Jump to content

Lista chętnych na Polskiego Geocoina


Spider

Recommended Posts

Your item is being processed by customs in POLAND. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

 

Detailed Results:

 

- Into Foreign Customs, February 21, 2011, 7:59 am, POLAND

- Arrived Abroad, February 21, 2011, 7:59 am, POLAND

- International Dispatch, February 19, 2011, 7:43 am, ISC SAN FRANCISCO (USPS)

- Arrival

- Electronic Shipping Info Received, February 19, 2011

- Processed through Sort Facility, February 18, 2011, 7:26 pm, SALT LAKE CITY, UT 84199

Link to comment

Coiny się chyba spodobały urzędowi celnemu :(

 

Into Foreign Customs, February 22, 2011, 12:32 pm, POLAND

Into Foreign Customs, February 22, 2011, 12:29 pm, POLAND

Into Foreign Customs, February 21, 2011, 8:51 am, POLAND

Into Foreign Customs, February 21, 2011, 7:59 am, POLAND

Arrived Abroad, February 21, 2011, 7:59 am, POLAND

International Dispatch, February 19, 2011, 7:43 am, ISC SAN FRANCISCO (USPS)

Arrival

Electronic Shipping Info Received, February 19, 2011

Processed through Sort Facility, February 18, 2011, 7:26 pm, SALT LAKE CITY, UT 84199

Edited by SpiderPL
Link to comment

Niestety przyszedł do mnie list polecony z "prośbą" o dostarczenie dokumentów wymaganych do odprawy celnej...

 

Dzwoniłem do oddziału celnego i dowiedziałem się że to czy naliczą mi cło i vat zależy od wielu czynników, mam opisać zwartość przesyłki, przeznaczenie oraz dołączyć fakturę.

 

Z tego co sprawdziłem to przedmioty kolekcjonerskie nie są objęte cłem:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/measures.jsp?Lang=pl&SimDate=20110223&Area=US&Taric=9705000090&LangDescr=pl

pytanie co z VATem.

 

Ktoś ma pomysł jak opisać towar?

 

"Przedmioty kolekcjonerskie (medale) na własny użytek" będzie dobrze? A może materiały promocyjne?

Edited by SpiderPL
Link to comment
Ktoś ma pomysł jak opisać towar?

 

"Przedmioty kolekcjonerskie (medale) na własny użytek" będzie dobrze? A może materiały promocyjne?

Zgodnie z opisem nadawcy w deklaracji celnej, którą musiał wypełnić wysyłając towar do UE.

Szkoda, ze coinów nie robią w Unii - ominęłyby nas przygody z celnikami.

Link to comment

"Przedmioty kolekcjonerskie (medale) na własny użytek" będzie dobrze? A może materiały promocyjne?

Materiały promocyjne kojarzą mi się z czerpaniem korzyści majątkowych (reklama -> zdobycie klientów -> zarobek). A oto tu przecież w ogóle nie chodzi :) Przedmioty kolekcjonerskie wydają się najlepsze.

Link to comment

Jeśli wszystko zakwalifikują tak ja napisałem to wg. strony komisji europejskiej cło powinno wynosić 0% a VAT powinien wynosić 8% więc nie tak źle. Aczkolwiek nie zdziwię się jak celnicy zakwalifikują to jako jakiś inny produkt i doliczą cło i VAT 23%...

 

Ciekawe jest też to, że cło i VAT jest liczony od całości wartości zamówienia łącznie z kosztami przesyłki, co w tym przypadku ma znaczenie bo koszty przesyłki wynosiły 180 dolarów...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Dzwoniłem do UC i paczka już wyszła. Niestety do zapłaty jest 732 zł podatku (tak zostałem poinformowany telefonicznie). Czyli wychodzi dopłata 2,44 zł / szt. Jak tylko przesyłka przyjdzie do mnie do domu i kwota się potwierdzi to będę kontaktował się z każdym zamawiającym w celu dopłaty oraz ustaleniu sposobu i kosztów wysyłki coinów.

Link to comment

Ech, trudno. Dobrze, że nie skonfiskowali w ramach ochrony bociana czy coś takiego...

 

Kolega z Estonii wygrał ostatnio w loteriach ok. 40 gier planszowych - każda przychodziła jako prezent od obywatela USA no i było to 9 paczek w sumie. Niestety celnicy stwierdzili, że pomimo deklaracji, że gość to dostaje za darmo od Amerykanów, że wszystko jest niskiej wartości itp., musi zapłacić cło. I tak dostał dobrą zniżkę po awanturach: z 620 EUR zeszli na około 120 EUR...

 

Nietrudno zrozumieć, dlaczego celnicy nie są szczególnie lubiani... (kolejność słów w tym zdaniu można zmieniać, dostosowując do nastroju)...

 

Pozdrav,

xenotime

Link to comment

Coiny są już u mnie w domu! :)

 

Wyglądają jeszcze piękniej niż na zdjęciu, które wcześniej przesłałem!

 

Poniżej rozpakowana pierwsza setka oraz 2 kartoniki po 100 szt :)

 

36082329.jpg

 

W sumie zapłaciłem dodatkowo 739,60 zł (wcześniej pisałem o 732 zł, ale do tego oczywiście poczta doliczyła koszty przedstawienia towaru do kontroli celnej, przesłanie dowodu odprawy celnej i koszty zainkasowania podatku).

 

Poniżej przestawiam zestawienie uwzględniające opłaty dla UC. Proszę na razie nie przelewać mi żadnych pieniędzy. Z każdym z zamawiających skontaktuję się poprzez profil GC i przedstawię całkowity koszt wraz z przesyłką.

 

geocoin.png

Link to comment

Powoli wysyłam info do każdej osoby która zamówiła coina.

