Jump to content

TB/GC


somloci

Recommended Posts

Helló Mindenkinek!

Van nálam egy nagyon csinos coin, szeretne Európán belül utazgatni! Úgy volt hogy a napokban utazom Szlovákiába, de ez most sajnos elmarad.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valaki aki esetleg tovább vinné ez a coint? Ha jól értettem Szlovákia és/vagy Ausztria lenne a preferált ország.

 

A coin adatlapja: itt

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

zferke

Vasárnap - ha nincs nagyon rossz idő - mi megyünk Nyitrára ládázni, ha gondolod elvisszük valamelyik ládába. A ma esti sörözésen ott leszünk.

Link to comment

A TB-k szerkesztésénél ven egy ilyen beállitási lehetőség:

 

Is Collectible: igen/nem

 

Ez mire jó ?

A collectible azt jelenti, hogy gyűjthető, vagyis beteheted a saját gyűjteményedbe, illetve ilyenek azok az érmék, amelyeket nem teszed be a ládákba, hanem magadnál hordozod, s csak egy-egy találkozón mutatod meg másiknak.

A not collectible pedig az olyan TB vagy érme, amelyik ládából-ládába vándorol.

Link to comment

A TB-k szerkesztésénél ven egy ilyen beállitási lehetőség:

 

Is Collectible: igen/nem

 

Ez mire jó ?

A collectible azt jelenti, hogy gyűjthető, vagyis beteheted a saját gyűjteményedbe, illetve ilyenek azok az érmék, amelyeket nem teszed be a ládákba, hanem magadnál hordozod, s csak egy-egy találkozón mutatod meg másiknak.

A not collectible pedig az olyan TB vagy érme, amelyik ládából-ládába vándorol.

 

Annyival egeszitenem meg ki a dolgot, hogy ha egy ermet collectiblere allitasz, akkor az ugyan nalad marad, de eltunik az inventorydbol. Igy az invetoridban csak azok a cuccok maradnak, amiket tovabb akarsz vinni. Ez a ficsor akkor hasznos igazan, ha van vagy 20 ermed, amit magadnal akarsz tartani, de az inventorydban allandoan csak utba lennenek, amikor leraksz egy ermet.

Link to comment

Annyival egeszitenem meg ki a dolgot, hogy ha egy ermet collectiblere allitasz, akkor az ugyan nalad marad, de eltunik az inventorydbol. Igy az invetoridban csak azok a cuccok maradnak, amiket tovabb akarsz vinni. Ez a ficsor akkor hasznos igazan, ha van vagy 20 ermed, amit magadnal akarsz tartani, de az inventorydban allandoan csak utba lennenek, amikor leraksz egy ermet.

Én ott láttam hasznát, amikor csak "meglátogatják" a nálam lévő coinok/tb-k az éppen logolt ládát, így egy mozdulattal az összeset be tudom állítani a "Visited" státuszt. Amelyik TB-t nem akarom, hogy bekerüljön ebbe a körbe, beraktam a kollekcióba.

Link to comment

Annyival egeszitenem meg ki a dolgot, hogy ha egy ermet collectiblere allitasz, akkor az ugyan nalad marad, de eltunik az inventorydbol.

Az én puttonyomban van egy collectible érme, nem tűnt el onnan. Esetleg csak akkor válik láthatatlanná, ha túl sok más érme van ott?

Link to comment

Annyival egeszitenem meg ki a dolgot, hogy ha egy ermet collectiblere allitasz, akkor az ugyan nalad marad, de eltunik az inventorydbol.

Az én puttonyomban van egy collectible érme, nem tűnt el onnan. Esetleg csak akkor válik láthatatlanná, ha túl sok más érme van ott?

 

Ha a sajat ermed, akkor automatikusan eltunik onnan.

 

Ha nem a sajatod, de collectible, akkor csak akkor ha berakod a gyujtemenyedbe (nem viszed tovabb). Az ilyen erme azonban ritka, mert ha valaki vilagga kuldi az ermelyet, nem valoszinu, hogy "collectible"-re (gyujthetore) allitja, hacsak nem veletlenul.

Link to comment

Ezt a mondatot jól végiggondoltad?

