Jump to content

TB/GC


somloci

Recommended Posts

Arra gondoltam, hogy itt nyomon követhetnénk a saját utazóinkat, illetve az épp nálunk lévő érmék úti céljait megoszthatnánk, hátha valaki tud segíteni az utaztatásukban. Annak nem vagyok híve, hogy a kódokat is szabadon megosszuk, én a "hiszem, ha látom" fajtából vagyok. Az enyémek:

 

Név Azonosító Tartózkodási hely

Jameel TB3D7G5 Bayern, Germany

Szellem TB37PX5 South East England, UK

Fülke TB37PPR West Midlands, UK

Edited by somloci
Link to comment

Én két kisfiamat bocsájtottam útnak egy-egy SPD pedál képében. Jelenleg Német földön tartózkodnak és nagyon szeretnének találkozni egymással.

Dominik the SPD R (right)

Martin the SPD L (left)

 

Ő jön velem ládáról ládára:

ramgab's Geocoin Magyarorszag

 

Ő jutalom az EarthCache megtalálóimnak:

ramgab's Hungarian EarthCache Geocoin

 

Ő jön velem minden FTF találatomhoz:

ramgab's Signal FTF Micro Geocoin

 

És van még egy de arról nem beszélhetek.

Edited by ramgab
Link to comment

Egy kis segítséget kérnék!

 

Nyár végén Badacsonyból elhoztukŐt

Most leraktuk a sas szikla ládába, de mintha külön életet élne....Németországban. :sad:

Nem nagyon tudom mit tegyek. Kisdobos becsület szóra Nálunk volt október 23-ig. Lehet, hogy kettő van ugyanilyen számon?

Próbáld meg belerakni a "sas szikla ládába" a TB oldalán kersztül (amit linkeltél).

Ami nálad volt azon is volt a "COPY" felirat?

Link to comment

Egy kis segítséget kérnék!

 

Nyár végén Badacsonyból elhoztukŐt

Most leraktuk a sas szikla ládába, de mintha külön életet élne....Németországban. :sad:

Nem nagyon tudom mit tegyek. Kisdobos becsület szóra Nálunk volt október 23-ig. Lehet, hogy kettő van ugyanilyen számon?

Próbáld meg belerakni a "sas szikla ládába" a TB oldalán kersztül (amit linkeltél).

Ami nálad volt azon is volt a "COPY" felirat?

 

Igen, valószínűleg egyszer elakadt és a tulaj elindította a pótbogarat, majd előkerült az eredeti is.

Szerintem írj a tulajnak !

Link to comment

Megvan a megoldás, legalábbis részben. A nálunk levőn nem volt copy felirat. Tehát a történet:

Mihoj 2010 augusztusában lerakja MINDKETTŐ TB-t a badacsonyi ládába.

Moonlight09 szeptemberben kiveszi és elviszi Németországba a másolatot.

Mi szintén szeptemberben kivesszük az eredetit.

A két TB azonos számon fut és egyszerre most két helyen van. Az eredeti a Sas szikla ládában, a másolat Németországban Cleeblatt user kezében. Ha be szeretném logolni, hogy hol van a bogár, ki kellene vennem a kezéből ( Grab it ). Evvel szerintem az a gond, hogy Nála is ténylegesen a kezében van a TB, igaz csak a másolat, de ott van. Másik lehetőség, hogy egy feljegyzést írok a TB oldalára. A második lehetőség valahogy szimpatikusabb nekem, de nem oldja meg a problémát.

Valahogy ismét össze kellene hozni a két ikert......

Link to comment

Megvan a megoldás, legalábbis részben. A nálunk levőn nem volt copy felirat. Tehát a történet:

Mihoj 2010 augusztusában lerakja MINDKETTŐ TB-t a badacsonyi ládába.

Moonlight09 szeptemberben kiveszi és elviszi Németországba a másolatot.

Mi szintén szeptemberben kivesszük az eredetit.

