Jump to content

Utitárs kerestetik


ramgab

Recommended Posts

 

Angliában az ellenőr nem engedte át az egyik rejtésemet, mert üvegből volt az edény. Az indok pedig, hogy törékeny. Itt komolyan veszik az ilyeneket.

 

Én szeretem a dunsztosüveget, nem kell dobálni és nem törik össze.

A műanyag viszont elöregszik, deformálódik, törik, beázik, gusztustalan lessz.

Link to comment

 

Angliában az ellenőr nem engedte át az egyik rejtésemet, mert üvegből volt az edény. Az indok pedig, hogy törékeny. Itt komolyan veszik az ilyeneket.

 

Én szeretem a dunsztosüveget, nem kell dobálni és nem törik össze.

A műanyag viszont elöregszik, deformálódik, törik, beázik, gusztustalan lessz.

 

Nekem mondjuk a kedvencem a száraz helyre rejtett műanyag. Na az verhetetlen:) Van 1 ilyen rejtésem és igen jók a visszajelzések :laughing: Sajnos ez kevés helyen megoldható...

 

Dunsztos üveg ellenben nagyon olcsón beszerezhető... Ettől függetlenül az üvegtől félek én is valamiért.

Link to comment

Igazából azt kell szem előtt tartani, hogy más ládászok nem föltétlenül gondolkodnak ugyanúgy, mint te/ti/én. Ez főleg a gyerekektől nem várható el. Meddig játszik vajon az ember a tűzzel? Amíg meg nem égeti magát. Mindaddig én sem hittem el, hogy tényleg éget. Egy gyerektől nem várható el, hogy az üveget törékeny tárgyként kezelje. Ugyanígy a szikla szélén vagy a vasúti átjárónál rejtett láda is lehet számukra veszélyforrás, sőt, végeredményben minden rejtés.

Link to comment

Most szombaton hajnali 4h - kor indulunk Pestről a soproni Werwolfi szériát teljesíteni.

Brezko & jómagam a helyszínen találkozunk R.Guszty-val.

 

Szívesen várunk utitársakat.

Egész nap menet árkon-bokron át 20-30 Km.

 

Költségek:

Jelenleg az én járművem van tervben, így 15-18 ezer forint oszlik szét a koponyákra.

 

Ha tudsz gazdaságosabb járművet prezentálni, meg van véve.

Kérlek csak akkor jelentkezz ha megfelelő kondiban vagy, nem vagyunk mi sem biztosak benne hogy teljesíteni tudjuk a távot, ugy határoztuk meg a parkolópontot, hogy több ponton tudunk rövidíteni.

Link to comment

Most szombaton hajnali 4h - kor indulunk Pestről a soproni Werwolfi szériát teljesíteni.

Brezko & jómagam a helyszínen találkozunk R.Guszty-val.

 

Szívesen várunk utitársakat.

Egész nap menet árkon-bokron át 20-30 Km.

 

Költségek:

Jelenleg az én járművem van tervben, így 15-18 ezer forint oszlik szét a koponyákra.

 

Ha tudsz gazdaságosabb járművet prezentálni, meg van véve.

Kérlek csak akkor jelentkezz ha megfelelő kondiban vagy, nem vagyunk mi sem biztosak benne hogy teljesíteni tudjuk a távot, ugy határoztuk meg a parkolópontot, hogy több ponton tudunk rövidíteni.

 

Sok sikert!

Arra számítsatok,hogy sok helyen nagy a sár. Spoilerképekre okvetlen szükség van.(vagy nyomtatás, vagy jegyzet)

Link to comment

Nem akartam új témát nyitni, ide talán befér a levél.

Találtam két érdekes eseményt, egy Mongóliában, a másik pedig Japánban. Kicsi az esélye, hogy Japánba eljutok, de talán Ulánbátornak van egy pici esélye. Mit szóltok hozzá?

 

Magam részéről most lefoglal a svédországba költözés. Utána megmajd a nyelvtanulás:) De pár év múlva mennék bármerre és akkor már keret is lesz rá:)

Link to comment

Ládavadászat Portugáliában!