Nem gondoltam jól végig, ami a szívemen, a számon. Ellenben nagyon nem tartom helyesnek, hogy évek elteltével ugyanott tartunk, Magyarország TB-temetőnek van elkönyvelve, s ez nem a com, illetve a comos játékosok sara. Nem hiszem, hogy a hu fejesei nem tudnak erről, azt sem, hogy nem tudnak tenni ellene. Ha rosszul látom, kérlek, cáfolj meg, neked van belátásod a hu felépítésébe és lehetőségeibe. Szerinted hogyan lehetne javítani a helyzeten, sőt, megoldani a helyzetet?

Link to comment

Ezt a mondatot jól végiggondoltad?

Nem gondoltam jól végig, ami a szívemen, a számon. Ellenben nagyon nem tartom helyesnek, hogy évek elteltével ugyanott tartunk, Magyarország TB-temetőnek van elkönyvelve, s ez nem a com, illetve a comos játékosok sara. Nem hiszem, hogy a hu fejesei nem tudnak erről, azt sem, hogy nem tudnak tenni ellene. Ha rosszul látom, kérlek, cáfolj meg, neked van belátásod a hu felépítésébe és lehetőségeibe. Szerinted hogyan lehetne javítani a helyzeten, sőt, megoldani a helyzetet?

Ezek szerint én is "TB/GC-tolvaj" vagyok, mert a .hu-n is ládázom. Ezt természetesen visszautasítom, ez nem szókimondás annál sokkal több...

Egyébként Rómába készülvén nézegettem az ottani ládákat, minden másodikban "van" TB,GC ami évek óta nem mozdul. Az is Magyarország? Na itt abbahagyom, mert hátha én is "szókimondó" leszek.

Link to comment

Ezek szerint én is "TB/GC-tolvaj" vagyok, mert a .hu-n is ládázom. Ezt természetesen visszautasítom, ez nem szókimondás annál sokkal több...

Egyébként Rómába készülvén nézegettem az ottani ládákat, minden másodikban "van" TB,GC ami évek óta nem mozdul. Az is Magyarország? Na itt abbahagyom, mert hátha én is "szókimondó" leszek.

Időről-időre előkerül ez a téma, de igazából csak érzésekről beszélhetünk, statisztika nincs.

Egyrészt: Az biztos, hogy én a legritkább esetben találok Coint/TB-t .hu-s ládában, szinte már felesleges is megnézni, hogy az inventory szerint van-e benne valami, vagy nincs.

Másrészt: Eddig 3 coint indítottam útjára, ebből kettő eltűnt kb. egy év után. Az egyik Csehországban, a másik Szlovákiában.

Harmadrészt: Valószínűleg nemcsak hazai probléma az eltűnés, gondolom nem véletlenül fejlesztették a Groundspeak-nél a "Visited" logolási lehetőséget. Gondolom rájöttek, hogy egyre kevesebben merik otthagyni az érméjüket a ládában, és csak berakja-kiveszi.

Link to comment

ad karcsi9641:

Az első mondatodat nem értem. Nem állítottam, hogy minden hus ládász tolvaj, továbbá én is be szoktam jelenteni ott azokat a találatokat, amelyek mindkét oldalon fönn vannak, szóval nem tudom, hogy mit utasítasz vissza. Én Rómában még nem jártam, az ottani dolgokról em akarok vélyeményt formálni. Az Egyesült Királyságban éltem kettő évig, egyszer sem találkoztam elveszett bogarak vagy érmék esetével. De nem is arról van szó, hogy hol húzódnak a határaink, hanem arról, hogy a hun is bejelentett ládákból tűnnek el a bogarak s érmék, illetve a csak hun bejelentett ládákból, ha valaki beteszi őket oda. Nem hiszem, hogy lehetetlen a hun eljutni a ládászok tömegeihez, egy körüzenettel, a nyitóoldalon hirdetett programok között vagy akár máshogyan.

 

ad R.Guszty:

Énnekem egy érmém Németországban állomásozik már jó ideje. Tisztában vagyok azzal, hogy más országokban is el szoktak tűnni érmék, de nem érdemes szerintem másokra mutogatni. Én azt szeretném, hogy itthon ne tűnjenek el a jószágok. Az Egyesült Királyságban működik ez a dolog, itthon miért ne működhetne?

Link to comment

Sajnos tisztan com-os ladakbol is tunik el sok erme. Erre a legjobb pelda a lanchidi vagy a halaszbastyanal levo lada. De pl. az en var beli mistery ladambol is tunt el erme, ami azert furcsa, mert egy 3 oras proceduran kell atesned, hogy megtalald a ladat es az erme elott alig paran talaltak meg a ladam ...

