Jump to content

Powercaching


bgecco

Recommended Posts

mikor indulunk? péntek?

Amit láttam webkamerát, azon hó volt. Nekem most nem nagy kedvem van hóban 150-200 ládát kitúrni. De ha elindultok, akkor szorítok nektek. És majd meséljetek szépeket:)

 

Egyébként powertrail nélkül is lehet powerkesselni. Valamikor tavaly 4 másik ütődöttel Bécsújhely és környékén vadásztunk 105 ládát kb 21-22 óra alatt. És ebből a végén vagy 2 órát eltököltünk egy bécsújhelyi Wherigo-val, amit persze nem tudtunk végigcsinálni, mert a program állandóan fagyott... :anibad: Ha valakinek van okos powerkess ötlete olyan helyen, ahol ezt végig lehet tolni, ossza meg velünk. Szerintem vevők vagyunk rá:mad:

Link to comment

Megkérhetek valakit, aki Premium Member, hogy töltse le nekem GGPX-ben.

Köszönöm!

 

Biztos eltart majd egy ideig, amíg meglesz mind.

Az engem is érdekelne, hogy hogy lehet ezt kivitelezni.

Kér ember, az egyik vezet, a másik meg ugrál ki-be a kocsiba és közben logol?

Edited by Zsotie
Link to comment

Mi nemrég jöttünk meg az "STP" túráról :D !

Röviden: fantasztikus volt, de most ideje lepihennem ;) , viszont délelőtt áttolom neked a zip.-es cuccot, ha megfelel!

Amennyiben kérdésed van, akkor a hu.-s adatlapomon szereplő mobilon bármikor elérsz! ;)

 

Paleo.team

Link to comment

Megkérhetek valakit, aki Premium Member, hogy töltse le nekem GGPX-ben.

Köszönöm!

 

Biztos eltart majd egy ideig, amíg meglesz mind.

Az engem is érdekelne, hogy hogy lehet ezt kivitelezni.

Kér ember, az egyik vezet, a másik meg ugrál ki-be a kocsiba és közben logol?

 

Elment az email, átküldtem a filokat! ;)

Link to comment

Mi nemrég jöttünk meg az "STP" túráról :D !

Röviden: fantasztikus volt, de most ideje lepihennem ;) , viszont délelőtt áttolom neked a zip.-es cuccot, ha megfelel!

Amennyiben kérdésed van, akkor a hu.-s adatlapomon szereplő mobilon bármikor elérsz! ;)

 

Paleo.team

Egészségtelenül hosszú volt! :D Még most is fájnak a tagjaim. Rég másztam már ennyiszer fára s rég ládáztam ilyen jó társaságban. Megfelelő koffein- és időmennyiség mellett mentük volna tovább is, de sajnos jelenésünk volt másnap a székesfővárosban...

Link to comment

Mi nemrég jöttünk meg az "STP" túráról :D !

Röviden: fantasztikus volt, de most ideje lepihennem ;) , viszont délelőtt áttolom neked a zip.-es cuccot, ha megfelel!

Amennyiben kérdésed van, akkor a hu.-s adatlapomon szereplő mobilon bármikor elérsz! ;)

 

Paleo.team

Egészségtelenül hosszú volt! :D Még most is fájnak a tagjaim. Rég másztam már ennyiszer fára s rég ládáztam ilyen jó társaságban. Megfelelő koffein- és időmennyiség mellett mentük volna tovább is, de sajnos jelenésünk volt másnap a székesfővárosban...

 

mennyi óra alatt lett meg a mennyi láda, és eközben mennyit gyalogoltatok?

elkezdtétek az elején és onnan végig gyalog, vagy megáll-láda kitúr-vissza a kocsiba-200m autózik?

fogalmam sincs hogy kell egy ilyet elképzelni..

Link to comment

Megkérhetek valakit, aki Premium Member, hogy töltse le nekem GGPX-ben.

Köszönöm!

 

Biztos eltart majd egy ideig, amíg meglesz mind.

Az engem is érdekelne, hogy hogy lehet ezt kivitelezni.

Kér ember, az egyik vezet, a másik meg ugrál ki-be a kocsiba és közben logol?

 

Elment az email, átküldtem a filokat! ;)

 

Megjött. Köszönöm szépen!

