Jump to content

Magyar geoérme


somloci

Recommended Posts

A magyar geoérme tervezésének ötletét fölvetettem, a fogadtatás - egyelőre szűk körben - pozitív volt. A következő ötletek merültek föl:

 

- betyár, puli, gémeskút, pálinka lehetne az érmén

- magyar micro geocoin (más európai országok mintájára) lehetne

- rovásírás lehetne az érmén

 

Alapvetően ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az érmének két oldala van, tehát mindkét oldalra kell terveznünk valamit. A költségekről ebben a szent pillanatban nem tudok semmit sem mondani. Ha a micro mellett döntünk, akkor az egyik oldalon a magyar trikolór, amásikon pedig a geocaching logó lesz.

Várom a véleményeteket, ötleteiteket! A magyar geoérmét más geoérmék mintájára alkotnánk meg - persze a kivitelezés teljesen egyedi lenne. Példaként álljon itt a UK micro.

Link to comment

A magyar geoérme tervezésének ötletét fölvetettem, a fogadtatás - egyelőre szűk körben - pozitív volt. A következő ötletek merültek föl:

 

- betyár, puli, gémeskút, pálinka lehetne az érmén

- magyar micro geocoin (más európai országok mintájára) lehetne

- rovásírás lehetne az érmén

 

Alapvetően ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az érmének két oldala van, tehát mindkét oldalra kell terveznünk valamit. A költségekről ebben a szent pillanatban nem tudok semmit sem mondani. Ha a micro mellett döntünk, akkor az egyik oldalon a magyar trikolór, amásikon pedig a geocaching logó lesz.

Várom a véleményeteket, ötleteiteket! A magyar geoérmét más geoérmék mintájára alkotnánk meg - persze a kivitelezés teljesen egyedi lenne. Példaként álljon itt a UK micro.

 

Szerintem a magyar tricolor sajna nem túl fantázadús és a többség azt gondolná olasz zászlóról van szó.

Ráadásul előfordulhat, hogy beleteszik a címert, majd kiveszik stb...

És már van is hasonló.

f9d307a9-ac05-4ca4-8be2-3b6a00a39080.jpg

 

Én a normál méretű érmét támogatnám, a rovásírással sem értek egyet, az egyértelműen keletre pozicionálna minket. A puli-betyár-gémeskút témáról már lehúzták az összes bőrt.

Link to comment

Én nagyon szeretnék magyar geoérmét, szépet, jót. Az Oakcoin által forgalmazott országos mikro (mint a bemutatott angol) szerintem halál unalmas és ugyanazt gondolom, mint Ramgab, hogy a színeink miatt legtöbben nem ránk asszociálnának róla.

Én is rendes méretűt szeretnék, de szebbet, mint a Ramgab által mutatott Vándorbogár webáruház féle. Ők már legalább egy fél éve ígérték, hogy csináltatnak majd másikat is, nem tudom, miért még mindig ennél tartanak csak.

A hagyományos magyar témákkal nincs semmi bajom, hisz ezek a sztereotípiák rólunk, egy coinon keresztül nem igazán tudsz új dolgokat tanítani. Puszta gémeskúttal, puli felőlem jöhet. Rovásírás NEM. Csinálhatunk brain stormingot, utána meg szavazást, hogy mi legyen rajta. Rubik kocka, szürke marha, ménes csikóssal, matyó minta, szőlő és boroshordó, parlament?

Mindeképp legyen saját ikonja, azt is meg kell tervezni. Azt hiszem, azért plusz 50 dollárt kell fizetni, a költségekhez azt is hozzá kell számolni.

Van grafikus ismerősöd vagy Te tudsz rajzolni, Somlóci?

Link to comment

Az nem rólunk állít ki bizonyítványt, hogy valaki nem ismeri föl a magyar zászlót, hanem olaszt lát benne, továbbá a honlapon egyértelművé tenné az elnevezése. Ha a címer benne lenne, akkor még szebb is lenne. Mint ötletet, én nem vetném el ily hirtelen, hiszen még ilyenünk sincs. A meglévő érme énnekem nem tetszik, gyakorlatilag egy nehéz fémdarab, amin egy pici Magyarország szomorkodik.

 

Ami biztos, hogy rajra kell lennie az azonosító kódnak, illetve annak, hogy "Trackable at geocaching.com", a többin ellenben agyalhatunk. A lengyel fórumon olvasgattam, ott láttam, hogy mennyiféle javaslat érkezett, aztán pedig vita keletkezett, amiben szerintem itt sem lesz hiány. Elvégre magyarok vagyunk, nem?

