Jump to content

Fanty do skrytek


Spider

Recommended Posts

W tym temacie piszemy o okazyjnych zakupach fantów do skrytek - czyli co i gdzie warto kupić :)

 

Ostatnio podczas keszowania z lupim dowiedziałem, że na allegro można kupić figurki z jajek niespodzianek w atrakcyjnych cenach. Trochę poobserwowałem Allegro no i się udało: http://allegro.pl/ogromny-zestaw-kinder-ja...1308490939.html Dzisiaj odebrałem ponad 100 figurek w cenie 17,90 zł więc wyszło mi niecałe 20 groszy za sztukę (kosztów przesyłki nie poniosłem bo specjalnie polowałem na zestaw z Wrocławia). Tak więc polecam :D

Link to comment

No wlasnie mi by sie cos takiego przydalo, bo w sumie nie mam pomyslu co do skrzykek wkladac, w sumie jednak zaczolem sie zastanawiac czy cokolwiek wkladac, z doswiadczenia wiem ze wiele tych rzeczy narazonych na warunki atmosferyczne i po prostu w skrzynkach sie rozklada, i ja bym dziecku czegos takiego nie pozwolil wziosc. Znalazlem malo skrzynek w ktorych te rzeczy nadawalyby sie do wymiany :blink:

Link to comment

Cześć :-)

 

No to zróbmy coś na kształt wywiadu środowiskowego dla ułatwienia pracy zakładaczom skrytek:

  1. Jakie fanty lubicie znajdować w skrytkach?
  2. Czy kiedykolwiek bierzecie coś na wymianę? (Przykłady mile widziane)
  3. Jaki był najlepszy fant, który udało Wam się kiedyś znaleźć w skrytce GC?
  4. Czy denerwują Was rzeczy dla dzieci jako fanty?
  5. Czy zostawiliście kiedyś pieniądze w zamian za fanta?

Jak chodzi o moje odpowiedzi:

1. Lubię znajdować coś, co się da łatwo wyczyścić/zdezynfekować po odnalezieniu :blink:

 

Lubię znajdować jako fanty oryginalne monety (niespecjalnie centy z US), kości do gry, kamyki, gry, zagadki, breloczki (ale nie reklamowe!), śmieszne zabawki, narzędzia (o, np. części do dremela :huh:)... Także pojemniczki na nowe GC, np. nano.

 

2. Nieczęsto, powiedzmy raz na 20 skrytek, w których się coś mieści. Za to często mi się zdarza, że wezmę coś na wymianę, pobawię się tym przez jakiś czas i podam dalej do innej skrytki.

 

3. Odznaka GC, oryginalna, czysta, w pudełeczku :-) Mniam :-) Mam do dzisiaj!

 

4. Jeśli rzeczy są w dobrym stanie, to fajnie, że są zabawki dla dzieci. Jednak bardzo często zdarzało mi się odnaleźć zdezelowane śmieci... czasami nawet decydowałam się je po prostu usunąć ze skrytki.

 

5. Tak, wielokrotnie, ponieważ nie miałam ze sobą odpowiedniego fanta.

 

Pozdrowienia! I wesołego kaszowania. U mnie dziś leje jak z cebra...

Edited by xenotime
Link to comment

No to zróbmy coś na kształt wywiadu środowiskowego dla ułatwienia pracy zakładaczom skrytek:

  1. Jakie fanty lubicie znajdować w skrytkach?
  2. Czy kiedykolwiek bierzecie coś na wymianę? (Przykłady mile widziane)
  3. Jaki był najlepszy fant, który udało Wam się kiedyś znaleźć w skrytce GC?
  4. Czy denerwują Was rzeczy dla dzieci jako fanty?
  5. Czy zostawiliście kiedyś pieniądze w zamian za fanta?

 

1. Tak na prawdę to najbardziej lubię wyjmować Travel Bugi i Geocoiny, bo zwykle nie mam ze sobą nic na wymianę. Poza tym lubię przejrzeć ich historie podróży. A Geocoiny cieszą oko.

 

2. W zasadzie już odpowiedziałem w pierwszym punkcie. Dawno już niczego nie brałem na wymianę, a z tego co kiedykolwiek brałem to najfajniejsze były różne gadżety GC typu naszywki, naklejki i inne tego typu "firmowe" bajery.

 

3. Metalowa odznaka FTF będąca nagrodą dla pierwszego znalazcy.

 

4. Sam wkładam rzeczy dla dzieci, bo sądzę, że to one głównie czerpią radość z fantów, dorośli raczej zadowalają się satysfakcją ze znalezienia. Denerwują mnie tylko stare, zepsute zabawki i (sorry Spider) zabawki z "kinder-niespodzianek".

