Jump to content

Premium membership


Gubirobi

Recommended Posts

Tisztelt prémium tagok!

Miért éri meg befizetni a tagság díját, azon kívül, hogy vannak csak nektek elérhető ládák, van keresési lehetőség a ládák között?

 

Egyenlőre negyedéves próba prémium tagságon gondolkozom. Ezzel kapcsolatban milyen fizetési módot ajánlotok (még nem fizettem külföldi oldalon)?

 

Segítségetek előre is köszönöm!

Link to comment

Tisztelt prémium tagok!

Miért éri meg befizetni a tagság díját, azon kívül, hogy vannak csak nektek elérhető ládák, van keresési lehetőség a ládák között?

 

Egyenlőre negyedéves próba prémium tagságon gondolkozom. Ezzel kapcsolatban milyen fizetési módot ajánlotok (még nem fizettem külföldi oldalon)?

 

Segítségetek előre is köszönöm!

 

megmondom őszintén, én először a statisztika készítés miatt fizettem elő. Azóta a könyvjelző szolgáltatás miatt szeretem nagyon. Mivel elég régóta vagyok prémium tag, természetesnek tűnnek egyes dolgok - mondjuk a szűrők használata, több láda egyszerre letöltése gpx-ben, nem is nagyon tudom, mit nem lehet csinálni nem előfizetőként. Nekem nagyon szimpatikus az is, hogy a térképen tudsz szűrni, hogy milyen típusú ládát jelenítsen meg, illetve a már megtaláltakat el tudod tűntetni. Meg persze, ha külföldre mész és nem akarsz sokat sz@rakodni, hogy most a letöltött koordinátán most milyen láda van - én már jártam így - rá tudsz szűrni, ogy csak hagyományos dobozokat tölts le... Nekem ez nagyon hasznos.

 

Mondjatok mást is, nekem nincs több ötletem...

Link to comment

Mondjatok mást is, nekem nincs több ötletem...

 

En mar nem is emlekszem, hogy mik azok a ficsorok, amit csak a premiumok latnak, ezert kicsit utana kellett neznem. :huh:

 

Amit sokat hasznalok es nem tudnek nelkuluk meglenni:

 

- pocket query: ladakeresesek kulonbozo szuro feltetelek alapjan es a talalatok lementese gpx formatumban, amivel megfelelo progi segitsegevel paperless (papir nelkuli - azaz nem kell kinyomtatnod a ladaoldalt, a lenyeges infok benne vannak a gpx fajlban: cache size, nehezseg, hint, utolso 5 log, ...) ladazast lehet csinalni. Ez azt is jelenti, hogy a helyszinen internet kapcsolat sem kell, mivel minden lenyeges info megvan offline a pda-amon.

 

- korlatlan figyelolista: Altalaban figyelolistan tartom a kozeli ladakat, amelyekbe TB vagy erme is elfer. Igy ha valaki rak bele valamit es azt logolja, akkor email-t kapok rola. Aztan azokat az ermeket is figyelolistara szoktam rakni, amelyeket elvisznek az orrom elol, igy emailt kapok, ha lerakjak oket valahol.

 

- Instant Log Notification: en arra hasznalom, hogy emailt kapjak, ha uj lada jelenik meg a kornyeken.

 

Attila

Link to comment

Mondjatok mást is, nekem nincs több ötletem...

 

En mar nem is emlekszem, hogy mik azok a ficsorok, amit csak a premiumok latnak, ezert kicsit utana kellett neznem. :huh:

 

Amit sokat hasznalok es nem tudnek nelkuluk meglenni:

 

- pocket query: ladakeresesek kulonbozo szuro feltetelek alapjan es a talalatok lementese gpx formatumban, amivel megfelelo progi segitsegevel paperless (papir nelkuli - azaz nem kell kinyomtatnod a ladaoldalt, a lenyeges infok benne vannak a gpx fajlban: cache size, nehezseg, hint, utolso 5 log, ...) ladazast lehet csinalni. Ez azt is jelenti, hogy a helyszinen internet kapcsolat sem kell, mivel minden lenyeges info megvan offline a pda-amon.

 

- korlatlan figyelolista: Altalaban figyelolistan tartom a kozeli ladakat, amelyekbe TB vagy erme is elfer. Igy ha valaki rak bele valamit es azt logolja, akkor email-t kapok rola. Aztan azokat az ermeket is figyelolistara szoktam rakni, amelyeket elvisznek az orrom elol, igy emailt kapok, ha lerakjak oket valahol.

