Jump to content

OFF


zakany

Recommended Posts

Bármi..

 

Utólag lehet módosítani a fórumtopicot? Vagy csak admin tudja? (vagy én vagyok vak.. egy ilyen szép kis ikont szerettem volna hozzáadni a témához..)

 

Szerintem ez az ikon az slő, vagy utolsó log ikonjára vonatkozik...

próbaként egy smilet raktam be, lássuk megváltozik-e

Link to comment

 

Szerintem ez az ikon az slő, vagy utolsó log ikonjára vonatkozik...

próbaként egy smilet raktam be, lássuk megváltozik-e

 

Nem változott meg, tehát az eslő post ikonját kell átszerkesztened ( jobb alul edit )

 

Igen, full edit. És itt látszanak is a hozzászólások normális sorrendben.

Link to comment

Kezd aggasztó lenni a helyzet, nemcsak le kell görgetni a topic aljára a legfrissebb bejegyzéshez hanem lapozni is kell.

 

De beállíthatod, hogy 1 lapon hány bejegyzés legyen...

 

Néhány napig működni fog, de ha több száz lognál tartonk majd, mindenképpen a végére kell lepozni majd, és legörgetni az aljára.

Link to comment

Láttátok, a profiloldalon megjelent egy SOUVENIR nevű fülecske.

 

http://www.geocaching.com/about/souvenirs.aspx

 

Nem tudom eszrevettetek-e, de aki logolta tegnap a lagymanyosi hidat, az kapott egy 10/10/10-es souvenir-t. :)

 

Lehetseges, hogy a kopaszi gat logolasa is adja ezt. Valoszinuleg az is benne van a korzetben, hiszen kozelebb van a lagymanyosi hidnal az event helyszinehez.

Link to comment

 

Lehetseges, hogy a kopaszi gat logolasa is adja ezt. Valoszinuleg az is benne van a korzetben, hiszen kozelebb van a lagymanyosi hidnal az event helyszinehez.

 

Mindenki kapott ilyet, aki tegnap logolt bármilyen találatot 10/10/10 dátumra...

 

Igen, én event előtt a "Church of Saint Laszlo " t kerestem, és azt is logoltam először, azonnal ki is írta hogy kaptam egy souvenirt.

Szerintem a jövőben várhatóak hasonló akciók.

Edited by ramgab
Link to comment

Biztos én vagyok a béna.. de ezt hol kellett volna látnom.. logoltam az eventet és nem kaptam semmit..

 

"There are no souvenirs to display."

 

Ládát is kellett volna? :)

 

Zakany, szerintem amikor logoltal, akkor meg az idoeltolodas miatt valahogy nem volt souvenir a raktaron. :P Probalj meg ujra logolni, akkor talan kapsz, aztan torolni a logod.

 

Errol jut eszembe, hogy ezek a souvenirok meg nem egeszen mukodnek. Allitolag ha pl. logolsz egy "found it"-et itt: http://coord.info/GCGV0P akkor kapsz egy ilyent: http://www.geocaching.com/souvenir/default.aspx?id=4 es ha utana a logodat torlod (mivel valojaban nem talaltad meg a ladat), a souvenir akkor is megmarad. :P En nem probaltam, mert nem akarok olyan souvenirt, amit nem erdemlek ki, es utana a souvenirt nem lehet sehogy torolni sem, de akit ez nem zavar kiprobalhatja (esetleg egy kamu accounttal). :D

Edited by Laczy76
Link to comment

Nem hiszem, hogy ez a gond:)

 

"You logged this as Found on Sunday, 10 October 2010."

 

Mindegy... így jartam :)

 

A "You logged this as Found on Sunday, 10 October 2010." csak azt irja ki, amit beállítottal, nem azt, amilyen idő volt valóságban a szerverükön. Ott lehet hogy még nem volt 10-e, és a souvenirok mivel még nem teljesen jól működnek, ezért nem kaptal.

 

Egy probat szerintem meger hogy teszel meg egy "attended" logot, majd törlöd, nem? B)

 

Ha meg nem segít, reklamálj náluk mailben. ;)

Edited by Laczy76
Link to comment

Nem hiszem, hogy ez a gond:)

 

"You logged this as Found on Sunday, 10 October 2010."