Link to comment

Ha a sajat ermed, akkor automatikusan eltunik onnan.

Az enyém renitens, nem akar eltűnni. Bár... nagyobb gondunk is kisebb legyen ennél...

 

Mivel most aktivaltam az uj Slovak 2010 Geocoinomat :) (remelem hamarosan aktivalhatom a Hungarian 2011-et is ;) ), rajottem hogy mi lehet a gond.

 

Azzal, hogy beallitod, hogy az erme "Collectible", csak azt allitod be, hogy gyujtheto. Ha pl. egy ilyen ermet vilagga eresztesz es valaki megtalalja, annak nem kell tovabb vinnie, hanem beteheti az otthoni gyujtemenyebe.

 

Miutan ezt beallitottad a sajat ermedre, szukseges meg, hogy az erme oldalan tegyel egy "Move to Collection" tipusu logot. Ezzel a loggal kerul be a gyujtheto erme a gyujtemenyedbe es tunik el az "Inventory"-bol. :)

Edited by Laczy76
Link to comment

Nem tudom, hogy találkoztatok-e már hasonló problémával.

 

A hétvégén elhoztam egy TB-t Aggtelekről, viszont a user csak egyéb loggal jelezte, hogy a ládában van. Nem tudom magamhoz venni, mert a rendszer csak az "egyéb" és a "láttam" opciókat dobja fel. Írtam már a figurának, de mégis zavar a helyzet.

 

Ötlet?

Link to comment

Lehet hogy "collectible" TB, csak a tulaj nem tudta mit jelent ha annak állítja be.

Mi a neve?

 

Nem tudom, hogy találkoztatok-e már hasonló problémával.

 

A hétvégén elhoztam egy TB-t Aggtelekről, viszont a user csak egyéb loggal jelezte, hogy a ládában van. Nem tudom magamhoz venni, mert a rendszer csak az "egyéb" és a "láttam" opciókat dobja fel. Írtam már a figurának, de mégis zavar a helyzet.

 

Ötlet?

Link to comment

Ja, pilzmopsbande beállította "collectable" státuszra. Írnod kéne neki, hogy állítsa vissza a "Move to Inventory" opcióval, és rakja le. Én azt hittem ezt csak a tulajdonos tudja megcsinálni, de úgy látszik nem.

 

 

nemá'

bárki -vagy legalábbis aki megtalálta- beállíthatja a világban keringő coinomra hogy gyűjthető?

hajrá Groundspeak :-S

Link to comment

Asszem most már értem hogyan működik:

A tulajdonos beállíthatja a bogarát/érméjét gyűjthetővé (Edit This Trackable -- Is Collectible Yes/No). Ha ő ezzel gyűjthetővé (collectible) állítja, akkor bárki aki megtalálja beteheti a saját gyűjteményébe. Ez azért jó, mert ha egy bogarat utaztatni akarsz ládáról ládára egy ideig, akkor így nem kell beraknod-kivenned minden egyes ládánál, hanem csak automatikusan gyűjti veled a kilométereket.

Mikor a megtaláló már eleget utaztatta akkor viszont ki kell vennie a gyűjteményéből (collection) és be kell raknia egy ládába. Ezt az utolsó lépést mulasztotta el pilzmopsbande kolléga. És el sem tudod venni (grab from) tőle mert bent van a gyűjteményében.

Tehát pilzmopsbande-nak vissza kell tennie a bogarat követhetővé (Move to Trackables) a saját profiljában, és leraknia a ládába, illetve ha visszatette követhetővé akkor már el lehet venni tőle.

Javítsatok ki ha rosszul értelmeztem a dolgokat.

 

nemá'

bárki -vagy legalábbis aki megtalálta- beállíthatja a világban keringő coinomra hogy gyűjthető?

hajrá Groundspeak :-S

Link to comment

Asszem most már értem hogyan működik:

A tulajdonos beállíthatja a bogarát/érméjét gyűjthetővé (Edit This Trackable -- Is Collectible Yes/No). Ha ő ezzel gyűjthetővé (collectible) állítja, akkor bárki aki megtalálja beteheti a saját gyűjteményébe. Ez azért jó, mert ha egy bogarat utaztatni akarsz ládáról ládára egy ideig, akkor így nem kell beraknod-kivenned minden egyes ládánál, hanem csak automatikusan gyűjti veled a kilométereket.

