisztákra jellemző motívumokat, DE! szerintem a rovásírás nem ilyen elem.

 

Javaslatom: Aranyszarvas az egyik oldalon - pl. 2004-es 50.000 forintos arany érmén lévőhöz hasonlót (képet ramgab már linkelte) --> oda kell figyelni, hogy azt egy az egyben nem szabad koppintani, nehogy aztán a mi fejünkre is koppintson valaki, pl. aki tervezte (Papp László). A másik oldalon mindenképp szerepeltetném a magyar szineket: piros, fehér, zöld (nem feltétlenül zászló formájában) és valami feliratot (latin és rovásírt betűkkel) - ebben nem nyilatkoznék, nincs ötletem.

 

Bármi is lesz a végső döntés/éremkép, számolhattok vele, hogy egy érmét megvásárolok.

 

Sziasztok.

Hat hozzaszolok ha szabad. Szerintem nem kell mindenkeppen egy ermere ugy tekinteni, hogy ez egy kerek valami es ugy nez ki mint a szazforintos. Nekem mongyuk nagyon imponal a gemes kut, mert nagyon sok helyen kulfoldon pont igy van leabrazolva a Magyarorszag.

El tudok kepzelni egy olyas valamit hogy fel kor es abbol kial folfele a kut es a lovak ahogy isszak a vizet.

Ez cak egy otlet de el tudnam kepzelni.

Na meg valami, vigyzat a trade mark fele motivumok hasznalatat. Mivel nalunk is evvel problema volt. Akartuk a est meses bacsit kihasznalni, de nem kaptunk ra engedejt. Hasonlo mint ha a kopo macit akarnatok. A hazsnalati jogok nagy problemat okozhatnak.

Udv mondenkinek.

ncastle Szlovakia :-)

Link to comment

Engem is kérdezett Somloci - bár én se érzem magam coin ügyben igazán illetékesnek.

 

Lehet, hogy jobb lenne hallgatnom, de ha már megkérdezett:

 

Nagyon nem örülnék, ha Magyarországot a régmúlt jelképezné. Mintha a homályos 1000 évvel ezelőtti idők óta semmi jó nem történt volna itt.

A rovásírás érdekes dolog, múltunk része, tanuljunk róla az iskolában! - DE szerintem semmi keresnivalója a lakott területek határán, meg minden elképzelhető helyen, így ezen az érmén se.

A puli-Hortobágy-pásztor is kicsit elcsépelt motívum, nem hiszem, hogy ezt kéne erősíteni. Ahogy pl. a matyóhímzés-pirospaprika-pálinka se tetszene nekem.

 

Van egy csomó szép dolog a ma létező Magyarországon (tájak, növények, állatok, városok). Nyilván egyetlen érmén nem lehet rajta minden az országról. Szerintem a tájak közül a Balatonfelvidék a tanuhegyekkel a legegyedibb. (Meg persze Budapest a Dunávalés a hidakkal - de az meg megint Bp-központúság lenne.) Szép ragadozómadarak is lehetnének. Pl. Európa parlagi sas állományának 60 %-a Mo.-on él. (Gólyából nemcsak Lo.-ban, de pl. Spanyolországban is sokkal több van, mint nálunk.)

 

VP.hu

Link to comment

Kerestem csodaszarvasos képeket, de nem sikerült olyat találnom, amilyen igazán tetszik. Délceg legyen, nagy ágasbogas csodaaganccsal, álló vagy vágtató.

 

 

A szkíta aranyszarvas-lelet nem lesz jó? Arról elég sok képet lehet találni és szerintem mindenki legalább egyszer találkozott is vele.

Link to comment

És szerinted egy a magyarok bejövetele előtt 500 évvel készült tárgy az, ami a legjellemzőbb Magyarországról?

 

No mindegy. Azt csináltok, amit akartok.

 

Kerestem csodaszarvasos képeket, de nem sikerült olyat találnom, amilyen igazán tetszik. Délceg legyen, nagy ágasbogas csodaaganccsal, álló vagy vágtató.