 

Időpont: 21/01/10 - 26/01/10

Helyszín: Svájc (esetleg Franciaország) és Portugália

Utazás: Easyjet járatokkal, Ferihegyről Genfbe, onnan Portóba, majd Lisszabonból Genfbe s onnan Ferihegyre.

 

BUD-GVA: 3.050 Ft

GVA-OPO: 4.850 Ft

LIS-GVA: 4.250 Ft

GVA-BUD: 2.650 Ft

 

Én ezeket az árakat fizettem.

Fakan Peti is megvette a jegyeket.

 

Van-e kedvetek jönni?

Link to comment

Ládavadászat Portugáliában!

 

Időpont: 21/01/10 - 26/01/10

Helyszín: Svájc (esetleg Franciaország) és Portugália

Utazás: Easyjet járatokkal, Ferihegyről Genfbe, onnan Portóba, majd Lisszabonból Genfbe s onnan Ferihegyre.

 

BUD-GVA: 3.050 Ft

GVA-OPO: 4.850 Ft

LIS-GVA: 4.250 Ft

GVA-BUD: 2.650 Ft

 

Én ezeket az árakat fizettem.

Fakan Peti is megvette a jegyeket.

 

Van-e kedvetek jönni?

 

2021-től 2026-ig van más programom a főnököm szerint. :laughing:

pontos dátum 2011.01.21-26 esetleg 2010.11.21-26 ? :rolleyes:

Szállás ? Ahogy sikerül ?

Link to comment

Ládavadászat Portugáliában!

 

Időpont: 21/01/10 - 26/01/10

Helyszín: Svájc (esetleg Franciaország) és Portugália

Utazás: Easyjet járatokkal, Ferihegyről Genfbe, onnan Portóba, majd Lisszabonból Genfbe s onnan Ferihegyre.

 

BUD-GVA: 3.050 Ft

GVA-OPO: 4.850 Ft

LIS-GVA: 4.250 Ft

GVA-BUD: 2.650 Ft

 

Én ezeket az árakat fizettem.

Fakan Peti is megvette a jegyeket.

 

Van-e kedvetek jönni?

 

2021-től 2026-ig van más programom a főnököm szerint. :laughing:

pontos dátum 2011.01.21-26 esetleg 2010.11.21-26 ? :rolleyes:

Szállás ? Ahogy sikerül ?

Ha jól olvastam, a jegyárakhoz nem árt hozzászámolni a csomag díját is. Utanként jelentős összeg, kb. megduplázza a költséget.

Link to comment

A dátum 21/01/11 - 26/01/11. Köszi, hogy figyelmeztettél. A szállást Couchsurfingen keresztül fogjuk intézni. Csak egy kézipoggyásszal megyünk, az elég kell, hogy legyen egy hétre, én talán a laptopomat is beleteszem a hátizsákomba. Egyéb poggyászért, biztosításért, szén-dioxid kompenzációért s a többi kutyafüléért nem fogunk fizetni.

Link to comment

Kedv, az még lenne. Csak a fiam január 21-én írja a felvételijét a 6 osztályos gimibe, egy jó anya ilyenkor nem mehet el. :laughing:

Ezek mellett az árak mellett akár számolhatnak még a poggyászért és kutyafüléért, még akkor is jók! Olyan ügyesek vagytok, hogy megtaláljátok az ilyen jegyeket és kihasználjátok a lehetőséget!

 

Somloci, ha már a magyar nyelv védője vagy (helyesen), akkor a dátumokat is magyar sorrendben írd! :rolleyes:

Edited by Strombus
Link to comment

Kedv, az még lenne. Csak a fiam január 21-én írja a felvételijét a 6 osztályos gimibe, egy jó anya ilyenkor nem mehet el. :laughing:

Ezek mellett az árak mellett akár számolhatnak még a poggyászért és kutyafüléért, még akkor is jók! Olyan ügyesek vagytok, hogy megtaláljátok az ilyen jegyeket és kihasználjátok a lehetőséget!

 

Somloci, ha már a magyar nyelv védője vagy (helyesen), akkor a dátumokat is magyar sorrendben írd! :rolleyes:

 

Igenis!

