Jump to content

Utitárs kerestetik


ramgab

Recommended Posts

Itt kereshetsz magadnak utitársakat belföldi vagy külföldi ládázásokhoz, túrákhoz, találkozókhoz.

 

Kialakult célod, és közlekedési formád van, csak utasokat keresel ?

Mennél valahová és nincs kocsid ?

Egyedül drága az üzemanyag ?

Töb fő vasuti kedvezményt kap ?

Tapasztalt kesserekkel mennél ?

Társaságkedvelő vagy ?

Nem tudod hová és mivel, csak mehetnéked támadt ?

Nincs GPS-ed de szeretnéd látni hogy is van ez ?

Edited by ramgab
Link to comment

Íme itt az első túraajánló:

 

Szombat délelőtt, ilyen ládákat keresünk meg Nebel barátommal: Kis-kevély, mackó-barlang, ziribár-hegy, macska-barlang, egri vár másolat ( első magyarországi geoláda), uphill, és még ami a környéken van. Kizárólag comon bejelentett csészékről van szó. Lehet csatlakozni, részletek később :blink:

Link to comment

Szombathely környékén ha bárki menni szeretne, én mindig keresek társaságot.

Általában a legnagyobb gond, hogy nincs kivel mennem. Kocsi van, csak egyedül uncsi :blink:

 

Kisebb nagyobb túrák is szóba jöhetnek ládák beiktatásával és közelebbi városok is.

Ausztriába is sűrűn járok ládázni.

Link to comment

Szombathely környékén ha bárki menni szeretne, én mindig keresek társaságot.

Általában a legnagyobb gond, hogy nincs kivel mennem. Kocsi van, csak egyedül uncsi :blink:

 

Kisebb nagyobb túrák is szóba jöhetnek ládák beiktatásával és közelebbi városok is.

Ausztriába is sűrűn járok ládázni.

 

Én egy szlovéniai cache túrában gondolkozok. Ha benne vagy, egyezkedjünk! Egy három országos ládázásban is szívesen benne lennék... egyszer majdnem összejött, de az Őrségben széttört az egyik társam pedálja s a lenti kitérő miatt módosítani kellett a túratervet. Szombathelyen még azelőtt jártam utoljára, hogy a ládák kikerültek, szívesen visszatérnék. Majd megnézem a MÁV s GySEV ajánlatait.

Link to comment

Szombathely környékén ha bárki menni szeretne, én mindig keresek társaságot.

Általában a legnagyobb gond, hogy nincs kivel mennem. Kocsi van, csak egyedül uncsi :blink:

 

Kisebb nagyobb túrák is szóba jöhetnek ládák beiktatásával és közelebbi városok is.

Ausztriába is sűrűn járok ládázni.

 

Én egy szlovéniai cache túrában gondolkozok. Ha benne vagy, egyezkedjünk! Egy három országos ládázásban is szívesen benne lennék... egyszer majdnem összejött, de az Őrségben széttört az egyik társam pedálja s a lenti kitérő miatt módosítani kellett a túratervet. Szombathelyen még azelőtt jártam utoljára, hogy a ládák kikerültek, szívesen visszatérnék. Majd megnézem a MÁV s GySEV ajánlatait.

 

Na szlovéniába is kinéznék egyet, csak a ládaleírásokat nem értem :)

Itt az őrség csücskében össze lehet hozni a 3 országot seperc alatt :)

Link to comment

Na szlovéniába is kinéznék egyet, csak a ládaleírásokat nem értem :D

Itt az őrség csücskében össze lehet hozni a 3 országot seperc alatt :blink:

 

Majd összeszedünk egy szlovént, aki fordít nekünk.

 

Van szlovén haverom, aki cachel is :) November vége felé egész közel lesz pár napig a magyar határhoz :)

Ő angolul jól tud, szóval ha neked ez nem zavaró, bevonhatjuk :D

Link to comment

Nekem is tetszik a három országos ötlet. Habár a környéken voltam már párszor ládázni.

De szívesen csatlakoznék én is.

Bazsy, az éjszakai ládádra kíváncsi vagyok. Elkísérsz majd?

 

Persze, ha kell elemlámpát is adok kölcsön (van 3), csak szólj időben :signalviolin:

 

Rendben. Itt írjak, vagy hívjalak inkább. Habár a múltkor, nem vetted fel a telefont.

Erről jut eszembe, a két tornyos ládika rendben van? Onnan hívtalak, mert a szúrós bokorban találtam meg,

és nem tudtam hova is rakjam vissza.

Viszek majd lámpát én is. :mmraspberry:

Link to comment

Nekem is tetszik a három országos ötlet. Habár a környéken voltam már párszor ládázni.