Link to comment

elkezdtétek az elején és onnan végig gyalog, vagy megáll-láda kitúr-vissza a kocsiba-200m autózik?

fogalmam sincs hogy kell egy ilyet elképzelni..

Az utóbbi a működő megoldás, de a "láda kitúr" csak néhány esetben működött. Inkább a "ládáért felmász", "ládáért lemász", "ládáért kúszik" verziók játszottak :)

Link to comment

Újabb PowerTrail jelent meg - most Pápa körül és "csak" 100 ládával.

 

En is eppen ezt neztem, de ez is egy olyan, amit biztos nem fogok megkeresni, mert csak a +100 pont nem erdekel. <_< A legkozelebbit valami szep kornyeken vegigvezeto turistautak menten tegye aki ilyent keszit, es akkor majd lehet hogy en is raszanom magam. :lol: Persze azt nem olyan konnyi szetdobalni, mint az autoutak mellettieket:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EvzAy_1cTu8&feature=player_embedded

 

:lol: (azert tudom, hogy nem mindenki igy csinalja :P).

Link to comment

En is eppen ezt neztem, de ez is egy olyan, amit biztos nem fogok megkeresni, mert csak a +100 pont nem erdekel. <_< A legkozelebbit valami szep kornyeken vegigvezeto turistautak menten tegye aki ilyent keszit, es akkor majd lehet hogy en is raszanom magam. :lol: Persze azt nem olyan konnyi szetdobalni, mint az autoutak mellettieket:

 

bicajjal esetleg érdekes lehet (nem számoltam ki mennyi az össztáv, de ránézésre beleférhet egy napba)

az andocsi 100+ km az nekem kicsit sok, 2-3 részre szedni meg.. hát nemtom

esetleg egy uncsi balatoni nyaralást feldobni :-)

Link to comment

bicajjal esetleg érdekes lehet (nem számoltam ki mennyi az össztáv, de ránézésre beleférhet egy napba)

az andocsi 100+ km az nekem kicsit sok, 2-3 részre szedni meg.. hát nemtom

esetleg egy uncsi balatoni nyaralást feldobni :-)

Én szívesen bejárnám bringán a sorozatot, de cak plusz 5 fok fölött. Vinnék sátrat is. :unsure:

Link to comment

A legkozelebbit valami szep kornyeken vegigvezeto turistautak menten tegye aki ilyent keszit, es akkor majd lehet hogy en is raszanom magam. :lol:

A "Körmöcbánya kincsei" sorozatot megkerested már? Az pont ilyen. (Jó, nem 100 láda, csak hatvan-valamennyi)

 

Meg nem, de az az egyetlen powercaching sorozat, ami tervbe van. :) Megvarjuk, hogy jobb ido legyen, a nappalok is hosszabbak legyenek, meg a medvek is felebredjenek. :laughing:

Edited by Laczy76
Link to comment

Meg nem, de az az egyetlen powercaching sorozat, ami tervbe van. :) Megvarjuk, hogy jobb ido legyen, a nappalok is hosszabbak legyenek, meg a medvek is felebredjenek. :laughing:

A második fele nekünk is hátravan. Azt mondják, a tavaszi időpont sem túl jó - medveszempontból. :yikes:

A másik, amire készülök az a nyíl. Ugyan nem akkora powertrail, de szép sorozat az is.

Edited by R.Guszty
Link to comment

02.05-én, szombaton elmegyünk a bortúra sorozatot megkeresni, hajnalban indulunk, 220 megtalált láda nélkül nem jövünk haza, a nap végén valószínűleg beülünk egy sörre valahova - azonban bor is lehet belőle...

Részvételi föltétel: "aki jön, keressen is". :mad:

Ki jön? :rolleyes:

Link to comment

02.05-én, szombaton elmegyünk a bortúra sorozatot megkeresni, hajnalban indulunk, 220 megtalált láda nélkül nem jövünk haza, a nap végén valószínűleg beülünk egy sörre valahova - azonban bor is lehet belőle...

Részvételi föltétel: "aki jön, keressen is". :mad:

Ki jön? :rolleyes:

Én biztosan megyek.

Link to comment

két kérdésem lenne powertrail témában:

 

-ha a pápai cucc 25-én jelent meg, hogy a francba jöttek 26-án csehek? :-)

megfordítva érdekes a kérdés, ti hogyan értesülnétek egy csehországi powertrailről? de jó, mondjuk van helyi kontaktotok, viszont másnap nekiindulnátok itthonról? :-)

otthon már nem volt kereshető ládájuk szegényeknek és unatkoztak?