A két TB azonos számon fut és egyszerre most két helyen van. Az eredeti a Sas szikla ládában, a másolat Németországban Cleeblatt user kezében. Ha be szeretném logolni, hogy hol van a bogár, ki kellene vennem a kezéből ( Grab it ). Evvel szerintem az a gond, hogy Nála is ténylegesen a kezében van a TB, igaz csak a másolat, de ott van. Másik lehetőség, hogy egy feljegyzést írok a TB oldalára. A második lehetőség valahogy szimpatikusabb nekem, de nem oldja meg a problémát.

Valahogy ismét össze kellene hozni a két ikert......

 

Egyszerre csak egy TB volt a badacsonyi ládában, a tulaj onnan indította a pótdögöt, amikor elveszettnek nyilvánította az eredeti bogarat. Ha onnan indítja a pótot, ahol a eredetit utoljára látták, akkor a távolságszámlálóban - elvileg - nem lesz törés, csak utána, mikor a virtuálisan Badacsonyban lévő bogarat leteszi a valós helyére, egy másik országban.

Link to comment

Lehet, a tulaj miből gondolta, hogy nincs a badacsonyi ládában? Mihoj augusztus 22.-én rakta le, mi szeptember 5.-én vettük ki. Nem egy hosszú idő. Bár most egy kicsit összezavarodtam, mert a ládába rakás és a mi megtalálásunk között nincs más találat, vagy csak nem látom. Akkor hogy került a képbe moonlight09 aki úgymond kivette szeptember 4.-én. Amennyiben az emlékem nem csal, a lobookba írt.....

Edited by botos csalad
Link to comment

Lehet, a tulaj miből gondolta, hogy nincs a badacsonyi ládában? Mihoj augusztus 22.-én rakta le, mi szeptember 5.-én vettük ki. Nem egy hosszú idő. Bár most egy kicsit összezavarodtam, mert a ládába rakás és a mi megtalálásunk között nincs más találat, vagy csak nem látom. Akkor hogy került a képbe moonlight09 aki úgymond kivette szeptember 4.-én. Amennyiben az emlékem nem csal, a lobookba írt.....

 

Ha írt a naplóba, akkor már tényleg bonyolult!

Link to comment

Discovered it logot tud valaki tenni tb-hez,ha nincs rajta a kódja?Ezért kérdezem:Pony Express:I saw it in cache Monk of Tihany, but only trackable mark without ponny :-(

Vagy hiányos angol tudásommal nem jól értelmezem amit ír?:nincs rajta nyomon követő jel

 

Sajnos most két napig nem látom a válaszokat,de köszi előre is.

Link to comment

Discovered it logot tud valaki tenni tb-hez,ha nincs rajta a kódja?Ezért kérdezem:Pony Express:I saw it in cache Monk of Tihany, but only trackable mark without ponny :-(

Vagy hiányos angol tudásommal nem jól értelmezem amit ír?:nincs rajta nyomon követő jel

 

Sajnos most két napig nem látom a válaszokat,de köszi előre is.

 

Csak a jel volt meg, a Pony nem... :D

Ezt mondja bizony. És emiatt tudott discover logot tenni.

Link to comment

Discovered it logot tud valaki tenni tb-hez,ha nincs rajta a kódja?Ezért kérdezem:Pony Express:I saw it in cache Monk of Tihany, but only trackable mark without ponny :-(

Vagy hiányos angol tudásommal nem jól értelmezem amit ír?:nincs rajta nyomon követő jel

 

 

Valami lókötő járt ott, és elvitte a pónit, de otthagyta a dögcédulát.

Link to comment

Köszi mindkettőtöknek és nagyon sajnálom.Régen nem foglalkoztam a TB-kel pont az ilyenek miatt,mert nem akartam,hogy utazik több ezer km-t aztán én elviszem valahova és eltűnik,az ember óhatatlanul is egy kicsit hibásnak érzi magát.

Link to comment

Balga módon elhoztam Ausztriából egy coint aminek az a célja, hogy ottmaradjon.

Valaki vissza tudná juttatni ?

 

En jarok oda surun. Ha valahogy eljuttatod hozzam, akkor visszaviszem. 8.aig nem vagyok most otthon, de utana barmikor.