 

- Instant Log Notification: en arra hasznalom, hogy emailt kapjak, ha uj lada jelenik meg a kornyeken.

 

Attila

 

A figyelőlista nekünk is működik.

Link to comment

Az újláda értesítő tényleg jól működik nálam. Ha van megfelelő előfizetésed, még SMS értesítőt is kérhetsz ;) De ezt nem tudom, hogy működik...

 

A geocaching.com nem kuld SMS ertesitot, csak egy e-mailt. Az SMS ertesito ugy mukodik, hogy az email ertesito kuldesehez egy olyan postafiokot adsz meg, aminel van SMS ertesito szolgaltatas. Ott be van allitva egy szuro segitsegevel, hogy ha ilyen email erkezik, kuldjon egy SMS-t.

 

Amit en a PM-ben kihasznalok:

- pocket query - konnyen letoltom pl. az adott ponttol 30 km-es korzetben az osszes olyan kest, ami erdekel (be lehet allitani szurok segitsegevel), foleg olyan varosban jo ez, ahol tobb mint 1-2 kess van,

- bookmark - listak letrehozasa, pl. nekem van egy origami es egy komaromi erodredszer listam,

- nincsenek reklamcsikok a keresesnel a ladak kozott,

- lehet szurni a ladakat a terkepen is tipus szerint,

- es persze a mar emlitett ertesito - nekem erre kulon email cimem van, amirol mindjart kapok SMS-t is, ha megjelenik a lakhelyem kornyeken uj lada.

 

Raadasul, a PM-el tamogatom az oldal fejleszteset is, es amint latni, foglalkoznak az oldallal es folyamatosan fejlesztik. :rolleyes:

Link to comment

Az ördög ügyvédje még nem szólt... :unsure:;):)

- pocket query: Én szeretek minden egyes ládaoldalt megnézni, mert - ha nem is olvasol végig a leírást - tudom, hogy hová megyek s a láda miért is van ott. A PQ-val nagy a csábítás arra, hogy kimenj, beszedj 30-50-100 ládát s azt sem tudod, miket láttál, jó jó lehet velem vitatkozni, a láda nevére ki-ki talán emlékszik. Típus szerint szűrni pedig úgy is lehet, hogy ránézel a térképre s a mystery s egyéb csalafintább rejtéseket meg meg sem nézed.

-könyvjelző: Énnekem eddig bőven elegendő volt a rendes tagsági könyvjelző mennyiség, nem is tudom, mennyi a felső határ. Láttam rengeteg bogarat s érmét PM nélkül is.

- statisztika: Készítettem magamnak. Az meg például nem érdekel, hogy mi a legészakabbra fekvő megtalált ládám, ahogy az sem, hogy earthcache micsoda master vagyok, azt nehogy már ők mondják meg.

- sms/email új ládáról: Anélkül is van már vagy 10 FTF-em s amúgy is, elég sűrűn nézem a térképet.

 

- com támogatása: 30 USD/év az nem sok, még magyar szemmel nézve sem. Ettől függetlenül én ne fizettem még nekik. Úgy is csak olyan változtatásokat eszközölnek, amelyek nem tetszenek. Milyen jó is volt a régi honlap felépítése... Ah... Majd ha magyarul is elérhető az oldal, talán átgondolom ismét.

 

:huh::ph34r::ph34r:

 

Csupán szeretek vitatkozni...

Link to comment

Csupán szeretek vitatkozni...

Nos nem vitatkozni szeretnék, csak elmondom, én mire használom a PM-t.

- Statisztika készítés. Tudom, kissé gyerekes dolog, de szeretem nézni a találataim ill. ládáim statisztikáit. (És igen a Badge-ket is :unsure: )

- Amikor készülök valahova, végig nézem a ládákat, és ami tetszik, azt belerakom egy könyvjelzőbe, majd mielőtt elindulok, egy PQ-vel lekérem egy GPX-be a ládaadatokat. Így egy mozdulattal friss listával indulhatok neki.

Link to comment

 

Nos nem vitatkozni szeretnék, csak elmondom, én mire használom a PM-t.

- Statisztika készítés. Tudom, kissé gyerekes dolog, de szeretem nézni a találataim ill. ládáim statisztikáit. (És igen a Badge-ket is :unsure: )

- Amikor készülök valahova, végig nézem a ládákat, és ami tetszik, azt belerakom egy könyvjelzőbe, majd mielőtt elindulok, egy PQ-vel lekérem egy GPX-be a ládaadatokat. Így egy mozdulattal friss listával indulhatok neki.