 

-a sopron környéki W is olyasmi mint a Körmöcbányai, szóval inkább túrázós mint drive-in?

Link to comment

02.05-én, szombaton elmegyünk a bortúra sorozatot megkeresni, hajnalban indulunk, 220 megtalált láda nélkül nem jövünk haza, a nap végén valószínűleg beülünk egy sörre valahova - azonban bor is lehet belőle...

Részvételi föltétel: "aki jön, keressen is". :mad:

Ki jön? :rolleyes:

Én biztosan megyek.

En is! :D

Link to comment

-ha a pápai cucc 25-én jelent meg, hogy a francba jöttek 26-án csehek? :-)

megfordítva érdekes a kérdés, ti hogyan értesülnétek egy csehországi powertrailről? de jó, mondjuk van helyi kontaktotok, viszont másnap nekiindulnátok itthonról? :-)

 

Szerintem a somogyi power trailre jöttek, de kénytelenek voltak megállni Pápa magasságában is. Nem tudom biztosan, hogy így van-e, csupán gyanítom.

Link to comment

02.05-én, szombaton elmegyünk a bortúra sorozatot megkeresni, hajnalban indulunk, 220 megtalált láda nélkül nem jövünk haza, a nap végén valószínűleg beülünk egy sörre valahova - azonban bor is lehet belőle...

Részvételi föltétel: "aki jön, keressen is". :mad:

Ki jön? :rolleyes:

Én biztosan megyek.

En is! :D

 

Én is laugh.gif

Link to comment

két kérdésem lenne powertrail témában:

 

-ha a pápai cucc 25-én jelent meg, hogy a francba jöttek 26-án csehek? :-)

megfordítva érdekes a kérdés, ti hogyan értesülnétek egy csehországi powertrailről? de jó, mondjuk van helyi kontaktotok, viszont másnap nekiindulnátok itthonról? :-)

otthon már nem volt kereshető ládájuk szegényeknek és unatkoztak?

 

-a sopron környéki W is olyasmi mint a Körmöcbányai, szóval inkább túrázós mint drive-in?

 

Sziasztok!

 

izsolt: két kérdésem lenne powertrail témában:

 

1./ -ha a pápai cucc 25-én jelent meg, hogy a francba jöttek 26-án csehek? :-)

 

Leginkább autóval és csapatostól, de félre a tréfát! Egyébként Pápa mellett az utolsó (#42) pont mellett elhaladva éppen láttuk őket, de akkor már igen csak siettünk hazafelé! Benjo5 csapata 26-án hajnalban érkezett le Pápai Power Trailhez.

A cseheknél különféle statisztikák vannak - www.geocaching.cz -, melyek közt van egy "FTF" azaz (pld.: hu) "piros egyes" verseny. Az FTF versenyben külön pontozzák, illetve minősítik őket.

Ez a verseny szellem és maga a pontverseny hajtja őket!

Lásd: http://www.ftf-index.cz/ftf-index/

 

2./ ...megfordítva érdekes a kérdés, ti hogyan értesülnétek egy csehországi powertrailről? de jó, mondjuk van helyi kontaktotok, viszont másnap nekiindulnátok itthonról? :-)

 

Minden - számukra könnyen elérhető - ország vonatkozásában van egy állandóan azaz naponta frissülő "wachlist"-jük, illetve "pocket query"-jük, amelynek állandó figyeléséiért egy-egy kijelölt önkéntes személy felelős minden baráti társaságban vagy csapatban, így hamar értesülnek a frissen megjelent ládákról. A megjelenést követően közösen döntenek, hogy az állandóan készen álló logisztikai felszerelés mellett elindulnak-e FTF vadászatra vagy sem. Mindenesetre mindenki számára csábító lehet 100 potenciális FTF találat egy számukra viszonylag kisebb terület bejárásával! Egy-egy ilyen csapat max. 1-2 órán belül indulásra képes 4-8 fővel, illetve egy vagy két autóval! Amennyiben elindulnak, akkor viszont folyamatosan figyelik a ládákat és az FTF találatok után megkeresnek mindent megtalálható ládát hazafelé az adott útvonal mentén!

