Jump to content

Túrafelszerelések


Gubirobi

Recommended Posts

1 vagy több napos túrára milyen felszerelést viszel magaddal az alapruházatodon és a hátizsákodon kívül?

Miért pont azt?

Mi az amit vittél és csak felesleges súly volt?

Milyen márkát ajánlasz? Miért pont azt?

Hogyan csomagolj?

Ételötletek leírása, akár a túrázás közben gyorsan elkészíthetők leírása.

Képek feltöltése a kedvenc tárgyakról!:unsure:

Edited by Gubirobi
Link to comment

1,5 literes ivózsák (camel back) és tartalékként egy fél literes műanyag palack (túra közbeni megtöltésre).

Varrókészlet (honvédségit találtam eddig a legjobbnak).

Gyufa.

Tampon (tűzgyújtáshoz a legjobb - műanyag csomagolás, könnyen gyullad).

Egy külföldön vásárolt Foldacup bögre. Műanyag, összehajtható. Nagyon jól bírja a forró folyadékot, igaz nem melegíthető benne semmi! Egyik legjobb vásárlásom, sajnos Mo-n még nem láttam, pedig vennék még egyet! :(

Leatherman többfunkciós kés.

Honvédségi kanálgép (nekem a legjobban ez vált be, igaz a kést külön megéleztem).

Fejlámpa és egy plusz kisméretű lámpa (LED-es mindkettő).

Tartalék elem (Sanyo Eneloop nagyon bevált - fejlámpa, lámpa, GPS részére).

Fényvisszaverő karszalag (kerékpárosok részére kitalálva :D ).

Elsősegély csomag (Kitaláljátok? Honvédségi ez is! :unsure: ).

Írószerszám (előnyben részesítem a karabineres tollakat).

Műanyag zacskók a szemétnek (sajnos sok ládából is szedtem már ki szemetet, átázott dolgokat).

Kis "ládajavító készlet": hegyező, szigetelő szalag, mikroszálas törlőkendő, kis méretű logbook (előnyben részesítem a Fekete Bodzák által kreált 64-es logbook-ot filmesdobozba), plusz ajándék.

Link to comment

1 vagy több napos túrára milyen felszerelést viszel magaddal az alapruházatodon és a hátizsákodon kívül?

Miért pont azt?

Mi az amit vittél és csak felesleges súly volt?

Milyen márkát ajánlasz? Miért pont azt?

Hogyan csomagolj?

Ételötletek leírása, akár a túrázás közben gyorsan elkészíthetők leírása.

 

Nálam mindíg van kötszer, csak annyi hogy egy nyomókötést tudjak csinálni, szerencsére soha nem kellett még, meg kullancskiszedő és egy ampulla jód. Valamint ha extrémebb túrára megyek viszek magammal a szokásos csokin szőlőcukron kívül egy energiaitalt is, erre sem volt még életbevágó szükségem soha de túra végefelé meg szoktam inni, hogy ne kelljen cipelni.

A múltkor valami bekerült a bakancsomba, azt hittem egy tüske átszúrta a talpát, jól jött hogy a társaimnál volt kés és fogó, feszegetni a bakancs tiplijeit.

 

Stanglit szoktam vinni, szalámival vagy sonkával és sajal, indíg van benne saláta vagy uborka, ebben minden benne van amire szüksége van a szervezetnek. És elmaradhatatlan az alma, és ásványvíz.

Link to comment

1 vagy több napos túrára milyen felszerelést viszel magaddal az alapruházatodon és a hátizsákodon kívül?

Miért pont azt?

Mi az amit vittél és csak felesleges súly volt?

Milyen márkát ajánlasz? Miért pont azt?

Hogyan csomagolj?

Ételötletek leírása, akár a túrázás közben gyorsan elkészíthetők leírása.

 

Nálam mindíg van kötszer, csak annyi hogy egy nyomókötést tudjak csinálni, szerencsére soha nem kellett még, meg kullancskiszedő és egy ampulla jód. Valamint ha extrémebb túrára megyek viszek magammal a szokásos csokin szőlőcukron kívül egy energiaitalt is, erre sem volt még életbevágó szükségem soha de túra végefelé meg szoktam inni, hogy ne kelljen cipelni.

A múltkor valami bekerült a bakancsomba, azt hittem egy tüske átszúrta a talpát, jól jött hogy a társaimnál volt kés és fogó, feszegetni a bakancs tiplijeit.

 

Stanglit szoktam vinni, szalámival vagy sonkával és sajal, indíg van benne saláta vagy uborka, ebben minden benne van amire szüksége van a szervezetnek. És elmaradhatatlan az alma, és ásványvíz.

 

Kisebb kullancsok kiszedésre szemöldökcsipesz. Fertőtlenítésre gyógynövénye spray és krém.

Nedves törlőkendő (kéz- és mástörlés :unsure: ) is lapul nálam, na meg "sima papír" is.