 

5. Kilka razy zostawiałem monety, w Irlandii zaś nagminne wkładałem polską walutę, która za granicą z pewnością była czymś egzotycznym. Zostawiłem też sporo "stówek" sprzed denominacji.

Edited by toczygroszek
Link to comment

  1. Lubię fajne smycze i zabawne breloki. Dzieciaki lubią rozmaite zabawki, w tym z kinderki, pierdółki dawane w hipermarketach do zakupów (ostatnio gogosy), ale nic nie przebije koników we wszystkich postaciach. Pluszaków nie bierzemy ze względów higienicznych.
  2. Nie zrozumiałem pytania - czy biorę ze skrzynki czy na keszeowanie? Zabieram w każdym wypadków. Sam staram się mieć fanty z mojego punktu ciekawe: latarki, Buffalo nickel, itp.
  3. Rozmaite papierowe mapy topo.
  4. Nie, przeciwnie.
  5. Nigdy - nie lubię takiej praktyki.

Edited by Thathanka
Link to comment

1. Zwykle zabieram TB i geocoiny

2.Nie zabieram niczego, zwykle nawet nie sprawdzam co jest w srodku, po kilku niemilych niespodziankach jakichs brudnych zabawkach itd.

3.1 dolarowke w Vegas kiedy zapomnialem portwela, umieralem z pragnienia i nie chcialo mi sie wracac do hotelu, kupilem za to icetea za 99 centow i przezylem noc :blink:

4. Nie o ile nie rozpychaja skrzynki do ktorej wlewa sie woda, albo sa brudne.

5. Kilka razy wrzucilem jakies centy ale nic w zamian nie zabralem.

Link to comment

1. Uwielbiam podróżujące gadżety (TB, GC i zapomniane GL, PT też z racji znalezienia i posiadania). Generalnie (admiralnie) wszystko, co wędruje po świecie i czego trasę mogę sobie obejrzeć. Geocoinami jestem oczarowany...

2. Owszem. Najczęściej są to drobiazgi, które zabierają moje latorośle. Zwykle po niedługim czasie tracą nimi zainteresowanie i proszą o ponowne umieszczenie ich w skrytce.

3. Super nożyk, którym do tej pory rozkrajam bułki na "wypadach" i piersiówka, która jeszcze czeka na swoje pierwsze użycie.

4. Nie - wszyscy jesteśmy w jakiś sposób dziecinni :blink:.

5. Zdarzyło się, ale nie jestem z tego dumny.

Edited by soolash
Link to comment

3. Super nożyk

Aaaa.. faktycznie. Wyciągnąłem kiedyś z kesza fajny nóz motylkowy, ale mi go Austracy zabrali na rewizji osobistej na lotnisku w Wiedniu. :blink:

Ale to nie ten mój :huh:. Ten musiałem wyciągnąć z geotorby przed jutrzejszym przemieszczeniem...

Jeszcze mogę napisać, czego nie cierpię w skrzynkach ... elektronicznej tandety, która już nie działa i nikomu nie była potrzebna, więc postanowił zrobić komuś przyjemność. Pluszaki są ok w szczelnych pojemnikach - nie czuję obrzydzenia.

Jak dla mnie skrytka mogłaby zawierać tylko podróżników.

Link to comment

Jak dla mnie skrytka mogłaby zawierać tylko podróżników.

 

Mam podobne zdanie i właściwie głównie po to umieszczam gdy tylko się da pojemniki większe od mikro. Osobiście nie mam nic przeciwko mikrusom, zwłaszcza, że częściej są sprytnie zamaskowane i w lepszej kondycji, ale przy nich jest problem z "podróżnikami". Ale i na to jest sposób, coraz częściej widuje różnego rodzaju mikro-coiny.

 

Tak jeszcze w temacie fantów - mam w planie ukrycie skrytki "large" (30-l beczka), nawet znalazłem odpowiednie miejsce na jej ukrycie no i mam problem z wypełnieniem jej czymś. Nakupowałem niedawno jakichś zabawek za parę dych, a może z 1/3 pojemnika zajmą. śmieciami jej nie będę wypełniał, pustej też nie ma sensu zostawiać. Chyba to będzie moja pierwsza i ostatnia taka duża...

