Jump to content

Láda alapanyagok


Bazsy1983

Recommended Posts

Noh, gondoltam összeszedem a saját anyagaimat aztán ossszuk meg egymással :signalviolin:

 

Szóval:

 

Mikro ládák:

 

-Filmesdoboz: .hu-ról küldött fa-peti 50db-ot jófejségből. Egyébként ha szerencsés vagy fotós boltban be tudsz szerezni néhányat. Jó mikroláda anyag mert légmentesen zár, szig-szalaggal bármilyen színre "festhető" és könnyű. Én 1 összegörgetett saját gyártású log-füzettel használom és beleteszek még egy rövidre faragott ceruzát is.

-PET előforma: Ez az amiből a PET palackokat fújják. Több méretben elérhető és nagy nyomás t bír, valamint garantáltan vízmentes. Ami még poén, hogy FTF-nél szakad le a kupakról a gyűrű :mmraspberry:

Én a PET-Hungary Kft.-től vettem 200db 35grammost. Postaköltséggel együtt volt 35Ft/db kb....

De van nekik is soksok méretben és árban, valamint adnak kisebb mennyiséget is szívesen. (Pesti cég).

Ha valakinek kell, szívesen eljuttatom a kontaktjukat.

Small ládák:

 

-Elektromos kötődoboz: Én egy négyzet alaku nagyobbacskát használok, amibe lazán belefér egy filmes doboz a logbookkal és kisebb TB-k valamint coinok. Ezen kívül légmentesen zár.... Én 150Ft ért vettem ezeket metróban, de állítólag van fele ekkora olcsóbban Baumaxban. Csak a Praktikerbe ne menjetek, mert igen drága....

-kis méretű tescos 4 oldalt csatos doboz (lock n' lock box): Tecoban lehet venni, 4db 980Ft kb.... ha jól emlékszem. Ez a legkisebb csatosdoboz. Azért jó, mert a fedélben van 1 gumicsík és 4 oldalt csat rögzíti le, így garantáltan vízmentesen zár. Ebbe is mikrologbookot szoktam tenni.

 

Regular ládák:

-Tescos közepes méretű (lock n' lock' box) ételtároló doboz: 4 oldalt csatos, gumizott fedelű ez is.

Kb 500Ft / db. Szerintem legjobb ár / érték arányú.

Belefér egy kisebb A/7 spirálfüzet már. És kisebb ajándékok is. Városon kívül ha nincs nagy hely ilyet rejtek.

 

Large ládák:

 

Szintén Tescos láda, csak a nagy 5 literes: Ebbe bele szoktam tenni egy minőségibb kis füzetet, és sok sok ajándékot. Meg tollat és ami még fér.

 

Láda védelem: Csomagolásnak Zip-Lock zacsikat szoktam használni. ezeket Ausztriában veszem, és simítózára zacsik igazából, de erősebb anyagból, mint amiket itthon látok, és egy zipzár húzó van rajt. Szerintem ezerszer jobb mint a reklámtáska, és ez is van sok sok méretben.

Ebből kisebbeket szoktam használni regular és large ládákban logbook csomagolásra is. Hogy ha mégis beázna....

Logbookok:

 

-Micro és Small: Ezekbe a ládákba saját gyártású füzetszerűen középen összekapcsozott logbookokat használok. A magassága pont belefér a filmesdobozba és 4 log / oldal. Jól néz ki, strapabíról és könnyen gyártható :anitongue:

-Regular: A/7 spirál jegyzettömböt használok

 

-Large: Ehhez Herlitz füzeteket használok: Jó vastagok, strapabírók és műanyag a fedlapjuk. Nem olcsó, de ritka a large láda...

 

Később írok majd cseretárgy beszerzésről is :anicute:

Edited by Bazsy1983
Link to comment

Jó ötlet a téma fölhozatala.

Én általában mikró ládákat teszek ki, mert egy nyüzsgő nagyvárosban élek s azok tűnnek a leginkább életképesnek. A filmes doboz alap, de mást is ki szoktam tenni, ha éppen akad. Igyekszem a szemetet újrahasznosítani s ládákat gyártani belőle. Néha kifejezetten azért vásárolok meg egy terméket, mert geoládának való csomagolása van. Clip-lock dobozokból jól bespájzoltam, ha láttam akciót, akkor lecsaptam rájuk, vettem teszkóban, OBI-ban s IKEA-ban is (itt kinn pedig a Wilkinsonsban, de az otthon nem mérvadó. Ha belefér a dobozba, teszek bele ceruzát vagy tollat, ha nem, kiírom a ládaoldalra, hogy "hozz magaddal íróeszközt". Naplónak a 132 soros, gc.com honlapon is szereplő A4-es mintát használom, ha nagyobb a doboz, akkor ami éppen kéznél van.