 

 

A szkíta aranyszarvas-lelet nem lesz jó? Arról elég sok képet lehet találni és szerintem mindenki legalább egyszer találkozott is vele.

Link to comment

Neked is van véleményed, nekem is, meg másnak is. Hogy ezek nem mindig egyeznek meg? Persze. Ahogy a gc is mást jelent neked és mást másnak, úgy Magyarországról sem ugyanazok a képek/helyek/látnivalók tűnnek mindenkinek triviálisnak.

 

Én csak a szarvas-motívumra írtam egy példát.

 

Ennyiből csináltathatnánk olyan érmét is, aminek egyik oldalán a com-os, másik oldalán a hu-s logó van. Az tényleg nagyon magyar lenne. :( (Nem szeretnék ilyen érmét!)

Link to comment

Tisztelet.

A személyeskedés nem visz előbbre. A véleményetek nem egyezik, hát ez van. Én nem szeretnék csodaszarvast az érmére, codaszarvas alakú érmét még annál is kevésbé. Helyette egy hortobágyi tehenkét szeretnék, az olyan aranyos, és még szarva is van! :( A feje fölött, a szarvai fölött látszik a gémeskút, a pásztor pedig épp hatalmasat csattint az ostorával. Ugye, ti is látjátok, amit én? :blink:

 

A lényeg, hogy megosztottátok a véleményeteket. Köszönjük!

Link to comment

A Coinsand Pins ezt válaszolta. lásd lent. Az Oakcoins-ra még várok. Én egy 42 mm-es érmére kérdeztem. Eszerint az ajánlat szerint postázással, Groundspeak sarccal együtt egy érme ára 8 dollár 7 cent.

 

Hi Boglarka,

 

Thank you for giving us the opportunity to provide you with information about making coins.

 

Our polished finishes are free and the first 7 colors are free. There are a lot of different variations that go into making a coin which can change the cost of the coin. The prices for tracking numbers and icon are set by Groundspeak and they are $1.50 per tracking number and $150.00 for the icon. The laser etching that is in your quote is to place the tracking numbers on the coins.

 

The quote I am giving you will include everything. We will work with Groundspeak to have your image approved to obtain the tracking numbers.

 

Please look over the quote and let me know if you have any questions.

 

100 Coins

 

SPECS: 1 5/8" (42mm) diam, 3mm thick, brass or copper base metal

 

$298.35 for 100 coins with soft enamel colors, 2 sides

Free colors up to 7 colors

polished gold finish - free

$18.00 for 6 digit laser etching at $0.18 per coin

$70.00 for 2-D round die

$70.00 for 2-D round die

$150.00 for 100 Geocaching.com tracking numbers ($1.50 each)

$150.00 for Groundspeak custom icon placement

$81.98 for shipping

---------------------------------

$838.33 Total for 100 coins ($8.38 per coin)

($31.64) 10.00% discount (set up fees & shipping not discounted)

--------------------------------

$806.69 Total with discount ($8.07 per coin)

 

Thanks,

 

Tess Weed

www.CoinsAndPins.com

www.CompassRoseGeocoin.com

 

A motívumokon tényleg kár vitatkozni. Ahogy már korábban is javasoltam, gyűjtsük össze az ötleteket, amikor úgy érezzük, hogy kifogytunk belőlük, akkor írja Somlóci egy listára és szavazzuk meg. Mondjuk mindenki 3 szavazatot adhat le az érme mindkét oldalát illetően. Azért nem csak egyet, mert valószínűleg mindenkinek van egy kedvenc témája, de még örülni tudna másik kettőnek is. A legtöbb szavazatot kapott motívumot megrajzolja aki tudja, mondjuk 2-3 változatban. Ezt ismét megszavazzuk, és végre megvan az érménk! Akkor összeszedjük, hogy a sértődések után még ki hányat kér és végre megrendeljük onnan, ahonnan a legjobb ajánlatot kapjuk. :(

Egy javasolt ötleteknek konkrétnak kell lenni, pl. magyar világörökségeket bemutató érme, mint ötlet nem jó. Mondd azt, hogy a pécsi székesegyház és környéke legyen rajta! :blink:

Macikupac, a szkíta aranyszarvas azért nem tetszik nekem, mert általában fekszik. Az agancsa szép. De én délceg, állót szeretnék.