Link to comment

Tak jeszcze w temacie fantów - mam w planie ukrycie skrytki "large" (30-l beczka), nawet znalazłem odpowiednie miejsce na jej ukrycie no i mam problem z wypełnieniem jej czymś. Nakupowałem niedawno jakichś zabawek za parę dych, a może z 1/3 pojemnika zajmą. śmieciami jej nie będę wypełniał, pustej też nie ma sensu zostawiać. Chyba to będzie moja pierwsza i ostatnia taka duża...

 

Zostaw miejsce na tego słynnego TB giganta, który wyraźnie nigdzie poza eventami się nie mieści w Polsce. Wygląda na to, że bogobig wciąż go ma w domu. Taka beczka to by była super sprawa :-)

 

Gdyby w środku dało się umieścić super szczelną walizkę, możnaby dać jakieś książki do środka, mapy itp.

 

=====

 

Dziękuję za odpowiedzi na pytania dotyczące fantów. Myślę, że poczekamy jeszcze na kilka odpowiedzi więcej i można je zebrać oraz przykleić jako wskazówki dla zakładaczy, zawierające preferencje polskich użytkowników.

Link to comment

Zostaw miejsce na tego słynnego TB giganta, który wyraźnie nigdzie poza eventami się nie mieści w Polsce. Wygląda na to, że bogobig wciąż go ma w domu. Taka beczka to by była super sprawa :-)

 

Gdyby w środku dało się umieścić super szczelną walizkę, możnaby dać jakieś książki do środka, mapy itp.

 

Nie wejdzie, otwór beczki jest za mały.

 

Pomyślę o tych książkach, dzięki za pomysł!

Link to comment

Witam,

 

Jako początkujący poszukiwacz staram się wyszukać jak najwięcej wskazówek jak postępować, co robić a czego nie, czyli ogólnie geoskrytkowy savoir-vivre. W temacie skarbów jakie powinno się zostawić z skrytce znalazłem jednak tylko lakoniczne stwierdzenie, że powinno to być coś o wartości równej lub większej od drobiazgów, które podejmujemy.

I tutaj właśnie pojawia się wątpliwość, jak ocenić tą wartość. Przedmioty cenne/ciekawe dla jednej osoby mogą być dla kogoś innego nic niewartymi rupieciami. Z mojej bardzo skromnej kariery poszukiwacza widzę, że popularnymi przedmiotami są zabawki z Kinder niespodzianek i różne promocyjne gadżety (smyczki, naklejki etc.).

Mam zatem pytanie i propozycję jednocześnie aby podzielić się z innymi jakiego typu skarby najchętniej widzielibyście w skrytkach, znalezienie czego sprawiło by wam prawdziwą frajdę? Może kolekcjonujecie guziki a może małe słoniki albo stare samochodziki?

Mi, a być może także innym mniej lub bardzie początkującym poszukiwaczom taka lista znacznie pomoże w przygotowaniu się do wyprawy. Może wśród zbędnych domowych szpargałów przeznaczonych do kosza znajdzie się akurat coś, co bardzo ucieszy innych poszukiwaczy?

 

Dla przełamania lodów pozwolę sobie zacząć: mnie najbardziej cieszą drobiazgi, które w jakiś sposób świadczą o zostawiających je osobach, pokazując jak międzynarodową/międzyregionalną i różnorodną społecznością są Geo-poszukiwacze skarbów, a więc np. znaczki/piny z różnych miast, patki drużyn harcerskich, klubów, Geocachowych Teamów, ostatnio popularne regionalne dukaty etc.

A co wy lubicie?

Link to comment
Może wśród zbędnych domowych szpargałów przeznaczonych do kosza znajdzie się akurat coś, co bardzo ucieszy innych poszukiwaczy?

Przedmioty które są przeznaczone do kosza, wyrzuć do kosza, a nie do skrytki, bo skrytka to nie śmietnik. Generalnie przedmioty wkładane do skrytki powinny być nowe lub przynajmniej niezużyte.

Link to comment

Ja namiętnie (w miarę posiadanych zapasów) zostawiam w keszach szklane kulki i kamyki - spotkałem się z bardzo pozytywnym odbiorem takich fantów :-)

Kiedyś w początkach geokariery zostawiałem również ciekawe guziki, ale szybko rozdysponowałem cały zapas, jaki posiadałem.

Link to comment
Może wśród zbędnych domowych szpargałów przeznaczonych do kosza znajdzie się akurat coś, co bardzo ucieszy innych poszukiwaczy?

Przedmioty które są przeznaczone do kosza, wyrzuć do kosza, a nie do skrytki, bo skrytka to nie śmietnik. Generalnie przedmioty wkładane do skrytki powinny być nowe lub przynajmniej niezużyte.