 

Azoknak akiknek a készüléke be tud fogadni ládaleírást is, nagyban meg tudja könnyíteni az életét a prémium tagság. Én majd akkor fogok elgondolkodni a befizetésen ha ilyen vasam lessz.

Link to comment

Azoknak akiknek a készüléke be tud fogadni ládaleírást is, nagyban meg tudja könnyíteni az életét a prémium tagság. Én majd akkor fogok elgondolkodni a befizetésen ha ilyen vasam lessz.

 

Én nem tudom mit csinálnék ha még mindig pötyögtetni kéne a koordinátákat. Lehet kérni PQ-t mikor mész valahová, oszt egycsapásra betöltesz párszáz ládát a kütyübe. Az XPlorist 500-am még a súgást is letölti. Nagyon könnyű így az élet. Szerintem már csak ezért is megéri.

Link to comment

- pocket query: Én szeretek minden egyes ládaoldalt megnézni, mert - ha nem is olvasol végig a leírást - tudom, hogy hová megyek s a láda miért is van ott.

En is meg szoktam nezni azokat, melyeknel elore tervbe van veve a ladakereses, megis PQ-vel egyszerubb leszedni pl. a Budapesti ladakat, mint egyesevel toltogetni. Es ha veletlenul kozben masfele keveredek el, mint beterveztem, akkor is el tudom olvasni a leiras a GPS-ben is (Oregon) pl. mikozben ulok a villamoson es megyek a kess fele, mivel a PQ-vel az osszes leirast is leszedi. :unsure:

 

-könyvjelző: Énnekem eddig bőven elegendő volt a rendes tagsági könyvjelző mennyiség, nem is tudom, mennyi a felső határ. Láttam rengeteg bogarat s érmét PM nélkül is.

Ha sajat konyvjelzot szeretnel letrehozni, ahhoz ha jol tudom kell PM, az nelkul csak masoket nezegetheted. Viszont a masodik mondatod itt nem nagyon ertem, mi koze a konyvjelzonek a bogarakhoz es ermekhez? :)

 

- statisztika: Készítettem magamnak. Az meg például nem érdekel, hogy mi a legészakabbra fekvő megtalált ládám, ahogy az sem, hogy earthcache micsoda master vagyok, azt nehogy már ők mondják meg.

Nekem viszont tetszik ha van statisztika az oldalamon es plecsnik is tetszenek benne. :ph34r: Es ha frissiteni akarom, PM-mel konnyen megy, mivel csak letoltom a talalataim PQ-vel es feltoltom a statisztikat generalo weboldalra. ;)

 

Úgy is csak olyan változtatásokat eszközölnek, amelyek nem tetszenek.

Nekem tetszenek a valtozasok. Es azt, hogy milyen valtozasok legyenek a jovoben, te is befolyasolhatod a feedback oldalon - akar sajat otlet irasaval, akar szavazassal az ott levo otletekre. :huh:

Edited by Laczy76
Link to comment

-könyvjelző: Énnekem eddig bőven elegendő volt a rendes tagsági könyvjelző mennyiség, nem is tudom, mennyi a felső határ. Láttam rengeteg bogarat s érmét PM nélkül is.

Ha sajat konyvjelzot szeretnel letrehozni, ahhoz ha jol tudom kell PM, az nelkul csak masoket nezegetheted. Viszont a masodik mondatod itt nem nagyon ertem, mi koze a konyvjelzonek a bogarakhoz es ermekhez? ;)

Szerintem összekeverte a könyvjelzőt a figyelésre rakással (vagy hogy mondják magyarul a Watchlist-et :unsure: )

Link to comment

Üdv!

 

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a Garmin Legend Hcx képes-e megjeleníteni a GPX fájl tartalmazta adatokat? (Ládaméret, tipp, nehézség stb.) Én is gondolkodom a premium tagságon, és bevallom, eléggé tanácstalan vagyok. Mindenképp hasznos lenne külföldön, ha esetleg nincsen Internet kapcsolat, így nem kellene előre kiírnom az alapvető adatokat egy külön füzetbe, hanem olvasható lenne mind a GPS-en, azonban ha az nem tudja megjeleníteni, akkor felesleges is tovább gondolkoznom.

 

A válaszokat előre is köszönöm,

ebarnabas

Link to comment

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a Garmin Legend Hcx képes-e megjeleníteni a GPX fájl tartalmazta adatokat? (Ládaméret, tipp, nehézség stb.)