Link to comment

Fejlámpa, GPS készülék (ha nem ládázni megyek, akkor is), térkép, bicska, nagypapám hajdani honvédségi kanálgépe, egy duplafalú fémbögre, öngyújtó, egy csomag százas zsepi (legalább), pót szemüveg, két toll s papír, elemek vagy aksik, sebtapasz, valamennyi pénz, energiaital, rágó (főképp, ha fogkefét, fogkrémet nem akarok magammal vinni), fényképezőgép.

Táp: csoki, kenyér, zsírszalonna, alma, pálinka, kolbász, vörös- vagy lilahagyma, víz. Ha nem egy hétre megyeg túrázni, nem zoktam magammal vinni sajtot, mustárt, sós mogyorót s zöldséget, mert azok nélkül is ragyogóan kihúzom. Ha nagyon alja túrára megyek, akkor csupán csokit, sört (s esetleg pálinkát), energiaitalt, zsemlét és vizet viszem magammal, a zsemléből s csokiból szendvicseket állítok össze.

Link to comment

1 vagy több napos túrára milyen felszerelést viszel magaddal az alapruházatodon és a hátizsákodon kívül?

Miért pont azt?

Mi az amit vittél és csak felesleges súly volt?

Milyen márkát ajánlasz? Miért pont azt?

Hogyan csomagolj?

Ételötletek leírása, akár a túrázás közben gyorsan elkészíthetők leírása.

Képek feltöltése a kedvenc tárgyakról!:unsure:

 

Én is viszek mindenféle felesleges dolgot amit soha nem használok, de a kis 3 decis Captain Morgan mindig elfogy egy-két éjszakás túrákon.

Link to comment

1 vagy több napos túrára milyen felszerelést viszel magaddal az alapruházatodon és a hátizsákodon kívül?

Miért pont azt?

Mi az amit vittél és csak felesleges súly volt?

Milyen márkát ajánlasz? Miért pont azt?

Hogyan csomagolj?

Ételötletek leírása, akár a túrázás közben gyorsan elkészíthetők leírása.

Képek feltöltése a kedvenc tárgyakról!:)

 

Én is viszek mindenféle felesleges dolgot amit soha nem használok, de a kis 3 decis Captain Morgan mindig elfogy egy-két éjszakás túrákon.

 

Merre túrázol legközelebb? :D

Link to comment

1 vagy több napos túrára milyen felszerelést viszel magaddal az alapruházatodon és a hátizsákodon kívül?

Miért pont azt?

Mi az amit vittél és csak felesleges súly volt?

Milyen márkát ajánlasz? Miért pont azt?

Hogyan csomagolj?

Ételötletek leírása, akár a túrázás közben gyorsan elkészíthetők leírása.

Képek feltöltése a kedvenc tárgyakról!:)

 

Én is viszek mindenféle felesleges dolgot amit soha nem használok, de a kis 3 decis Captain Morgan mindig elfogy egy-két éjszakás túrákon.

 

Merre túrázol legközelebb? :D

 

Ásványvíz, energiaital, Mézespuszedli (ha meghéheznék.. ráadásul nagyrésze cukor ami igen jól jön ha táphiány van), Katonai pancsó (eső ellen), 1l és 3l zip-lock zacsik, ajándékok, szigszalagok, 3 led lámpa (1 litiumos 3W-os, egy ugyanolyan csak 2xAA elemes vész esetére és 1 12Wos LEDes szörnyeteg óriás litium aksikkal (erre ritkán van szükség, de akkor nagyon), 1 pár PMR, 400Mg-os magnézium pezsgőtabi (hosszú túrákhoz elengedhetetlen), zsepik zip-lock zacsiban, sebtapaszok, kézfertőtlenítő gél, sebfertőtlenítő spray, 4 méretben simítózáras zacsi (láda javításhoz is jó...), bőrkesztyű (ha dzsindzsa van), szerelőkesztyű (ha csak dzsuva), védőszemüveg (télen hófúvásban igen jól szokott jönni hogy lássak is), 1 multitool (csavarhúzók, kés, kisfűrész és fogó mindig kellhet), fényképezőgép, 8db AA Sanyo Eneloop (GPSbe, fényképezőgépbe és a pót LED lámpába is jóljöhet) Ha hosszabb túra van akkor + meleg ruha, mert sose lehet tudni....

 

Ha csak 1-2km-t megyek akkor a fényképezőgép táskával megyek. Ebben van a 12Wos LED lámpa, pár zsepi, 4 AA akksi, és kisebb 100-300Ft értékű csereajándék.

Link to comment

Inni: hidegben/kánikulában tea termoszban , egyébként 1,5 literes ásványvíz;

Enni: szendvics, alma és tartaléknak van nálam néhány 4db-os győri keksz;

Felszerelés: bicska, fényképezőgép, GPS, tartalék ceruza akkuk, tartalék memória kártya a fényképezőgéphez, mobiltelefon. Az akkuk és a telefon mindig teljesen feltöltve.