 

Na początek przepraszam, za przeoczenie starego tematu i dziękuję za przesunięcie posta.

 

W kwestii tego "kosza" to chodziło mi oczywiście o rzeczy w dobrym stanie ale zbędne (jak np. nietrafione prezenty, czy niepotrzebne gadżety - mam np kilkanaśnie nowych nierozpakowanych breloczków, z którymi kompletnie nie mam co robić) a nie o rzeczy zdezelowane/zniszczone.

 

Przeczytawszy temat zwróciłęm jeszcze uwagę na temat zniszczenia fantów przez wilgoć - ja swoje fanty wkładam zawsze do np. strunowych torebek, dobrze sprawdzają się jako ochrona prze wodą i fant się nie niszczy :)

Edited by tzzt
Link to comment

Prostym i tanim sposobem na "wypełnienie" skrzynki jest dodanie wizytówek związanych ze znalezionym geocache. Sam dodaje je do swoich i z tego co widzę (dość często je uzupełniam) cieszą się niejaką popularnością. Pierwsze 3 są numerowane, więc są pamiątką po FTF itp.

Link to comment

Ja namiętnie (w miarę posiadanych zapasów) zostawiam w keszach szklane kulki i kamyki - spotkałem się z bardzo pozytywnym odbiorem takich fantów :-)

Kiedyś w początkach geokariery zostawiałem również ciekawe guziki, ale szybko rozdysponowałem cały zapas, jaki posiadałem.

Bardzo lubie kamyki, fajne sa, ale o ile nie skrytkuję z młodzieżą młodszą, to w zasadzie gadżety sa mi obojetne.

Czasami robię serwis i oprózniam pudełko z fantów typu papierek po cukierku, zmiety bilet, kapsel itp...

Pomysł z nietrafionymi prezentami jest fajny, poza tym mozna wkładac smycze z róznych festynów i zjazdów, mam tego kilka kg w domu... poza tym dzieciaki maja mnóstwo róznych figurek, z których nieco wyrosły, nie zdążywszy zniszczyć...

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Prostym i tanim sposobem na "wypełnienie" skrzynki jest dodanie wizytówek związanych ze znalezionym geocache. Sam dodaje je do swoich i z tego co widzę (dość często je uzupełniam) cieszą się niejaką popularnością. Pierwsze 3 są numerowane, więc są pamiątką po FTF itp.

Jak wygląda taka wizytówka? Masz jakieś zdjęcie przykładowej?

Link to comment

Pawle - schemat, jaki ja czasem stosuję to: nazwa kesza, jakiś obrazek/grafika/clipart, oraz tekst np. certyfikat znalazcy # .

Planujesz sobie coś takiego w postaci tabelki w wordzie, drukujesz na grubszym papierze podklejasz go drugim akruszem lub lamninujesz.

Link to comment

Proszę bardzo, oto link do jednej z wizytówek, pochodzi ze skrzynki w Biadolinach Szlacheckich projekt: Zachodniogalicyjskie Cmentarze Wojenne.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/64946340/biadoliny.JPG

 

Możesz takie wizytówki z powodzeniem zrobić DARMOWYM programem Avery DesignPro (projektowałem w nim i mimo swoich ograniczeń jest całkiem użyteczny).

Edited by mpark
Link to comment

Prostym i tanim sposobem na "wypełnienie" skrzynki jest dodanie wizytówek związanych ze znalezionym geocache. Sam dodaje je do swoich i z tego co widzę (dość często je uzupełniam) cieszą się niejaką popularnością. Pierwsze 3 są numerowane, więc są pamiątką po FTF itp.

 

Wizytówki są cudowne!!!

Uwielbiam je ;)

Link to comment

Proszę bardzo, oto link do jednej z wizytówek, pochodzi ze skrzynki w Biadolinach Szlacheckich projekt: Zachodniogalicyjskie Cmentarze Wojenne.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/64946340/biadoliny.JPG

 

Możesz takie wizytówki z powodzeniem zrobić DARMOWYM programem Avery DesignPro (projektowałem w nim i mimo swoich ograniczeń jest całkiem użyteczny).

 

bardzo ładnie wykonane. i nawet parę zdań po mojemu ;)

Link to comment

bardzo ładnie wykonane. i nawet parę zdań po mojemu ;)

 

Zapraszam do szukania skrytek należących do projektu "Zachodniogalicyjskie cmentarze wojenne". Na większości z nich znajdują się kamienne tablice z inskrypcjami "po Twojemu". Przy okazji możesz zweryfikować, czy tłumaczenia na polski są poprawne, bo co źródło, to inna wersja tłumaczenia tych inskrypcji.