A közeljövőben szeretnék PET-előformát és rozsdás csavart kitenni, a ládikák az asztalomon hevernek, alkalomadtán megörvendeztetem a magyar ládász társadalmat. Továbbá van még néhány veszett ötletem, majd meglátjátok!

 

PS fa-peti már nem annyira hus, már rendesen elcomosodott. Becsületére váljék.

Link to comment

Cseretargyként én általában ilyen SWG-t (Slovak Wood Geocoin) rakok, ennek szoktak örülni az emberek, :mmraspberry: meg én is, ha találok a sorozatból olyant, ami nekem még nincs. :anitongue: Viszont nem teszek minden ládába, csak olyanba, ami vagy tetszett (akár a kivitelezése, akát a környezet), vagy ha kiveszek valami mást belőle.

 

És mivel a mágneseket senki nem említette eddig, ami sokszor elég fontos alapanyag, én innen szoktam rendelni (általában valami coinnal együtt, ha már egyszer fizetem a postadíjat :signalviolin: ): http://www.geocoinshop.de/Magnets?XTCsid=t...9ieicvbjduog3r5

 

De egyszer már rendeltem innen is (itt elég sok a postaköltség, én is csak azért rendeltem innen mert valami speciális méretűt akartam, amit máshol nem találtam, meg több mindent is rendeltem egyszerre): http://www.supermagnete.de/hun/

Link to comment

Cseretargyként én általában ilyen SWG-t (Slovak Wood Geocoin) rakok, ennek szoktak örülni az emberek, :mmraspberry: meg én is, ha találok a sorozatból olyant, ami nekem még nincs. :anicute: Viszont nem teszek minden ládába, csak olyanba, ami vagy tetszett (akár a kivitelezése, akát a környezet), vagy ha kiveszek valami mást belőle.

 

És mivel a mágneseket senki nem említette eddig, ami sokszor elég fontos alapanyag, én innen szoktam rendelni (általában valami coinnal együtt, ha már egyszer fizetem a postadíjat :signalviolin: ): http://www.geocoinshop.de/Magnets?XTCsid=t...9ieicvbjduog3r5

 

De egyszer már rendeltem innen is (itt elég sok a postaköltség, én is csak azért rendeltem innen mert valami speciális méretűt akartam, amit máshol nem találtam, meg több mindent is rendeltem egyszerre): http://www.supermagnete.de/hun/

 

Én mágnest és cseretárgyat is : www.dealextreme.com

-ingyen postáznak

-2-3 hét mire megjön, viszont verhetetlenek az áraik

Sok féle mágnesük is van, meg az erősLEDes kulcstartókat igen szeretem :anitongue:

Link to comment

Cseretargyként én általában ilyen SWG-t (Slovak Wood Geocoin) rakok, ennek szoktak örülni az emberek, B) meg én is, ha találok a sorozatból olyant, ami nekem még nincs. :) Viszont nem teszek minden ládába, csak olyanba, ami vagy tetszett (akár a kivitelezése, akát a környezet), vagy ha kiveszek valami mást belőle.

 

És mivel a mágneseket senki nem említette eddig, ami sokszor elég fontos alapanyag, én innen szoktam rendelni (általában valami coinnal együtt, ha már egyszer fizetem a postadíjat :lol: ): http://www.geocoinshop.de/Magnets?XTCsid=t...9ieicvbjduog3r5

 

De egyszer már rendeltem innen is (itt elég sok a postaköltség, én is csak azért rendeltem innen mert valami speciális méretűt akartam, amit máshol nem találtam, meg több mindent is rendeltem egyszerre): http://www.supermagnete.de/hun/

Mágneseket régi, rossz winchesterekből szedtem ki. Nagyon erősek, elég nagyok de könnyen törhetők ha kisebbre van szükség.

Filmes dobozokat én is FaPeti kontaktján keresztül szereztem be.

Edited by R.Guszty
Link to comment

Cseretargyként én általában ilyen SWG-t (Slovak Wood Geocoin) rakok, ennek szoktak örülni az emberek, :cool: meg én is, ha találok a sorozatból olyant, ami nekem még nincs. :cool: Viszont nem teszek minden ládába, csak olyanba, ami vagy tetszett (akár a kivitelezése, akát a környezet), vagy ha kiveszek valami mást belőle.