Mikor a megtaláló már eleget utaztatta akkor viszont ki kell vennie a gyűjteményéből (collection) és be kell raknia egy ládába. Ezt az utolsó lépést mulasztotta el pilzmopsbande kolléga. És el sem tudod venni (grab from) tőle mert bent van a gyűjteményében.

Tehát pilzmopsbande-nak vissza kell tennie a bogarat követhetővé (Move to Trackables) a saját profiljában, és leraknia a ládába, illetve ha visszatette követhetővé akkor már el lehet venni tőle.

Javítsatok ki ha rosszul értelmeztem a dolgokat.

 

Ez logikusan hangzik. Ki fogom próbálni.

Link to comment

Asszem most már értem hogyan működik:

A tulajdonos beállíthatja a bogarát/érméjét gyűjthetővé (Edit This Trackable -- Is Collectible Yes/No). Ha ő ezzel gyűjthetővé (collectible) állítja, akkor bárki aki megtalálja beteheti a saját gyűjteményébe. Ez azért jó, mert ha egy bogarat utaztatni akarsz ládáról ládára egy ideig, akkor így nem kell beraknod-kivenned minden egyes ládánál, hanem csak automatikusan gyűjti veled a kilométereket.

Mikor a megtaláló már eleget utaztatta akkor viszont ki kell vennie a gyűjteményéből (collection) és be kell raknia egy ládába. Ezt az utolsó lépést mulasztotta el pilzmopsbande kolléga. És el sem tudod venni (grab from) tőle mert bent van a gyűjteményében.

Tehát pilzmopsbande-nak vissza kell tennie a bogarat követhetővé (Move to Trackables) a saját profiljában, és leraknia a ládába, illetve ha visszatette követhetővé akkor már el lehet venni tőle.

Javítsatok ki ha rosszul értelmeztem a dolgokat.

 

Ez logikusan hangzik. Ki fogom próbálni.

 

Átállítottam az érmémet majd logoltam egy ládát.

Sajnos nem mozgott a coin.

Mindössze annyi történt, hogy kikerült az inventoryból az érme és bekerült egy gyüjtemény nevű listára ettől a ládatalálat bejelentési oldalon nem szerepelt alul.

 

Szerintem arra való ez a beállítás, hogy azok az érmék amiket magadnál tartassz ne látszódjanak logoláskor, és ne tudják grab-elni.

Nyilván azokat zavarja akiknek sok érméjük van. Más tulajdonában de nálam található érmét nem tudok átállítani.

Tehát csak a tulaj tudja átállítani.

 

Ezt írja mikor átállítom:

 

Your Trackables Collection

 

The Trackables Collection is a list of Trackables that you have removed from circulation. You can select Move to Inventory if you would like to send the Trackable on another journey.

 

Ezt meg mikor visszaállítom:

 

Your Trackables Inventory

 

The Trackables Inventory is a list of Trackables currently in your possession. To "drop" one in a cache, visit the cache page and post a log while selecting a Trackable from the list. To place a trackable in your collection and remove it from circulation, select Move to Collection.

Link to comment

Ide is beírom,hátha valaki csak itt olvassa:

 

Egy ügy, ami miatt hetek ota dühőngők:

Irtam egy mailt "Puszedli és Csuporka" kessertársainknak:

 

"2011/9/11 Schöll Károly

Sziasztok!

Bocs a kérdésért, de nem vittétek el a GCKOR

(http://geocaching.hu/caches.geo?id=2066) geoládából ezt a malackát: http://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=88d5456c-871b-435e-9dd9-6bc4b6c871ae ?

Csak azért kérdezem, mert mint első megtalálók lehet hogy nem tudjátok, hogy ez nem ajándék!

Ha esetleg nálatok van kérlek jelezzétek, hogy segíthessek az adminisztrálásban.

Ha nincs, akkor elnézést, és bocs a zavarásért!

Üdv.

karcsi9641 (Schöll Károly)"

 

A választ nem teszem ide , de azt talán nem tilos elárulnom, hogy néhány nap múlva közölték, hogy náluk van, de nem érnek rá regisztrálni.

Udvarias ember lévén válaszoltam:

 

"Köszönöm a választ.

