Jump to content

Fordítás (keres - kínál :)


BiharyG

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A feedback oldalra szeretnék írni, de az angol tudásom meglehetősen gyatra. A lényeg: az iPhone alkalmazás jelenleg nem kezel POI-kat, csak waypoint-okat. Tehát ha egy új pontot szeretnék felvinni, akkor azt mindenképp egy ládához kell társítanom, és csak úgy tudom elmenteni/megnézni, ha belépek az adott láda oldalára és még a navigációt is elindítom. Sok láda a magyar oldalról nincs feltöltve a com-os adatbázisba, ezért ezeket (jobb híján) csak így tudom elmenteni a készülékbe.

 

Amit szeretnék az az, hogy legyen egy egyénileg frissíthető poi rész, ami a ládáktól függetlenül is elérhető. Esetleg legyenek előre definiált kategóriák (forrás, kilátó, barlang stb), amiket külön ikonokkal jelöljön a térképen. További funkciók: ki/be kapcsolható kategóriák, navigáció a kiválasztott ponthoz.

 

A megfogalmazást rátok bízom!

Előre is köszönöm a segítséget!!!!

Link to comment

Sok láda a magyar oldalról nincs feltöltve a com-os adatbázisba, ezért ezeket (jobb híján) csak így tudom elmenteni a készülékbe.

A magyar oldalért szerintem a kisujjukat sem fogják mozdítani.

 

Én nem írnám meg a feedbacket, nem vagyok otthon az iPjone alkalmazásban.

Link to comment

Igen ez teljesen világos :) De a kérés szerintem a magyar oldal említése nélkül is megállja a helyét. Mindenképpen egy hiánypótló funkció lenne. Az már csak mellékes, hogy én (és sokan mások) ilyen célra is használni tudnánk. Elvégre egy gps-től (jelen esetben az alkalmazástól) joggal várható el a POI-k kezelése.

Link to comment

Kérek szépen még angol segítséget.

 

Először az volt a baj, hogy nincs a szövegben elég geológia.

Kerestem a neten és egy az egyben bemásoltam az eredeti mőgé, azzal meg az a baj, hogy tele van szakkifejezésekkel és nem érti egy 14 éves gyerek.

 

Segítsetek egyszerűsíteni !

 

Köszi !

 

"That new paragraph is good, but has some technical terms and vocabulary that would not be understood by a 14-year old. Please re-write it to be more understandable by the general public."

 

 

Structure:

 

The Richat structure appears as a large dome at least 40 km in diameter within a Late Proterozoic to Ordovician sequence. Erosion has created circular cuestas represented by three nested rings dipping outward from the structure. The center of the structure consists of a limestone-dolomite shelf that encloses a kilometer-scale siliceous breccia and is intruded by basaltic ring dikes, kimberlitic intrusions, and alkaline volcanic rocks. Several hypotheses have been presented to explain the spectacular Richat structure and breccia, but their origin remains enigmatic. The breccia body is lenticular in shape and irregularly thins at its extremities to only a few meters. The breccia was created during karst dissolution and collapse. Internal sediments fill the centimeter- to meter-scale cavities. Alkaline enrichment and the presence of Cretaceous automorphous neoformed K-feldspar demonstrate the hydrothermal origin of these internal sediments and their contemporaneity with magmatism. A model is proposed in which doming and the production of hydrothermal fluids were instrumental in creating a favorable setting for dissolution. The circular Richat structure and its breccia core thus represent the superficial expression of a Cretaceous alkaline complex with an exceptionally well preserved hydrothermal karst infilling at its summit.

Link to comment

Kérek szépen még angol segítséget.

 

Először az volt a baj, hogy nincs a szövegben elég geológia.

Kerestem a neten és egy az egyben bemásoltam az eredeti mőgé, azzal meg az a baj, hogy tele van szakkifejezésekkel és nem érti egy 14 éves gyerek.

 

Segítsetek egyszerűsíteni !

 

Köszi !

 

"That new paragraph is good, but has some technical terms and vocabulary that would not be understood by a 14-year old. Please re-write it to be more understandable by the general public."

 

 

Structure:

 

The Richat structure appears as a large dome at least 40 km in diameter within a Late Proterozoic to Ordovician sequence. Erosion has created circular cuestas represented by three nested rings dipping outward from the structure. The center of the structure consists of a limestone-dolomite shelf that encloses a kilometer-scale siliceous breccia and is intruded by basaltic ring dikes, kimberlitic intrusions, and alkaline volcanic rocks. Several hypotheses have been presented to explain the spectacular Richat structure and breccia, but their origin remains enigmatic. The breccia body is lenticular in shape and irregularly thins at its extremities to only a few meters. The breccia was created during karst dissolution and collapse. Internal sediments fill the centimeter- to meter-scale cavities. Alkaline enrichment and the presence of Cretaceous automorphous neoformed K-feldspar demonstrate the hydrothermal origin of these internal sediments and their contemporaneity with magmatism. A model is proposed in which doming and the production of hydrothermal fluids were instrumental in creating a favorable setting for dissolution. The circular Richat structure and its breccia core thus represent the superficial expression of a Cretaceous alkaline complex with an exceptionally well preserved hydrothermal karst infilling at its summit.