Edited by Strombus
Link to comment

Ahogy már korábban is javasoltam, gyűjtsük össze az ötleteket, amikor úgy érezzük, hogy kifogytunk belőlük, akkor írja Somlóci egy listára és szavazzuk meg. Mondjuk mindenki 3 szavazatot adhat le az érme mindkét oldalát illetően.

 

Egyetértek.

Illetve várjuk olyan személyek jelentkezését akik képesek megrajzolni a tervet ?

Link to comment

Sziasztok!

 

Engem is somloci hívott a fórumra.

Nem igazán járok ide, jelen esetben is csak másodszorra.

 

A témához:

VP javaslatát egyfelől támogatom, másfelől nem.

 

miért is?

Tényleg be vagyunk állítva a pálinka-csikós-matyó-stb. szerepbe.

Ez rossz.

Viszont tényleg ezek azok a dolgok, amikről a külföldiek Magyarországra asszociálnak.

Az általa említett lehetőségek nagyon értékesek, de nem annyira ismertek, hogy bárki tudja, hogy miről készült, s az a világ melyik szegletében van.

Ennyi erővel rajzolhatunk egy kitalált hátteret is.

 

Engem idáig a hátrafelé nyilazós, ősmagyar hangulatú érme fogott meg.

 

A személy ábrázolás meg annyival lehet még zavaró (hiszen mint többen is említették, nincs talán olyan szereplő a történelemben, akibe valaki ne tudna belekötni), hogy fel lehetne ismerni a képen, hogy kit ábrázol?

Meg a külföldi kézbe véve el tudja-e képzelni, hogy az adott ember miért fontos nekünk?

Link to comment

Tényleg be vagyunk állítva a pálinka-csikós-matyó-stb. szerepbe.

Ez rossz.

Viszont tényleg ezek azok a dolgok, amikről a külföldiek Magyarországra asszociálnak.

Be vagyunk állítva ebbe a szerepbe? No és? Komolyan, titeket zavar? Én nem vagyok matyó, sem csikós, de ha matyó vagy jász lennék, büszke lennék rá. Én budapesti vagyok, és büszke vagyok rá, bármennyire is igaz, amit a

állítanak. Obszcén és komolytalan, ha nem akartok megbotránkozni rajta, ne nézzétek! A pálinkát szeretem, örömmel vállalom, hogy bejegyzett magyar termék, s ahol csak tudom, reklámozom. Büszkének kell lennünk az ilyenekre, nem pedig félredobni, lefikázni és kijelenteni, hogy lehúzták róla a bőrt, lejárt szalag, stb. Ha nem vállaljuk föl ezeket (s itt nem konkréten a hímzésre és a pálikára gondolok), akkor bizony üres érménk lesz, egy szál azonosító kóddal.
Link to comment

Végigolvasva ez előzőeket nálam a nyerő:

- normál méret

- tarsoly forma

- csodaszarvas rovás írással.

 

A világ nagyobbik fele eddig sem volt tisztában történelmünkkel, nem is lesz a jövőben sem. Úgy gondolom, nem más nemzetek magyar tudása alapján kell kialakítani az érmét! Úgy gondolom, nem nekik lesz az érem, hanem nekünk magyaroknak.

Ha valaki megkérdezi mi mit jelent rajta, majd elmagyarázom (legalábbis megpróbálom :) ).

Link to comment

Csak egy kép:

 

659a5478-b88a-437a-b816-b6b52693cd23.jpg

 

Ez egy román érme. Nem sokat tudok tudok a történelmükről, de ebből se tudtam meg többet :)

A sárkány a bottal egy dollárjelet formáz. A mongúzfejű ember nem tudom, hogy mit.