A jegyeket Peti nézte ki, én csak a részleteket tisztáztam vele, aztán már vettük is a jegyeket. Írtam már a portugál fórumra, elláttak sok hasznos tudnivalóval. A végén még szeretni fogom azt az országot...

Link to comment

Szeretnék még egy útitervet megosztani veletek. Rotterdamban tervezem tölteni a szilvesztert, valszeg 12.28-ától ott leszek, Egy keresztény összeröffenés lesz a taizéi közösség szervezésében. A találkozót évről-évre egy másik európai nagyvárosban tartják, én már az 5. találkozóra megyek - ha megyek. Hideg lesz és szeretnék ládákat keresni, a többi program helyben derül majd ki. Az út oda-vissza 27000 forint a magyar szervezőkön keresztül, de a Volánbusz olcsóbbat ajánl. Helyben 50 eurót kell fizetni, ebben benne van az étkezések költsége s a helyi tömegközlekedési bérleté. A szállás ingyenes, rotterdami és környéki plébániák, parókiák jólelkű emberei fogadnak be. A továbbiakat itt találjátok: Taizé - Rotterdam. Ven-e kedvetek, időtök, pénzetek hozzá?

Link to comment

Lehet, hogy kissé offtopik, de gondolom ide is befér. Szombaton begyűjtöttük a "Körmöcbánya kincsei" ládasorozta 1-30. ládáját. Két érdekesség: A kiinduló pontnál egy hölgy, amikor meghallotta, hogy magyarul beszélünk, odajött és érdeklődött, hogy mit csinálunk. Mondtuk, hogy van egy játék, hogy el kell menni innen Ókörmöckére (nem részleteztük a geocaching lényegét). Mondta, hogy fel is figyeltek rá, hogy újabban rendszeresen jelennek meg csoportok itt az irányítótáblánál, és nem értették, hogy miért. Aztán kérdezte:

"Mi van a medvékkel?" Végül megállapodtunk abban, hogy csak sötétedés után, ill. kora reggel jelentenek veszélyt. (Ezt egyébként a Team GBGA tagjai is említették). Ettől persze nyugodtan(?) mentünk ládáról ládára, de aztán megláttuk ezt:

DSCF8524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

DSCF8525_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Így kissé óvatosabban mentünk, bár igazából nem tudom, mit lehet tenni medvetámadás esetén. Mindenestre elhatároztam, hogy a másik felét a körnek csak csoportosan fogom megkeresni.

Tudod: nem kell tudnod a medvénél gyorsabban futni, elég ha a társadnál vagy gyorsabb. :)

Link to comment

Sziasztok!

2010.11.26.-án szeretném elérni a 100. com-os megtalálásomat! :D

 

Egy kis tervet is összeraktam a megfelelő számú találat elérésére. A terv megtekinthető az alábbi linken:

http://picasaweb.google.com/gubisi.robert/...feat=directlink

Vonattal utaznék fel Budapestre korán reggel és a Keletitől a Margit-szigeten keresztül a Városligetnél fejezném be a túrámat, majd hazautazás este.

 

1. Nézzétek meg a tervet. Mi az, ami maradjon ki, vagy kerüljön bele?

2. Szeretne-e valaki csatlakozni? Akár részszakaszra is szívesen venném a társaságot!

3. A végén kivel tudnék összefutni egy kis ünneplésre a vonat indulásig? :lol:

 

Gondolkozom 2 napos verzión is. Talán így nem lenne annyira nagy az iram. Ebben az esetben milyen szállást tudtok ajánlani? Esetleg valaki a padláson el tud szállásolni? :)

Link to comment

Sziasztok!

2010.11.26.-án szeretném elérni a 100. com-os megtalálásomat! :D

 

 

Addig még sokminden történhet, különösen a Városligetben. :)

Én szeretek olyan helyen kezdeni ahol sok láda van egy kupacban, jelenleg erre a Városliget a legalkalmasabb. A Margit-sziget nehezen megközelíthető és nagyon nagy, nem túl sok ládával, viszont szép parkos és jók a ládák.

