Jump to content

TeamGBGA


taska

Recommended Posts

 

Tervbe vettem, de egy másik rekordkísérlet miatt úgy tűnik, hogy mégsem leszek ott. Az "ok": a Körmöcbányától délebbre megjelent 61 ládás :signalviolin: (gyalog 28 km-es) körtúra, amihez még pár másik is útba esik. :mmraspberry:

 

mi oda jövő héten megyünk a csapattal :anitongue:

a rekordkísérlet lényege, meg csak annyi, hogy logolj egy ládát 10-én :anicute:

Link to comment

mi oda jövő héten megyünk a csapattal :laughing:

a rekordkísérlet lényege, meg csak annyi, hogy logolj egy ládát 10-én :)

 

Csak részben sikerült az akció :)

 

Bár gyalogszerrel 7,5 óra alatt 52 ládát sikerült logolnunk, még maradt 12 a sorban. Viszont nagyon szép időnk volt. Hihetetlen mennyiségű ehető gomba (is) volt az erdőkben. A színek meg! Gyakorlatilag alig fél tucat olyan hely volt, ami tényleg ládaérdemes. Kössétek fel a gatyátokat!

Link to comment

Hát akkor ez nem ládarejtés volt csak szemetelés. 61 láda! Minek ilyet csinálni?

Poén, pontvadászat. Egyébként "zagson", max sérül a viruális útikönyv jelleg B)

(Ugye nem kezdjük el itt is a "megérdemel/nem érdemel meg egy ládát a hely" vitát? :lol: )

Edited by R.Guszty
Link to comment

Hát akkor ez nem ládarejtés volt csak szemetelés. 61 láda! Minek ilyet csinálni?

 

Meg nem voltal olyan amokfutason, amikor 1 nap alatt akarnak osszeszedni 50-100 ladat? Egyszer probald ki! :P

 

Köhém, köhém. Hányszor hallottam már, hogy "még nem cigiztél...akkor nem is tudod, milyen jó...egyszer próbáld ki..." Soha nem gyújtottam rá.

Szerintem a ládász elszántságán van a hangsúly, azon, hogy 24 óra - vagy amennyi - alatt minél több ládát találjon meg, kevésbé azon, hogy a helyek valóban megérdemelnek-e egy ládát. Azt pedig előre nem lehet tudni. Továbbá a vélemények sem egyeznek, lehet, hogy a srácok úgy térnek haza hétvégén, hogy "hú, de szar volt, nem volt több egy erdei túránál", ám az is lehet, hogy úgy térnek haza, hogy "hoppá, ez tényleg egy tartalmas út volt s mennyi mindent megmutatott a rejtő!" Kíváncsi vagyok, hogy milyen élményekkel térnek haza.

Edited by somloci
Link to comment

Hát akkor ez nem ládarejtés volt csak szemetelés. 61 láda! Minek ilyet csinálni?

 

Meg nem voltal olyan amokfutason, amikor 1 nap alatt akarnak osszeszedni 50-100 ladat? Egyszer probald ki! :P

 

Köhém, köhém. Hányszor hallottam már, hogy "még nem cigiztél...akkor nem is tudod, milyen jó...egyszer próbáld ki..." Soha nem gyújtottam rá.

Szerintem a ládász elszántságán van a hangsúly, azon, hogy 24 óra - vagy amennyi - alatt minél több ládát találjon meg, kevésbé azon, hogy a helyek valóban megérdemelnek-e egy ládát. Azt pedig előre nem lehet tudni. Továbbá a vélemények sem egyeznek, lehet, hogy a srácok úgy térnek haza hétvégén, hogy "hú, de szar volt, nem volt több egy erdei túránál", ám az is lehet, hogy úgy térnek haza, hogy "hoppá, ez tényleg egy tartalmas út volt s mennyi mindent megmutatott a rejtő!" Kíváncsi vagyok, hogy milyen élményekkel térnek haza.

 

A játék lényege, hogy valaki elrejt valamit más meg megtalálja.

Magam részéről a szép helyeket is kedvelem, és az extrém erdei túrákat is.

Viszont utálom a virtuális multikat ami állítólag megmutat valamit, szerintem a mutogatásra ott az utazási iroda.

Sajnos most sem tudok a csapattal tartani, de a beszámolót alig várom, reméljük nem lessz ítéletidő.

Link to comment

Ezt a "ládaérdemes hely" dolgot nem kell túlmisztifikálni és félre érteni. A dobozkák igen kevés került olyan helyre, ahol konkrét látnivaló akadna. Azaz: magas szikla jó kilátással; forrás; erdei tó; etc.

 

Némelyiknél szinte csak a kihelyezés volt a lényeg. Nem mondom, hogy kicentizték az 0,1 mérföldeket, mert akkor sokkal több láda lenne a sorozatban. (Így kb. 400 méterenként vannak) Úgy fogalmaznék inkább, hogy sok helyet egy hazai verseny pontjaként képzeljetek el. Azaz: útkereszteződés, szikla a fák között, érdekes fa.

