Jump to content

Lista chętnych na Polskiego Geocoina


Spider

Recommended Posts

Zaktualizowana lista:

 

bacza: 3

Dlugi: 2

ejohexteam: 4

elales: 15

Emakpe + Aletheia2: 5

esem&maliniak: 4

formicaPL: 2

gregorio1972: 3

Hubal71: 5

kedzik: 5

keymanPL: 2

lavinka: 2

M&S Team: 10

meteor2017: 2

Mosznir: 3-5

mushinPL: 1

nemrodek: 5

QVIXOTE: 5

rkorbi: 5

Robert_M: 2

ronija: 5

runfixe: 3

sebastian_: 100

somloci: 1

soolash: 5

Spider: 5

stanl79: 2

tanti: 2

Thathanka: 1

toczygroszek: 3

Werk Inc.: 1

woytas: 3

xenotime: 3

zywcu: 10

 

Suma 229-331 coinów

 

Wczoraj dostałem odpowiedź od producenta. Cena nie jest zła ale wysyłka do polski dość droga ($150 za paczkę 200 coinów czyli $0,75 szt). Muszę tylko ustalić jeszcze z nim kilka szczegółów i wtedy podam wam całkowitą cenę. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że całkowita cena za sztukę (produkcja, kody, wysyłka do PL) na pewno nie powinna przekroczyć $5, raczej będzie to ok $4,5 a możliwe że zejdzie poniżej $4.

 

Co do zamawiania to zamówienie chcę zrobić jeszcze przed świętami. Chyba, że z góry będę musiał zapłacić za całość to wtedy po nowym roku gdyż w tej chwili nie mam tyle gotówki żeby założyć za wszystkich. Produkcja trochę trwa więc nawet jeśli zamówię przed świętami to Coiny będą w Polsce w połowie stycznia i wtedy zacząłbym wysyłkę a może i jakiś event we Wrocławiu gdzie można byłoby je odbierać osobiście.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Bedziesz zamawial tylko tyle ile wychodzi?

Bo jesli wiecej to patrzac na cene moze jeszcze 2 dobiore.

 

Proponuje zrobic sciepe przed sfinalizowaniem transakcji - np po 50 procent (albo calosc by nie gmatwac sytuacji)

 

I przelewy w jakiej formie? $ czy PLN ?

Bo kurs tego pierwszego jest plynny - a do tylu nie mozesz oczywiscie byc (:

Link to comment

Bedziesz zamawial tylko tyle ile wychodzi?

Bo jesli wiecej to patrzac na cene moze jeszcze 2 dobiore.

 

Proponuje zrobic sciepe przed sfinalizowaniem transakcji - np po 50 procent (albo calosc by nie gmatwac sytuacji)

 

I przelewy w jakiej formie? $ czy PLN ?

Bo kurs tego pierwszego jest plynny - a do tylu nie mozesz oczywiscie byc (:

Link to comment

Event we Wroclawiu bylby fajna sprawa (nigdy nie bylem we Wroclawiu az wstyd sie przyznac), mozna by bylo tez o ile bedziemy wiedzili konkretna cene wplacic albo 50% albo wszystko po co bawic sie w to 2 razy, i mysle ze chyba wplacac w dolarze wtedy bedzie bez znaczenia jaki bedzie jego kurs, bo tak jak wspomnial woytas przy takiej ilosci coinow kazda zmiana jest odczuwalna :)

Link to comment

Event we Wroclawiu bylby fajna sprawa.

To byłoby idealne rozwiązanie. I jeśli odbyłoby się w dogodnym dla mnie terminie 15.01-07.02 z wyjątkiem 21-24.01 (ALEŻ WYMAGANIA!) to z przyjemnością zjawiłbym się w dobrze mi znanym i lubianym Wrocławiu. Wszak tam dawno dawno temu posmakowalem swojego pierwszego pszeniczniaka i ... tak mi zostało do dzisiaj.