 

Szerintem nem egy olyan témát kéne a világ elé tálalnunk, ami egy sztereotípián alapul, bármi is legyen az, hanem egy olyat, ami nekünk tetszik, ami "mi magunk" számára kifejező. Én ezekre gondoltam:

- gémeskút szürke marhával, talán betyárral vagy pásztorral

- turul (ilyet élőben én még nem láttam, de egy osztrák, lengyel vagy albán sas mintájára bevethetnénk),

- szőlőfört, boroshordóval vagy anélkül,

- a rubik kocka is tetszik, bár azt inkább a pólómon viselném,

- a címerünk, talán valami Dunával vagy Tiszával a háttérben, mert egy világosabb kék árnyalat jól mutatna a címerrel,

- bármilyen más hungarikum, mindjárt megkeresem őket s idebiggyesztem.

 

A matyó minta jó ötlet, ám most hirtelen nem tudom elképzelni, hogy milyen is lenne. Strombus, egy képpel segíts, kérlek!

 

Kutyát nem szeretnék semmilyet, mert nem szeretem őket. A tarsolylemezzel az a gondom, hogy egyszínű. Döfi! A túró rudi NEM hungarikum. Viszont egy olyan valami, amit szívesen viszek küldöldre. De kolbászt is...

 

A saját ikont támogatom, az 50 dollárt elosztjuk magunk között s két sör helyett egyet iszunk egy hétig. Rajzból általában ötös voltam, de az a tanító nénik hibája volt! Nem gondoltam bonyolult ábrára, olyasmire, amit az egyszerű halandó is meg tud alkotni, akár papíron, akár számítógépen. A lengyelek ezt alkották:

75190349.png

Link to comment

Tetszik a lengyeleké, de mi az, hogy lenyúlták a gólyánkat? ;)

Ramgab képeit nem látom, csak kis piros x-et.

Most én is próbálkozom képet betenni ide, remélem, sikerül. Rájöttem, hogy a matyó himzés nem jó, túl részletgazdag, nehéz érmésíteni, a kalocsai jobb. Ime:

http://www.kalocsa-embroidery.com/img/kalocsa-hungarian.jpg

http://www.kalocsa-embroidery.com/img/hung...-embroidery.jpg

Persze, úgyis majd azt mondjátok rá, hogy lányos. :D A legtöbb érme általában nem lányos. Ez igazán lehetne. ;)

 

Naná, hogy nem sikerült? Miért nem látszik a kép, csak a link?

Edited by Strombus
Link to comment

Köszi, hogy megmutattad az érméket. Gyönyörűek és tényleg hasznos előtanulmány, még ha numizmatikailag értékelhetetlen minőség is az, ami minket foglalkoztam. Himzéses érmét nem láttam. :-)

 

A korábbi képeidet a link ellenére sem tudom megnézni, "access denied", nem enged be.

 

A bor, szőlő tényleg nem elég hungarikum, igazad van.

 

Köszönöm, hogy máris szavaztatok a fejlesztési ötletemre. :)

Link to comment

Tetszik a lengyeleké, de mi az, hogy lenyúlták a gólyánkat? :rolleyes:

 

Pontosan ezt kérdeztem tőlük én is. Végül abban maradtunk, hogy a magyar gólyák lengyel bevándorlók, nem akartam tovább vitázni.

 

Rájöttem, hogy a matyó himzés nem jó, túl részletgazdag, nehéz érmésíteni, a kalocsai jobb. Ime:

http://www.kalocsa-embroidery.com/img/kalocsa-hungarian.jpg

Persze, úgyis majd azt mondjátok rá, hogy lányos. :) A legtöbb érme általában nem lányos. Ez igazán lehetne. :rolleyes:

 

Igenis lányos, de nekem tetszik. Nagymamám ilyen motyvumokat hímzett a szabadidejében, van egy párnahuzatom, amin jópár hímzett virág van. Ezt az ötletet kifejezetten támogatom! A képet beteszem ide:

kalocsa-hungarian.jpg

Link to comment

Én a rovásírásos érmét úgy képzelem el, hogy az egyik oldalán lenne a rovás, a másikon a mai magyar szöveg, bármi is legyen az. Emellett pedig képi ábrázoilás is lehet mindkét oldalon.