 

És mivel a mágneseket senki nem említette eddig, ami sokszor elég fontos alapanyag, én innen szoktam rendelni (általában valami coinnal együtt, ha már egyszer fizetem a postadíjat :P ): http://www.geocoinshop.de/Magnets?XTCsid=t...9ieicvbjduog3r5

 

De egyszer már rendeltem innen is (itt elég sok a postaköltség, én is csak azért rendeltem innen mert valami speciális méretűt akartam, amit máshol nem találtam, meg több mindent is rendeltem egyszerre): http://www.supermagnete.de/hun/

Mágneseket régi, rossz winchesterekből szedtem ki. Nagyon erősek, elég nagyok de könnyen törhetők ha kisebbre van szükség.

Filmes dobozokat én is FaPeti kontaktján keresztül szereztem be.

 

Ez az én mágneslelőhelyem:

http://neodym.boltaneten.hu/

Edited by yzcam
Link to comment

Azt meg tudná valaki mondani, hogy ennél a rejtésnél miből készült a mikroláda?

The Hercules Villa from Aquincum GC20WK6

Kb 10mm x 50-60mm-es henger amely széthúzható.

Köszi

 

Paleo Laci utolagos engedelmevel ... :angry: egy homeopatias szer uvegcseje van atalakitva kisse. Ezeket a szereket (nem minosulnek gyogyszernek) gyogyszertarakban, bioboltokban (DE NEM MINDEGYIKBEN!) lehet kapni.

 

Igy neznek ki az eredeti uvegcsek:

 

homeopatias_szinsor_152310.jpg

 

Itt meg van egy rovid leiras roluk: http://bolthely.hu/arcanum/id/03216_Homeopatias_szerek

 

Csak a doboz miatt megvenni kisse draga. Egy ilyen uvegcse a tartalmaval egyutt kb. 500-600 Ft.

 

En is hasznalok ilyen ladakat, mivel a felesegem szokott venni ilyen cuccokat a gyerkocnek es a kiurulo uvegcsekre szoktam lecsapni. Jo kis rejteseket lehet vele csinalni, mivel kevesebb hely kell neki, mint egy filmes doboznak. Viszont egy ido utan a hasznalattol a kupakja el kezd berepedezni, esetleg el is torik. Ezert erosen ajanlott szigeteloszalaggal korbetekerni, ami viszonylag jo vedelmet nyujt a tores ellen.

Edited by kia71
Link to comment

Mágneseket régi, rossz winchesterekből szedtem ki. Nagyon erősek, elég nagyok de könnyen törhetők ha kisebbre van szükség.

Én számítástechnikában dolgozom és mi előszeretettel szedünk szét régi winchestereket, mert szépen csillognak belül. És persze mindig kiszedjük a mágnest is mert az nagyon kúl. Az új lemezek csomagolásában pedig mindig van egy kicsi páraelnyelő szilika zacskó (szilika gél?), azok nagyon jók a logbook szárazon tartására.

Link to comment

In a word - No. It doesn't work.

 

The small silica gel sachets are designed to absorb any residual moisture in dry hermetically sealed packages and the amount of water they will absorb is minute.

 

In order to do even this they must be dry to start with. This means baking for half an hour or more in an industrial oven and then immediately be hermetically sealed. Left in the open air for 5 minutes they will be saturated again and need re-baking.

 

It's a nice idea but a complete waste of time I'm afraid

 

A forrás pedig: silica gel forum topic.

Link to comment

In a word - No. It doesn't work.

 

The small silica gel sachets are designed to absorb any residual moisture in dry hermetically sealed packages and the amount of water they will absorb is minute.

 

In order to do even this they must be dry to start with. This means baking for half an hour or more in an industrial oven and then immediately be hermetically sealed. Left in the open air for 5 minutes they will be saturated again and need re-baking.

 

It's a nice idea but a complete waste of time I'm afraid

 

A forrás pedig: silica gel forum topic.

Hát nem tudom hogy "Just Roger" barátunk ultiban vagy pókerben szerezte-e a diplomáját, de én a ládáimban berakom a logbook-ot egy jól záródó szendvicses zacskóba egy csomag silica géllel, és a papír szép száraz marad még az esős évszak után is. Persze a láda aljában tocsogó vizet nem issza fel, de egy (közel) légmentesen lezárt környezetben felszívja a párát. A szokásos pár havi karbantartáskor mikor az ember kitakarítja a folyós elemeket meg az elázott matricákat akkor ezt a párafelszívót is ki kell cserélni. Nekem működik elég jól ez a rendszer már pár éve.