Alapesetben nem. Némi barkácsolással valamennyit meg tudsz jeleníteni belőle, a 60CSx-hez leírtam az én módszeremet: sylverrat FAQ (az utolsó hozzászólás). Nem tökéletes megoldás, de használható...

Link to comment

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne!

A értesítéseknél/feliratkozásoknál, ahol szeretnék e-mail-t kapni egy-egy új láda megjelenéséről a km beállításnál nálam a maximum az 80 km.

Másnál mi a helyzet? Hogyan lehetne nagyobb távolságra beállítani?

Nekem elég macerásnak tűnik ládatípusonként Mo.-on belül két-három ponton is beállítani az értesítést a km korlátozása miatt! :(

Edited by Gubirobi
Link to comment

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne!

A értesítéseknél/feliratkozásoknál, ahol szeretnék e-mail-t kapni egy-egy új láda megjelenéséről a km beállításnál nálam a maximum az 80 km.

Másnál mi a helyzet? Hogyan lehetne nagyobb távolságra beállítani?

Nekem elég macerásnak tűnik ládatípusonként Mo.-on belül két-három ponton is beállítani az értesítést a km korlátozása miatt! :(

Nálam is visszaáll 80km-re. Gondolom szándékos, hogy ne okozzon túl nagy szerverterhelést.

Link to comment

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne!

A értesítéseknél/feliratkozásoknál, ahol szeretnék e-mail-t kapni egy-egy új láda megjelenéséről a km beállításnál nálam a maximum az 80 km.

Másnál mi a helyzet? Hogyan lehetne nagyobb távolságra beállítani?

Nekem elég macerásnak tűnik ládatípusonként Mo.-on belül két-három ponton is beállítani az értesítést a km korlátozása miatt! :(

Nálam is visszaáll 80km-re. Gondolom szándékos, hogy ne okozzon túl nagy szerverterhelést.

 

80-nal tobbre nem lehet allitani. Nekem az is boven eleg, mivel a mail-t direkt olyan email cimre kuldetem, ahol azonnal kapok SMS ertesitest. :)

 

Azonban van par otlet a feedbackben, melyell az ertesitesek jobbak lennenek, ezekre erdemes szavazni szerintem. Pl.

 

http://feedback.geocaching.com/forums/75775-geocaching-com/suggestions/1057923-add-further-cache-details-into-notification-mail?ref=title

 

http://feedback.geocaching.com/forums/75775-geocaching-com/suggestions/1175201-more-notification-options?ref=title

 

http://feedback.geocaching.com/forums/75775-geocaching-com/suggestions/1187935-notifications-by-state-country?ref=title

Link to comment

Sziasztok!

 

Remélem jó helyre írok. Egy kedves barátom kért meg hogy vegyek neki Paypal-on keresztül prémium tagságot.

A http://www.geocaching.com/Gift/ linken keresztül ma este sikeresen meg is csináltam, ő prémium tag is lett, tőlem levonták a 30 USD-t,ami egy éves tagságot jelent.

 

De ő ezt látja valahol a prémium tagságánál(nem tudom hol, én nem vagyok prémium tag):

Type: Premium Member

Recurring: No

Expire Date: Tuesday, September 13, 2011

 

Ez nem egy év, ez nincs egy egész hónap sem... Hogy van ez?!

Link to comment

Sziasztok!

 

Remélem jó helyre írok. Egy kedves barátom kért meg hogy vegyek neki Paypal-on keresztül prémium tagságot.

A http://www.geocaching.com/Gift/ linken keresztül ma este sikeresen meg is csináltam, ő prémium tag is lett, tőlem levonták a 30 USD-t,ami egy éves tagságot jelent.

 

De ő ezt látja valahol a prémium tagságánál(nem tudom hol, én nem vagyok prémium tag):

Type: Premium Member

Recurring: No

Expire Date: Tuesday, September 13, 2011

 

Ez nem egy év, ez nincs egy egész hónap sem... Hogy van ez?!

Írd meg a barátod nickjét, ránézek, hogy nekem mit ír ki.

Link to comment

Köszi!

Sajnos nekem nem látszik, hogy neki meddig tart a Premium Membership, de valami furcsa nekem. Ha felmegyek erre Saját profil linkre (ez a .com-os profilra mutat - mindenkinek a sajátra, ha be van jelentkezve), nekem ezt írja a jobb felső sarokban (a fényképem mellett):

"Premium Member

Since: 04/08/2008

Renewal Date: 05/15/2012"

Nem lehet, hogy valami más dátumot nézett? Már csak azért is, mert itt számmal adja meg a hónapot, nem betűvel, mint amit Te írtál.