 

A kokárdát támogatom, gyakorlatilag kör alakú s a nemzeti színek benne vannak! Petőfi helyett én Horthyt szívesebben látnám.

 

Az emlékérméket nézegettem egy daragig, tetszik a gyűjtemény. Kettőt merészeltem kiragadni:

 

madár.jpg

 

marha.jpg

Link to comment

Nagyon sajnálom, hogy a legrégibb hungarikumot, az 5000 éves írásbeliségünket ilyen egyszerűen leszavaztátok. Én innentől ki is szálltam ebből a vitából, ha lesz eredméyn a költségekbe beszállok.

 

Uff

Ne szállj ki, szerintem nem lett leszavazva. Nyilván, (ahogy lejjebb Somloci írta) nemcsak rovásírás kéne rá, de nekem nagyon tetszene, ha lenne rajta - ha csak pár szó is. Nekünk jelet valamit, másoknak pedig egzotikum.

Link to comment

A kokárdát támogatom, gyakorlatilag kör alakú s a nemzeti színek benne vannak! Petőfi helyett én Horthyt szívesebben látnám.

A kokárda OK, az passzol is a kerek érméhez, de politikust/forradalmárt/katonát stb. szerintem inkább ne. Valószínűleg nem találnánk olyat (legalábbis az elmúlt 1-200 évből) akit mindenki elfogad és pozitív személynek tart. (Kérem, hogy most ne kezdjünk vitát akár a fenti, akár más személyek kiválóságáról/nem kiválóságáról).

Ha embert akarunk, lehetne inkább tudós, vagy művész.

Link to comment

Mit szolnatok a Lanchidhoz az ermen? Az egy jellegzetes epitmenye Budapest-nak ... talan az orszagnak is.

 

Esetleg lehetne tarsoly alaku az erme es rajta rovasiras, a masik oldalon meg a nyilazo hunok. :)

 

Ha szemelyben gondolkodtok, akkor lehetne Puskas. Ugy tudom, hogy o a legismertebb magyar a vilagban. Az erme masik oldalan meg lehetne a hires angol-magyar meccs a 3-6-tal es a datummal 1953. november 25. :rolleyes:

Edited by kia71
Link to comment

A Lánchíd jó, ellenben az szerintem Budapestet jelképezi, nem az országot.

 

Személyt nem szeretnék az érmén látni, még ha több mint 200 éve is élt.

 

A tányér motívuma egy az egyben mehetne, talán a színek számának csökkentésével. Bár valahol az adja a szépségét.

Link to comment

Szerintem ahány ötlet összejött abból már coinsorozatot is indíthatunk. Na nem egyszerre, de zsúfolás helyett jobb ötlet az időnként (pl évente) új coin.

 

Lehetne egy honfoglalásos, csodaszarvassal, hátrafelé nyilazó lovassal, és rovásírással (meg esetleg a 7 vezér nevével körbe a coin élére) Ez így össze is illene.

Aztán lehetne tényleg 1 ilyen hortobágyos, szürkemarhás, gémeskútas, juhászos, betyáros, pulis..

Utána lehetne esetleg Balaton Geocoin, híreshelyes geocoin, Budapest geocoin, stb.

 

Én annak a híve vagyok, hogy nem kell mindent egyszerre akarni. No és hogy valami rendszer lenne mindjárt egy ősmagyarossal indítanék...

Link to comment

A coinsorozat ötlete már bennem is felmerült, de nem hiszem, hogy eljutunk odáig. Nem tart ki addig a lelkesedésünk. Meg mit csináljunk annyi coin-nal? :rolleyes:

 

Az is igaz, hogy nem kell mindent egyszerre akarni. :blink: De hogy a kalocsai mintámat kifelejtetted a felsorolásból?! :rolleyes:

 

Somloci Te merre tapogatózol coin gyártók tekintetében? Én csak amerikaiakat ismerek. Mármint coin alapján, nem személyesen. Vagy egyenesen a kínaiakkal tárgyalunk? ;) Vagy tudsz magyart? Nem tudod, a lengyelek kihez fordulnak?

 

Most találtam egy texas-i érmegyártót, ami eddig nekem nem bukkant fel.

http://www.crakephoto.com/store/geocoins.html

 

Nem derül ki a honlapjából, hogy megrendelésre is dolgozik-e. Viszont láttam egy érmét nála, aminek a koncepciója esetleg érdekes lehet, ha mégis a "többfélét akarni egyszerre" felé hajlunk.