Mondjuk az is lehet, hogy nem használ, de nem is árt.

Link to comment

Idemásolok - ugyanarról a fórumról - még egy levelet, a gyártó honlapjára mutató linken elolvashatjátok, hogy mennyire hasznos, ha egy geoládában hagyjuk.

Taken from a manufacturer's web site:

 

"Can silica gel be used anywhere ?

Theoretically yes, but it is really only effective in an enclosed environment. In a situation where new air (and moisture) is constantly being introduced, an unpractical amount of silica gel will likely be needed to keep the Relative Humidity at low levels."

 

As can be seen from the above it is a total waste of time and effort, so please do not put any in my caches as it just becomes geo-litter along with the used train/bus/cinema tickets, sweets and numerous other items that have no place in a geocache.

 

Magyarul ugyanolyan szemét, mint a ládákba behajigált használt buszjegyek és törött kinderszarok, csak a helyet foglalja. Használj silica gel helyett agyagot, ha ugyanúgy van zárva, mint a silica gel, akkor ragyogóan magába szívja a nedvességet s megduzzad, ha a környezet nedvességtartalma kisebb, akkor pedig összemegy s a magába szívott nedvességtartalom csökken.

Edited by somloci
Link to comment

Ezt a silica gelt szerintem sem jo ladaba rakni, csak ha gyereket akarsz mergezni, aki esetleg cukorkanak nezi. B) Lehet hogy felsziv egy kis nedvesseget, de napokig nem fogja magaba szivni. :o Ha azt akarod, hogy szaraz maradjon a logbook, hasznalj legmentesen zarodo dobozokat (lock&lock), nem olyan vacak konyhai dobozokat meg fagyis dobozokat, amit ha jol bezarva otthon zuhany ala teszel akkor is telefolyik. :anibad:

Edited by Laczy76
Link to comment

Ezt a silica gelt szerintem sem jo ladaba rakni, csak ha gyereket akarsz mergezni, aki esetleg cukorkanak nezi. B) Lehet hogy felsziv egy kis nedvesseget, de napokig nem fogja magaba szivni. :o Ha azt akarod, hogy szaraz maradjon a logbook, hasznalj legmentesen zarodo dobozokat (lock&lock), nem olyan vacak konyhai dobozokat meg fagyis dobozokat, amit ha jol bezarva otthon zuhany ala teszel akkor is telefolyik. :anibad:

 

Fő poén, hogy Lock n' lock nem is sokkal drágább... Én csak azt használok. Van midnen méretben, és jól zár. Használtam 1 decistől 5 literesig már mindenfélét, és még egyikkel sem volt gond. (kivéve amit leejtettem mikor tele volt és berepedt a sarka. De most abban tartom a pót micrologbookokat:) )

 

Azért láda alapanyag választásnál sokan elfelejtik, hogy -25 és +35 fok között, változó nedvességtartalomban, sokszor esőben, hóban, jégben lesz kitéve időnkénti nyitogatásnak évekig és közben szeretnénk ha száraz maradna belül. Ennek ellennére rengeteg sima rápattintós fedelű uzsisdobozt látok, pedig Lock n' locknak alapnak kéne lenni...

Edited by Bazsy1983
Link to comment

Azért láda alapanyag választásnál sokan elfelejtik, hogy -25 és +35 fok között, változó nedvességtartalomban, sokszor esőben, hóban, jégben lesz kitéve időnkénti nyitogatásnak évekig és közben szeretnénk ha száraz maradna belül. Ennek ellennére rengeteg sima rápattintós fedelű uzsisdobozt látok, pedig Lock n' locknak alapnak kéne lenni...

A Lock'n'lock az oké ha kisebb ládákat szeretsz rejteni. B)

Termetesebb méretű ládák rejtésére ajánlom a szép húszliteres vödröket amiben a gyorséttermek zsiradékát forgalmazzák. Igen jól, szinte hermetikusan zár és van benne hely. És egy pár liter víz is elfér benne.

Geovödör

Link to comment

Ezt a silica gelt szerintem sem jo ladaba rakni, csak ha gyereket akarsz mergezni, aki esetleg cukorkanak nezi. B) Lehet hogy felsziv egy kis nedvesseget, de napokig nem fogja magaba szivni. :o Ha azt akarod, hogy szaraz maradjon a logbook, hasznalj legmentesen zarodo dobozokat (lock&lock), nem olyan vacak konyhai dobozokat meg fagyis dobozokat, amit ha jol bezarva otthon zuhany ala teszel akkor is telefolyik. :anibad:

 

A Lock n' lock az, aminek egy ido utan letorik a fule es ettol hasznahatatlanna valik a doboz?