 

Mindegy... így jartam :)

 

A "You logged this as Found on Sunday, 10 October 2010." csak azt irja ki, amit beállítottal, nem azt, amilyen idő volt valóságban a szerverükön. Ott lehet hogy még nem volt 10-e, és a souvenirok mivel még nem teljesen jól működnek, ezért nem kaptal.

 

Egy probat szerintem meger hogy teszel meg egy "attended" logot, majd törlöd, nem? B)

 

Ha meg nem segít, reklamálj náluk mailben. ;)

 

Úgy látom nem sikerült az újbóli ráolvasás.

Logold nyugodtan az egyik ládámat hátha sikerül, majd nem mondjuk el senkinek. :D

Link to comment

Igen, sajnos nem vette be.. :mad:

 

Mindegy, nem akarok csalni.

 

Köszi a tippeket!

 

Hat erdekes hogy nem megy, en pedig szinte biztos vagyok benne, hogy mar az event logolasanal (ami 10/10/10-en az elso logolt ladam volt) megkaptam a souvenirt.

 

Amit eszrevettem, es amiben meg kulonbozhet a logolasod pl. az enyemtol, hogy elotte nem tettel "Will attendet" logot. Lehetseges, hogy ezt is nezi es csak annak ad souvenirt, aki tett ilyen logot is es utanna attendet logot. :mad: Ki tudja hogyan gondolkodnak a Groundspeakes fejlesztok. :blink:

 

Esetleg ha meg van kedved vele jatszadozni es meg tudsz tenni, megprobalhatod, hogy teszel pl. 9-re egy Will attend logot es utana ujra egy Attend logot 10-re. Ha igy sem megy, akkor mar nincs tobb otletem. :mad: Marad meg a mail irasanak lehetosege itt: http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=request :mad:

Edited by Laczy76
Link to comment

Sziasztok!

Szemtelenség lenne, ha megkérnék egy Premium Membert arra, hogy szedje le nekem gpx-ben a bécsi traditional, virtual, letterbox, webcam és earthcache ládákat?

Előre is köszönöm!

 

Szrintem igen. Én is szoktam ezen gondolkodni, de nem nagy az összeg, amit fizetni kell érte. 30USD/év = 5843 HUF/év => 487HUF/hó. Ha havonta két sörről lemondasz, már meg is van oldva a dolog.

Ellenben nézd meg EZT, ez orvosolhatja a gondod.

Link to comment

Sziasztok!

Szemtelenség lenne, ha megkérnék egy Premium Membert arra, hogy szedje le nekem gpx-ben a bécsi traditional, virtual, letterbox, webcam és earthcache ládákat?

Előre is köszönöm!

 

Szrintem igen. Én is szoktam ezen gondolkodni, de nem nagy az összeg, amit fizetni kell érte. 30USD/év = 5843 HUF/év => 487HUF/hó. Ha havonta két sörről lemondasz, már meg is van oldva a dolog.

Ellenben nézd meg EZT, ez orvosolhatja a gondod.

 

Ne feledd a banki költségeket. Akinek nincs alkalmas kártyája annak kell csináltatni kártyát is, meg ajánlatos hozzá egy külön bankszámla használata amin nincs folyamatosan nagy zsé. Aki nem vásárol rendszeresen külföldi webshopban annak ez nem kifizetődő.

Link to comment

Sziasztok!

Szemtelenség lenne, ha megkérnék egy Premium Membert arra, hogy szedje le nekem gpx-ben a bécsi traditional, virtual, letterbox, webcam és earthcache ládákat?

Előre is köszönöm!

 

Még valami, ha itt nem jelentkezik senki próbáld meg a magyar oldal fórumát, úgy dereng ott többen felajánlották hogy szívesen segítenek hasonló ügyben.

Link to comment

Ne feledd a banki költségeket. Akinek nincs alkalmas kártyája annak kell csináltatni kártyát is, meg ajánlatos hozzá egy külön bankszámla használata amin nincs folyamatosan nagy zsé. Aki nem vásárol rendszeresen külföldi webshopban annak ez nem kifizetődő.

 

Egyebkent tenyleg nem sok az evi $30, es nem csak GPX filekot tolthetsz le cserebe. B) Ha viszont valaki evente egyszer hasznalja es csak evente egyszer kell neki egy GPX file, akkor tenyleg nem kifizetodo.