 

Köszi, bgecco már átvette.

Link to comment

Geocoinshop.de-ről szoktatok vásárolni? Posta vagy futár hozza? Csak a postán eltűnő külföldi csomagokról már sok rosszat olvastam. Aki rendelt már, megosztaná a tapasztalatát a rendeléssel kapcsolatban? Köszi.

 

En parszor mar rendeltem onnan. Igazabol nincs veluk gond. Nemet ceghez illoen alaposak es pontosak. Nem ugy a magyar posta, aminek ki kellene hoznia a csomagot. Egy csomag mar veszett el.

Link to comment

Nálam "ragadt" a Meeresrauschen TB. Tengerpartokat, fürdőhelyeket keres. Úgy volt, hogy megyek Francia országba és leteszem valahol Canes környékén, de sajnos az út elmaradt. Ha valaki tovább viszi a célja szerint szívesen átadom.

 

Csak most olvasom. Én jövő pénteken megyek tengerpartra. Ha még nálad van, akkor tudom utaztatni.

Link to comment

kia71 úrnak volt hasonló gondja, ő nekik írt, ha jól emlékszem. De javíts ki, Attila, ha nem így volt!

 

Irtam nekik, de igazabol nem tortent semmi.

 

Arra akartam megkerni oket, hogy egy szinlelt, felhivatalos levelben kerjek meg a sracot, hogy rakja le a lassan 1 eve nala levo ermemet. Persze tudom, hogy emiatt a Groundspeak nem csinalhat semmit, de hatha bevette volna a srac. De aztan nem lett semmi a dologbol.

 

Azert egy ujabb levelet meger a dolog ... ha masert nem, akkor azert, hogy lassa a Groundspeak, hogy egy sokakat erinto problemarol van szo ... aztan hatha lepnek majd valamit ezzel kapcsolatban.

 

De most, hogy szoba kerult ez a dolog. Megint irok nekik a sajat ugyemben. :unsure:

 

Azt irtak az akkori valaszukban, hogy ha irunk nekik, azt csak a sajat nevunkben tegyuk. Akkor en probaltam bevonni Paleo Lacit is, mert neki is ottragadt egy ermeje valakinel.

Edited by kia71
Link to comment

kia71 úrnak volt hasonló gondja, ő nekik írt, ha jól emlékszem. De javíts ki, Attila, ha nem így volt!

 

Irtam nekik, de igazabol nem tortent semmi.

 

Arra akartam megkerni oket, hogy egy szinlelt, felhivatalos levelben kerjek meg a sracot, hogy rakja le a lassan 1 eve nala levo ermemet. Persze tudom, hogy emiatt a Groundspeak nem csinalhat semmit, de hatha bevette volna a srac. De aztan nem lett semmi a dologbol.

 

Azert egy ujabb levelet meger a dolog ... ha masert nem, akkor azert, hogy lassa a Groundspeak, hogy egy sokakat erinto problemarol van szo ... aztan hatha lepnek majd valamit ezzel kapcsolatban.

 

De most, hogy szoba kerult ez a dolog. Megint irok nekik a sajat ugyemben. <_<

 

Azt irtak az akkori valaszukban, hogy ha irunk nekik, azt csak a sajat nevunkben tegyuk. Akkor en probaltam bevonni Paleo Lacit is, mert neki is ottragadt egy ermeje valakinel.

 

Én is írtam a Groundspeaknek, de 2-3 nap alatt ők sem válaszoltak. A csóka sem, akinél parkol a coin.

Link to comment

kia71 úrnak volt hasonló gondja, ő nekik írt, ha jól emlékszem. De javíts ki, Attila, ha nem így volt!

 

Irtam nekik, de igazabol nem tortent semmi.

 

Arra akartam megkerni oket, hogy egy szinlelt, felhivatalos levelben kerjek meg a sracot, hogy rakja le a lassan 1 eve nala levo ermemet. Persze tudom, hogy emiatt a Groundspeak nem csinalhat semmit, de hatha bevette volna a srac. De aztan nem lett semmi a dologbol.