 

Tárgytalan.

Link to comment

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a ládám leírásának fordításához angol és német nyelvre. A láda kódja: GC3DE2F

Nagyon szépen köszönöm!

Radicalfamily

nagyon szépen köszönöm.

 

Sziasztok!

 

Elküldtem az angol fordítást.

 

Üdv,

 

Csaba

Link to comment

Sziasztok!

Travel Bugot indítok útnak, melyhez szeretnék segítséget kérni. Az alábbi szöveget ha valaki lefordítaná nekem angol-német nyelvre, megköszönném!

 

Küldetés:

Szeretném, ha ez az utazó ügynök a Trianoni békeszerződés előtti

Nagy Magyarország területét járná körbe: Őrvidék, Felvidék,Kárpátalja,

Erdély, Délvidék és térjen vissza a kiinduló ládába!Ha nem nagy gond

készíts egy fotót a travel bugról, és a helyről ahol éppen tartózkodik. Köszönöm!

 

Leírás:

1920. június 4-én vesztette el Magyarország területének több mint kéthar-

madát a Trianoni békeszerződés aláírásakor.

Állítsunk emléket az elcsatolt részeken rekedt és kitelepített magyaroknak!

 

Előre is köszönöm!

Róbert

Edited by radicalfamily
Link to comment

Nem rossz küldetés ha az a célod hogy a második láda után elétűnjön.

 

Sziasztok!

Travel Bugot indítok útnak, melyhez szeretnék segítséget kérni. Az alábbi szöveget ha valaki lefordítaná nekem angol-német nyelvre, megköszönném!

 

Küldetés:

Szeretném, ha ez az utazó ügynök a Trianoni békeszerződés előtti

Nagy Magyarország területét járná körbe: Őrvidék, Felvidék,Kárpátalja,

Erdély, Délvidék és térjen vissza a kiinduló ládába!Ha nem nagy gond

készíts egy fotót a travel bugról, és a helyről ahol éppen tartózkodik. Köszönöm!

 

Leírás:

1920. június 4-én vesztette el Magyarország területének több mint kéthar-

madát a Trianoni békeszerződés aláírásakor.

Állítsunk emléket az elcsatolt részeken rekedt és kitelepített magyaroknak!

 

Előre is köszönöm!

Róbert

Link to comment

Sziasztok!

Travel Bugot indítok útnak, melyhez szeretnék segítséget kérni. Az alábbi szöveget ha valaki lefordítaná nekem angol-német nyelvre, megköszönném!

 

Küldetés:

Szeretném, ha ez az utazó ügynök a Trianoni békeszerződés előtti

Nagy Magyarország területét járná körbe: Őrvidék, Felvidék,Kárpátalja,

Erdély, Délvidék és térjen vissza a kiinduló ládába!Ha nem nagy gond

készíts egy fotót a travel bugról, és a helyről ahol éppen tartózkodik. Köszönöm!

 

Leírás:

1920. június 4-én vesztette el Magyarország területének több mint kéthar-

madát a Trianoni békeszerződés aláírásakor.

Állítsunk emléket az elcsatolt részeken rekedt és kitelepített magyaroknak!

 

Előre is köszönöm!

Róbert

Link to comment

Sziasztok !!!

 

Fordítót keresek a http://geocaching.hu/caches.geo?id=4031 ládámhoz. Szeretném megjelentetni a com-os oldalon is.

Szia!

 

Az a baj a ládáddal, hogy a jelszó intézménye nem létezik a .com-on, így a jelenlegi formájában nem is lehet multiként felrakni a .com-ra. Vagy átdolgozod és a jleszó helyett a végláda koordinátátit kell kiszámolni a leolvasott értékekből - de akkor érdemes a .hu-n is módosítani ládát, vagy sima tradícionálisként rakod fel a .com-ra, de akkor csak a végládához fognak elmenni a keresők.

Link to comment

Három dologra van szükséged:

-1, GPS (hogy oda találj, és mérj egy magasságot, meg mert kell ehhez a játékhoz és jól is néz ki)

-2, fényképezésre alkalmas eszköz

-3, válasz a kérdésekre

-4, jó ha van fördőgatya

 

Félre a tréfát, a "slide" itt csúszdát jelent nem diát, így már lesz értelme a google fordításnak is.

Tehát egy gyors csúszda neve kell ami a kültéri komplexumban van hátul. Valamint mérj egy magasságot a koordinátán (vagy nézd meg egy térképen).

Legalábbis azt hiszem, mert én is bizonytalan voltam és a válaszaimra nem érkezett reakció.

 

Sok sikert,

 

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni hogy ennél a ládánál, mire van szükségem:

 

GC2BBVW -LAZNE ZALAKAROS / ZALAKAROS SPA

 

Köszönöm.

 

jana.hu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...