Jump to content

OFF


zakany

Recommended Posts

Hogy lehet egy nap alatt 509 vagy akár 300 ládát találni? Ha beültetnének egy ennyi ládából álló halom közepébe, akkor sem vagyok biztos, hogy mindegyiket ki tudnám nyitni, naplót előhalászni, bejegyzést tenni, szépen becsukni, helyére visszatenni egy nap alatt. És közben még élvezném is? Elképzelhetetlen.

Az E. T. Highway sorozatban 1021 láda van amit egy jó csapat össze tud szedni 24 óra alatt, és több már meg is tette. Ez több mint egy percet ad a megtalálónak arra hogy beragassza a matricáját és megcsodálja a kilátást.

Egyre több hasonló "power trail" jelenik meg mostanában.

Ez nagyon dúúúúúúrva!!!!!!!!! Nincs ilyen közelebb valahol Európában?

Magyarországhoz talán ez -Quer durchs Weinviertel 140 -

GC2HM03 a sorozat van legközelebb.Egy bécsi geobarátunk szedett össze ebből egy adagot, de nem beszéltem még vele, tetszett-e neki az ötlet. mellesleg, ha felém jár valaki szivesen látom egy kávéra. nem bagyok nagy fórumozó, de lehet, nyár elején inditok egy topikot Krétáról. Lenne érdeklődő szerintetek?

Link to comment

Nem tudom ki mennyire követi az eseményeket a magyar oldalon, ezért itt leírom mi történt.

 

A szombaton lemondott az MGKE elnöke, Mr Zerge kapott bizalmat elnökként, és scele is bekerült az elnökségbe attibati mellé. Én már meg is tapasztaltam a változás szelét, így bizakodva tekintek a jövőbe.

Link to comment

Nem tudom ki mennyire követi az eseményeket a magyar oldalon, ezért itt leírom mi történt.

 

A szombaton lemondott az MGKE elnöke, Mr Zerge kapott bizalmat elnökként, és scele is bekerült az elnökségbe attibati mellé. Én már meg is tapasztaltam a változás szelét, így bizakodva tekintek a jövőbe.

 

"Én már meg is tapasztaltam a változás szelét" - Ez mit jelent? Mi történt ilyen hamar veled?

Link to comment

Gratulálok, és ahogy észrevettem, én is kivettem a részem e nemes számban :D

Csak így tovább!

 

Ha akartam volna sem tudtam volna kihagyni őket! :cool:

Nem is akartam! :)

Ramgab ládái mellett a csapat rejtéseiből is sokat tanultam.

Köszönöm mindenkinek!

 

Hazámat szolgálom ! :D

Link to comment

Mióta van a statisztika fül a profilban?

Hoppá, ez tényleg újnak tűnik... Én még észre sem vettem. No meg a pontozás lehetősége is felkerült. Ha jól látom a lényeget, minden 10 találat után kapsz egy kiosztható pontot. Azt még nem néztem, hogy egy ládának adhatok többet is, vagy csak egyet?

Edited by BiharyG
Link to comment

Jó estét... Van egy eseményládám (http://coord.info/GC2K5D5), ami lejárt. Ilyenem még sosem volt, úgyhogy nem tudom, ezután mi legyen a sorsa. Gondolom meg kellene szüntetni, nem?

Rövid válasz: igen :laughing:

Ha azt szeretnéd, hogy később is megtalálják a térképen, akkor csak "disable listing". Ha azt szeretnéd, hogy tűnjön el, akkor "archived listing".

 

Ha mar lejart (konkretan ez az esemeny mar soha tobbe nem lesz megkeresheto), felesleges a terkepen, ezert "archive listing".

 

A "disable listing" valojaban "temporarily disable listing" log, amit csak atmeneti, par hetes elerhetetlensegnel kell hasznalni.

Link to comment

Szeretném veletek megosztani, hogy a Királyságban hogyan játszanak. Az imént kaptam egy levelet, továbbítom.

