Jump to content

Ládaötletek, rejtések


Gubirobi

Recommended Posts

Szülővárosom közelében van egy nagy régi szőlőprés kihelyezve.

Jó rejtek lehetne egy mikroláda részére. Van valami furcsa fém tárgyakat bemutató sorozat a magyar com-os ládák között, amihez esetleg csatlakozhatna?

 

Esetleg a matuzsalemi gepek sorozatra gondolsz? :huh: Szerintem siman bekerulhetne a sorozatba.

Link to comment

Szülővárosom közelében van egy nagy régi szőlőprés kihelyezve.

Jó rejtek lehetne egy mikroláda részére. Van valami furcsa fém tárgyakat bemutató sorozat a magyar com-os ládák között, amihez esetleg csatlakozhatna?

 

Esetleg a matuzsalemi gepek sorozatra gondolsz? :huh: Szerintem siman bekerulhetne a sorozatba.

 

Kösz a tippet! Megvan!

Machine series sorozatban tudnám szerepeltetni!

Ramgab? Mint elindítója a matuzsálemeknek, valami vélemény?

Link to comment

Szülővárosom közelében van egy nagy régi szőlőprés kihelyezve.

Jó rejtek lehetne egy mikroláda részére. Van valami furcsa fém tárgyakat bemutató sorozat a magyar com-os ládák között, amihez esetleg csatlakozhatna?

 

Esetleg a matuzsalemi gepek sorozatra gondolsz? :huh: Szerintem siman bekerulhetne a sorozatba.

 

Kösz a tippet! Megvan!

Machine series sorozatban tudnám szerepeltetni!

Ramgab? Mint elindítója a matuzsálemeknek, valami vélemény?

 

Nagyszerű 5let.

Sorozat csatlakozásnál a sorozat indítójától szokás sorszámot kérni a duplikáció elkerülése végett.

A 32. szám lehetne, ha neked is megfelel.

Link to comment

Szülővárosom közelében van egy nagy régi szőlőprés kihelyezve.

Jó rejtek lehetne egy mikroláda részére. Van valami furcsa fém tárgyakat bemutató sorozat a magyar com-os ládák között, amihez esetleg csatlakozhatna?

 

Esetleg a matuzsalemi gepek sorozatra gondolsz? :huh: Szerintem siman bekerulhetne a sorozatba.

 

Kösz a tippet! Megvan!

Machine series sorozatban tudnám szerepeltetni!

Ramgab? Mint elindítója a matuzsálemeknek, valami vélemény?

 

Nagyszerű 5let.

Sorozat csatlakozásnál a sorozat indítójától szokás sorszámot kérni a duplikáció elkerülése végett.

A 32. szám lehetne, ha neked is megfelel.

 

Ramgab!

A láda az alábbi néven futna:

Methuselah machine 32 - old wine-press!

Ha minden jól megy hétvégén el is rejteném és mehet pupsino-nak!

Mehet?

Link to comment

Nagyszerű 5let.

Sorozat csatlakozásnál a sorozat indítójától szokás sorszámot kérni a duplikáció elkerülése végett.

A 32. szám lehetne, ha neked is megfelel.

 

Na, pont erről beszéltem.

Metuselah machine 32

 

További változásig javaslom ezt a címet:

Methuselah machine 33 - old wine-press!

 

:D

 

Ramgab!

Kösz a figyelmeztetést!

Ma gyorsan fel is töltöm az adatait a 33. vasnak!:D

Link to comment

Tisztelt Kesserek!

Terveim szerint 2011.11.08.-án 18.00-kor 3 új láda kerül fel Csongrád városának területére illetve annak közelébe!

 

Kérdés: a ládaoldalaimat hogyan tudnám kicsit csinosítani? Pl.: szöveg vastagítása, más betűstílus, középre igazítások, fényképek csatolása, hogy a ládaoldalon is megjelenjen, ne csak a galériában?

Még elég amatőr vagyok ezen a területen és olyan sok szép ládaoldalt láttam, amiket ti hoztatok létre!

Link to comment

Tisztelt Kesserek!

Terveim szerint 2011.11.08.-án 18.00-kor 3 új láda kerül fel Csongrád városának területére illetve annak közelébe!

 

Kérdés: a ládaoldalaimat hogyan tudnám kicsit csinosítani? Pl.: szöveg vastagítása, más betűstílus, középre igazítások, fényképek csatolása, hogy a ládaoldalon is megjelenjen, ne csak a galériában?

Még elég amatőr vagyok ezen a területen és olyan sok szép ládaoldalt láttam, amiket ti hoztatok létre!