 

Egyebkent nem kell hogy legyen bankkartyaja, eleg ha pl. megegyezik egy masik kesserrel, akinek van bankkartyaja es elofizetheti neki, o meg odaadja keszpenzben. :D

Link to comment

Hálás köszönet mindenkiek a válaszért!

Valóban nem a 30$ a sok, nekem sajnos nincs olyan kártyám amellyel ezt lehetne fizetni, azért pedig másik kártyát nem szivesen csináltatnék, olyan sűrűn nem használnám, hogy megérje azt a plussz költséget, amibe kerül. A 30 napos kipróbálást be is üzemeltem, nagyon jó tipp volt! Közben segítőkész kesser társak már el is küldték a gpx-et, úgy hogy még egyszer köszöm mindenkinek!

Link to comment

Hogy lehet egy nap alatt 509 vagy akár 300 ládát találni? Ha beültetnének egy ennyi ládából álló halom közepébe, akkor sem vagyok biztos, hogy mindegyiket ki tudnám nyitni, naplót előhalászni, bejegyzést tenni, szépen becsukni, helyére visszatenni egy nap alatt. És közben még élvezném is? Elképzelhetetlen.

Link to comment

Üdv,

 

HofCacheAmt nevű játákos több ládámnál is azt írta, hogy "Geocachig Magazin"-nal jártak itt, így rákérdeztem mi ez.

 

Íme:

 

Hi Gabor!

 

He is the Editor of the German Geocaching Magazin (www.geocaching-magazin.com). We are on a Budapest trip togehter to produce an article about Caching in Budapest for the first Issue in 2011. If you would like to contribute with tips about caches that you think are special and should be named, please feel very much invited!

 

Vélemény ?

Edited by ramgab
Link to comment

Üdv,

 

HofCacheAmt nevű játákos több ládámnál is azt írta, hogy "Geocachig Magazin"-nal jártak itt, így rákérdeztem mi ez.

 

Íme:

 

Hi Gabor!

 

He is the Editor of the German Geocaching Magazin (www.geocaching-magazin.com). We are on a Budapest trip togehter to produce an article about Caching in Budapest for the first Issue in 2011. If you would like to contribute with tips about caches that you think are special and should be named, please feel very much invited!

 

Vélemény ?

 

Budapestet akarják reklámozni. Én nem voltam otthon nyolc hónapig, nem tudok sok mindent mondani az otthoni dolgokról. Ellenben a GBGA és ládái, úgy, ahogy van beleférhetne az újság első számába.

Link to comment

Üdv,

 

HofCacheAmt nevű játákos több ládámnál is azt írta, hogy "Geocachig Magazin"-nal jártak itt, így rákérdeztem mi ez.

 

Íme:

 

Hi Gabor!

 

He is the Editor of the German Geocaching Magazin (www.geocaching-magazin.com). We are on a Budapest trip togehter to produce an article about Caching in Budapest for the first Issue in 2011. If you would like to contribute with tips about caches that you think are special and should be named, please feel very much invited!

 

Vélemény ?

 

Budapestet akarják reklámozni. Én nem voltam otthon nyolc hónapig, nem tudok sok mindent mondani az otthoni dolgokról. Ellenben a GBGA és ládái, úgy, ahogy van beleférhetne az újság első számába.

 

Maximálisan egyetértek. A TeamGBGA ládák megérdemlik, hogy bemutassák őket, jelentős a szerepük abban, hogy a külföldi kesserek igényes, jó rejtésekkel játszhassanak ha hozzánk jönnek. Persze ez nekünk is nagyon jó, de ez az újság nem elsősorban nekünk szól.

Link to comment

Hogy lehet egy nap alatt 509 vagy akár 300 ládát találni? Ha beültetnének egy ennyi ládából álló halom közepébe, akkor sem vagyok biztos, hogy mindegyiket ki tudnám nyitni, naplót előhalászni, bejegyzést tenni, szépen becsukni, helyére visszatenni egy nap alatt. És közben még élvezném is? Elképzelhetetlen.

Úgy, hogy egy csomó ember van rászervezve, akik előkotorják a ládát és odakészítik a páciensnek, aki csak végigrohan az útvonalon és belenyomja a stemplijét, mert annyi idő már nincs, hogy kézzel logoljon.