 

Az ország alakú érme azon államok esetében néz ki jól, melyek területe közel van a körhöz. Románia, Lengyelország vagy Zimbabwe esetében igen, Magyarország esetében nem.

Link to comment

Hát, én megkérdeztem egy angol lányt, akivel még 1999- ben nyaraltam együtt, hogy mégis, kis hazánkról mi ugrik be neki... Azt mondta, hogy ÉN! :huh: Szerintem rólam ne legyen érme! :P

Én megkérdeztem egy pár embert akik nem magyarok. A döntő többségük szerint a magyarokat legjobban az ivászat jellemzi. Bor vagy pálinka. Második az evészet volt, harmadik a Rubik-kocka.

Egy borosüveg alakú érme jól nézne ki.

Link to comment

Sziasztok,

 

érdeklődve olvastam a magyar geocoinra jött ötleteket. Mi is tervezünk egyedi coinok gyártását, egyenlőre mi a fa coinok irányába tartunk északi kollégáink (szlovák, cseh) mintájára. A minták között nekünk a szilvásváradi Fátyol vízesés is felmerült, de amiket itt olvastam is nagyon jó ötletek. Ha bármi döntés van, vagy felmerülnének kérdések, stb. akkor minket is kereshettek bátran, mint a geocaching.com hivatalos magyar partnere szívesen segítünk megszervezni a dolgokat, illetve válaszolni a kérdéseitekre. (pl. a logó használatával kapcsolatos jogdíjak, stb.). Jövő év elejétől lesz még egy meglepetésünk is geoérmek terén, de ez még egyenlőre titok és fejlesztés alatt áll...

Szép napot mindenkinek és kellemes ünnepeket!

 

Üdv,

GeoBolt.Hu

Link to comment

Sziasztok,

 

érdeklődve olvastam a magyar geocoinra jött ötleteket. Mi is tervezünk egyedi coinok gyártását, egyenlőre mi a fa coinok irányába tartunk északi kollégáink (szlovák, cseh) mintájára. A minták között nekünk a szilvásváradi Fátyol vízesés is felmerült, de amiket itt olvastam is nagyon jó ötletek. Ha bármi döntés van, vagy felmerülnének kérdések, stb. akkor minket is kereshettek bátran, mint a geocaching.com hivatalos magyar partnere szívesen segítünk megszervezni a dolgokat, illetve válaszolni a kérdéseitekre. (pl. a logó használatával kapcsolatos jogdíjak, stb.). Jövő év elejétől lesz még egy meglepetésünk is geoérmek terén, de ez még egyenlőre titok és fejlesztés alatt áll...

Szép napot mindenkinek és kellemes ünnepeket!

 

Üdv,

GeoBolt.Hu

Szia Bolt!

Ez jó hír a faérmés fronton. A geoérme ügyében kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Az érme ügyében a jogdíjas részt már feltérképeztük, ellenben az érme kinézete még messze nem eldöntött.

 

Az érme ügyében küldjetek képeket, akár digitálisan készítve, akár papírra rajzolva s aztán fényképezve, feltöltve, vagy szkennelve.

Link to comment

Hello Mindenki,

úgy látom a fő motívumokról már nagyjából konszenzus született - bár én még a Rubik kockát visszatenném a csokorba (ha színes zománcos érmét is csinálunk).

A gyártási, gyártatási kérdéshez szólnék inkább hozzá.

Amennyiben az USA-ban rendelünk, nekem van new jersey-i címem, ahova szállíttatni lehet, így a postaköltséget alacsonyan tudjuk tartani (bár ha jól értem van kanadai címünk is...)

Szintén USA-beli rendelés esetén vállalom - ha szükség van rá - a pénz-átutalás dolgait.

 

Viszont egy új ötlet - miért nem nézünk körül magyar gyártóknál (támogasd a magyar gazdaságot) ?