Link to comment

>Így kissé óvatosabban mentünk, bár igazából nem tudom, mit lehet tenni medvetámadás esetén.

 

Gyönyörűek ezek a nyomok! Jó nagyok!

Medvetámadás esetén nem sokat tudsz tenni. Medve támadás elkerülése érdekében esetleg. Azt tudom, hogy párduccal találkozva fel kell emelni sréhen magasra a karjaidat, hogy nagyobbnak látszodjál és az állat szemébe nézve hátrálni. Még nem találkoztam párduccal, de olyannal igen, aki igen (pont aznap, amikor történt vele), így, az előírás szerint viselkedett és békésen elment a jószág.

Alligátor esetére is tudok tanácsot, ha kell. :grin: Azokkal nehezebb, mert nagyon buták, viszont nagyon gyorsak. Akkora az agyuk, mint egy dió, - nem fér el benne túl sok gondolat. Szerencsére csak 8-10 naponta éhesek. :angry:

Link to comment

Ládavadászat Portugáliában!

 

Időpont: 21/01/10 - 26/01/10

Helyszín: Svájc (esetleg Franciaország) és Portugália

Utazás: Easyjet járatokkal, Ferihegyről Genfbe, onnan Portóba, majd Lisszabonból Genfbe s onnan Ferihegyre.

 

BUD-GVA: 3.050 Ft

GVA-OPO: 4.850 Ft

LIS-GVA: 4.250 Ft

GVA-BUD: 2.650 Ft

 

Én ezeket az árakat fizettem.

Fakan Peti is megvette a jegyeket.

 

Van-e kedvetek jönni?

 

Csak most kezdtem átnézegetni a comos fórumot. Klassz:)

Szóval most néztem csak meg ezt az invitálást. Mostanra már kicsit felmentek az árak, összesen 23400-ért lehet megrepülni a 14800 helyett. Mondjuk ez sem drága. Az EasyJetnél repülitek az egészet ugye?

Van bővebb tervetek? Ultra low cost túra vonat, gyalog, stb, vagy autóbérlés? Szállást láttam, hogy szörfölitek.

Link to comment

Csak most kezdtem átnézegetni a comos fórumot. Klassz:)

Szóval most néztem csak meg ezt az invitálást. Mostanra már kicsit felmentek az árak, összesen 23400-ért lehet megrepülni a 14800 helyett. Mondjuk ez sem drága. Az EasyJetnél repülitek az egészet ugye?

Van bővebb tervetek? Ultra low cost túra vonat, gyalog, stb, vagy autóbérlés? Szállást láttam, hogy szörfölitek.

 

Isten hozott!

Kétszer fél napunk van Genfben, talán az egyik napon átvonatozunk Franciaországba. Portugáliában ezeket a városokat érintjük a terv szerint: Porto, Aveiro, Coimbra, Santarém, Sintra és Lisszabon, felkeressük a Camo de Rocát és a Forte de São Julião da Barrát, illetve bejárjuk a Jerumelo power trailt. Lisszabonban szeretnék találkozni helyi ládászokkal, elkészítettem már az esemény oldalát, már csak a helyet szeretném biztosra tudni.

EasyJetnél repüljük az egészet, igen. Helyben majd Interrail bérlettel utazunk, illetve Sintra körül busszal, mert ott nincs vasút. A bringabérlésen gondolkoztam, de nagyon drága.

Link to comment

Csak most kezdtem átnézegetni a comos fórumot. Klassz:)

Szóval most néztem csak meg ezt az invitálást. Mostanra már kicsit felmentek az árak, összesen 23400-ért lehet megrepülni a 14800 helyett. Mondjuk ez sem drága. Az EasyJetnél repülitek az egészet ugye?

Van bővebb tervetek? Ultra low cost túra vonat, gyalog, stb, vagy autóbérlés? Szállást láttam, hogy szörfölitek.

 

Isten hozott!