 

"FunkySpyder found Lufbra Uni #2 - Student's Union (Traditional Cache) at 2/23/2011

 

Log Date: 2/23/2011

Found this a few days ago but forgot to bring a pen so I had to come back. Tftc"

(hivatkozás)

 

Nagyra értékelem az olyan hozzáállást, hogy ha nincs az embernél toll, akkor nem kezd el nyávogni vagy fényképpel próbálja elfogadtatni a megtalálást, hanem veszi a fáradságot s bejelenti a találatot akkor, amikor be tudta írni a nevét a naplóba. Nem vitaindítónak szánom, csupán jónak találom, ezért osztom meg veletek.

Link to comment

Kempingezésben járatos emberektől kérdezném, hogy a sátorhelyeknél az áramellátás terén mire lehet számítani egy átlagos kempingben (Szlovénia)? Teljesítményben mi az ami általában belefér a díjba? Gondolom nem mindegy, hogy telefont dugunk a hálózatra, vagy a 2kW-os rezsót. :)

Ha valaki tudna ezzel kapcsolatban felvilágosítást adni rengeteget segítene vele! Köszi!!!

Edited by babu&ze'o
Link to comment

Kempingezésben járatos emberektől kérdezném, hogy a sátorhelyeknél az áramellátás terén mire lehet számítani egy átlagos kempingben (Szlovénia)? Teljesítményben mi az ami általában belefér a díjba? Gondolom nem mindegy, hogy telefont dugunk a hálózatra, vagy a 2kW-os rezsót. :)

Sokat kempingeztem (általában tengerparton), nem volt még sosem teljesítmény-problémám. Legtöbbször egy átlagnál nagyobb lakókocsival, két hűtővel, világítással, néha hajszárítóval... A díjba bármi belefér, ami nem veri le az automatát :)

Mit akarsz konnektorba dugni?

Edited by BiharyG
Link to comment

Ma terveztünk tekerni egy nagyot, Győrtől végig a Szigetközön, a szlovák oldalon vissza. Ládázás nem volt tervbe véve, úgyis megvan már az itt lévő ládák nagy része, meg főként nem ládászokkal kerekeztünk volna.

A nagy mennyiségű eső miatt elhalasztottuk a túrát. Utólag (!) megnézve a com-os térképet vettem észre a héten a Szigetköz rajkai végén megjelen, 74 ládából álló trailt: DTC

A szlovák határ mellett eddig is a legtöbb megtaláló már egy ideje szlovák, illetve szlovákiai magyar kesser .

Rajka környékén idén már jelentek meg szlovákok által rejtett ládák, pl:Rajka ( A távol élőknek: Rajka illetve Dunakiliti lassan Pozsony elővárosának tekinthető a sok itt élő polgáruk miatt)

A most megjelent trailt is a szomszédok rejtették. Helyismerettel rendelkezhetnek, mert a felső- Szigetköz legszebb és eléggé eldugott helyeire visznek el. Az ágrendszeren belül sok ládájuk csak kerékpárral, gyalog, vagy vízi járművel közelíthető meg.

A ládáik leírása, ellentétben sok ,a határ túloldalán megjelent ládával legalább angol nyelvü, igaz elég szűk és általános. Valamennyire ismerve a szokásaikat, meg se lepődtem, hogy fényképeket se a ládaoldalra, se a logokhoz nem igazán mellékelnek. Mivel eddig kivétel nélkül az összes megtalálásuk logja szlovák nyelven íródott, ezért a logokból se nagyon tudunk meg többet a rejtésről.

Örömmel fogadtam, hogy a Szigetköz, általam nagyon szeretett, és sűrűn látogattott részén ennyi új láda jelent meg. Gondom se a most megjelent ládákkal, illetve ládaoldalakkal van. Mi lesz, ha látva a logokat a legközelebbi rejtéseiket már teljesen szlovákul, az általuk megszokott módon adják be. Milyen lépéseket lehet tenni, hogy legalább az országhatárunkon belül valami "emberi" nyelven jelenjenek meg a ládák, mindenki örömére?

Link to comment

...Gondom se a most megjelent ládákkal, illetve ládaoldalakkal van. Mi lesz, ha látva a logokat a legközelebbi rejtéseiket már teljesen szlovákul, az általuk megszokott módon adják be. Milyen lépéseket lehet tenni, hogy legalább az országhatárunkon belül valami "emberi" nyelven jelenjenek meg a ládák, mindenki örömére?...

