Jump to content

Lista chętnych na Polskiego Geocoina


Spider

Recommended Posts

Własnie wróciłem ze spotkania z Meteorem2017 i Lavinką. Geocoiny zostały mi przekazane,

opite... co by daleko i bezpiecznie podróżowały. Przyznam szczerze... jako osoba uznająca

się za przesadnego estetę zaliczyłem opad szczęki. Coiny są przefajne... brak słów. Trochę

coinów juz mi przepłynęło przez ręce, ale te są jednymi z fajniejszych. Dzięki wielkie dla

osób które tyrały przy organizacji całego zamieszania.

Link to comment

Aktywowane! Przy okazji niespodzianka, bo okazało się, że jednak mają własne ikonki, co niesłychanie mnie ucieszyło :)

 

A i ważna rzecz, którą odkryłam dopiero teraz. W edycji lepiej zaznaczyć, że dany geocoin nie_jest przeznaczony do kolekcjonowania.

Link to comment

emkape, Lonely_Wolf - mam nadzieję, że w nagrodę za te moje 50 skrzyneczek, będę miał szansę jako pierwszy przechwycić w Warszawie tego ślicznego Geocaoina :laughing:

OK, jak juz je dostane to zaloze jakies nowe kesze w nasze wspolnej okolicy skad wystartuja. Wydaje mi sie np. ze Kabaty sa zaniedbane na GC.

Edited by emkape
Link to comment

A i ważna rzecz, którą odkryłam dopiero teraz. W edycji lepiej zaznaczyć, że dany geocoin nie_jest przeznaczony do kolekcjonowania.

 

to GeoCoiny, można kolekcjonować?

w sensie takim, że jak się jakiegoś w skrzynce znajdzie to można go zatrzymać - pytanie jest na serio, bo powyższym zdaniem zostałem zaskoczony i dotąd przekonany, że GC przenosimy z jednej skrzynki do innej,

czy ktoś znający temat mógłby coś więcej o tym napisać, jak to z tym jest?

Link to comment

A i ważna rzecz, którą odkryłam dopiero teraz. W edycji lepiej zaznaczyć, że dany geocoin nie_jest przeznaczony do kolekcjonowania.

 

to GeoCoiny, można kolekcjonować?

w sensie takim, że jak się jakiegoś w skrzynce znajdzie to można go zatrzymać - pytanie jest na serio, bo powyższym zdaniem zostałem zaskoczony i dotąd przekonany, że GC przenosimy z jednej skrzynki do innej,

czy ktoś znający temat mógłby coś więcej o tym napisać, jak to z tym jest?

 

Są ludzie, którzy kupują coiny i wrzucają je do klaseru jak znaczki, możesz je tylko discoverować na eventach. Ustawia się wtedy collectible, żeby nie pokazywało ich w Inventory przy logowaniu znalezien.

Edited by Mosznir
Link to comment

A i ważna rzecz, którą odkryłam dopiero teraz. W edycji lepiej zaznaczyć, że dany geocoin nie_jest przeznaczony do kolekcjonowania.

 

to GeoCoiny, można kolekcjonować?

w sensie takim, że jak się jakiegoś w skrzynce znajdzie to można go zatrzymać - pytanie jest na serio, bo powyższym zdaniem zostałem zaskoczony i dotąd przekonany, że GC przenosimy z jednej skrzynki do innej,

czy ktoś znający temat mógłby coś więcej o tym napisać, jak to z tym jest?

 

Są ludzie, którzy kupują coiny i wrzucają je do klaseru jak znaczki, możesz je tylko discoverować na eventach. Ustawia się wtedy collectible, żeby nie pokazywało ich w Inventory przy logowaniu znalezien.