Link to comment

Z fantów w skrzynkach lubię: rzeczy zabawne, nietypowe (np. monety z dalekich krajów), przydatne (np. smyczki, breloczki) oraz, a nawet przede wszystkim, tzw. sigitemki czyli przedmioty identyfikujące założyciela i/lub poprzednich poszukiwaczy. Na przykład drewniane krążki (PWG, CWG, SWG...) czy pathtagi.

 

Zdecydowanie nie lubię: polskich współczesnych monet (groszy), fantów papierowych (z wyjątkiem skrzynek absolutnie szczelnych) i świeczek "herbacianych", które potrafią zapaprać całe wnętrze pudełka.

Link to comment

Dla mnie, bez dwóch zdań, największą przyjemność sprawia znalezienie w skrzynce geocoina, TB lub wood geocoina. Zawsze przy sobie mam na wymianę "drewniaczki" (jeśli skrzyneczka mi się podoba to zostawiam też bez wymiany). Geocoinów i TB - ze względu na cenę troszeczkę trudniej jest mi się "pozbywać", ale już coś tam po świecie krąży. W tym przypadku dodatkową atrakcją jest możliwość śledzenia przedmiotu na mapie.

Ostatnio "trafiłem" za grosze na targu staroci śliczny metalowy brelok, który spokojnie może robić za coina. Planuję wygrawerować na nim tracking number i "pchnąć" go w świat.

Przy okazji mam do Was pytanie dotyczące pozyskania numeru umożliwiającego śledzenie przedmiotu na GC.

Wymyśliłem sobie, że kupię jakiś najtańszy TB lub coin, wrzucę go do szuflady, a jego numer wykorzystam do wypuszczenia ww breloka.

Może jest jednak jakaś możliwość wykupienia samego numeru? Wiecie coś o tym?

 

PS

- Nie chcę breloka "puszczać" jako dodatkowa przywieszka do TB

- Wiem, że jest możliwość zrobienia z breloka GK, ale to rozwiązanie awaryjne.

Edited by andmaj40
Link to comment

Mam dylemat i nie wiem co z tym zrobic.

Pojawily sie w moich keszach i zostaly. Wymiotlo nawet olowki, a to zostalo.

Tak szczerze mowiac to srednio to wyglada w terenie.

Jakies sugestie?

 

Razem z plombi spotkaliśmy kilka razy bieliznę w Twoich skrzynkach i za każdym razem wybuchaliśmy śmiechem oraz pozwalaliśmy sobie na komentarze pod Twoim adresem. Nie byliśmy zainteresowani wymianą. Uważamy, że to jest pewna forma uwielbienia :rolleyes:

 

Ja najchętniej umieszczam w swoich skrzynkach mapy. Bardzo lubię znaleźć mapę (ostatnio dwie ciekawe mapy przywiozłem z Brzegu opolskiego). Na wymianę najczęściej wkładam PWG.

 

Pod koniec poprzedniego roku znalazłem na terenie Małopolski znalazłem dwa kesze, w których były papierosy i tyle samo z prezerwatywami. Za każdym razem durne gadżety zabieram ze sobą i wywalam w najbliższym koszu.

U mnie jedno pudełko zniknęło i pozostała tylko przykrywka, pod którą ktoś umieścił dwa zafoliowane tampony. Śmieci już w kuble, kesz już reaktywowany, no i zobaczymy co będzie dalej...

Edited by Plomba
Link to comment

Mam dylemat i nie wiem co z tym zrobic.

Pojawily sie w moich keszach i zostaly. Wymiotlo nawet olowki, a to zostalo.

Tak szczerze mowiac to srednio to wyglada w terenie.

Jakies sugestie?

 

Żeby jeszcze jakaś ładna ta bielizna była ale ta.. okropność :D

Ja wyrzucam takie dziwne fanty ze skrzynek i kompeltnie nie rozumiem po co ktoś wkłada tampony, prezerwatywy, strzykawki czy gumowe rękawiczki..

Link to comment

Może jest jednak jakaś możliwość wykupienia samego numeru? Wiecie coś o tym?

 

Same kody Groundspeak sprzedaje w liczbie minimum 100 sztuk. Możesz się dogadać z jakimś sklepem, które kody kupuje albo kupić przywieszkę i skorzystać z jej kodu. Nic więcej chyba w tej sytuacji nie można zrobić.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...