Link to comment

A Lock n' lock az, aminek egy ido utan letorik a fule es ettol hasznahatatlanna valik a doboz?

 

Igen, a fules lada, :laughing: de nem mindegy hogy milyen fule van. :D

 

A Tesco-s ladanak lehet hogy letorik, bar az is sokaig birja de a kicsit dragabb eredeti (nemely haztartasi boltban kaphato), szerintem joval tovabb kibirja, jobb a szigetelese is es nem torik le neki olyan konnyen a fule.

Link to comment

Termetesebb méretű ládák rejtésére ajánlom a szép húszliteres vödröket amiben a gyorséttermek zsiradékát forgalmazzák. Igen jól, szinte hermetikusan zár és van benne hely. És egy pár liter víz is elfér benne.

 

Jelentkezzen akinek gyosétterme van ! :laughing::D

Link to comment

A Tesco-s ladanak lehet hogy letorik, bar az is sokaig birja de a kicsit dragabb eredeti (nemely haztartasi boltban kaphato), szerintem joval tovabb kibirja, jobb a szigetelese is es nem torik le neki olyan konnyen a fule.

 

En eddig a tesco-s valtozattal talalkoztam. Olyan dragabb valtozatot hol lehet kapni?

Link to comment

Egy mágnes-ötlet, hátha másnak is hasznos: az IKEA-ban kapható 600Ft-os áron egy cucc a konyha-részlegen. Falra csavarozható, kb. 10cm hosszú, színes műanyag burkolattal, és evőeszközök mágneses rögzítésére való. Eredeti állapotában nagyobb ládát is megtart, de az igazi jópofaság akkor derül ki, ha széttépjük a cuccot. Lakik benne 2db. hosszabb (3cm) és 3db. rövidebb (2cm) mágnesrúd. Igen erős, egy klasszikus filmesdoboznyi méretű dolgot remekül megtart.

Link to comment

Noh, gondoltam összeszedem a saját anyagaimat aztán ossszuk meg egymással :unsure:

 

Szóval:

 

Mikro ládák:

 

-Filmesdoboz: .hu-ról küldött fa-peti 50db-ot jófejségből. Egyébként ha szerencsés vagy fotós boltban be tudsz szerezni néhányat. Jó mikroláda anyag mert légmentesen zár, szig-szalaggal bármilyen színre "festhető" és könnyű. Én 1 összegörgetett saját gyártású log-füzettel használom és beleteszek még egy rövidre faragott ceruzát is.

-PET előforma: Ez az amiből a PET palackokat fújják. Több méretben elérhető és nagy nyomás t bír, valamint garantáltan vízmentes. Ami még poén, hogy FTF-nél szakad le a kupakról a gyűrű :D

Én a PET-Hungary Kft.-től vettem 200db 35grammost. Postaköltséggel együtt volt 35Ft/db kb....

De van nekik is soksok méretben és árban, valamint adnak kisebb mennyiséget is szívesen. (Pesti cég).

Ha valakinek kell, szívesen eljuttatom a kontaktjukat.

Small ládák:

 

-Elektromos kötődoboz: Én egy négyzet alaku nagyobbacskát használok, amibe lazán belefér egy filmes doboz a logbookkal és kisebb TB-k valamint coinok. Ezen kívül légmentesen zár.... Én 150Ft ért vettem ezeket metróban, de állítólag van fele ekkora olcsóbban Baumaxban. Csak a Praktikerbe ne menjetek, mert igen drága....

-kis méretű tescos 4 oldalt csatos doboz (lock n' lock box): Tecoban lehet venni, 4db 980Ft kb.... ha jól emlékszem. Ez a legkisebb csatosdoboz. Azért jó, mert a fedélben van 1 gumicsík és 4 oldalt csat rögzíti le, így garantáltan vízmentesen zár. Ebbe is mikrologbookot szoktam tenni.

 

Regular ládák:

-Tescos közepes méretű (lock n' lock' box) ételtároló doboz: 4 oldalt csatos, gumizott fedelű ez is.

Kb 500Ft / db. Szerintem legjobb ár / érték arányú.

Belefér egy kisebb A/7 spirálfüzet már. És kisebb ajándékok is. Városon kívül ha nincs nagy hely ilyet rejtek.