Ez az:

GF_Butterfly_med.jpg

 

Hurrá, sikerült felraknom képet!

 

Érdekes, hogy az ember blogos honlapján a főkép a Lánchíd és Budapest esti diszkivilágításban.

 

Bocs, sikerült a fiam címéről írnom, mert épp szavaztam az ötletemre a nevében és, úgy látszik, elfelejtettem kilépni. :) Strombus vagyok.

Edited by Bojta
Link to comment

Közben megtaláltam az idevágó fórumon az összes Groundspeak-kel kapcsolatban álló érmegyártót/kereskedő listáját. Gondolom, Somloci, Te is ezeket találtad:

 

www.coinsandpins.com

www.personalgeocoins.com

www.oakcoins.com

www.geocoinstore.com

www.chqualitycoins.com

www.landsharkz.ca

www.k2coins.nl

www.geocoinshop.de

www.geocachingshop.com

www.cachezone.de

www.dorkfishcoins.com

www.tsunrisebey.com

www.usageocoins.com

www.geocoinshop.com

www.mygeocoin.de

www.crakeproductions.com

www.geocoins.biz

www.SoCalGeocoins.com

www.directmint.com

www.geocoindesign.com

www.phdcoins.ca

www.hagglecoins.com

 

Kb. egyharmadát kiszedtem, amiről biztosan tudom, hogy nem ők gyártják. Van egy érmém, amit a kedvenc 33 pontos multim teljesítéséért kaptam. Azt a www.coinsandpins.com-mal gyártatta a gazdája és nagyon meg volt elégedve velük. Jelenleg nincs info a honlapjukon a gyártásról, csak a hitegetés, hogy hamarosan lesz. Szerintem régebben volt, lehet, hogy tényleg hamarosan visszakerül.

 

Ha amerikai céggel kell gyártatni, akkor el tudom hozni a kész érméket esetleg, mert február 27-től március 22-ig úgy tűnik, ott leszek. Ha még idén megállapodunk, akkor januárra kész a terv és a jóváhagyás, márciusra elkészül, szerintem.

 

Amerikában talán az Oakcoin a legnépszerű érmegyártó cég. Náluk vannak konkrétumok, ha szabályos kör érméről beszélünk. Vagy talán a nem szabályosra is ezek vonatkoznak?

http://www.oakcoins.com/calc/

Ebből kiderül, hogy egy érme előállítási költsége mérettől és darabszámtól függően 2-3 dollár körül mozog. Ehhez még hozzá jön az öntési forma költsége , ami a legkisebb 25 mm átmérőjű érménel egyszeri 55 dollár a legnagyobb 50 mm-esnél 95 dollár, a kettő között a további számok 10 dolláros ugrásokkal.

 

A tervet ingyen elkészítik a mi elképzeléseink alapján, ha több mint 100 érmét rendelünk. Különben 75 dollárt kérnek a tervezésért. Úgy látom, abban nincs árkülönbség, ha 3 dimenziós (anyagában mintázott) vagy 2 dimenziós mintát (szines) szeretnénk.

Ha kérünk egy mintapéldányt a sorozatgyártás előtt, az plusz 20 dollár+postaköltség.

 

No meg az általam vágyott saját ikon költsége 50 dollár, gondolom a Groundspeaknek.

 

Lehet még csicsázni, hogy a szokásosnál vastagabb érme, sötétben világító festék, epoxy védőréteg, stb. Ez mind külön pénz. Kis műanyag tasakokba berakják őket ingyen.

Link to comment

Jako reviewer mam możliwość zamówienia kodów GeoCoinów z rabatem.

 

Ez most jutott eszembe. A reviewer - ellenőr kedvezménnyel rendelhet kódot. Ez még hasznunkra válhat.

 

Közben megtaláltam az idevágó fórumon az összes Groundspeak-kel kapcsolatban álló érmegyártót/kereskedő listáját.

Íme, ehhez a hivatkozás: Groundspeak's Current Coin Tracking Policy, Coin Tracking Requirements

 

Eddig nekem euuel a kettővel volt dolgom, ezekről tudok véleményt mondani:

www.oakcoins.com

www.landsharkz.ca

A minőség mindkét gyártó esetében jó. Ellenben a kanadai cég emberközelibbnek tűnik a bemutatkozása alapján, viszont árakat nem találtam. Az amerikai oldalán pedig érménként csak öt színt vállalnak (a többit felár ellenében). A kanadai cég ingyen bemutatót is küld, a másik csak 20 USD fejében. A többi honlapot nem látogattam meg. A lengyelek az oakcoinsnál rendelnek.