Az egyetlen megoldás lenne hogy a sok panaszkodo magyar kesser inkabb sajat maga is rejtene ladakat.

A györi ladak 90 szazaleka nem magyar kessertöl valo, es ez annal szomorubb mert azert ennyi idö alatt jo par ladat lehetett volna rejteni. A szomszedos orszagbol Györbe latogato kesserek tulnyomo többsege pedig nagyon halas a rejtett dobozokert.

Azonkivül a tradi ladaknal a megtalalashoz sem leiras sem kep nem kell - ez a geocaching alap ötlete. Ezt aztan mindenki ugy ragozza, szepiti, akar önmutogataskeppen is ahogy neki tetszik.

Azert nyugodtan lehet nezegetni a geocaching terkepeket, föleg ha leszamitjuk a külföldiek altal rejtett ladakat, a hatar ugy Ausztria mint Szlovakia fele mintha elvagna a jatekot kes mennyisegileg.

Ezeket nem azert irom hogy barkit megsertsek vagy kritizaljak de meg lehetne szivlelni amit irtam.

Ez a MI (a vilag kesserei) jatekunk NELKÜLÜNK nem müködik! Ha MI nem teszünk erte akkor nincs mit jatszani.

Üdv es kellemes felfedezeseket a kesseles altal. Ezt a jatekot elvezni kellene, különben nem tudom miert jatsszuk.

Link to comment

Örülök látni, hogy valami megmozdult Györben és környékén, 28 új láda, Zolilu és társainak köszönhetöen. ;););)

Hol vannak a FTF vadászok? :unsure: Most legalább én is kereshetek ládát ha Györben járok. :smile:

A ládaleirások magukért beszélnek, a külfüldi kesserek biztosan örülnek majd, a dobozokat majd meglátjuk. ;):P

Köszi a geocaching-community nevében is.

Üdv.

Simon

Link to comment

Sziasztok!

 

Végre feljöttem ide is, és lenne egyből egy kérdésem is, amire nem találtam még a választ.

Miért lehet egy ládához 2 megtaláltamot logolni, illetve ha 2x megkeresek egy ládát, 2x beleírok, emelem a pontszámaimat.

Nemrég átnéztem a hu-s és com-os ládáimat nekem is tucatjával voltak dupla találataim ugyanazon a dátummal, amiket töröltem.(Így a pontjaim is lejjebb mentek :))

Viszont többször láttam mostanában is hogy az illetőnek több ezer pontja van, és mégis képes egy ládához pár nap eltéréssel 2x belogolni.

A pontszáma szépen gyarapszik, ennyit lehet látni belöle, de mivel semmivel sem kell igazolnia hogy ott járt,nem tudom miért is jó ez?

 

Üdv.:jana.hu

Link to comment

Sziasztok!

 

Miért lehet egy ládához 2 megtaláltamot logolni, illetve ha 2x megkeresek egy ládát, 2x beleírok, emelem a pontszámaimat.

Nemrég átnéztem a hu-s és com-os ládáimat nekem is tucatjával voltak dupla találataim ugyanazon a dátummal, amiket töröltem.(Így a pontjaim is lejjebb mentek :))

Viszont többször láttam mostanában is hogy az illetőnek több ezer pontja van, és mégis képes egy ládához pár nap eltéréssel 2x belogolni.

A pontszáma szépen gyarapszik, ennyit lehet látni belöle, de mivel semmivel sem kell igazolnia hogy ott járt,nem tudom miért is jó ez?

 

Üdv.:jana.hu

Hello,

hát ez sajnos úgy van, hogy vannak szabályok, aztán vannak akik tisztességesen játszanak és vannak akik még tisztességesebben. :blink::huh:

A legjobb amikor már archivált és már nem is létező keseket jelölnek be megtaláltnak.

Kissé szomorú.... de hogy mért jó?.... azt lehet hogy ö sem tudja.

Egyébként ha kétszer ott jártál és mind a kétszer beirtad magad a logfüzetbe nincs rá szabály hogy ne logold be mégegyszer.... csak rossz szájizt hagy.

Ha valakinek annyira fontosak a pontok mert ezzel saját magát akarja értékelni akkor a többszörös logolással tényleg értékelte magát, ha csak az én szememben is. :(

Üdv.