 

Nem mondom, hogy hiába való idő volt a túra, mert ez hazugság lenne. Nagyon jót túráztunk és fantasztikusan szép időnk volt. Ahol volt kilátás, ott érdemes volt megállni, a források vizébe belekortyoltam és rengeteg (fajra és mennyiségre is) gomba volt. Az októberi, sárguló-barnuló erdő színeiről már nem is beszélve. Maga a túra is nagy élmény volt, a dobozok meg csak a hab a tortán.

Link to comment

Hát akkor ez nem ládarejtés volt csak szemetelés. 61 láda! Minek ilyet csinálni?

 

Meg nem voltal olyan amokfutason, amikor 1 nap alatt akarnak osszeszedni 50-100 ladat? Egyszer probald ki! :)

 

Köhém, köhém. Hányszor hallottam már, hogy "még nem cigiztél...akkor nem is tudod, milyen jó...egyszer próbáld ki..." Soha nem gyújtottam rá.

Szerintem a ládász elszántságán van a hangsúly, azon, hogy 24 óra - vagy amennyi - alatt minél több ládát találjon meg, kevésbé azon, hogy a helyek valóban megérdemelnek-e egy ládát. Azt pedig előre nem lehet tudni. Továbbá a vélemények sem egyeznek, lehet, hogy a srácok úgy térnek haza hétvégén, hogy "hú, de szar volt, nem volt több egy erdei túránál", ám az is lehet, hogy úgy térnek haza, hogy "hoppá, ez tényleg egy tartalmas út volt s mennyi mindent megmutatott a rejtő!" Kíváncsi vagyok, hogy milyen élményekkel térnek haza.

 

60 ladara keptelenseg emlekezni, de szerintem ez mar nem is errol szol igazan. Amikor megcsinaltuk a nyaron a del balatoni-kaposvari utat, szamomra csak emlekfoszlanyok maradtak meg a nagyon szep vagy nagyon erdekes helyekrol esetleg az erdekes rejtesekrol. De osszessegen megis valami pluszt ad a dolognak, hogy egesz nap rohantunk es egyfolytaban ladakat kerestunk. :P A hasonlat abbol a szempontbol jo, hogy ez is fuggoseget tud okozni. :P

Link to comment

 

60 ladara keptelenseg emlekezni, de szerintem ez mar nem is errol szol igazan. Amikor megcsinaltuk a nyaron a del balatoni-kaposvari utat, szamomra csak emlekfoszlanyok maradtak meg a nagyon szep vagy nagyon erdekes helyekrol esetleg az erdekes rejtesekrol. De osszessegen megis valami pluszt ad a dolognak, hogy egesz nap rohantunk es egyfolytaban ladakat kerestunk. :P A hasonlat abbol a szempontbol jo, hogy ez is fuggoseget tud okozni. :cool:

 

Én azok mindegyikére emlékszem, olyan kevés ládát találtunk aznap...

:cool:

Link to comment

Nebel Peti jelenti:

 

Örömmel jelenthetem, hogy a TeamGBGA elérte a SZÁZADIK

rejtését!

Ez egyben azt is jelenti, hogy megjelent a soron következő 11 láda a fővárosban!

Hajrá, hajrá!

smile.gif

Már be is gyűjtöttük. :huh:

 

Viszont a CAB 51-hez csak a CAB30 és a CAB50 ládákban találtam kódot. Hogy lehetne hozzájutni a többi részlethez?

Link to comment

Nebel Peti jelenti:

 

Örömmel jelenthetem, hogy a TeamGBGA elérte a SZÁZADIK

rejtését!

Ez egyben azt is jelenti, hogy megjelent a soron következő 11 láda a fővárosban!

Hajrá, hajrá!

smile.gif

Már be is gyűjtöttük. :huh:

 

Viszont a CAB 51-hez csak a CAB30 és a CAB50 ládákban találtam kódot. Hogy lehetne hozzájutni a többi részlethez?

 

Na, most jól elolvastam a CAB51 leírását.Tehát sztoró az előbbi kérdésem. Már csak meg kell találnom a régi kookat.

Link to comment

Kedves Mindenki!

 

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani azoknak, akik tegnap este részt vettek néha Somlai Lóránt vagy másképpen a mi Somlóci barátunk búcsúztatóján.

Örömmel láttuk, hogy milyen sokakat érintett meg a dolog és jött el egy imára elhunyt barátunkért!

 

Mégegyszer köszönet az összefogásért, barátunk végső búcsúztatásának helyéről és idejéről is megosztjuk majd az információkat.

 

Kérünk Benneteket, aki teheti gyújtson egy virtuális gyertyát Lóri emlékére:

 

[http://www.gyertyalang.hu/gyertyagyujtas/erteeg.php?erteeg=19137]

 

Péter

(TeamGBGA)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...