Közben megtaláltam, hol írja ilyen formátumban a dátumot. Még egyet tudok elképzelni: Volt egy egy hónapos próba Premium Membershipje (akár fizetős, akár azért, mert a Garmin készlékekhez jár egy 30 napos próba) és előbb az jár le, és csak utána indul a fizetős. A PayPalos fizetésedet gondolom nem regisztrálják a hétvégén. Én mindenesetre megvárnám a jövő hetet, és csak azután reklamálnék.

Még egy kiegészítés:

Én anno 2009. május 11.-én fizettem a PayPalon keresztül, és csak május 15-től indul a Premium tagságom.

Edited by R.Guszty
Link to comment

Köszönöm a válaszokat!

A Pay-pales fizetés után már pár perccel jött a com levele, hogy premium vagyok, csak éppen az expire date volt kicsit nagyon közeli.

Írtam a supportnak, először két nap múlva írtak vissza, hogy megkapták a levelet, meg még jó sokat másoktól, legyek türelemmel.

Ma hajnalban jött a következő, ahol elnézést kértek a gubancért, és beállították a valódi lejárati időt.

Link to comment

Segítenétek, hogy hogy működik a geocashing.com megtalálós rendszere? Arra rájöttem, hogy nincs jelszó. Legalább is amit Bécsben megtaláltunk ládákat, ott csak logbook volt. Vagy valamit nem vettem észre :)

Viszonylag egyszerű ez a rendszer: ha beleírtad magad a logbookba, jár a találat, belogolhatod. Alapvetően a bizalomra épül, de a ládagazdának joga és módja van logokat törölni; néha előfordul, hogy egybeveti a logbook tartalmát a bejegyzett találatokkal, és él is a törlési jogával.

Link to comment

Kösz

 

Segítenétek, hogy hogy működik a geocashing.com megtalálós rendszere? Arra rájöttem, hogy nincs jelszó. Legalább is amit Bécsben megtaláltunk ládákat, ott csak logbook volt. Vagy valamit nem vettem észre :)

Viszonylag egyszerű ez a rendszer: ha beleírtad magad a logbookba, jár a találat, belogolhatod. Alapvetően a bizalomra épül, de a ládagazdának joga és módja van logokat törölni; néha előfordul, hogy egybeveti a logbook tartalmát a bejegyzett találatokkal, és él is a törlési jogával.

Link to comment

Kedves prémium tagok! Lehet-e olyan szűrést végezni PM-ként, hogy adott méretű ládák listázása, vagy valamelyik méretet ne tartalmazza a szűrés (mikrókat nem szeretem)? Illetve van-e olyan szűrés, hogy azok a ládák, amelyekben éppen van TB/GC? Köszi: Balázs

Link to comment

Kedves prémium tagok! Lehet-e olyan szűrést végezni PM-ként, hogy adott méretű ládák listázása, vagy valamelyik méretet ne tartalmazza a szűrés (mikrókat nem szeretem)? Illetve van-e olyan szűrés, hogy azok a ládák, amelyekben éppen van TB/GC? Köszi: Balázs

Igen, ládaméretre és TB-re is lehet szűrni.

Link to comment

Kedves prémium tagok! Lehet-e olyan szűrést végezni PM-ként, hogy adott méretű ládák listázása, vagy valamelyik méretet ne tartalmazza a szűrés (mikrókat nem szeretem)? Illetve van-e olyan szűrés, hogy azok a ládák, amelyekben éppen van TB/GC? Köszi: Balázs

Igen, ládaméretre és TB-re is lehet szűrni.

 

Köszönöm. Számomra ez lenne a két legfontosabb funkció, ha ez nem lett volna, akkor nem is gondolkodnék PM-ben.

Link to comment

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy ha lejár a prémium tagság és nem folytatólagosan újítom meg, hanem kis kihagyással, akkor elvesznek a beállításaim vagy tárolja a rendszer egy ideig?

Értem ezalatt pl a pocket queryket, listákat stb...

 

Köszi a válaszokat!

Hmm..

Ez jó kérdés! engem is érdekelne a válasz.

Link to comment

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy ha lejár a prémium tagság és nem folytatólagosan újítom meg, hanem kis kihagyással, akkor elvesznek a beállításaim vagy tárolja a rendszer egy ideig?

Értem ezalatt pl a pocket queryket, listákat stb...

 

Köszi a válaszokat!

Hmm..

Ez jó kérdés! engem is érdekelne a válasz.

 

Én úgy emlékszem, hogy nem vesznek el a beállítások!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...