 

Náluk mindenkinek külön személyre szabott feladata van, mint egy jól szervezett cégnél vagy katonai egységnél! A csapatból mindenki amilyen területen vagy feladatban a legjobb, esetleg amit önként elvállalt, akkor azt csinálja, azért felelős! Mindig van egy jó sofőr, aki az üzemképes járműért, a biztonságos vezetésért, üzemanyagért, gumik állapota, hólánc, autópálya matricákért vagy netán a hol érdemes tankolni kérdésért felel! A informatikai zseni a laptopok, az internet és az összes számításba jöhető egyéb informatikai logisztikáért, az útvonal tervezésért, a megjelent ládák folyamatos figyeléséért felel. Aztán, van aki a kajáért, innivalóért és van aki a lámpákért, PMR, feltöltött akkuk, elemek kezeléséért vagy az extrém felszerelésekért felel, de mindezeket egy ember, a demokratikusan megválasztott "vezér" felügyeli, tartja kézben.

 

Helyi kontakt nem szükséges, bár esetenként az is van, viszont szerintem mindenki kapott már TB vagy ládamegtalálás, Earthcache ládák keresése miatt emailt külföldi gaocacher kollégáktól, így csak vissza kell keresni az leveleid között, aztán egyből van kontakt. Tapasztalatom szerint nekem idáig mindig mindenki válaszolt és ráadásul elég gyorsan!

 

Ez amúgy nem biztos, hogy mindig célszerű, mert ha ez idáig nem vette észre a kontakt, hogy új ládák vagy egy egész ládasorozat jelent meg az országában vagy netán éppen a közelében, akkor a figyelemfelkeltésedet követően vagy egyedül vagy a ládavadász barátaival biztos el fog indulni FTF vadászatra.

 

3./ ...viszont másnap nekiindulnátok itthonról? :-

Hát persze, hogy (én) elindulnék, de nem másnap, hanem még a megjelenést követően azonnal vagy a lehetőségekhez képest minél hamarabb! Lásd a Somogy megyei SPT Power Trail vagy a Pápai Power Trail megtalálásait! Mindig mindenki döntse el magában, hogy neki akkor abban az esetben megéri-e elindulni vagy sem? Kell-e az nap vagy másnap dolgoznia, mikorra ér legkésőbb vissza a túráról (szabadság, betegállomány, túlóra lecsúsztatása, stb.)? Anyagilag hogy jöttök ki a legjobban, stb-stb? A család és a munkahely rovására viszont semmiképpen ne menjen ez a dolog!!!!!!!! Ha viszont elindulsz, akkor az FTF vadászatot csináld minél jobban, gyorsabban, hatékonyabban, hogy tényleg TE vagy TI legyetek az elsők csak vigyázz, mert az "FTF" hajsza egy idő után függőséget okozhat!!!

Ha nem élvezed amit csinálsz, akkor el se indulj, mert nem érdemes! Mindenesetre igyekezz és törekedj arra, hogy mindig mindenki egyformán húzzon, bár előfordulhat mindenkinél kisebb elgyengülés (fáradtság), viszont ezeken a szakaszokon társaid illetve jó barátaid biztos át fognak lendíteni, aztán minden mehet tovább! Egy jó csapatban mindig mindenki tudja a saját és a mások erősségét, gyengeségét, ha jó kapcsolatban vagytok, márpedig miért ne, akkor ezeken mindig lehet erősíteni a csapat érdekében és a közös jó hangulatú túra miatt.

Elsősorban élvezd amit csinálsz, és törekedj arra, hogy a csoportból is kivétel nélkül mindenki érezze jól magát, mert az a lényeg!!!! Ha elfáradtok, egy kicsit lazítsatok, pihenjetek, netán igyatok meg egy sört (kivétel a sofőr), aztán hajrá tovább!!!!

 

4./ ...otthon már nem volt kereshető ládájuk szegényeknek és unatkoztak?

Rengetek még meg nem talált ládájuk van otthon, bár 4000 vagy 5000 megtalált láda mellett mindig szélesedik a kör és keresgélni kell a még meg nem találtak után. Amúgy őket az elsőségért folytatott verseny vonzza és az, hogy ha beszáll egy ilyen versenybe és elkezdi csinálni, akkor abban ő akar lenni a legjobb. Szerintem ezzel mindenki így van! Később - az életkorral, a fizikai kondíció vagy netán az anyagi háttér romlásával, stb.-stb. - úgyis jönnek mindig majd a nálad fiatalabbak, törtetőbbek, jobbak, akik előbb vagy utóbb átveszik tőle a staféta botot, mert lassan kiöregszel...