Mam dwie uwagi:

- cena dotyczy przesyłki do PL (w przypadku międzynarodowej przesyłki proszę o kontakt)

- w przypadku chęci odbioru osobistego proszę przelać należną kwotę z pominięciem kosztów wysyłki (proszę o przelew bo na evencie nie będę mieć głowy do płatności) oraz poinformować mnie że odbiór będzie osobisty

- istnieje możliwość odbioru osobistego przed eventem we wrocławiu od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16 w okolicach Galerii Dominikańskiej

Link to comment

Z tego co widziałem to na karteczkach dołączonych do coinów chyba nie ma wydrukowanego Activation Code. Aby pobrać Activation Code należy na stronie: http://www.oakcoins.com/activate/unnum.html podać Tracking Number swojego coina (tu: http://www.geocaching.com/track/ActivationCodeRetrieve.aspx też pewnie działa, ale nie sprawdzałem).

 

P.S. Coiny będą na bieżąco pakowane i wysyłane zaraz po zaksięgowaniu wpłaty (pierwsze przesyłki zostaną wysłane jutro z samego rana).

Edited by SpiderPL
Link to comment

Zapomniałem o najważniejszym:

 

Coiny zostały wyprodukowane, sprzedawane i wysyłane Wam po kosztach, bez żadnego zysku (Osobom chętnym mogę przesłać skany faktur, cła, podatku itp.)

 

Dlatego też proszę o to by osoby, które zamówiły większą ilość Coinów, nie odsprzedawały ich z zyskiem, tylko sprzedawały je po cenie zakupu tak jak ja to zrobiłem.

 

P.S. Bardzo dziękuję Toczygroszkowi za zaprojektowanie Coina, bo dzięki jego pomocy wygląda on tak ładnie :)

Link to comment

Coiny są już u mnie w domu! :)

Spider, ogromnie podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji oraz za tak szczegółowe informowanie o postępach. Ile "zabawy" jest z takim przedsięwzięciem, wie tylko ten, kto robił coś podobnego, a ja robiłem, więc tym bardziej doceniam czas jaki na to poświęciłeś. Dobra robota!

Link to comment

Tak przy okazji chciałabym zaproponować zorganizowanie jednej wysyłki dla osób z Krakowa i okolic (bliższych i dalszych) i spotkania przy piwie w Krakowie w celu dystrybucji. Oczywiście niezależnie od eventu we Wrocławiu. Czy są chętni?

Link to comment

Może lepiej nie. Bo ja nie wiem czy to logistycznie ogarnę (co komu ile, kto ile zapłacił).

 

P.S. Pierwsze przesyłki wyszły dzisiaj rano. Po południu będzie druga partia. Po nadaniu przesyłki wysyłam maila do każdego z was z informacją o numerze przesyłki.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Poszło info do wszystkich osób oprócz somloci, Strombus - tu muszę się dowiedzieć jak wygląda sprawa z przesyłkami międzynarodowymi. Jeśli ktoś z was nie dostał wiadomości ode mnie to proszę o kontakt poprzez profil na GC

Czesc Spider,

I've contacted Strombus and am waiting for her answer, then will tell you how we plan to get the coins into our hands. Dzieki.

Link to comment

Hej,

 

Dziękuję wszystkim którzy przyyczynili się do powstania pierwszego polskiego geocoina. Przede wszystkim Spiderowi.

 

Dopłata już została zaksięgowana na moim rachunku.

 

Zapomniałem o najważniejszym:

Coiny zostały wyprodukowane, sprzedawane i wysyłane Wam po kosztach, bez żadnego zysku (Osobom chętnym mogę przesłać skany faktur, cła, podatku itp.)

Dlatego też proszę o to by osoby, które zamówiły większą ilość Coinów, nie odsprzedawały ich z zyskiem, tylko sprzedawały je po cenie zakupu tak jak ja to zrobiłem.

 

100 coinów, no może 99, bo jednego sobie zostawię na pamiątkę, będzie do pobrania z geocoinowego kuferka Sebka. Znajdą się też w ciekawych skrzynkach GC, najlepiej poza granicami kraju, by inni przekonali się, że poszukiwanie plastikowych, śniadanowych pojemników może nieść tyle radości.

 

To takie zwykłe, naturalne i ludzkie.

 

Popzdrawiam ciepło - Sebek

Link to comment

Następujące osoby nie dokonały jeszcze płatności: ejohexteam, esem&maliniak, somloci&Strombus, toczygroszek&Hubal71

 

Proszę powyższe osoby o jak najszybszą płatność i kontakt ze mną celem wysyłki coinów gdyż chciałbym już ten temat zamknąć :)

 

Do pozostałych osób coiny zostały wysłane lub zostały przygotowane do odbioru osobistego.

 

P.S. Bardzo dziękuję wszystkim za dobrą i sprawną współpracę podczas realizacji zamówień :)

Link to comment

Do pozostałych osób coiny zostały wysłane lub zostały przygotowane do odbioru osobistego.

 

P.S. Bardzo dziękuję wszystkim za dobrą i sprawną współpracę podczas realizacji zamówień :)

Dziś odebrałem osobiście. Coiny są przepiękne, odebrałem ok 11.00 a orgazm nadal przeżywam :D

Spider@ - wielkie dzięki!!!, podziękowania też dla toczygroszka - projekt jest rewelacyjny!

Aż nie chce się ich wypuszczać, ja już dwóch się pozbyłem dla kolekcjonerów (jeszcze kilka takich obiecałem) ale szkolenie przeszedłem i coś puszczę. Nawet jeden w Norwegi wystartuje :)

Świetna sprawa, dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...