Link to comment

Rewelacyjny pomysł zrobić event we Wrocławiu, mało u nas ich i sądze, że rzesze geokeszerów przyjedzie. Jeśli bierzemy pod uwagę weekend to ja na pewno, może nawet z goścmi z zagranicy. Więc będzie internacjonalnie :rolleyes:

A i Wrocław zyska bo na 100% dorobimy przy okazji skrzynek :lol:

Link to comment

Jeżeli można się wypowiadać w kwestii ewentualnych terminów spotkania Wrocławskiego (wiem, że nie wiadomo jeszcze kiedy coiny będą :anicute: ) to nam (keyman i ja) nie pasuje od 15 do 23 stycznia (lub 28.01 - 6.02)

 

---EDIT---

może przerzućmy tę dyskusję do osobnego wątku :)

Edited by formicaPL
Link to comment

Zaktualizowana lista:

 

bacza: 3

Dlugi: 2

ejohexteam: 4

elales: 15

Emakpe + Aletheia2: 5

esem&maliniak: 4

formicaPL: 2

gregorio1972: 3

Hubal71: 5

kedzik: 5

keymanPL: 2

lavinka: 2

M&S Team: 10

meteor2017: 2

Mosznir: 3

mushinPL: 1

nemrodek: 5

QVIXOTE: 5

rkorbi: 5

Robert_M: 2

ronija: 5

runfixe: 3

somloci: 1

soolash: 5

Spider: 5

stanl79: 2

Strombus: 1

tanti: 2

Thathanka: 1

toczygroszek: 3

wallson: 4

Werk Inc.: 1

woytas: 3

xenotime: 3

zywcu: 10

 

RAZEM: 134

 

Na chwilę obecną usuwam użytkownika sebastian_ z zamówienia (wstępnie zamówił 100 coinów), gdyż do tej pory nie dostałem od niego informacji po co mu aż 100 coinów, a nie uśmiecha mi się by ktoś na mojej społecznej pracy (coiny będą po kosztach produkcji, ja nic na tym nie zarabiam) miałby zarabiać.

 

Tak więc na dzień dzisiejszy chciałbym zamówić 200 sztuk. Część z tych niezamówionych pewnie weźmie toczygroszek a część ja by potem je odsprzedać chętnym. Jeśli ktoś z was jest w stanie wziąć więcej coinów (przy założeniu że będzie je odsprzedawać po kosztach produkcji a nie na nich zarabiać) to proszę o informację, gdyż dobrze by było gdybyśmy zamówili 300 sztuk, bo wtedy cena za sztukę będzie niższa.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Na chwilę obecną usuwam użytkownika sebastian_ z zamówienia (wstępnie zamówił 100 coinów), gdyż do tej pory nie dostałem od niego informacji po co mu aż 100 coinów, a nie uśmiecha mi się by ktoś na mojej społecznej pracy (coiny będą po kosztach produkcji, ja nic na tym nie zarabiam) miałby zarabiać.

 

Witam,

 

coiny mam zamiar wkładać do skrzynek zarejestrowanych na geocaching, wymieniać na spotkaniach. Nie mam zamiaru w jakikolwiek sposób na nich zarabiać. Jeżeli jest to problemem, że zamawiam ich taką ilość, to deklaruję proporcjonalnie do tej ilości zapłacić, za koszty przesyłki. Mam nadzieję, że zamówione przeze mnie coiny otrzymam.

 

Pozdrawiam serdecznie - Sebastian

Link to comment

Na chwilę obecną usuwam użytkownika sebastian_ z zamówienia (wstępnie zamówił 100 coinów), gdyż do tej pory nie dostałem od niego informacji po co mu aż 100 coinów, a nie uśmiecha mi się by ktoś na mojej społecznej pracy (coiny będą po kosztach produkcji, ja nic na tym nie zarabiam) miałby zarabiać.

 

Jak dla mnie nieładnie z Twojej strony. Zresztą sebastain_ już wytłumaczył powód zakupu takiej ilości.

Jestem ciekawy, od jakiej ilości zakupionych coinów ktoś ma już w planachw według Ciebie na nich zarabiać?

Jak na razie to na Twojej pracy najbardziej zarobi GS, firma transportowa i wytwórnia coinów.

Link to comment
Jeśli ktoś z was jest w stanie wziąć więcej coinów (przy założeniu że będzie je odsprzedawać po kosztach produkcji a nie na nich zarabiać) to proszę o informację, gdyż dobrze by było gdybyśmy zamówili 300 sztuk, bo wtedy cena za sztukę będzie niższa.