Link to comment

Sziasztok!

 

Végre feljöttem ide is, és lenne egyből egy kérdésem is, amire nem találtam még a választ.

Miért lehet egy ládához 2 megtaláltamot logolni, illetve ha 2x megkeresek egy ládát, 2x beleírok, emelem a pontszámaimat.

Nemrég átnéztem a hu-s és com-os ládáimat nekem is tucatjával voltak dupla találataim ugyanazon a dátummal, amiket töröltem.(Így a pontjaim is lejjebb mentek :))

Viszont többször láttam mostanában is hogy az illetőnek több ezer pontja van, és mégis képes egy ládához pár nap eltéréssel 2x belogolni.

A pontszáma szépen gyarapszik, ennyit lehet látni belöle, de mivel semmivel sem kell igazolnia hogy ott járt,nem tudom miért is jó ez?

 

Üdv.:jana.hu

Legyünk jóhiszeműek: sajnos pont ez a lazaság miatt előfordulhat, hogy valaki véletlenül logol kétszer ugyanahhoz a ládához. Velem is előfordult már, igaz, mivel én a GSAK-kal csinálok statisztikát, ott hamar "kiugrik", így keresgélhetek, melyikhez logoltam kétszer.

Mivel sokan scripttel logolunk a GPS-ben tárolt geocachevisit.txt segítségével, elég ha a terepen véletlenül kétszer nyom az ember "megtaláltam"-ot, és kész a baj. :rolleyes:

Link to comment

Azért itt azt hiszem nem a jóhiszemüségről volt szó, ami még velem is előfordult kétszer is, egyszer napokig kerestem mit logoltam kétszer mert az én statisztikám is kiirja a dupla logot. A mostani statisztikámban is van egy dupla log amit már töröltem is, csak a statisztikát nem update-eltem.

Jóhiszemüségböl csak néhány smiley-t kap az ember amit aztán idövel talán helyesbit is.

De szándékosan, egy archivált, vagy nem is ugyanazon ládhoz történö logolás (más .hu-s és .com-os láda pl.Kopasz hegy, vagy éppen "hát arra jártam, ugyan nem is kerestem, de belogolom" mentalitás bennem ellenérzést vált ki. Ilyen alapon én Kanadától Lengyelországig minden ládát belogolhatnék, csak mert jártam arra.

Az pedig, hogy hagyjuk meg neki az örömöt hazug modon megszerzett pontjaiért, akkor nem értem mért gazembereznek le embereket akik ha nem is egészen törvényesen de nem büntethetöen szedik össze aprópénzüket. A szisztéma ugyanaz. Korrupció.

Kissé talán túl messzire mentem, de ha már leirtam, hagyom.

Egyébként kellemes kesselést sok-sok élményt és minden jót.

Link to comment

Azért itt azt hiszem nem a jóhiszemüségről volt szó, ami még velem is előfordult kétszer is, egyszer napokig kerestem mit logoltam kétszer mert az én statisztikám is kiirja a dupla logot. A mostani statisztikámban is van egy dupla log amit már töröltem is, csak a statisztikát nem update-eltem.

Jóhiszemüségböl csak néhány smiley-t kap az ember amit aztán idövel talán helyesbit is.

De szándékosan, egy archivált, vagy nem is ugyanazon ládhoz történö logolás (más .hu-s és .com-os láda pl.Kopasz hegy, vagy éppen "hát arra jártam, ugyan nem is kerestem, de belogolom" mentalitás bennem ellenérzést vált ki. Ilyen alapon én Kanadától Lengyelországig minden ládát belogolhatnék, csak mert jártam arra.

Az pedig, hogy hagyjuk meg neki az örömöt hazug modon megszerzett pontjaiért, akkor nem értem mért gazembereznek le embereket akik ha nem is egészen törvényesen de nem büntethetöen szedik össze aprópénzüket. A szisztéma ugyanaz. Korrupció.

Kissé talán túl messzire mentem, de ha már leirtam, hagyom.

Egyébként kellemes kesselést sok-sok élményt és minden jót.

 

nem is tudom, hol olvasta, ja a Groundspeak oldalán.

ez csak egy játék...