 

HTML kódokkal

pl itt találsz mintát: http://progkor.inf.elte.hu/html/alapok.htm

de ha rákeresel a neten rengeteg segítséget találhatsz

 

Ha megírod jegyzettömben és elmented html kiterjesztéssel tudsz gyakorolgatni.

Edited by ramgab
Link to comment

... a ládaoldalaimat hogyan tudnám kicsit csinosítani? Pl.: szöveg vastagítása, más betűstílus, középre igazítások, fényképek csatolása, hogy a ládaoldalon is megjelenjen, ne csak a galériában?

 

A ladaoldalakat a HTML segitsegevel tudod csinositani. A HTML az interneten a web lapok szovegenek formazasara (szinezes, betutipus, betumeret, ...) hasznaljak. A ladaoldalak csinositasahoz azonban nincs szukseg a teljes HTML ismeretere, csak egy nagyon pici reszere ... talan eleg 10 kulcsszot ismerni.

 

Itt van egy rovid HTML leiras:

 

http://www.etabor.net/taxonomy_vtn/term/12

 

Ezek a fontosabb fejezetek, amit ermemes atnezni:

 

HTML leírás 3 - hivatkozások, címkék és képek

HTML leírás 4 - bekezdések és új sor

HTML leírás 5 - táblázatok

HTML leírás 6 - karakter formázás

 

Persze minel tobb HTML kulcsszot ismersz, annal okosabb ladaoldalt tudsz kesziteni. De a teljes keszletre azert nincs szukseged.

Link to comment

pl itt találsz mintát: [url=http://progkor.inf.elte.hu/html/alapok.htm]http://progkor.inf.elte.hu

 

Ramgab jobb oldalt mutatott, ott egybol meg is tudod nezni a jobb oldalon, hogy egy HTML kulcsszonak milyen hatasa van a szovegre. :D

 

Nagyon köszönöm! Lesz mit olvasgatnom, számomra nagyon jó anyagnak tűnik!

 

Nem tudom nem megemlíteni a dark master jelződre a kedvenc SW idézetemet! "Come to the dark side! We have cookies!" :D

Link to comment

Hasznalj WYSIWYG HTML editort (pl. FrontPage, Dreamweaver), azzal sokkal gyorsabban megy mint jegyzettombben potyogtetni a HTML kodokat. Ezekben a progikban ugy tudod elkesziteni, akarcsak Word-ben formaznad a szoveget (nem kell ismerned hozza a HTML-t) es utanna az egesz oldal HTML kodjat (valojaban csak a <body> es </body> kozotti reszt kellene) csak atmasolod a GC.com-ra. :D Bar ha csak 2011. novembereben akarod publikalni, van ra tobb mint egy eved, hogy megtanuld a HTML kodokat. :D

Link to comment

Hasznalj WYSIWYG HTML editort (pl. FrontPage, Dreamweaver), azzal sokkal gyorsabban megy mint jegyzettombben potyogtetni a HTML kodokat. Ezekben a progikban ugy tudod elkesziteni, akarcsak Word-ben formaznad a szoveget (nem kell ismerned hozza a HTML-t) es utanna az egesz oldal HTML kodjat (valojaban csak a <body> es </body> kozotti reszt kellene) csak atmasolod a GC.com-ra. :D Bar ha csak 2011. novembereben akarod publikalni, van ra tobb mint egy eved, hogy megtanuld a HTML kodokat. :D

 

Nálam a ládaoldal első mentésnél mindíg tönkreteszi a beírt HTML-kódokat, ezért mentés előtt kimásolom az egyészet, majd mentés után újra bemásolom és elmentem megint.

Link to comment

Hasznalj WYSIWYG HTML editort (pl. FrontPage, Dreamweaver), azzal sokkal gyorsabban megy mint jegyzettombben potyogtetni a HTML kodokat. Ezekben a progikban ugy tudod elkesziteni, akarcsak Word-ben formaznad a szoveget (nem kell ismerned hozza a HTML-t) es utanna az egesz oldal HTML kodjat (valojaban csak a <body> es </body> kozotti reszt kellene) csak atmasolod a GC.com-ra. :D Bar ha csak 2011. novembereben akarod publikalni, van ra tobb mint egy eved, hogy megtanuld a HTML kodokat. :D

 

Hű! Ezt benéztem! :D

Szerencsére pupSino-nak rendes dátumot írtam!!

Kösz a figyelmeztetést!

Link to comment

Hasznalj WYSIWYG HTML editort (pl. FrontPage, Dreamweaver), azzal sokkal gyorsabban megy mint jegyzettombben potyogtetni a HTML kodokat. ...