 

Az ár valahogy így alakulna (az amcsi oldal árai alapján):

2.07 USD - 38mm x 3mm érme, öt színnel

0.07 - még egy szín hozzáadásának költsége

65 USD - öntés

150 USD - ikon a gc.comon (vagy ez csak 50 dollár?)

(1.5 USD - minden azonosító szám után, ezt én nem értem, talán a Groundspeak is lehúzza a saját bevételét)

+ postázási költség

A tervet szeretném, ha mi készítenénk el.

Ez 4-6 USD/érem = 850-1250 Ft/érem.

 

Én nem tudom, mikor sikerül majd megegyeznünk az összes részletben, illetve a darabszámban. Mindenesetre a fölajánlásodat köszönjük!

Link to comment

Jelen állás szerint az ötletek, nem feltétlenül együtt megjelenve, csupán csokrokba szedve:

 

- honfoglalás, csodaszarvas, tarsoly, átrafelé nyilazó lovas, rovásírás

- kokárda, címer (ez mehetne a mikróra is :rolleyes: )

- gémeskút, szürkemarha (vagy más állat), juhász, puli, komondor, kuvasz, vizsla (én nem szeretem a kutyákat, legyen inkább a nagy fehér hússertés) :D

- kalocsai vagy matyó motívum, kerek érmére

 

Személy és provokatív téma ne legyen.

Lóri

 

PS A coin magyarul érme. Mert különben posztolom nektek a topicba az egyik coinom fotóját, aztán logolhatnátok. Félreértés ne essék, megértem az angolt, ha kell, de ha angolul beszélünk, miért nem írunk egyből a UK & Ireland fórumra? :lol:

Link to comment

PS A coin magyarul érme. Mert különben posztolom nektek a topicba az egyik coinom fotóját, aztán logolhatnátok. Félreértés ne essék, megértem az angolt, ha kell, de ha angolul beszélünk, miért nem írunk egyből a UK & Ireland fórumra? :rolleyes:

Akkor miért nem "Magyar földérme" a topic téma címe? :lol:

Link to comment

 

(1.5 USD - minden azonosító szám után, ezt én nem értem, talán a Groundspeak is lehúzza a saját bevételét)

 

 

A groundspeaknek ettől akkora biznisz a dolog, hogy minden egyes utazó után, ami az oldalán nyomonkövethető, beszed 1,5 USD-t és még az áfát is visszaigényli. Szerinted miből fejlesztenek? Ezekből a pénzekből. Lehet tévedek, de az előállítási költség a kisebb hányad, a 'tracking number'-t kell megfizetni. Nem árulok el ugye nagy üzleti titkot, ha elárulom, ezért 10 EUR egy érme mondjuk németországban?

 

Más:

Amennyire én tudom, saját ikon csak bizonyos darabszám után lesz, tehát kell teszem azt 100 db forgalomba levő érme megvásárolt kód az adott projekthez, akkor adnak saját ikont. Nem tudom, de szereintem akkor az ezért járó összeget se kell megfinanszírozni. Amíg nincs saját ikon, 'personal coin' cimke alatt fut a dolog.

 

Megint más:

Érmét gyártatni nemcsak hivatalos gyártónál lehet. Bármely érmekészítővel legyártatható, ellenben ha a geocaching.com oldalon szeretnéd nyomon követni, meg kell venni a groundspeaktől a kódokat.

 

Remélem mindent elmondtam, amit akartam :rolleyes:

Link to comment

Jako reviewer mam możliwość zamówienia kodów GeoCoinów z rabatem.

 

Ez most jutott eszembe. A reviewer - ellenőr kedvezménnyel rendelhet kódot. Ez még hasznunkra válhat.

 

Közben megtaláltam az idevágó fórumon az összes Groundspeak-kel kapcsolatban álló érmegyártót/kereskedő listáját.