Egyszer volt egy leírás erről.. A saját véleményem szerint ez nem igazi csúcs, mert nem ő keresi meg a ládákat és rejti vissza, de hát ilyen világot élünk.

Üdv,

Yoss

Link to comment

Maximálisan egyetértek. A TeamGBGA ládák megérdemlik, hogy bemutassák őket, jelentős a szerepük abban, hogy a külföldi kesserek igényes, jó rejtésekkel játszhassanak ha hozzánk jönnek. Persze ez nekünk is nagyon jó, de ez az újság nem elsősorban nekünk szól.

 

Végül felhívtam a figyelmüket néhány kedvenc ládámraa teljesség igénye nélkül és a GBGA-ra is, erre azt mondta, hogy a csapatot nem lehetett nem észrevenni.

Valamint kérték a telefonszámomat ha elakadnának valahol, mivel velem nem sokra mennének átirányítottam őket Tas utólagos engedelmével a személyes oldalára.

Lehet hogy majd hívnak.

Link to comment

Hogy lehet egy nap alatt 509 vagy akár 300 ládát találni? Ha beültetnének egy ennyi ládából álló halom közepébe, akkor sem vagyok biztos, hogy mindegyiket ki tudnám nyitni, naplót előhalászni, bejegyzést tenni, szépen becsukni, helyére visszatenni egy nap alatt. És közben még élvezném is? Elképzelhetetlen.

Úgy, hogy egy csomó ember van rászervezve, akik előkotorják a ládát és odakészítik a páciensnek, aki csak végigrohan az útvonalon és belenyomja a stemplijét, mert annyi idő már nincs, hogy kézzel logoljon.

Egyszer volt egy leírás erről.. A saját véleményem szerint ez nem igazi csúcs, mert nem ő keresi meg a ládákat és rejti vissza, de hát ilyen világot élünk.

Üdv,

Yoss

Ez nem teljesen így van.

Itt van egy 61 ládából álló powertrail Dániában: http://www.geocaching.com/map/default.aspx...;zm=13&mt=m

Ez meg egy 250 ládából álló, közvetlen a elözö mellett: http://www.geocaching.com/map/default.aspx...;zm=12&mt=m

Ha ezeket kivégezted, akkor 2 órát autózol, és itt egy 251 ládás sorozat Svédországban: http://www.geocaching.com/map/default.aspx...;zm=11&mt=m

 

És van aki 504 láda/24órás (szerinte világrekordot ) csinált: http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LU...cc-05a4aa8e9863

 

Átnéztem ezeket a sorozatokat , nem lehetetlen amit írt. Mi jövő héten megyünk arra, utána tudok nyilatkozni, hogy ez tényleg lehetséges-e. Persze mi nem világrekordot dötnögetni megyünk....:D

Link to comment

Hogy lehet egy nap alatt 509 vagy akár 300 ládát találni? Ha beültetnének egy ennyi ládából álló halom közepébe, akkor sem vagyok biztos, hogy mindegyiket ki tudnám nyitni, naplót előhalászni, bejegyzést tenni, szépen becsukni, helyére visszatenni egy nap alatt. És közben még élvezném is? Elképzelhetetlen.

Az E. T. Highway sorozatban 1021 láda van amit egy jó csapat össze tud szedni 24 óra alatt, és több már meg is tette. Ez több mint egy percet ad a megtalálónak arra hogy beragassza a matricáját és megcsodálja a kilátást.

Egyre több hasonló "power trail" jelenik meg mostanában.

Link to comment

Hogy lehet egy nap alatt 509 vagy akár 300 ládát találni? Ha beültetnének egy ennyi ládából álló halom közepébe, akkor sem vagyok biztos, hogy mindegyiket ki tudnám nyitni, naplót előhalászni, bejegyzést tenni, szépen becsukni, helyére visszatenni egy nap alatt. És közben még élvezném is? Elképzelhetetlen.

Az E. T. Highway sorozatban 1021 láda van amit egy jó csapat össze tud szedni 24 óra alatt, és több már meg is tette. Ez több mint egy percet ad a megtalálónak arra hogy beragassza a matricáját és megcsodálja a kilátást.

Egyre több hasonló "power trail" jelenik meg mostanában.

Ez nagyon dúúúúúúrva!!!!!!!!! Nincs ilyen közelebb valahol Európában?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...