Annyiban van szabály, hogy a kivételt minél előbb illik regisztrálni, mert van aki a TB miatt megy egy adott ládához. Jelen estben hiába, mert már nincs benne.

További jó ládázást!"

 

Mivel semmi reakció, újabb mailt küldtem:

 

"dátum 2011. szeptember 25. 12:04

tárgy Re: Geocaching

küldő gmail.com

részletek elrejtése szept. 25. (3 napja)

Elnézést az ismételt zavarásért, csak ugyanazt szeretném kérni, mint két héttel ezelőtt.

Lehet hogy türelmetlen vagyok de sajnos mi magyarok arról vagyunk híresek a nemzetközi geocaching-társadalomban, hogy ide nem szabad TB-t hozni, mert úgyis eltünik. (kevésbé finoman "ellopjuk")

Segítség: http://www.geocaching.com/track/travelbugfaq.aspx

 

Üdvözlettel

Schöll Károly"

 

Azóta néma csend, a TB papiron még mindig a GCKOR-ban van.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Link to comment

Ide is beírom,hátha valaki csak itt olvassa:

 

Egy ügy, ami miatt hetek ota dühőngők:

Irtam egy mailt "Puszedli és Csuporka" kessertársainknak:

 

"2011/9/11 Schöll Károly

Sziasztok!

Bocs a kérdésért, de nem vittétek el a GCKOR

(http://geocaching.hu/caches.geo?id=2066) geoládából ezt a malackát: http://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=88d5456c-871b-435e-9dd9-6bc4b6c871ae ?

Csak azért kérdezem, mert mint első megtalálók lehet hogy nem tudjátok, hogy ez nem ajándék!

Ha esetleg nálatok van kérlek jelezzétek, hogy segíthessek az adminisztrálásban.

Ha nincs, akkor elnézést, és bocs a zavarásért!

Üdv.

karcsi9641 (Schöll Károly)"

 

A választ nem teszem ide , de azt talán nem tilos elárulnom, hogy néhány nap múlva közölték, hogy náluk van, de nem érnek rá regisztrálni.

Udvarias ember lévén válaszoltam:

 

"Köszönöm a választ.

Annyiban van szabály, hogy a kivételt minél előbb illik regisztrálni, mert van aki a TB miatt megy egy adott ládához. Jelen estben hiába, mert már nincs benne.

További jó ládázást!"

 

Mivel semmi reakció, újabb mailt küldtem:

 

"dátum 2011. szeptember 25. 12:04

tárgy Re: Geocaching

küldő gmail.com

részletek elrejtése szept. 25. (3 napja)

Elnézést az ismételt zavarásért, csak ugyanazt szeretném kérni, mint két héttel ezelőtt.

Lehet hogy türelmetlen vagyok de sajnos mi magyarok arról vagyunk híresek a nemzetközi geocaching-társadalomban, hogy ide nem szabad TB-t hozni, mert úgyis eltünik. (kevésbé finoman "ellopjuk")

Segítség: http://www.geocaching.com/track/travelbugfaq.aspx

 

Üdvözlettel

Schöll Károly"

 

Azóta néma csend, a TB papiron még mindig a GCKOR-ban van.

Ilyenkor mit lehet tenni?

 

Itt nem sokat tudsz tenni, ládagazdaként ki tudod rakni a ládából a TB-t.

Szerintem vedd ki, és egy megjegyzésben írd le mi történt, én bemásolnám az e-mailcímét is.

Link to comment

 

Azóta néma csend, a TB papiron még mindig a GCKOR-ban van.

Ilyenkor mit lehet tenni?

 

Itt nem sokat tudsz tenni, ládagazdaként ki tudod rakni a ládából a TB-t.

Szerintem vedd ki, és egy megjegyzésben írd le mi történt, én bemásolnám az e-mailcímét is.

 

En meg benne hagynam a TB-t a ladaban es igy irnam le a tortenetet angolul is es magyarul is a TB oldalan, hogy lassa mindenki. >:-)

 

Attila

Edited by kia71
Link to comment

Segítséget szeretnék kérni. A TB Hotel University of Debrecen-ben van egy Norwegian Flag Micro Geocoin (TB30N10), ami persze már nincs ott, de az utolsó Geosörön ketten belogolták, hogy látták. Ezek alapján úgy gondolom, hogy valaki elfelejtette logolni a kivételét. Nem tudjátok, hogy kinél van?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...