Íme, ehhez a hivatkozás: Groundspeak's Current Coin Tracking Policy, Coin Tracking Requirements

 

Eddig nekem euuel a kettővel volt dolgom, ezekről tudok véleményt mondani:

www.oakcoins.com

www.landsharkz.ca

A minőség mindkét gyártó esetében jó. Ellenben a kanadai cég emberközelibbnek tűnik a bemutatkozása alapján, viszont árakat nem találtam. Az amerikai oldalán pedig érménként csak öt színt vállalnak (a többit felár ellenében). A kanadai cég ingyen bemutatót is küld, a másik csak 20 USD fejében. A többi honlapot nem látogattam meg. A lengyelek az oakcoinsnál rendelnek.

 

Az ár valahogy így alakulna (az amcsi oldal árai alapján):

2.07 USD - 38mm x 3mm érme, öt színnel

0.07 - még egy szín hozzáadásának költsége

65 USD - öntés

150 USD - ikon a gc.comon (vagy ez csak 50 dollár?)

(1.5 USD - minden azonosító szám után, ezt én nem értem, talán a Groundspeak is lehúzza a saját bevételét)

+ postázási költség

A tervet szeretném, ha mi készítenénk el.

Ez 4-6 USD/érem = 850-1250 Ft/érem.

 

Én nem tudom, mikor sikerül majd megegyeznünk az összes részletben, illetve a darabszámban. Mindenesetre a fölajánlásodat köszönjük!

A landsharkz.ca itt van a szomszéd faluban és nagyon rendes egyének, legalábbis azt hallottam. Itt leírják hogyan kell rendelni, de tényleg nincs konkrét ár. 150 dolcsi az ikon és 1.50 a "tracking number" a Groundspeak-től. Szóval ha százat csináltatsz akkor az 3 dollár darabja, plusz a gyártási költség.

Ha valaki rendel és után árulja a geocoin-t akkor általában 10 dollárt kérnek darabjáért azzal kb. nullszaldósra kijön, az estleges nyereséget meg befektetik egy jó ládába.

Link to comment

>A reviewer - ellenőr kedvezménnyel rendelhet kódot. Ez még hasznunkra válhat.

 

A jó magyar csak meg találja a kiskapukat. :-)

 

A franc, nekem a plusz másfél dollár aktiválási kód fel sem tűnt! Pedig az nagyon fontos tétel, sokkal fontosabb mint az általam vágyott saját ikon.

 

Most olvasom azt is, hogy a földbeszéd.com nem engedi a domborműves magánérméket, csak lapos lehet.

 

A Földbeszéd azt írja, $150 a saját ikon költsége és minimum 250 darabot kell rendelni. A Tölgyérme azt, hogy 50 darab a legkisebb rendelhető mennyiség. Gondolom, megvették a jogot és darabolják a kuncsaftok között. Sehol nem találtam utalást az általam kitalált 50 dolláros saját ikonra, nem tudom, az miért van az agyamban. Lehet, hogy ezt is valahol a Tölgyérmétől hallottam, ha kisebb a darab limit, kisebb az összeg is, gondolom.

 

A hátrafelé nyilazós magyar meg a csodaszarvas téma nekem is tetszik. Kevés rovásírás jöhet. A tarsolylemezt mint formát el tudom képzelni. Esetleg mintha arra lenne mintázva a szarvas. Fehér háttéren ezüst? A Ramgab által figyelmünkbe ajánlott emlékérmék között, mintha két csodaszarvasos ábrázolás is lett volna. Mindkettő nagyon szép, bár az egyik kicsit furcsa. Ötletádónak érdemes megnézni őket.

 

Azt irta a Tölgyérme, hogy bármilyen formájú lehet az érme, az nem plusz költség. A Földbeszéd jobban örül a kör alakúaknak és előtte mindenképp jóvá kell hagyatni velük a tervet. Ezt a Tölgyérme elintézi, ha jól értem.

 

Lassan elkezdhetünk a darabszámon is gondolkodni. Szerintem a 100 db igény lazán meglesz.

 

>A landsharkz.ca itt van a szomszéd faluban és nagyon rendes egyének, legalábbis azt hallottam.

 

Akkor biciklizz át hozzájuk és kérdezd meg mit ajánlanak egy legénynek a szomszéd faluból?

Link to comment

A Földbeszéd azt írja, $150 a saját ikon költsége és minimum 250 darabot kell rendelni. A Tölgyérme azt, hogy 50 darab a legkisebb rendelhető mennyiség. Gondolom, megvették a jogot és darabolják a kuncsaftok között. Sehol nem találtam utalást az általam kitalált 50 dolláros saját ikonra, nem tudom, az miért van az agyamban. Lehet, hogy ezt is valahol a Tölgyérmétől hallottam, ha kisebb a darab limit, kisebb az összeg is, gondolom.

