Jump to content

Hint (spoiler) tipusa a rejteseknel


Laczy76

Recommended Posts

Werwolfi ladait nezegetve eszrevettem, hogy szinte mindegyik ladanal fenykepes hint van, a szoveges hint meg csak annyi, hogy "a fanal", ami egy erdoben nem igazan segitseg. :yikes: Sajnos tobb Budapesti rejtesnel is eszrevettem (bocsi, akinek ilyen), hogy pl. a szoveges hinthez csak annyi van irva, hogy "nezd meg a photospoilert" es van hozza egy fenykepes spoiler feltoltve. :laughing:

 

Ezek engem egy kicsit zavarnak (nem az hogy fenykepes, hanem az, hogy a szovegesbol nem tudsz meg semmit, ha nem latod a fenykepet) nagyobb ladasurusegu helyeken (mint pl. Werwolfi sorozata vagy a nagyobb varos, mint pl. Budapest). De lehetseges, hogy van ra valami jo modszer, amivel orvosolhato a problemam, csak meg nem jottem ra. :laughing:

 

A gondom roviden:

Altalaban ha ilyen nagyobb surusegu helyre megyek ladakat keresni (tehat nem 1-2 konkret elore kinezett ladat), akkor mindig PQ-vel szedem le az osszes kozeli ladat (pl. 5-10 km sugaru korben), mivel sose tudom, mikor hova keveredek eppen. :huh: Ezt a letoltott GPX fajlt berakom a Garmin Oregon 200-ba, majd megyek ladazni. :D Ha elsore nem talalom meg a rejtest, altalaban megnezem a GPS-ben a segitseget (hint), ami ha csak annyi, hogy pl. nezzem meg a photospoilert, nem igazan segitseg, mivel a fenykepek (photospoilerek) nincsenek a GPSben, internethozzaferesem meg kulfoldon nincs. :D

 

Kerdes:

Van ra egyszeru megoldas (nem olyan hogy egyesevel letoltogetem), amivel az osszes ladahoz tartozo photospoilert egyszeruen betolthetem a GPSbe ugy, hogy azokat a terepen be is tudjam azonosittani a GPS kepnezegetojevel hogy melyik ladahoz tartozik? Sajnos en nem talaltam ilyent. :D

 

Javaslat (keres) az ilyen hintet megado rejtokhoz:

Ha lehet, a szoveges segitseg magaban is legyen segitseg. Nem az a gondom tehat, hogy fenykepes a segitseg, hanem az, hogy a szovegesbol sokszor nem tudok meg semmit a terepen fenykep nelkul. En pl. igy oldottam meg az egyik ladamnal: http://coord.info/GC2DEVQ (maga a szoveges hint is segit, ha a fenykepest valaki nem tudja megnezni).

 

Kerem ne vegye ezt senki tamadasnak, csak egy problemara szeretnem felhivni a figyelmet. :) Vegul is, ha a szoveges hint nem segit, marad sok esetben a DNF :laughing:, majd otthon a fenykepes hint megnezese/kinyomtatasa es lekozelebb az adott hely ujboli felkeresese. :)

Edited by Laczy76
Link to comment

Werwolfi ladait nezegetve eszrevettem, hogy szinte mindegyik ladanal fenykepes hint van, a szoveges hint meg csak annyi, hogy "a fanal", ami egy erdoben nem igazan segitseg. :yikes: Sajnos tobb Budapesti rejtesnel is eszrevettem (bocsi, akinek ilyen), hogy pl. a szoveges hinthez csak annyi van irva, hogy "nezd meg a photospoilert" es van hozza egy fenykepes spoiler feltoltve. :huh:

 

Én egy EXplorist 500-zal keresek, általában letöltve egy PQ-t. Ez letölti a koordinátát, a láda nevét és az első 50 betűt a hintből. Engem az idegesít mikor a a hint három bekezdés és persze a lényeg a végén van. Így megtudom, hogy parkolni a piros kerítésnél kell, aztán átmenni a mocsáron de az hogy a tölgy vagy a bükk mögött van-e az már nem fért bele az 50 betűbe.

Vagy amikor a hint megmondja, hogy a láda a megadott koordinától északnyugat felé van, csak az, hogy harminc lépésre már nem fért bele.

Na persze mikor harmadszorra megyek vissza akkor már megnézem a fényképeket otthon.