 

Large ládák:

 

Szintén Tescos láda, csak a nagy 5 literes: Ebbe bele szoktam tenni egy minőségibb kis füzetet, és sok sok ajándékot. Meg tollat és ami még fér.

 

Láda védelem: Csomagolásnak Zip-Lock zacsikat szoktam használni. ezeket Ausztriában veszem, és simítózára zacsik igazából, de erősebb anyagból, mint amiket itthon látok, és egy zipzár húzó van rajt. Szerintem ezerszer jobb mint a reklámtáska, és ez is van sok sok méretben.

Ebből kisebbeket szoktam használni regular és large ládákban logbook csomagolásra is. Hogy ha mégis beázna....

Logbookok:

 

-Micro és Small: Ezekbe a ládákba saját gyártású füzetszerűen középen összekapcsozott logbookokat használok. A magassága pont belefér a filmesdobozba és 4 log / oldal. Jól néz ki, strapabíról és könnyen gyártható :(

-Regular: A/7 spirál jegyzettömböt használok

 

-Large: Ehhez Herlitz füzeteket használok: Jó vastagok, strapabírók és műanyag a fedlapjuk. Nem olcsó, de ritka a large láda...

 

Később írok majd cseretárgy beszerzésről is :o

 

Zip-Lock zacsikat pontosan merre Ausztriában? És mennyi a költsége?

Link to comment

Zip-Lock zacsikat pontosan merre Ausztriában? És mennyi a költsége?

Az a baj - és ettől a helyszínen általában rendre gutautést kapok -, hogy idehaza ezeket (és a simán összenyomással záródókat) úgy nyitja a barbárpolgár, hogy a zárónyílással nem megegyező oldalon végigvágja vagy tépi a zacsit. Hihetetlen. :unsure::D

Link to comment

Noh, gondoltam összeszedem a saját anyagaimat aztán ossszuk meg egymással :unsure:

 

Szóval:

 

Mikro ládák:

 

-Filmesdoboz: .hu-ról küldött fa-peti 50db-ot jófejségből. Egyébként ha szerencsés vagy fotós boltban be tudsz szerezni néhányat. Jó mikroláda anyag mert légmentesen zár, szig-szalaggal bármilyen színre "festhető" és könnyű. Én 1 összegörgetett saját gyártású log-füzettel használom és beleteszek még egy rövidre faragott ceruzát is.

-PET előforma: Ez az amiből a PET palackokat fújják. Több méretben elérhető és nagy nyomás t bír, valamint garantáltan vízmentes. Ami még poén, hogy FTF-nél szakad le a kupakról a gyűrű :D

Én a PET-Hungary Kft.-től vettem 200db 35grammost. Postaköltséggel együtt volt 35Ft/db kb....

De van nekik is soksok méretben és árban, valamint adnak kisebb mennyiséget is szívesen. (Pesti cég).

Ha valakinek kell, szívesen eljuttatom a kontaktjukat.

Small ládák:

 

-Elektromos kötődoboz: Én egy négyzet alaku nagyobbacskát használok, amibe lazán belefér egy filmes doboz a logbookkal és kisebb TB-k valamint coinok. Ezen kívül légmentesen zár.... Én 150Ft ért vettem ezeket metróban, de állítólag van fele ekkora olcsóbban Baumaxban. Csak a Praktikerbe ne menjetek, mert igen drága....

-kis méretű tescos 4 oldalt csatos doboz (lock n' lock box): Tecoban lehet venni, 4db 980Ft kb.... ha jól emlékszem. Ez a legkisebb csatosdoboz. Azért jó, mert a fedélben van 1 gumicsík és 4 oldalt csat rögzíti le, így garantáltan vízmentesen zár. Ebbe is mikrologbookot szoktam tenni.

 

Regular ládák:

-Tescos közepes méretű (lock n' lock' box) ételtároló doboz: 4 oldalt csatos, gumizott fedelű ez is.

Kb 500Ft / db. Szerintem legjobb ár / érték arányú.

Belefér egy kisebb A/7 spirálfüzet már. És kisebb ajándékok is. Városon kívül ha nincs nagy hely ilyet rejtek.

 

Large ládák:

 

Szintén Tescos láda, csak a nagy 5 literes: Ebbe bele szoktam tenni egy minőségibb kis füzetet, és sok sok ajándékot. Meg tollat és ami még fér.

 

Láda védelem: Csomagolásnak Zip-Lock zacsikat szoktam használni. ezeket Ausztriában veszem, és simítózára zacsik igazából, de erősebb anyagból, mint amiket itthon látok, és egy zipzár húzó van rajt. Szerintem ezerszer jobb mint a reklámtáska, és ez is van sok sok méretben.