Itthon sokkal jobban kézben lehet tartani az egész tervezési, gyártási folyamatot, akár konkrét mintákat is lehet nézni... stb.

Ha találunk megfelelő gyártót, utána a Groundspeak-től a kódokat mi is megrendelhetjük - szerintem.

placc

Link to comment

>Viszont egy új ötlet - miért nem nézünk körül magyar gyártóknál (támogasd a magyar gazdaságot) ?

 

Tudsz egyet is ajánlani? Magyarországon nem nagyon van divatja az ilyen-olyan érme gyártásnak. A Pénzverdén kívül nem tudom, kihez lehet fordulni. Ott meg nem olyan árakon dolgoznak... Sokminden olcsóbb Amerikában, mint itt.

Edited by Strombus
Link to comment

"Tudsz egyet is ajánlani? Magyarországon nem nagyon van divatja az ilyen-olyan érme gyártásnak. A Pénzverdén kívül nem tudom, kihez lehet fordulni."

 

Nem tudom, hogy megvan-e még, de a Király utcában (a sétálóutca részen) volt egy jelvénykészítő. Meg úgy egyáltalán is az ilyen helyeken kellene megpróbálni. Aki teljesítménytúrázott már Ausztriában, az tudhatja, hogy ott olyan jelvényeket adnak a túrákra, amilyenekről itthon még csak álmodni lehet.

Link to comment

Nem tudom, hogy megvan-e még, de a Király utcában (a sétálóutca részen) volt egy jelvénykészítő. Meg úgy egyáltalán is az ilyen helyeken kellene megpróbálni. Aki teljesítménytúrázott már Ausztriában, az tudhatja, hogy ott olyan jelvényeket adnak a túrákra, amilyenekről itthon még csak álmodni lehet.

 

Jársz arra, meg tudod kérdezni?

 

Ha Ausztriában olyan szép jelvényeket adnak, amiről itthon még csak álmodunk, akkor engem ez arra enged következtetni, hogy itthon nem találjuk meg a kívánt minőséget. No, de kinek van kapcsolata Ausztriában?

Link to comment

A magyar érmegyártással kapcsolatban, érdekességképpen: egy kétoldalt vert érem szerszámköltsége 2x100.000 Ft. Én már hónapok óta keresek olyan érmegyártót, aki normális áron tud gyártani. Egyenlőre elképzelni sem tudom, hogy külföldi kollégáink hogyan állítják elő ilyen olcsón. De még keresgetek... Üdv!

Link to comment

A magyar érmegyártással kapcsolatban, érdekességképpen: egy kétoldalt vert érem szerszámköltsége 2x100.000 Ft. Én már hónapok óta keresek olyan érmegyártót, aki normális áron tud gyártani. Egyenlőre elképzelni sem tudom, hogy külföldi kollégáink hogyan állítják elő ilyen olcsón. De még keresgetek... Üdv!

 

Szerintem öntik, vagy marják.

Link to comment

Viszont egy új ötlet - miért nem nézünk körül magyar gyártóknál (támogasd a magyar gazdaságot) ?

Itthon sokkal jobban kézben lehet tartani az egész tervezési, gyártási folyamatot, akár konkrét mintákat is lehet nézni... stb.

Ha találunk megfelelő gyártót, utána a Groundspeak-től a kódokat mi is megrendelhetjük - szerintem.

placc

Amíg itthon senki nem gyártja, addig csak forgalmazók jöhetnek szóba. Ők pedig ugyanúgy külföldről rendelnék az érméket, mint mi, csupán az áfát srófolnák magasabbra.

Link to comment

Strombus kapott egy árajánlatot a Tölgyérmétől, megpróbálom közzétenni.

Az elszomorít, hogy az országunk nevét nem tudják helyesen leírni. :mad:

Oakcoins.JPG

8.13 USD/darab az ajánlatuk, ehhez járul még 1.5 USD/darab, ami a Groundspeaknek fizetendő összeg az azonosító kódokért.

 

Ajánlatok:

Coinsandpins: $8.07/darab (azonosítószám, ikon és szállítás benne van, 7 szín)

Oakcoins: $11.13/darab (azonosítószám, ikon és szállítás benne van, 5 szín)

Landsharkz: mittudomén

 

Big G, kérlek, kérj egy részletes ajánlatot a szomszédból!

