Jump to content

GPS készülékek és tartozékok


Gubirobi

Recommended Posts

Oregon 550 készülékemet szeretném jobban kihasználni autós navigációra.

A hozzá megvásárolható autós készlet nem a legolcsóbb dolog.

Megéri-e azt megvásárolni vagy valakinek van más alternatív (olcsóbb) ötlete a megvalósításra?

 

Szerintem:

Túrázáshoz túra GPS, autózáshoz autós GPS (PDA).

Az ingyenném meg nincs olcsóbb, és nem okoz csalódást.

Link to comment

Szerintem:

Túrázáshoz túra GPS, autózáshoz autós GPS (PDA).

...

Én egy éve használok Garmin Colorado 300-at autóban és túrákon is. Nekem tökéletesen bevált.

Hogy az eredeti kérdésre is válasuoljak: nekem eredeti Garmin tartóm van, az is bevált. Egy titka van, időnként le kell mosni a felületet, így stabilan fennmarad.

Link to comment

Oregon 550 készülékemet szeretném jobban kihasználni autós navigációra.

A hozzá megvásárolható autós készlet nem a legolcsóbb dolog.

Megéri-e azt megvásárolni vagy valakinek van más alternatív (olcsóbb) ötlete a megvalósításra?

 

Szerintem:

Túrázáshoz túra GPS, autózáshoz autós GPS (PDA).

Az ingyenném meg nincs olcsóbb, és nem okoz csalódást.

 

Kösz ramgab!

Elég jó tapasztalatom van az Oregonommal, igaz töltő nélkül gyorsan merül és elég macerás nézni vezetés közben (párom már elég jól navigál vele)!:sad:

Új kütyüt egyenlőre nem akarok vásárolni!

Link to comment

 

Kösz ramgab!

Elég jó tapasztalatom van az Oregonommal, igaz töltő nélkül gyorsan merül és elég macerás nézni vezetés közben (párom már elég jól navigál vele)!:sad:

Új kütyüt egyenlőre nem akarok vásárolni!

 

Én is el tudnék viselni egy Oregont ;-)

Nem tudom mit takar az autósszett, de a gyártó árképzését ismerve egy használt PDA olcsóbb is lehet valamint nagy a kijelzője és a hangja.

Nekem meg az Igo sokkal inkább bejött autóban mint a garmin bármely térképe.

Link to comment

 

Kösz ramgab!

Elég jó tapasztalatom van az Oregonommal, igaz töltő nélkül gyorsan merül és elég macerás nézni vezetés közben (párom már elég jól navigál vele)!<_<

Új kütyüt egyenlőre nem akarok vásárolni!

 

Én is el tudnék viselni egy Oregont ;-)

Nem tudom mit takar az autósszett, de a gyártó árképzését ismerve egy használt PDA olcsóbb is lehet valamint nagy a kijelzője és a hangja.

Nekem meg az Igo sokkal inkább bejött autóban mint a garmin bármely térképe.

garmin-colorado-and-oregon-4968602.jpg

Nekem ezt takarja az Oregonhoz az autós készlet, nekem is ilyen van eGay.hom-ról (csak a szélvédőre rögzíthető verzióban), atomstabil, sínes rögzítésű és filléres tétel volt...

 

Ami a Garmin autóstérképeit illeti, az iGO Primo megjelenéséig az N95+GMXT+NaviGuide 5.x-t használtam és fapadosnak tűnt mellette az iGO 8.3 is. Viszont a Primo felülete szerintem tetszetősebb.

Link to comment

garmin-colorado-and-oregon-4968602.jpg

Nekem ezt takarja az Oregonhoz az autós készlet, nekem is ilyen van eGay.hom-ról (csak a szélvédőre rögzíthető verzióban), atomstabil, sínes rögzítésű és filléres tétel volt...

 

Ami a Garmin autóstérképeit illeti, az iGO Primo megjelenéséig az N95+GMXT+NaviGuide 5.x-t használtam és fapadosnak tűnt mellette az iGO 8.3 is. Viszont a Primo felülete szerintem tetszetősebb.

 

Nekem is ezt takarná! :unsure:

Sajnos egyenlőre a termék magyar ára nem vonz. Keresek külföldi oldalakon is, hátha előbukkan egy jó vétel! ;)

Edited by Gubirobi
Link to comment

Üdv!

 

Szeretnék egy kis tanácsot kérni a tapasztaltabb kesserektől. Egyre inkább szükségét érzem egy túra gps beszerzésének, mert a most használt "okostelefonos" megoldás mégse annyira okos. :) A hazai területeken még elboldogultunk vele, de külföldön az adatforgalom miatt elég nehézkes a használata.

Vannak potenciális jelöltjeim, mégpedig az új gpsmap 62 sorozatából az "S" illetve "ST". Találtam egy oldalt ahol 105.900 Ft-ért hozzá lehet jutni a komolyabb (ST) modellhez. A legnagyobb kérdés viszont a garancia. Úgy tűnik ez egy kisebb vállalkozás (Tonervilág, számomra teljesen ismeretlen), ami az áraival próbál kitűnni a nagyok közül, de nem örülnék, ha vásárlás után "eltűnnének" és szükség esetén nem tudnám érvényesíteni a garanciát. Egyáltalán mennyire jellemző ezekre a készülékekre a meghibásodás? Inkább szánjak rá plusz néhány ezer ft-ot és vásároljak ismert webáruházakban?