Ebből kisebbeket szoktam használni regular és large ládákban logbook csomagolásra is. Hogy ha mégis beázna....

Logbookok:

 

-Micro és Small: Ezekbe a ládákba saját gyártású füzetszerűen középen összekapcsozott logbookokat használok. A magassága pont belefér a filmesdobozba és 4 log / oldal. Jól néz ki, strapabíról és könnyen gyártható :(

-Regular: A/7 spirál jegyzettömböt használok

 

-Large: Ehhez Herlitz füzeteket használok: Jó vastagok, strapabírók és műanyag a fedlapjuk. Nem olcsó, de ritka a large láda...

 

Később írok majd cseretárgy beszerzésről is :o

 

Zip-Lock zacsikat pontosan merre Ausztriában? És mennyi a költsége?

 

Zip-Lockot a Merkurban szoktam venni. Van 15dbos 1 literes meg 12dbos 3 literes. amúgy nem olcsó, kb. 3-4euró 1 csomag... Viszont erős, tartós.

Link to comment

Noh, gondoltam összeszedem a saját anyagaimat aztán ossszuk meg egymással :D

 

Szóval:

 

Mikro ládák:

 

-Filmesdoboz: .hu-ról küldött fa-peti 50db-ot jófejségből. Egyébként ha szerencsés vagy fotós boltban be tudsz szerezni néhányat. Jó mikroláda anyag mert légmentesen zár, szig-szalaggal bármilyen színre "festhető" és könnyű. Én 1 összegörgetett saját gyártású log-füzettel használom és beleteszek még egy rövidre faragott ceruzát is.

-PET előforma: Ez az amiből a PET palackokat fújják. Több méretben elérhető és nagy nyomás t bír, valamint garantáltan vízmentes. Ami még poén, hogy FTF-nél szakad le a kupakról a gyűrű :lol:

Én a PET-Hungary Kft.-től vettem 200db 35grammost. Postaköltséggel együtt volt 35Ft/db kb....

De van nekik is soksok méretben és árban, valamint adnak kisebb mennyiséget is szívesen. (Pesti cég).

Ha valakinek kell, szívesen eljuttatom a kontaktjukat.

Small ládák:

 

-Elektromos kötődoboz: Én egy négyzet alaku nagyobbacskát használok, amibe lazán belefér egy filmes doboz a logbookkal és kisebb TB-k valamint coinok. Ezen kívül légmentesen zár.... Én 150Ft ért vettem ezeket metróban, de állítólag van fele ekkora olcsóbban Baumaxban. Csak a Praktikerbe ne menjetek, mert igen drága....

-kis méretű tescos 4 oldalt csatos doboz (lock n' lock box): Tecoban lehet venni, 4db 980Ft kb.... ha jól emlékszem. Ez a legkisebb csatosdoboz. Azért jó, mert a fedélben van 1 gumicsík és 4 oldalt csat rögzíti le, így garantáltan vízmentesen zár. Ebbe is mikrologbookot szoktam tenni.

 

Regular ládák:

-Tescos közepes méretű (lock n' lock' box) ételtároló doboz: 4 oldalt csatos, gumizott fedelű ez is.

Kb 500Ft / db. Szerintem legjobb ár / érték arányú.

Belefér egy kisebb A/7 spirálfüzet már. És kisebb ajándékok is. Városon kívül ha nincs nagy hely ilyet rejtek.

 

Large ládák:

 

Szintén Tescos láda, csak a nagy 5 literes: Ebbe bele szoktam tenni egy minőségibb kis füzetet, és sok sok ajándékot. Meg tollat és ami még fér.

 

Láda védelem: Csomagolásnak Zip-Lock zacsikat szoktam használni. ezeket Ausztriában veszem, és simítózára zacsik igazából, de erősebb anyagból, mint amiket itthon látok, és egy zipzár húzó van rajt. Szerintem ezerszer jobb mint a reklámtáska, és ez is van sok sok méretben.

Ebből kisebbeket szoktam használni regular és large ládákban logbook csomagolásra is. Hogy ha mégis beázna....

Logbookok:

 

-Micro és Small: Ezekbe a ládákba saját gyártású füzetszerűen középen összekapcsozott logbookokat használok. A magassága pont belefér a filmesdobozba és 4 log / oldal. Jól néz ki, strapabíról és könnyen gyártható :)

-Regular: A/7 spirál jegyzettömböt használok

 

-Large: Ehhez Herlitz füzeteket használok: Jó vastagok, strapabírók és műanyag a fedlapjuk. Nem olcsó, de ritka a large láda...