:D

Link to comment

Azért itt azt hiszem nem a jóhiszemüségről volt szó, ami még velem is előfordult kétszer is, egyszer napokig kerestem mit logoltam kétszer mert az én statisztikám is kiirja a dupla logot. A mostani statisztikámban is van egy dupla log amit már töröltem is, csak a statisztikát nem update-eltem.

Jóhiszemüségböl csak néhány smiley-t kap az ember amit aztán idövel talán helyesbit is.

De szándékosan, egy archivált, vagy nem is ugyanazon ládhoz történö logolás (más .hu-s és .com-os láda pl.Kopasz hegy, vagy éppen "hát arra jártam, ugyan nem is kerestem, de belogolom" mentalitás bennem ellenérzést vált ki. Ilyen alapon én Kanadától Lengyelországig minden ládát belogolhatnék, csak mert jártam arra.

Az pedig, hogy hagyjuk meg neki az örömöt hazug modon megszerzett pontjaiért, akkor nem értem mért gazembereznek le embereket akik ha nem is egészen törvényesen de nem büntethetöen szedik össze aprópénzüket. A szisztéma ugyanaz. Korrupció.

Kissé talán túl messzire mentem, de ha már leirtam, hagyom.

Egyébként kellemes kesselést sok-sok élményt és minden jót.

 

nem is tudom, hol olvasta, ja a Groundspeak oldalán.

ez csak egy játék...

:D

Igen ezt én is olvastam, :P de azért régebben a hamis kártyásokat le is lötték :lol:;) ....

Link to comment

Nem tudom,

Én a magam örömére játszom, önző módon az emlékekké váló élményeket gyűjtöm és nem holmi virtuális pontokat amik egy esetleges informaitikai hiba vagy pénzügyi nehézség hatására semmivé válhatnak egy pillanat alatt.

Ki nem sz...ja le kinek hény pontja van és azt hogyan szerezte.

Itt még csak nem is pénzről van szó, ez csak egy játék.

Link to comment

Ezen mar en is elgondolkodtam. Ha valaki veszi a faradsagot es odamegy megegyszer megkeresni a ladat es logolja azt a logfuzetben, akkor miert ne logolhatna azt megegyszer az internetes is. :)

 

A geostatisztikakat keszito programok fel vannak erre keszulve es megkulonboztetik az ossztalaltszamot a megtalalt kulonbozo ladak szamatol.

 

En sokat megyek vissza mar megtalalt ladakhoz peldaul egy lerakott ermeert. Ha igy logolnek, akkor mar talan dupla talalatszamnal tartanek. :)

 

Egyebkent en mar jartam ugy, hogy ujra kellett rejtenem egy ladamat uj rejtekhelyen es erre ramozdult ugyan az a kesser, aki elso alkalommal is megkereste ezt a ladamat, es ennek az uj ladanak (uj rejtekhelyen) a megtalalasat is FTF-nek irta be. Es, ha jobban belegondolok, akkor van logika ebben.

 

Aztan pl. ismerek kessereket, akik a sajat ladait is belogolja megtalaltnak. Amiben megint meg lehet magyarazni, mert neha vicces kesserek at szoktak rejteni a ladakat es emiatt neha a rejtonek is kihivas megtalalni a sajat ladajat. :)

Link to comment

"Aztan pl. ismerek kessereket, akik a sajat ladait is belogolja megtalaltnak. Amiben megint meg lehet magyarazni, mert neha vicces kesserek at szoktak rejteni a ladakat es emiatt neha a rejtonek is kihivas megtalalni a sajat ladajat. :)"

 

Sőt igazán vicces az is, amikor pl ketten keresünk egy ládát, majd ugyanabban a pillanatban mindketten diadalittasan felkiáltunk hogy megvan...csak egy apró bibi van, hogy egymástól függetlenül találtunk két ládát, ugyanazzal az azonosítóval :-)

Igy hát a helyszínen logolás mindkettőbe, neten csak egyszer. :rolleyes:

Link to comment

A hétvégén (máj 4-5) Kecskeméten leszek, ha van ott valakinél TB/GC, szívesen továbbviném.

 

Sziasztok! Esetleg DDRKT-ról, aki Baján keresztül jön haza, tudna nekem hozni pár TB/GC-t? Nem vagyok válogatós, bármi jöhet. Köszi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...