 

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy az SC verzió megjelenése mikorra várható?

 

Árgép adatok

Link to comment

Üdv!

 

Szeretnék egy kis tanácsot kérni a tapasztaltabb kesserektől. Egyre inkább szükségét érzem egy túra gps beszerzésének, mert a most használt "okostelefonos" megoldás mégse annyira okos. :) A hazai területeken még elboldogultunk vele, de külföldön az adatforgalom miatt elég nehézkes a használata.

Vannak potenciális jelöltjeim, mégpedig az új gpsmap 62 sorozatából az "S" illetve "ST". Találtam egy oldalt ahol 105.900 Ft-ért hozzá lehet jutni a komolyabb (ST) modellhez. A legnagyobb kérdés viszont a garancia. Úgy tűnik ez egy kisebb vállalkozás (Tonervilág, számomra teljesen ismeretlen), ami az áraival próbál kitűnni a nagyok közül, de nem örülnék, ha vásárlás után "eltűnnének" és szükség esetén nem tudnám érvényesíteni a garanciát. Egyáltalán mennyire jellemző ezekre a készülékekre a meghibásodás? Inkább szánjak rá plusz néhány ezer ft-ot és vásároljak ismert webáruházakban?

 

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy az SC verzió megjelenése mikorra várható?

 

Árgép adatok

 

A kamerás verzióról nincs konkrét ír, még Sarudon beszélgettem erről a NaviGate-es kollégákkal. Egyszercsak érkezik!

Az ST verziót szerintem felesleges pénzkidobás. Ahogy olvastam a rátöltött térkép nem éri meg az árkülönbözetet!

A garanciával kapcsolatban szerintem az eladó nem fog garanciális javítást vállalni. Kiadja nekem a garanciát igazoló papírt, amivel te majd mész a Magyarországi hivatalos forgalmazóhoz, a fenti NaviGate céghez.

Ha esetleg a GPS-t autózás közben is akarod használni, akkor jobb lehet az érintőképernyős megoldás (Oregon sorozat, vagy az új Montana - láttam élőben, nem semmi kijelző, igaz a mérete valakinek probléma is lehet). Ha a túrázás főleg a cél, akkor a GPSMAP sorozat lehet jobb.

Saját Oregonomat az alábbi cégtől vásároltam: http://www.geochallenge.hu/index.php?mit=90&kkat_id=1. Érdemes lenne ide személyesen is benézni és megnézegetni, kipróbálni készülékeket!

Remélem tudtam segíteni!

Link to comment

Köszönöm a segítséget! Délelőtt tovább keresgéltem és (hozzád hasonlóan) több oldalon is arra a következtetésre jutottak, hogy az st nem feltétlen éri meg azt az árkülönbözetet. Autós navigációra maradna a most is használt iPhone. Mindenképp nyomógombos kivitelt szeretnék. Pontosabb, egyszerűbb és a kijelző se lesz maszatos. Tartósságra is nagyobb bizalmat szavazok neki. Ezek is mind mind olyan érvek ami miatt cserélni szeretném a mostani telefonos megoldást. Egyelőre a 62s tűnik a tökéletes választásnak, de lehet érdemes még kicsit várni az sc-re. Hasznos lenne ha nem kéne 2-3 készüléket magammal cipelni egy-egy útra.

Link to comment

Rákérdeztem a Navi-Gate-nél, hogy mikorra várható az SC illetve kb milyen áron. Dátumot nem tudtak mondani, de olyan 140.000 környékére saccolják. Kint 499 dollár... 280as árfolyam? Persze.. tudom! Itthon minden hasonló termék drágább. Ennyit viszont (nekem) nem ér meg. 120ért még hajlandó lennék elgondolkozni rajta. Asszem maradok a 62S-nél :)

Link to comment

Rákérdeztem a Navi-Gate-nél, hogy mikorra várható az SC illetve kb milyen áron. Dátumot nem tudtak mondani, de olyan 140.000 környékére saccolják. Kint 499 dollár... 280as árfolyam? Persze.. tudom! Itthon minden hasonló termék drágább. Ennyit viszont (nekem) nem ér meg. 120ért még hajlandó lennék elgondolkozni rajta. Asszem maradok a 62S-nél :)

 

Magam is hasonló véleményen vagyok. Ha szerencsés vagy, akár egy jobb használtat is kifoghatsz (én is 67-ért vettem meg egyet a geocaching.hu apróhirdetés rovatából választva).

Link to comment

Sziasztok!

 

Friss tag vagyok az oldalon. Tudok 1-2 infót a geocaching-ről. Készülék vásárlás előtt vagyok. Érdekelne, hogy a Dakota 20-as és az eTrex30-as tudásban vajon nagyon különbözik?

 

Köszönök minden hasznos infót.

 

Üdv

Link to comment

röviden nem

 

Én az eTrex et választanám, több útpontot kezel szebb a képe és kényelmesebben kezelhető mint a tapiképernyő.

De én nem ragaszkodnék új készülékhez 70ezerért már ki lehet fogni használt Oregont is.

 

 

Sziasztok!

 

Friss tag vagyok az oldalon. Tudok 1-2 infót a geocaching-ről. Készülék vásárlás előtt vagyok. Érdekelne, hogy a Dakota 20-as és az eTrex30-as tudásban vajon nagyon különbözik?

 

Köszönök minden hasznos infót.

 

Üdv

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...