 

Dokładnie, ustawiasz w ustawieniach czy dany geocoin może pójść do klaseru czy nie. W praktyce i tak może wylądować w "klaserze" no ale. :)

Link to comment

Przed chwilą otrzymałem coiny. Tak jak napisali poprzednicy, są bardzo ładne. Teraz czas sukcesywnie zacząć je aktywować. Trochę pracy z tym będzie. Nie mam nic przeciw temu, by osoby w których ręce trafią moje coiny zostawiły sobie je na pamiątkę, stąd też będą miały atrybut - collectible.

 

Już w sobotę, podczas zwiedzania Browaru w Tychach, będzie można się nimi "częstować".

 

Ogromne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym powstały te cuda. Wielu osobom sprawią radość.

 

Pozdrawiam serdecznie - Sebek

Link to comment

Przed chwilą otrzymałem coiny. Tak jak napisali poprzednicy, są bardzo ładne. Teraz czas sukcesywnie zacząć je aktywować. Trochę pracy z tym będzie. Nie mam nic przeciw temu, by osoby w których ręce trafią moje coiny zostawiły sobie je na pamiątkę, stąd też będą miały atrybut - collectible.

 

Już w sobotę, podczas zwiedzania Browaru w Tychach, będzie można się nimi "częstować".

 

Ogromne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym powstały te cuda. Wielu osobom sprawią radość.

 

Pozdrawiam serdecznie - Sebek

 

Jeśli chcesz rozdać/sprzedać/wrzucić do skrzynek aby ktoś je zatrzymał dla siebie to nie aktywuj ich bo będą przypisane do Twojego konta. Po prostu dołącz do coina karteczke z hasłem aktywacyjnym POLAND i każdy będzie je aktywował we własnym zakresie.

 

Aktywuj tylko te coiny, które masz zamiar wrzucić do skrzynek i oczekujesz, że znalazcy przeniosą je do innych, a Ty będziesz śledził ich drogę.

 

:)

Link to comment

Czy ktoś z Was jeszcze nie otrzymał coinów? Chodzi o osoby do których listy zostały wysłane w zeszłym tygodniu. Nie dostałem (lub przeoczyłem) informacji od następujących osób: bacza, Dlugi, Emakpe + Aletheia2, kedzik, lonely_wolf, nemrodek, QVIXOTE, tanti, Werk Inc.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Czy ktoś z Was jeszcze nie otrzymał coinów? Chodzi o osoby do których listy zostały wysłane w zeszłym tygodniu. Nie dostałem (lub przeoczyłem) informacji od następujących osób: bacza, Dlugi, Emakpe + Aletheia2, kedzik, lonely_wolf, nemrodek, QVIXOTE, tanti, Werk Inc.

 

Dostałem i z wrażenia zapomniałem języka w gębie...jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

A Spiderowi za walkę z machiną urzędniczą należy się Wielki Order Imienia Don Kichota :-)

Link to comment

Czy ktoś z Was jeszcze nie otrzymał coinów? Chodzi o osoby do których listy zostały wysłane w zeszłym tygodniu. Nie dostałem (lub przeoczyłem) informacji od następujących osób: bacza, Dlugi, Emakpe + Aletheia2, kedzik, lonely_wolf, nemrodek, QVIXOTE, tanti, Werk Inc.

 

No coz ja nie dostalem :( Czekam z utesknieniem :)

Link to comment

Takie pytanie kolekcjonerskie: Czy w przypadku produkcji, da się zamówić część bez kodów - wtedy będą "only kolekcjonerskie" i chyba cena będzie niższa.

 

Wydaje mi się, że jeśli nie ma kodu to nie może też być napisu 'Track on Geocaching.com', a wtedy potraktowane byłyby pewnie jako oddzielne zamówienie i nie byłoby zniżek za ilość.

 

BTW

 

Jak zależy Ci na cięciu kosztów możesz sprawdzić u źródła:

 

http://www.made-in-china.com/products-search/hot-china-products/Coin.html

Link to comment

Takie pytanie kolekcjonerskie: Czy w przypadku produkcji, da się zamówić część bez kodów - wtedy będą "only kolekcjonerskie" i chyba cena będzie niższa.