Link to comment

Én egy EXplorist 500-zal keresek, általában letöltve egy PQ-t. Ez letölti a koordinátát, a láda nevét és az első 50 betűt a hintből.

 

A PQ letolti szerintem a teljes hosszusagu hintet, valoszinuleg az EXplorist 500 nem tud 50-nel hosszabb hintet megjeleniteni. Nekem pl. az Oregon 200 gond nelkul kiirja a hosszabb hintet is a letoltott PQbol.

Link to comment

A PQ letolti szerintem a teljes hosszusagu hintet, valoszinuleg az EXplorist 500 nem tud 50-nel hosszabb hintet megjeleniteni. Nekem pl. az Oregon 200 gond nelkul kiirja a hosszabb hintet is a letoltott PQbol.

Igen, ez az EXplorist korlátoltsága, nem a gc.com-é. Nem tudtam viszont, hogy a Csx meg csak harmincat tud. Persze a jó öreg Sárga Etrex meg csak a koordinátát tudta. Azokat is inkább csak napsütésben a hegytetőn.

Átnézem majd a rejtéseimet, lerövidítem 30 betűnél rövidebbre a hint-et.

Link to comment

Tudom, hogy ez nem teljesen az a topic, de emiatt nem akartam nyitni másikat.

Nekem a Dakota 10-esemre sikerült rávarázsolnom a Spoiler képeket ráadásul a megtartja a com-os azonosítót is, sőt a hintet is beteszi mellé.

Így meg tudom nézni a képet a helyszínen is minden egyéb segédeszköz nélkül. A lényege, hogy a Hova/extrák alá csinál a GSAK makrója egy Spoiler könyvtárat és oda teszi be. Ha valakit érdekel szívesen leírom részletesen, hogy hogyan kell csinálni. Elméletileg ez megy Oregonon is és Montanán is

Link to comment

A spoiler képeket meg lehet jeleníteni a Garmin bizonyos eszközein mint pl: Dakota, Oregon, Colorado, Montana.

Ez nagy segítség lehet annak, aki nem rendelkezik állandó interneteléréssel, így nem tudja megnézni, hogy mit is kellene keresnie.

Először is töltsük le a kiválasztott körzet ládáit. Célszerű PQ-t használni, azzal nagy mennyiségű ládát (láda<1000) lehet letölteni. Az így kapott xxx.gpx fájlt (XXX=amire elnevezted)

be kell tölteni a GSAK-ba.

El kell indítani a spoiler sync nevű programot (http://www.anode.plus.com/spoilersync/ aktuális verziója 1.0.29)

Waypont file-nak meg kell adni a letöltött xxx.gpx elérési útját, spoiler foldernek célszerű egy új könyvtárat létrehozni.

Minden pipát hagyjuk úgy ahogy van, a kép méretét (shrink pictures to) tegyük 300x300-ra.

Ha gyors interneted van, akkor a "delay between web requests" tedd 3-ra.

Csak interneteléréssel működik!

A start után néha 10 percet is várni kell, közben végig tájékoztat, hogy hány %-on áll.

A megadott könyvtárban képződik egy csomó html és jpg kiterjesztésű fájl és egy txt.

A munka folytatásához szükség lesz egy spiler2POI.gsk nevű GSAK makróra,ami letölthető innen: http://gsak.net/board/index.php?showtopic=14095&st=0entry95427

GSAK/MAcro/Run úton jutunk el a makrókig, ott válasszuk ki a listából a spoiler2POI.gsk majd kattintsunk a "Run"-ra.

Amit be kell állítani. Spoiler folder az, ahova a képeket tettük a spoilersync-el, az output folder tetszőleges lehet. A general macro option-nál a Use custom POI... menüpont alatt írjuk be, hogy: Spoiler

A waypont options-nál pipáljuk ki az első három show-al kezdődő kockát.

Go

A makro lefutása után képződik egy bmp és egy gpx kiterjesztésű fájl.

Indítsuk el a POIloadert, majd a gpx-et kiválasztva töltsük be a GPS-be.

Végeredményként a where to/extras menüpont alatt találjuk meg a képeket elnevezéssel együtt. Az ikonok a térképen is megjelennek az eredeti doboztól kb 5 méterre, hogy ne kelljen keresgélni őket.

Ha kérdés van, hívjatok nyugodtan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...