 

Később írok majd cseretárgy beszerzésről is :)

 

Zip-Lock zacsikat pontosan merre Ausztriában? És mennyi a költsége?

 

Zip-Lockot a Merkurban szoktam venni. Van 15dbos 1 literes meg 12dbos 3 literes. amúgy nem olcsó, kb. 3-4euró 1 csomag... Viszont erős, tartós.

 

Köszönöm!

Decemberben szerintem a "máriahilferen" meglesz! :)

Link to comment

Alapvetően igazad van, de itt 1 hosszú hozzászólás volt csak idézve és arra válaszoltam, és máris nagyon sok lett :)

Igaz, de ezt lehet szerkeszteni az elküldés előtt. a [ quote name=...] és a [ /quote] közötti részt kitörlöd, akkor az egymásba ágyazott idézetek egy részét tudod törölni.

Link to comment
Ez biztosan nem így van, megnéztem pl. a Facoin-os topikban a hozzászólásaimat, és már nincs ott az edit gomb.

 

"If you are unable to see the edit button displayed on each post that you have made, then the administrator may have prevented you from editing posts, or the time limit for editing may have expired."

Ennyit találtam! :angry:

A tegnapi hozzászólásomat tudom szerkeszteni, a tegnap előttit nem. A tippem 24 h. :mad:

Link to comment

"If you are unable to see the edit button displayed on each post that you have made, then the administrator may have prevented you from editing posts, or the time limit for editing may have expired."

Ennyit találtam! :angry:

A tegnapi hozzászólásomat tudom szerkeszteni, a tegnap előttit nem. A tippem 24 h. :mad:

 

Köszi!

Link to comment

Kb. 1 hónapja vásároltam a Dealextreme-nél. Sajnos még mindig nem jött meg a cucc. Van valakinek tapasztalata, hogy mikor szokott megérkezni.

Nekem kb. 4-5 hét volt, de még a 6 is lehetséges, nem emlékszem pontosan. Szerintem várj még türelemmel (nem mintha sok mást tudnál tenni :blink:

Link to comment

Kb. 1 hónapja vásároltam a Dealextreme-nél. Sajnos még mindig nem jött meg a cucc. Van valakinek tapasztalata, hogy mikor szokott megérkezni.

 

Az oldalon ha belépsz meg tudod nézni a státuszt... írja hogy vár a beszállítóra, csomagol vagy már postázta. HA postázta ad egy számot amivel látod hogy a posta utnak inditotta e és mikor. Ha eljött akkor 3-14 napon belül kapod...

Link to comment

Kb. 1 hónapja vásároltam a Dealextreme-nél. Sajnos még mindig nem jött meg a cucc. Van valakinek tapasztalata, hogy mikor szokott megérkezni.

 

Az oldalon ha belépsz meg tudod nézni a státuszt... írja hogy vár a beszállítóra, csomagol vagy már postázta. HA postázta ad egy számot amivel látod hogy a posta utnak inditotta e és mikor. Ha eljött akkor 3-14 napon belül kapod...

 

Csak annyit látok az oldalon, hogy feladták.

Kérem szépen, 6 hét után megérkezett a csomag. Házhoz is hozták. :)

Gyorsan rendeltem is újakat.

Link to comment

Hali,

 

tud valaki okos helyet, ahol olcsó neodímium mágneseket tudok vásárolni? Az Euromagnet-nél vettem eddig, de pl egy 4x4x37mm-es neod.mágnes kb 250Ft. 20-30 darab esetén ez melegen érintené a pénztárcámat. Van valakinek tapasztalata, hogy egy petlinket milyen mágnes tud abszolút stabilan tartani? Vagyis mi az a minimum mágnes, ami stabilan tartja?

Link to comment

Hali,

 

tud valaki okos helyet, ahol olcsó neodímium mágneseket tudok vásárolni? Az Euromagnet-nél vettem eddig, de pl egy 4x4x37mm-es neod.mágnes kb 250Ft. 20-30 darab esetén ez melegen érintené a pénztárcámat. Van valakinek tapasztalata, hogy egy petlinket milyen mágnes tud abszolút stabilan tartani? Vagyis mi az a minimum mágnes, ami stabilan tartja?

 

Szia,

 

Én www.dealextreme.com-ról veszek mágneseket.

 

PET előformát meg 3db 1mm vastag 7-8mm átmérőjűvel simán fel szoktam rakni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...