 

Wydaje mi się, że jeśli nie ma kodu to nie może też być napisu 'Track on Geocaching.com', a wtedy potraktowane byłyby pewnie jako oddzielne zamówienie i nie byłoby zniżek za ilość.

 

Niby czemu nie mogłoby być takiego napisu? Nie sądzę, by był jakikolwiek problem z zamówieniem geocoinów bez kodów, przecież firmie produkującej jest wszystko jedno co tam jest wybite. I byłoby taniej o koszt kodów.

Link to comment

Nie do końca jest tak jak piszesz. Firma produkująca Coiny ma umowę z Groundspeakiem. Zamawiając kody od Groundspeaka musisz przesłać projekt, który oni zatwierdzają oraz podać kto będzie producentem. I w drugą stronę jest doładnie tak samo - wysyłając kody do producenta i zlecając produkcję coinów on i tak się kontaktuje z Groundspeakiem z pytaniem czy wszystko zostało dograne pomiędzy Groundspeakiem a zleceniodawcą. Tak więc u oficjalnego producenta coinów nie da się zamówić monet bez kodu z napisem "Track on Geocaching.com". Poza tym nie widzę sensu tak pisać skoro i tak nie będzie numeru więc nie będzie go można dodać do przedmiotów kolekcjonerskich na stronie GC.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Czy ktoś z Was jeszcze nie otrzymał coinów? Chodzi o osoby do których listy zostały wysłane w zeszłym tygodniu. Nie dostałem (lub przeoczyłem) informacji od następujących osób: bacza, Dlugi, Emakpe + Aletheia2, kedzik, lonely_wolf, nemrodek, QVIXOTE, tanti, Werk Inc.

doszly jak najbardziej :) sprawdz maile z piatku wieczora.

juz pare razy dziekowalem, ale dziekuje raz jeszcze - efekt po prostu odjazd!

Link to comment

Tak więc u oficjalnego producenta coinów nie da się zamówić monet bez kodu z napisem "Track on Geocaching.com". Poza tym nie widzę sensu tak pisać skoro i tak nie będzie numeru więc nie będzie go można dodać do przedmiotów kolekcjonerskich na stronie GC.

 

Nie jestem przekonany co do tego, że się nie "nie da". Przecież można to potraktować jako osobne zamówienie, a ponieważ nie ma kodów, nie ma potrzeby się kontaktować z Groundspeakiem. Przecież te firmy produkują nie tylko geocoiny, ale też i inne medale. Nie widzę formalnych przeszkód do zamówienia 200 geocoinów i 50 medali pamiątkowych wyglądających dokładnie tak samo.

Co do sensowności takich geocoinów bez medali to widzę jedynie jako duplikat w przypadku zaginięcia oryginału. Jednak cena z kodem czy bez akurat nie różni się wiele, zwłaszcza w przypadku tych promocyjnych kodów jak w tym przypadku.

Link to comment

Spider, a orientujesz się czy istnieje możliwość zamówienia coinów od innego producenta niż oficjalni ?

 

Ciekawi mnie czy ta licencja jest płatna. Fajnie jakby w PL ktoś się zaczął parać tym biznesem :P.

 

Re: Toczygroszek

 

Ja myślę, że póki żywcu nie wyśle maila z zapytaniem do Oakcoins ;) to sie nie dowiemy, a że on pewnie nie wyśle, a nam coiny bez TC niepotrzebne, więc nie ma co tego rozważać ;):anitongue:

Edited by Mosznir
Link to comment

Mosznir, nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że jest tak: ty podajesz gdzie będziesz robić, Groundspeak z producentem się kontaktują i producent staje się oficjalnym partnerem - sądzę że to nic nie kosztuje tylko po prostu muszą się dogadać tzn. groudnspeak musi być o tym poinformowany.

Link to comment

Nie dostałem (lub przeoczyłem) informacji od następujących osób: bacza, Dlugi, Emakpe + Aletheia2, kedzik, lonely_wolf, nemrodek, QVIXOTE, tanti, Werk Inc.