Kétszer fél napunk van Genfben, talán az egyik napon átvonatozunk Franciaországba. Portugáliában ezeket a városokat érintjük a terv szerint: Porto, Aveiro, Coimbra, Santarém, Sintra és Lisszabon, felkeressük a Camo de Rocát és a Forte de São Julião da Barrát, illetve bejárjuk a Jerumelo power trailt. Lisszabonban szeretnék találkozni helyi ládászokkal, elkészítettem már az esemény oldalát, már csak a helyet szeretném biztosra tudni.

EasyJetnél repüljük az egészet, igen. Helyben majd Interrail bérlettel utazunk, illetve Sintra körül busszal, mert ott nincs vasút. A bringabérlésen gondolkoztam, de nagyon drága.

 

Szép terv. Interrail bérlet milyen áron mozog? Én teljesen láma vagyok ebben:( Izgatja a fantáziámat a dolog, de még sokmindentől függ. Sajnos. A powertrail amit terveztek nem a Picos da Malveira? Én azt nézegettem régebben. Süsü vagyok. Most nézem a térképen, az ugyanaz...

Szóval klassz terv...

Link to comment

Szép terv. Interrail bérlet milyen áron mozog? Én teljesen láma vagyok ebben:( Izgatja a fantáziámat a dolog, de még sokmindentől függ. Sajnos. A powertrail amit terveztek nem a Picos da Malveira? Én azt nézegettem régebben. Süsü vagyok. Most nézem a térképen, az ugyanaz...

Szóval klassz terv...

 

Mi 3 napos bérletet szeretnénk, a honlap szerint €46 az ára.

Én még soha nem mászkáltam power trailen, kíváncsi vagyok, hogy milyen is az.

Link to comment

Sziasztok!

2010.11.26.-án szeretném elérni a 100. com-os megtalálásomat! ;)

 

 

Addig még sokminden történhet, különösen a Városligetben. :unsure:

Én szeretek olyan helyen kezdeni ahol sok láda van egy kupacban, jelenleg erre a Városliget a legalkalmasabb. A Margit-sziget nehezen megközelíthető és nagyon nagy, nem túl sok ládával, viszont szép parkos és jók a ládák.

 

Összeállt a terv! :D

Holnap este pár barátommal este szétnézünk az Orczy környékén!

Pénteken reggel kezdek a Városligetnél (kösz az ötletet Ramgab!), séta a Blaháig, onnan busz a Dózsa György térig és a Déliből hazavonatozás.

Mivel a pénteki napos ládázás egyedül történik, szívesen veszek társaságot! ;)

Meglátjuk mi sül ki belőle. Még soha nem kerestem ennyi ládát egy nap!

Link to comment

Szombathely környékén ha bárki menni szeretne, én mindig keresek társaságot.

Általában a legnagyobb gond, hogy nincs kivel mennem. Kocsi van, csak egyedül uncsi :blink:

 

Kisebb nagyobb túrák is szóba jöhetnek ládák beiktatásával és közelebbi városok is.

Ausztriába is sűrűn járok ládázni.

Eltűntem egy időre, bocsánat. Ha még Magyarországon vagy, szívesen meglátogatnálak a közeljövőben.

Link to comment

Újabb útitervek:

1) Esztergom - Párkány

Szeretnék minél korábban kijutni, mert hamar fog sötétedni.

 

2) Aggteleki-karszt

A reggeli busz 11 után ér ki, az szerintem már késő, ezért az éjfeles érkezést indítványozom, éjszakai, majd nappali ládázással, ameddig bírjuk.

 

3)

Kárpátalja

Túra az Árpád-vonal mentén, valamelyik melegebb hónapban.

 

4) Tarnówba továbbra is tervezek menni, talán összekötöm a finn mega öszeröffenéssel.

 

Kedv, idő, pénz akad?

Link to comment

Újabb útitervek:

1) Esztergom - Párkány

Szeretnék minél korábban kijutni, mert hamar fog sötétedni.

 

2) Aggteleki-karszt

A reggeli busz 11 után ér ki, az szerintem már késő, ezért az éjfeles érkezést indítványozom, éjszakai, majd nappali ládázással, ameddig bírjuk.

 

3)

Kárpátalja

Túra az Árpád-vonal mentén, valamelyik melegebb hónapban.