A legmélyebb tisztelettel ezt nem javasolnám, főleg kezdőnek. Először csak szépen tanulja meg az alapokat, és ha már látja, hogy mennyi felesleges kódot kell kigyomlálni főleg a Frontpage által generált oldalakból, akkor majd ráér elkényelmesedni...

Link to comment

Sziasztok!

Virtuális láda elrejtésének van valami különleges szabálya a com-on?

Bármiféle feltételek teljesülése?

Egy elég egyszerű szabálya van: nem lehet rejteni :)

A virtuális ládákat nyugdíjazták, a meglévők maradhatnak, de újat már nem engedélyeznek. A virtuális "rejtésre" a Waymarking-com-ot ajánlják.

Link to comment

Sziasztok!

Virtuális láda elrejtésének van valami különleges szabálya a com-on?

Bármiféle feltételek teljesülése?

 

Earthcache-t "rejthetsz", azon kívül, hogy valamilyen földtani vagy földrajzi képződményhez kapcsolódik, gyakorlatilag ugyanazok jellemzik, mint a virtuális ládákat. Ha érdekel, kérdezz utána az earthcache témában, nálamnál okosabbak el fognak látni infókkal.

Link to comment

Talán ide illik leginkább. Elég régen rejtettem a .com-on, most megint bekövetkezett. A láda viszont jópár napja listán van, és semmi visszajelzés. Az első bejelentéskor pár órán belül jött válasz Pupsino-tól, megigazítottam amit kért, de azóta semmi. nem vagyok türelmetlen, csak érdeklődöm, hogy mennyi idő alatt szokott zajlani az ilyesmi? Egy jóféle chirp-es csészéről van szó egyébként. B)

Link to comment

Talán ide illik leginkább. Elég régen rejtettem a .com-on, most megint bekövetkezett. A láda viszont jópár napja listán van, és semmi visszajelzés. Az első bejelentéskor pár órán belül jött válasz Pupsino-tól, megigazítottam amit kért, de azóta semmi. nem vagyok türelmetlen, csak érdeklődöm, hogy mennyi idő alatt szokott zajlani az ilyesmi? Egy jóféle chirp-es csészéről van szó egyébként. B)

 

Mostanaban van, amikor kell varni 1-2 napot. Nekem is volt mar olyan mostanaban, hogy elkuldtam csutortokon, aztan csak hetfon jelent meg. Pupsino hetvegen nem review-vol.

Link to comment

Talán ide illik leginkább. Elég régen rejtettem a .com-on, most megint bekövetkezett. A láda viszont jópár napja listán van, és semmi visszajelzés. Az első bejelentéskor pár órán belül jött válasz Pupsino-tól, megigazítottam amit kért, de azóta semmi. nem vagyok türelmetlen, csak érdeklődöm, hogy mennyi idő alatt szokott zajlani az ilyesmi? Egy jóféle chirp-es csészéről van szó egyébként. B)

 

Mostanaban van, amikor kell varni 1-2 napot. Nekem is volt mar olyan mostanaban, hogy elkuldtam csutortokon, aztan csak hetfon jelent meg. Pupsino hetvegen nem review-vol.

 

Megfigyeléseim szerint hétköznap délelőttönként 2-3 naponta szokott ládákat elengedni.

Legutoljára szerdán jelent meg láda, így én a hétfőre tippelek.

Link to comment

A ló vigye szobára a jelölőnégyzetet... Köszönöm! :unsure:

 

 

Megfigyeléseim szerint hétköznap délelőttönként 2-3 naponta szokott ládákat elengedni.

Legutoljára szerdán jelent meg láda, így én a hétfőre tippelek.

 

Közben úgy látom megjelent egy új láda.

Buta kérdés: kipipáltad újra a jelölőnégyzetet ?

Link to comment

Kedves angol tudósok,

 

Van a "vízlépcsőnek" szószerinti a magyarral azonos értelmű fordítása ?

 

Hogy érthető legyen: két gátról van szó amik egymáshoz viszonylag közel helyezkednek el ezzel lépcsőt formázva.

Az attól függ, hogy mi a gát szerepe. Teljesen elállja a víz útját (gondolom nem, mert akkor egy is elég lenne), vagy csak szabályozza a vízszintet. Weir

Persze segítheti a halak vádorlását is Fish Ladder

Link to comment

Kedves angol tudósok,

 

Van a "vízlépcsőnek" szószerinti a magyarral azonos értelmű fordítása ?

 

Hogy érthető legyen: két gátról van szó amik egymáshoz viszonylag közel helyezkednek el ezzel lépcsőt formázva.