Napszemüveg, tartalék zokni (bakancsátázás esetére), ősszel, télen sapka, kesztyű.

Néhány toll, kisebb ajándékok ládákba, tartalék logbook.

Esőesélyes időben a kocsiban tartalék ruha, váltócipő, újabb palack ásványvíz.

Link to comment

Sziasztok!

 

Kamásli vásárlásán törjük a fejünk. De mivel még nem volt ilyen, nem tudom, hogy milyet és főleg mennyiért érdemes venni. Ahogy eddig néztük itthon, nem túl nagy a választék.

Kérdésem, hogy hol, milyet és mennyiért érdemes venni?

Köszi!

Link to comment

Sziasztok!

 

Kamásli vásárlásán törjük a fejünk. De mivel még nem volt ilyen, nem tudom, hogy milyet és főleg mennyiért érdemes venni. Ahogy eddig néztük itthon, nem túl nagy a választék.

Kérdésem, hogy hol, milyet és mennyiért érdemes venni?

Köszi!

 

Én két hete vettem, innen:

http://sport.vatera.hu/outdoor_ruhazat_kie..._185678058.html

 

Előtte jól körülnéztem, de ennél jobbat nem találtam.

Link to comment

Sziasztok!

 

Kamásli vásárlásán törjük a fejünk. De mivel még nem volt ilyen, nem tudom, hogy milyet és főleg mennyiért érdemes venni. Ahogy eddig néztük itthon, nem túl nagy a választék.

Kérdésem, hogy hol, milyet és mennyiért érdemes venni?

Köszi!

 

Én Decathlonban vettem kb 5000Ft-ért. Szerintem nagyon jó az is.

Mondjuk májustól szeptemberig valószínűleg fogok venni egy rövidebb fajtát is, mert ez kész szauna még hűvös időben is. És amit a vaterás linken is írnak: számolj vele, hogy nem lélegzik, ergo ami nedvesség alatta szabadul ki a lábadból az ott is marad.

Link to comment

Budaörsön néztük a Decathlon-ban, ott szinte nem volt.

Átmentünk a Mountex-be, volt, jó is, de szerintem nagyon drága.

Azon gondolkoztam, hogy vajon Bécsben, a SCS-ben nem nem lehet-e

olcsóbban venni?

A Nomád boltot pedig köszönöm, mindenképpen benézek valamelyikbe.

Link to comment

Budaörsön néztük a Decathlon-ban, ott szinte nem volt.

Átmentünk a Mountex-be, volt, jó is, de szerintem nagyon drága.

Azon gondolkoztam, hogy vajon Bécsben, a SCS-ben nem nem lehet-e

olcsóbban venni?

A Nomád boltot pedig köszönöm, mindenképpen benézek valamelyikbe.

Az Aldiban holnaptól akciózzák: http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_22229.htm

Én valszeg beruházok erre.

Link to comment

Budaörsön néztük a Decathlon-ban, ott szinte nem volt.

Átmentünk a Mountex-be, volt, jó is, de szerintem nagyon drága.

Azon gondolkoztam, hogy vajon Bécsben, a SCS-ben nem nem lehet-e

olcsóbban venni?

A Nomád boltot pedig köszönöm, mindenképpen benézek valamelyikbe.

Az Aldiban holnaptól akciózzák: http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_22229.htm

Én valszeg beruházok erre.

 

Köszi az infót.

Pont ilyet vadászunk.

Link to comment

Budaörsön néztük a Decathlon-ban, ott szinte nem volt.

Átmentünk a Mountex-be, volt, jó is, de szerintem nagyon drága.

Azon gondolkoztam, hogy vajon Bécsben, a SCS-ben nem nem lehet-e

olcsóbban venni?

A Nomád boltot pedig köszönöm, mindenképpen benézek valamelyikbe.

Az Aldiban holnaptól akciózzák: http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_22229.htm

Én valszeg beruházok erre.

 

Voltunk ma jó pár Aldiban, természetesen egyikben sem volt. :anitongue:

Link to comment

Budaörsön néztük a Decathlon-ban, ott szinte nem volt.

Átmentünk a Mountex-be, volt, jó is, de szerintem nagyon drága.

Azon gondolkoztam, hogy vajon Bécsben, a SCS-ben nem nem lehet-e

olcsóbban venni?

A Nomád boltot pedig köszönöm, mindenképpen benézek valamelyikbe.

Az Aldiban holnaptól akciózzák: http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_22229.htm

Én valszeg beruházok erre.

 

Voltunk ma jó pár Aldiban, természetesen egyikben sem volt. :anitongue:

Az asszony tegnap volt a törökbálinti, Cora melletti Aldiban és ott volt még. Vett is kettőt. Nem tudom milyen a jó kamásli, de ránézésre teljesen jó minőségű. Majd használat közben kiderül....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...