 

4) Tarnówba továbbra is tervezek menni, talán összekötöm a finn mega öszeröffenéssel.

 

Kedv, idő, pénz akad?

 

Engem is erdekelnek ezek a dolgok. Sajnos en csak hetvegeken erek ra. Esetleg kezdhetnenk az esztergomi kirandulassal, az van legkozelebb.

Link to comment

Újabb útitervek:

1) Esztergom - Párkány

Szeretnék minél korábban kijutni, mert hamar fog sötétedni.

 

2) Aggteleki-karszt

A reggeli busz 11 után ér ki, az szerintem már késő, ezért az éjfeles érkezést indítványozom, éjszakai, majd nappali ládázással, ameddig bírjuk.

 

3)

Kárpátalja

Túra az Árpád-vonal mentén, valamelyik melegebb hónapban.

 

4) Tarnówba továbbra is tervezek menni, talán összekötöm a finn mega öszeröffenéssel.

 

Kedv, idő, pénz akad?

 

Engem is erdekelnek ezek a dolgok. Sajnos en csak hetvegeken erek ra. Esetleg kezdhetnenk az esztergomi kirandulassal, az van legkozelebb.

Esztergom környékét már begyűjtöttem, de az aggteleki és kárpátaljai út érdekelne.

Link to comment

Újabb útitervek:

1) Esztergom - Párkány

Szeretnék minél korábban kijutni, mert hamar fog sötétedni.

 

2) Aggteleki-karszt

A reggeli busz 11 után ér ki, az szerintem már késő, ezért az éjfeles érkezést indítványozom, éjszakai, majd nappali ládázással, ameddig bírjuk.

 

3)

Kárpátalja

Túra az Árpád-vonal mentén, valamelyik melegebb hónapban.

 

4) Tarnówba továbbra is tervezek menni, talán összekötöm a finn mega öszeröffenéssel.

 

Kedv, idő, pénz akad?

 

előzetesen Esztergomra és Kárpátaljára tennék egy + -t

ez utóbbit hány naposra tervezted?

előreláthatólag max júniusig lenne jó

Link to comment

előzetesen Esztergomra és Kárpátaljára tennék egy + -t

ez utóbbit hány naposra tervezted?

előreláthatólag max júniusig lenne jó

Egy hét körül lesz szerintem, ellenben a terepet csupán könyvekből ismerem. Nem tudom, hogy mennyi idő az Árpád-vonal bejárása, ráadásul itt-ott szeretnék ládákat kitenni itt-ott, még mielőtt a csehek megteszik. Nekünk történelmünk van ott, nekik csupán megmászandó hegyek, ha ők képesek az utóbbi miatt kitenni egy marék ládát, akkor fel kell kötnünk a gatyát. Még mielőtt kérdezitek, erősen ganítom, hogy ők sem járnak arra havonta, hogy a ládáikat karban tartsák. Úgy is néznek ki.

Edited by somloci
Link to comment

Szombathely környékén ha bárki menni szeretne, én mindig keresek társaságot.

Általában a legnagyobb gond, hogy nincs kivel mennem. Kocsi van, csak egyedül uncsi :blink:

 

Kisebb nagyobb túrák is szóba jöhetnek ládák beiktatásával és közelebbi városok is.

Ausztriába is sűrűn járok ládázni.

Eltűntem egy időre, bocsánat. Ha még Magyarországon vagy, szívesen meglátogatnálak a közeljövőben.

 

Már Stockholmban vagyok, de ha errejársz szólj és mehetünk itt is :)

Link to comment

ez engem is nagyon érdekel!

mindenképp beszéljünk róla!

 

 

Szerintem nem ártana azért Amancsicsékkal egyeztetni előtte, hogy hol és mit kell esetlegesen pótolni, illetve nem szeretném, ha mondjuk az 5. pont után kellene visszafordulni, mert nem tudunk továbbmenni információ hiányában.

 

Nagyon keménynek néz ki a túra, annál is inkább, mert most ekkora táv alatt 48 csészét találtunk a hét végén, egy pontért ennyit menni :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...