Az attól függ, hogy mi a gát szerepe. Teljesen elállja a víz útját (gondolom nem, mert akkor egy is elég lenne), vagy csak szabályozza a vízszintet. Weir

Persze segítheti a halak vádorlását is Fish Ladder

 

Köszi a választ.

Ez szabályozza a vízszintet és benttartja a halakat.

A hangsúly a lépcső formán lenne a magyarban nagyon találó a "vízlépcső" kifelyezés, a napokban megjelenik a láda, majd meglátjátok mire gondoltam.

Link to comment

Az M1/M7 TB hotel alapján gondolkodtam el egy hasonló láda rejtésén az M5 autópályánál.

Általában havonta utazok a Dunaföldvár - Kecskemét közötti szakaszon. A legszimpatikusabb rész a Kecskemét nyugat lehajtónál található Sasfészek étterem környéke lenne. Ingyenes parkolás, könnyen elérhető, van erdős/susnyás rész is.

A környéket tüzetesebben még nem vizsgáltam meg, most a véleményeiteket, ötleteiteket várom.

1. Érdemes-e egyáltalán oda egy TB Hotelként szolgáló ládát rakni?

2. Mire figyeljek oda a láda előkészítésénél, rejtésnél a "hagyományos" dolgokon felül?

3. Van-e más helyszín a környéken, ahova érdemes lenne elhelyezni a ládát?

4. Egyéb ötletek, kommentek.

Köszönöm előre is!

Link to comment

mostani HVG-ben van egy cikk a 4-es metró leendő állomásairól, belsőépítészeti megoldásokról.

erről jutott eszembe, hogy a tram sorozathoz hasonlóan ehhez is lehetne csinálni egy ládasorozatot. Szerintetek?

 

Sietni gondolom nem kell, mikor is lesz kész, 3 év múlva?

Link to comment

Mit szólnátok Budapesten kívüli Állati Hősök rejtésekhez?

Vagy van már ilyen és nem vettem észre? [:)]

Milyen néven futhatna a project? Talán lehetne ebből is egy sorozat.

Animal Heroes of other cities in Hungary?

Animal Heroes in Hungary?

Animal Heroes out of Budapest?

 

Várom véleményeiteket és ötleteiteket a névvel kapcsolatban!

Előre is kösz!

Link to comment

Mit szólnátok Budapesten kívüli Állati Hősök rejtésekhez?

Vagy van már ilyen és nem vettem észre? [:)]

Milyen néven futhatna a project? Talán lehetne ebből is egy sorozat.

Animal Heroes of other cities in Hungary?

Animal Heroes in Hungary?

Animal Heroes out of Budapest?

 

Várom véleményeiteket és ötleteiteket a névvel kapcsolatban!

Előre is kösz!

 

Hmm... Ha jol tudom jelenleg a sorozat "Animal heroes in the city", nem "Animal heroes in Budapest". Ugyhogy szerintem ha mas varosba relytesz ilyent, akkor ugyanebbe a sorozatba beleillik. Vagy rosszul gondolkodom?

Link to comment

 

Hmm... Ha jol tudom jelenleg a sorozat "Animal heroes in the city", nem "Animal heroes in Budapest". Ugyhogy szerintem ha mas varosba relytesz ilyent, akkor ugyanebbe a sorozatba beleillik. Vagy rosszul gondolkodom?

 

Még régi angol órai beidegződés alapján gondoltam azt, hogy a city olyan nagyváros, ami Mo.-on jelenleg Bp. lehet. A többire a town szót használtuk.

Ezért gondoltam más sorozatcímre.

Várom a többiek véleményét is (ha van nekik :))!

Edited by Gubirobi
Link to comment

Még régi angol órai beidegződés alapján gondoltam azt, hogy a city olyan nagyváros, ami Mo.-on jelenleg Bp. lehet. A többire a town szót használtuk.

Én nem jártam angolórákra, úgyhogy nekem tökéletes a régi sorozat kiterjesztése is... :)

Link to comment

Még régi angol órai beidegződés alapján gondoltam azt, hogy a city olyan nagyváros, ami Mo.-on jelenleg Bp. lehet. A többire a town szót használtuk.

Ezért gondoltam más sorozatcímre.

Várom a többiek véleményét is (ha van nekik :))!

City névvel illetném én Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs, Győr, Szeged, Székesfehérvár településeket, a többit town névvel.

Link to comment

Bocs, hogy csak most válaszolok. Épp a februári geosörön beszélgettem forgabival, ő, mint ládagazda is felvetette a témát, hogy miért nincs még Budapesten kívül állatos rejtés. Az eredeti elképzelés szerint, lakott területen belüli állatszobrokról volt szó. Tehát szerintem hajrá.

(bocs, ha rosszul emlékszem, szólj rám!)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...