 

Azert egy ujabb levelet meger a dolog ... ha masert nem, akkor azert, hogy lassa a Groundspeak, hogy egy sokakat erinto problemarol van szo ... aztan hatha lepnek majd valamit ezzel kapcsolatban.

 

De most, hogy szoba kerult ez a dolog. Megint irok nekik a sajat ugyemben. :laughing:

 

Azt irtak az akkori valaszukban, hogy ha irunk nekik, azt csak a sajat nevunkben tegyuk. Akkor en probaltam bevonni Paleo Lacit is, mert neki is ottragadt egy ermeje valakinel.

 

Én is írtam a Groundspeaknek, de 2-3 nap alatt ők sem válaszoltak. A csóka sem, akinél parkol a coin.

 

Közben válaszolt a Groundspeak, hogy írnak nekik ők is, ha szeretném és mit ad Isten, már ki is tette az emberke a coint és a GeoKretünket is. Úgyhogy vannak még csodák.

Link to comment

Legen szíves valaki segíteni a levél értelmezésében.

Köszi !

 

Ramgab!

Ha lesz belőle tapasztalat - mit hogyan kell - akkor a TB/GC-be rakd már fel!

Köszönöm!

 

A saját TB-idnél jobb ildalt van egy lenyíló ablak az "Actions" alatt, két dolog közül válszthatsz:

1, A megtett út újraszámítása (ez már egy ideje felesleges, mert magától frissíti)

2, Eltűntre állítás.

 

Az eltűntre állítást látod azoknál az utazóknál is amik a te ládádban vannak, ez ír egy autómatikus üzenetet is.

http://www.geocaching.com/track/details.as...67-05745aef10f5

Link to comment

A saját TB-idnél jobb ildalt van egy lenyíló ablak az "Actions" alatt, két dolog közül válszthatsz:

1, A megtett út újraszámítása (ez már egy ideje felesleges, mert magától frissíti)

2, Eltűntre állítás.

 

Az eltűntre állítást látod azoknál az utazóknál is amik a te ládádban vannak, ez ír egy autómatikus üzenetet is.

http://www.geocaching.com/track/details.as...67-05745aef10f5

 

Kösz Ramgab!

Remélem nem lesz rá szükségem! :laughing:

Link to comment

Lengyel geoérmét rendelhettek itt! Énnekem tetszik a kivitelezés, kértem is egy érmét. Mit gondoltok egy hasonló magyar érme készíttetéséről? Rátehetnénk egy gémeskutat egy mangalicával...

 

Ha már gémeskút akkor szürkemarha, nem mangalica. És jobban is néz ki:)

Mibe fájna csináltani ha összeszedjük a rendeléseket?

Link to comment

Ha már gémeskút akkor szürkemarha, nem mangalica. És jobban is néz ki:)

Mibe fájna csináltani ha összeszedjük a rendeléseket?

 

Attól függ, hogy milyen ajánlatot találunk... Persze, hogy szürkemarha, a mangalica nem illik a gémeshez. Nézek ajánlatokat.

Link to comment

Te tudsz lengyelül? Rendeltem egyet, de hogyan tovább? Majd kérlek írd meg, ha többet tudsz. Köszi

 

Dehogy tudok. :) Ellenben ha csak egy-két szóról vagy egy mondatról van szó, akkor megtisztelem őket annyival, hogy lengyelül írok. Mi már nemigen emlékszünk a régi testvérbarátságra, ők annál inkább. Én odakinn a saját bőrömön tapasztaltam, hogy MAGYAR vagyok, s bizony jól esett.

Link to comment

Helló Mindenkinek!

Van nálam egy nagyon csinos coin, szeretne Európán belül utazgatni! Úgy volt hogy a napokban utazom Szlovákiába, de ez most sajnos elmarad.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valaki aki esetleg tovább vinné ez a coint? Ha jól értettem Szlovákia és/vagy Ausztria lenne a preferált ország.

 

A coin adatlapja: itt

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

zferke

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...