 

Jeśli Sebastiana nie chcecie uwzględnić w zamówieniu, ta ja jeszcze te dodatkowe 100 szt. poproszę i zapewniam, że utrzymuję się (i nadal zamierzam) nie, z handlu geocoinami :anicute:

Link to comment

Robert_M, Żywcu proszę się powstrzymać od głupich komentarzy jeśli nie znacie sprawy. Adwokatów w Internecie jest już wystarczająca ilość...

 

Do kolegi Sebastiana pisałem dwa razy poprzez PW z pytaniem po co mu tyle coinów oraz pisząc że nie podobałoby mi się gdyby chciał zarabiać na tych coinach. Nie dostałem żadnej odpowiedzi dlatego uznałem, że Sebastian zapewne chciał na nich zarobić. Dzisiaj się odezwał, wszystko wyjaśnił, został z powrotem dodany do listy. Tak więc sprawę uważam za zakończoną.

Link to comment

Robert_M, Żywcu proszę się powstrzymać od głupich komentarzy jeśli nie znacie sprawy. Adwokatów w Internecie jest już wystarczająca ilość...

 

Do kolegi Sebastiana pisałem dwa razy poprzez PW z pytaniem po co mu tyle coinów oraz pisząc że nie podobałoby mi się gdyby chciał zarabiać na tych coinach. Nie dostałem żadnej odpowiedzi dlatego uznałem, że Sebastian zapewne chciał na nich zarobić. Dzisiaj się odezwał, wszystko wyjaśnił, został z powrotem dodany do listy. Tak więc sprawę uważam za zakończoną.

 

Bardzo mnie to cieszy, proszę o aktualizację listy - skoro Sebastian jest ujęty, to ja tylko 20 dodatkowych proszę - czyli razem 30 szt.

Link to comment

Może wystarczy edytować...

 

Przepraszam!, nie gniewaj się Spider nie miałem nic złego na myśli chyba jednak niecierpliwy byłem tego stwierdzenia: "tak!, już mamy! - zamawiamy!"

Po uwzględnieniu Sebastiana i mojej korekcie mamy: 254 zamówionych, więc chyba niebawem!

Pozdrawiam serdecznie - Krzysiek

Link to comment

Będę zamawiać 300 sztuk. Czekam na potwierdzenie wyceny w przypadku takiej ilości i wtedy podam ostateczną cenę oraz z każdą osobą skontaktuję się na priv celem potwierdzenia zamówienia. Od osób zamawiających >= 10 szt będę wymagać przedpłaty na konto (nie jestem w stanie założyć pieniędzy za wszystkie coiny). Ale to już na priv będę uzgadniać.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Poniżej przedstawiam całkowity koszt coina:

 

1) W przypadku zbiorczego zamówienia 200 szt: $4,64/szt

 

2) W przypadku zbiorczego zamówienia 300 szt: $4,17/szt

 

3) W przypadku zbiorczego zamówienia 400 szt: $3,99/szt

 

Aktualnie (patrząc na deklaracje) chcę zamówić 300 coinów. Jeśli ktoś chce jeszcze "hurtowo" dokupić coinów to proszęo informację to wtedy zamówię 400.

 

Cena ta zawiera koszt wykupu kodów u Groundspeaka, koszt produkcji coina oraz koszty wysyłki coinów do Polski (całkowity koszt wysyłki dzielony jest przez ilość coinów).

 

Przy tak dużym zamówieniu istnieje możliwość dowalenia Cła lub VATu. Na pytanie czy znają przypadki doliczenia cła do przesyłki otrzymałem odpowiedź:

 

Customs and VAT vary per country and it is not something that we have information about at Oakcoins. Some European countries do charge that and other places don't. It is something that you would need to look into with your local post office.

Tak więc istnieje możliwość, że polski urząd celny dowali nam dodatkowe opłaty. Ja robiłem już w ich sklepie zamówienia i nigdy nie miałem problemów z cłem, ale nie było to zamówienie na taką skalę. Nie chciałbym popłynąć na tym cle więc potrzebuję deklaracji każdego z Was, że jeśli cło zostanie naliczone to i tak zakupicie coiny i pokryjecie jego wartość (proporcjonalnie do ilości zamówionych cionów).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...