 

5./ ...-a sopron környéki W is olyasmi mint a Körmöcbányai, szóval inkább túrázós mint drive-in?

A "W" trail valóban túrázós, de ha nem napokat akarsz eltölteni a túrán, hanem minél hamarabb magad mögött akarod tudni, akkor jóval húzósabb lesz, mint a Körmöcbányai túra. Ez utóbbi jórészt erdei ill. túrista utakon végig járható, míg a W túránál célszerűbb minél rövidebb utakat választani, viszont ha ráérsz, akkor hajrá... Gábor szavaival élve valóban iránymenetben azaz toronyiránt a legcélszerűbb megkeresni a ládákat!

Link to comment

Köszönöm ezt a hosszú levelet! Rengeteg újdonság volt benne, ami pedig a leginkább tetszett, az a feladatok fölosztása volt. Ennek fényében kicsit bután érzem magam, hogy azzal toltuk az időt Somogyban, hogy minden láda előtt megegyeztünk, hogy ki mászik fára, ki fényképez. A megfelelő felkészültség rengeteg időt spórolhat, tegyük azt, egy embernél vannak a feltöltött akkuk vagy elemek s ha valami merül, már veheti is ki a zacskóból az újakat, ha pedig valakinek kordul a gyomra, a megfelelő személytől már repülhet is felé a szendvics. Le a kalappal a csehek előtt!

Azt vettem észre magamon, itt a képernyő előtt ülve, hogy nem a keserűség uralkodott el rajtam, hogy "bezzeg mi hol tartunk, jaj, de le vagyunk maradva, sat, sat", hanem valamiféle elismerés a csehek felé, s egyfajta öröm, hogy tanulhatok újat ebben a játékban. (Semmi érzelgőset nem akartam írni, csupán kifejezni, hogy mennyire örülök a levelednek s a benne leírtaknak.)

Föl a gatyát, irány a bortúra!

Jut eszembe, szerintem eretnekség lenne a bortúra után sörözni...

Link to comment

Ma felelőtlenül asszontam Lacinak, hogy biztosan nem tudok menni a bortúrára.

Ne számítsatok rám, de előfordulhat hogy bekéreckedek valamikor a hét közepén.

 

Rendben, örülünk neki, hogy mégis el tudsz jönni! ;) Várunk szeretettel! :D

Laci, honnan tudsz te ennyit a csehek ládázási szokásairól?

Link to comment

Ma felelőtlenül asszontam Lacinak, hogy biztosan nem tudok menni a bortúrára.

Ne számítsatok rám, de előfordulhat hogy bekéreckedek valamikor a hét közepén.

 

Rendben, örülünk neki, hogy mégis el tudsz jönni! ;) Várunk szeretettel! :D

Laci, honnan tudsz te ennyit a csehek ládázási szokásairól?

 

Leveleztem Benjo5 kollégával, akit leelőztünk a Pápai túra alkalmával... :D

Link to comment

Laci, honnan tudsz te ennyit a csehek ládázási szokásairól?

 

Leveleztem Benjo5 kollégával, akit leelőztünk a Pápai túra alkalmával... :D

Hm.Nekem túl idealista ez a módszer. Ez akkor működik, ha állandó a csapat, és mindenki mindig ráér. Ha pl nem ér rá a hadtápos, vagy az extrém felszerelés felelős, akkor nem esznek, vagy nem mennek a T5-ös ládákért? Jó a logisztika,de működőképes mindig?

Link to comment

úgyis jönnek mindig majd a nálad fiatalabbak, törtetőbbek, jobbak, akik előbb vagy utóbb átveszik tőle a staféta botot, mert lassan kiöregszel...

 

köszönöm a kimerítő választ!

rendesen elképedtem, mintha nem is ugyanazt a játékot játszanánk (valószínűleg ez így is van)

Link to comment

Ma felelőtlenül asszontam Lacinak, hogy biztosan nem tudok menni a bortúrára.

Ne számítsatok rám, de előfordulhat hogy bekéreckedek valamikor a hét közepén.

 

Rendben, örülünk neki, hogy mégis el tudsz jönni! ;) Várunk szeretettel! :D

 

Sajnos mégsem tudok menni. ;-(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...