 

Można mnie z listy skreślić - dostałem w zeszłym tygodniu i jeszcze nie mogę się nacieszyć :-) Thx :-)

Link to comment

a z listy coinow zauwazylem, ze najwiecej ma ich osoba pod tajemniczym nickiem "Nikt"

 

:P

Poniekąd jest to, uzasadnienie mojego pytania :)

Moich już kilka rozdałem, tylko w kolekcjonerskim aspekcie. Bądźmy jednak cierpliwi, wiele się zmieni - trzeba się nacieszyć... :D )

Link to comment

lonely_wolf po nadaniu coinów wysłałem do Ciebie maila z numerem przesyłki. Idź na pocztę i spróbuj się czegoś dowiedzieć.

Na poczcie nic nie wiedza, no coz normalka, Spider Ty jako nadawca chyba mozesz sprawdzic online gdzie znajduje sie list, bo jak jako odbiorca nie :(

Pogodzilem sie juz ze strata...

Link to comment

lonely_wolf po nadaniu coinów wysłałem do Ciebie maila z numerem przesyłki. Idź na pocztę i spróbuj się czegoś dowiedzieć.

Na poczcie nic nie wiedza, no coz normalka, Spider Ty jako nadawca chyba mozesz sprawdzic online gdzie znajduje sie list, bo jak jako odbiorca nie :(

Pogodzilem sie juz ze strata...

Niestety na poczcie nic nie są w stanie powiedzieć gdyż listy polecone nie są monitorowane. Nie wiem w takim razie po co w ogóle to potwierdzenie nadania. Odpowiedź jaką uzyskałem na poczcie: Po 14 dniach od nadania (Wysłałem 02.03.2011) można złożyć reklamację. Czyli jeśli do 14.03.2011 nie dostaniesz listu to złożę reklamację, ale i tak to jest słabe rozwiązanie bo z tego co wyczytałem to listy polecone są ubezpieczone do 10-krotnej wartości opłaty za wysłanie czyli w Twoim przypadku do 51 zł :(

Link to comment

Dziekuje chlopaki za chec podzielenia sie swoimi coinami, doceniam ten gest ale na szczescie wszystko zakonczylo sie dobrze. Po calym dopoludniu poszukiwan, po odwiedzeniu 2 kolejnych oddzialow poczty polskeiej, w koncu udalo mi sie namierzyc zaginiona przesylke! Tym razem nie dalem sie zbyc i kierowniczka zmiany poczty powiedzmy "glownej" gdzie znajduje sie komputer i mozna po prostu sprawdzic losy przesylki, gdzies odkryla, nie wiem gdzie bo zginela na ok 15 minut ze jednak moja przesylka znajduje sie na "mojej" poczcie. Wiec niezwlocznie tam sie udalem, pani byla zdziwiona widzac mnie ponownie ale podjela sie poszukiwan i oto po chwili przesylka sie odnalazla cala i zdrowa czeka od 3 marca. Niech zyje Poczta Polska!!! :) :) :)

Spider dziekuje za wszystko, sam wiesz ile pracy w to wszystko wlozyles, tym bardziej chyle czola. Coiny tak jak powiedzieli inni sa piekne i przerosly moje oczekiwania.

Dzieki

Link to comment

Z moich informacji wynika że

 

1) toczygroszek (i tym samym Hubal71) nie otrzymał jeszcze przesyłki.

 

2) somloci&Strombus mają dopiero zapłacić.

 

3) ejohexteam się nie odzywają i nie dostałem żadnej płatności (ani wcześniej ani teraz).

 

4) Pozostałe osoby zapłaciły i otrzymały coiny (lub otrzymają na evencie)

 

Jeśli ktoś jeszcze nie otrzymał przesyłki to proszę o informację, bo z moich danych wynika, że oprócz powyższych osób wszyscy inni już je otrzymali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...