 

A Földbeszéd 2009-ben lejjebb vitte az ikonhoz szükséges mennyiséget, már 50 érme után igényelhetünk, illetve fizethetünk azért is - ha akarunk. "If 50 codes or more are ordered, a custom icon may be ordered. (Formerly 250 codes)"

 

A Ramgab által figyelmünkbe ajánlott emlékérmék között, mintha két csodaszarvasos ábrázolás is lett volna. Mindkettő nagyon szép, bár az egyik kicsit furcsa. Ötletádónak érdemes megnézni őket.

 

Tegyétek föl a képet vagy hivatkozást, kérlek!

 

Lassan elkezdhetünk a darabszámon is gondolkodni. Szerintem a 100 db igény lazán meglesz.

 

Zsákbamacska? Előbb inkább szüljük meg az érmét, akkor már tisztában leszünk azzal, hogy mit rendelünk.

 

Jó, hogy ilyen lelkesek vagytok! :rolleyes:

Link to comment

Én írtam egy levelet a Landsharkz-nak, és itt a válasz. Mert úgy tanul a gyerek ha kérdez.

Kicsit hosszú, de van hely a szerveren. Beidézem az egészet, hátha elrontottam valamit az oakcoins.com áraival.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

I don’t think our pricing will be as low as OakCoins, but our goal isn’t to make cheap coins J.

 

Looking at this quote, I can see that the dies are usually charged per-side and you’ve only got one die charge below so it should be doubled. Also, there is the shipping from Hong Kong that isn’t factored in, along with brokerage and customs fees. This will amount to ~$100. If you want sample coins, that’s an additional $40 or so, plus there is the packing of the coins into pvc pouches that’s not on this quote, it’s not much, but it’s going to add 8 cents a coin or so. Tax is also additional depending on the final destination.

 

Our invoice accompanying the shipment is very low, because we ship from the factory direct to you and they are good at shipping with a low value invoice to keep taxes down. They don’t show the tracking, icon, set up fees, etc, so you’ll only pay import taxes on this reduced amount. Our bill to you will be for everything and there will be no bills from UPS after you get the coins. They are all billed to our account. The only additional cost to you will be the tax bill.

 

Typically 100 coins cost about $9.00 to $10 CAD each before tracking and icon whereas 250 coins cost about $6.50 CAD each before tracking and icon. This is very basic art and you’ve not chosen high value metal platings. This pricing is ALL-IN, with the only additional bill being tax. It’s a good idea to see if OakCoins will give a quote like this – I’m not sure that they do, but I could be pleasantly surprised! I can get a quote on this exact coin, if you want to make this one again. Is it possible you want new art though?

 

Thanks for contacting us!

Helen

 

 

My fellow Hungarian geocachers are thinking about placing an order for a geocoin run. Appearantly www.oakcoins.com does a really good job, but landsharkz.ca's name also came up. So as a good Islander I chimed in and told them you were good corporate citizens and that I'd ask.

 

Could you give me a ballpark estimate for 100 trackable geocoins with it's own geocaching.com icon for a coin that looks something like the one in the second post in this thread: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=265163 ?

 

I think this where they get the prices for Oakcoins: http://www.oakcoins.com/calc/

This is the quote that appears in the thread, translated to English:

2.07 US$ - 38mm x 3mm coin with 5 colours

0.07US$ - each extra colour

65 US$ - Mold Fee

150 US$ - icon on geocaching.com

1.50 US$ - tracking code

Plus shipping.

 

---------------------------------------------------------------

Tehát kb. 10 dollár plusz tracking plusz ikon, ami 100 darab esetén még 3 dollár/érme, vagyis 13 dollár. A kanadai és USA dollár gyakorlatilag egyenlő árfolyamon van manpság.

Aszongya, hogy a 65 dolláros "Mold Fee"-t kétszer kell számolni, mert mindkét oldalra felszámolják.

A postázási díj még kérdéses, tehát természetesen egy "mindent bele" árat kell kérni fizetés előtt.

Link to comment

Kerestem csodaszarvasos képeket, de nem sikerült olyat találnom, amilyen igazán tetszik. Délceg legyen, nagy ágasbogas csodaaganccsal, álló vagy vágtató.

 

Ramgab, fe tudnád varázsolni a két ősmagyaros érmédet is ide?