 

Úgy tűnik, hogy a legtöbbet nem azon spórolhatunk, hogy hol készíttetjük az érméket, hanem a postaköltségen. Ha személyesen valamelyikünk át tudná venni, akkor nem is kéne fizetni érte, legföljebb megkérdeznék, hogy mit cipelünk oly serényen. Igaz, nem hoztam még haza soha 100 érmét, nem tudom, milyen gondok támadhatnak a szállítás során.

Edited by somloci
Link to comment

Az érme ügyében küldjetek képeket, akár digitálisan készítve, akár papírra rajzolva s aztán fényképezve, feltöltve, vagy szkennelve. Máskülönben nem fogunk előrébb jutni. :unsure:

 

A himzésmotívumos képeket már régen elküldtem. Csodaszarvasost ugye nem találtam a kedvemre valót.

 

Az érmék hazahozatalát március végén még mindig vállalom. De akkor nagyon csipkedni kell másnak is magát. Én igényeset tervezni nem tudok. Találtam még egy-két gyártót, szívesen kérek még ajánlatot. Mind Amerikában van és gondolom, Kínában gyártat.

Ha bárki hozza, az értéke miatt célszerűbb a kézipoggyászban. Valószínűleg minden biztonsági ellenőrzésnél ki fogják pakoltatni, mert nem tudja a masinájuk, hogy mi a fene lehet az a sok kis fém izé. Tapasztalatból írom ezt. Nem nagy tortúra és amikor már az ember tudja, hogy emiatt emelték ki a sorból, akkor egyből mondhatja is nekik, hogy a bőrönd közepéről vegyék ki azt a csomagot, abban van, ami érdekli őket. :-)

 

Strombus

Link to comment

A DirectMint cégtől is kaptam egy árajánlatot. Ők 9 dollárra hozzák ki mindennel együtt az érme darabját. További részleteket lásd lent:

 

DirectMint.com <info@directmint.com>

 

The approximate cost for 100 pcs. of a 1.75" geocoin is $5.50 USD each. Groundspeak tracking is additional at $1.50 per code, and a custom icon is $150. Shipping to an overseas location is $50, so that total cost for 100 coins is $900. ($9 each).

 

To answer your questions,

-- 3D is more expensive, typically $1 per coin.

-- The cost per color varies on what enamel you use, and that is quoted per job.

-- The cheapest finishes are the shiny ones, followed by satin, then antique is the most expensive.

-- We handle all communications with geocaching.com

-- Special shape is no problem, and it is not more expensive

-- Time from start to finish varies. It will take 4 weeks to get coins after we finish art.

 

I can give you exact cost prices and options when you send me artwork to review. Thanks.

Link to comment

A geosör találkozón előkerült egy érme, én gondoltam egyet, a gondolatból tette lett... Röviden, az összegyűltek zöme támogatta az elképzelést, miszerint a leendő magyar geoérme egyik oldalán turul lesz. Akinek nem tetszik, kérem, hogy nyilvánítson véleményt, vagy fogjátok föl kerecsensólyomként, s akkor nem kell ölre menni. A turul nemzeti jelképünk, azzal nem értek egyet, hogy politizálva lenne, hiába bukkan fól itt-ott a nagyokosok adok-kapokjában, nekem a tudul turul marad, bárki bármit mond. Nézzétek meg a képet, ami az ötletet szülte, némi módosítással (illetve a rétisas helyett kerecsensólyommal) pontot teszünk egy hosszú ötletelés végére, s az érme egyik oldalának már megvan az ábrázatja.

IMG_2661.jpg

A másik oldalra esetleg a magyar címert tehetnénk. Na jó, de melyiket?

Edited by somloci
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...