 

Nem tudom pontosan mire is gondolsz, de talán ezek küzött megtalálod.

 

http://www.penzvero.hu/prodimgview?back,179

http://www.penzvero.hu/prodimgview?front,348

http://www.penzvero.hu/prodimgview?back,348

http://www.penzvero.hu/prodimgview?back,124

Link to comment

Köszi a segítséget!

Gyanítom, hogy a "Tölgyérme" sem Ámerikában készítteti az érméket, hanem Kínában vagy valahol a közelében, ami azt jelenti, hogy nem nyerünk semmit azzal, ha Strombus személyesen átvenné. Mert oda is el kell küldeni a készítés helyről. Ha elkészült a terv, kérhetünk rá árajánlatot több helyről, aztán majd mérlegelünk.

Ha válaszolsz Helennek, írd meg neki, hogy we'd like to have coins less heavy than those of the first batch and most likely with more colours colors. Think it's gonna b all right if you'd send us some pics of the sample, don't think we need to hold it in our hands. We'll b hoping u won't spoil it afterwards...

Szerintem nem szükséges a mintát a jezünkben fogdosni ahhoz, hogy lássuk, jó munkát végeznek-e. Egy ideje űzik már az ipart, van érmém tőlük, nem hiszem, hogy nagyon el tudnák rontani. (Jelezzétek, ha nem így gondoljátok.)

Jó arc, hogy ily hamar válaszolt, s értékelem, hogy őszinte.

Edited by somloci
Link to comment

Köszi a segítséget!

Gyanítom, hogy a "Tölgyérme" sem Ámerikában készítteti az érméket, hanem Kínában vagy valahol a közelében, ami azt jelenti, hogy nem nyerünk semmit azzal, ha Strombus személyesen átvenné. Mert oda is el kell küldeni a készítés helyről. Ha elkészült a terv, kérhetünk rá árajánlatot több helyről, aztán majd mérlegelünk.

Ha válaszolsz Helennek, írd meg neki, hogy we'd like to have coins less heavy than those of the first batch and most likely with more colours colors. Think it's gonna b all right if you'd send us some pics of the sample, don't think we need to hold it in our hands. We'll b hoping u won't spoil it afterwards...

Szerintem nem szükséges a mintát a jezünkben fogdosni ahhoz, hogy lássuk, jó munkát végeznek-e. Egy ideje űzik már az ipart, van érmém tőlük, nem hiszem, hogy nagyon el tudnák rontani. (Jelezzétek, ha nem így gondoljátok.)

Jó arc, hogy ily hamar válaszolt, s értékelem, hogy őszinte.

 

Szerintem sem tudnak nagyot hibázni.

Link to comment

Én írtam a Tölgyérmének és az Érmék és Kitűzőknek (CoinsandPins). Igyekeztem konkrétan kérdezni és megírni, hogy legyenek szívesek minden egyéb rejtett költséget is megírni, ami nekik eszükbe jut, nekem meg nem, mert nagyon nem mindegy, ha később derül ki.

 

Rákérdeztem, hogy az öntőforma díj az tényleg kétszer van-e.

 

Tudom, hogy az Oakcoin Kínában gyártat. De a postaköltséget nem Kínából fizeted, hanem Amerikából. Ha postázni kell, akkor tényleg nem ússzuk meg a vámot. Erre se gondoltunk eddig.

Link to comment

A betyár, puli, gémeskút, rovasírás nekem tetszik. Lehetne ez mind az elso oldalon, pl. eloterben a betyar es a pulival, hatterben a gemeskut (valahogy ugy mint a szlovakon a hod es a Krivan: http://www.flickr.com/photos/keasone/2385764344/ csak az egesz ermere, nem csak egy korben) es valahova beleirva rovasirassal valami. A hatoldalon meg lehetne Mo. terkepe, benne a piros-feher-zold szin es rajta nagyobban Mo. cimere. Kene valaki ugyse grafikus, aki keszit az otletek alapjan terveket. :anicute:

Link to comment

Jó ez a betyáros téma.. Délibáb kéne még valahogy... :-D

Grafikust ismerek, csak kérdés, kér- e pénzt, vagy egyebet a műért.. Szerintem, amikor összeállt, hogy mit is szeretnénk, akkor lenne igazán értelme grafikushoz fordulni... És majd ő összerakja, ha mi nem igazán tudjuk..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...