De szívesen csatlakoznék én is.

Bazsy, az éjszakai ládádra kíváncsi vagyok. Elkísérsz majd?

 

Persze, ha kell elemlámpát is adok kölcsön (van 3), csak szólj időben :signalviolin:

 

Rendben. Itt írjak, vagy hívjalak inkább. Habár a múltkor, nem vetted fel a telefont.

Erről jut eszembe, a két tornyos ládika rendben van? Onnan hívtalak, mert a szúrós bokorban találtam meg,

és nem tudtam hova is rakjam vissza.

Viszek majd lámpát én is. :mmraspberry:

 

Ja igen, akkor te hívtál:) Németországban voltam egy gyárban, és telefonszámlát sem akartam, meg zaj is volt. Bocsi :anitongue: Ha itthon vagyok felveszem.

A Két Tornyost megtalálták már azóta, szóval rendben kell hogy legyen.

Link to comment

Nekem is tetszik a három országos ötlet. Habár a környéken voltam már párszor ládázni.

De szívesen csatlakoznék én is.

Bazsy, az éjszakai ládádra kíváncsi vagyok. Elkísérsz majd?

 

Persze, ha kell elemlámpát is adok kölcsön (van 3), csak szólj időben :signalviolin:

 

Rendben. Itt írjak, vagy hívjalak inkább. Habár a múltkor, nem vetted fel a telefont.

Erről jut eszembe, a két tornyos ládika rendben van? Onnan hívtalak, mert a szúrós bokorban találtam meg,

és nem tudtam hova is rakjam vissza.

Viszek majd lámpát én is. :mmraspberry:

 

Ja igen, akkor te hívtál:) Németországban voltam egy gyárban, és telefonszámlát sem akartam, meg zaj is volt. Bocsi :anitongue: Ha itthon vagyok felveszem.

A Két Tornyost megtalálták már azóta, szóval rendben kell hogy legyen.

 

Akkor rendben van. Semmi gond. :anicute:

Majd akkor jelentkezem. Jó lenne már végre összefutni.

Link to comment

Tarnówba s környékére ki szeretne ládavadászatot rendezni? A Strzelecki parkban ott van Bem apó szarkofágja, a Petőfi téren pedig egy székelykapu kopjafákkal övezve, s rengeteg geoláda! Szinte mindet toczygroszek tette ki.

Időpont: talán még idén, talán jövőre, én szívesen megyek oda télen is, mert szép havas a környék. Pálinkát azért vinni kell, majd becseréljük Żubrówkára!

Hely: Tarnów és környéke, esetleg Krakkó is.

Utazás: busszal Krakkóba, onnan vonattal Tarnówba, a ládákért pedig gyalog megyünk! Ha valaki kocsival jönne, azzal kicsit könnyebb lenne.

Program: geocaching, ősrégi testvéri kapcsolatok ápolása, falusi fatemplomok, temetők, kocsmák látogatása, hógolyózás s talán egy-két lengyel nyelvlecke.

Kérdem tisztelettel, kinek van kedve a túrához?

Link to comment

Tarnówba s környékére ki szeretne ládavadászatot rendezni? A Strzelecki parkban ott van Bem apó szarkofágja, a Petőfi téren pedig egy székelykapu kopjafákkal övezve, s rengeteg geoláda! Szinte mindet toczygroszek tette ki.

Időpont: talán még idén, talán jövőre, én szívesen megyek oda télen is, mert szép havas a környék. Pálinkát azért vinni kell, majd becseréljük Żubrówkára!

Hely: Tarnów és környéke, esetleg Krakkó is.

Utazás: busszal Krakkóba, onnan vonattal Tarnówba, a ládákért pedig gyalog megyünk! Ha valaki kocsival jönne, azzal kicsit könnyebb lenne.

Program: geocaching, ősrégi testvéri kapcsolatok ápolása, falusi fatemplomok, temetők, kocsmák látogatása, hógolyózás s talán egy-két lengyel nyelvlecke.

Kérdem tisztelettel, kinek van kedve a túrához?

 

Kedvem van, időm nem nagyon.

Link to comment

Tarnówba s környékére ki szeretne ládavadászatot rendezni? A Strzelecki parkban ott van Bem apó szarkofágja, a Petőfi téren pedig egy székelykapu kopjafákkal övezve, s rengeteg geoláda! Szinte mindet toczygroszek tette ki.

Időpont: talán még idén, talán jövőre, én szívesen megyek oda télen is, mert szép havas a környék. Pálinkát azért vinni kell, majd becseréljük Żubrówkára!

Hely: Tarnów és környéke, esetleg Krakkó is.

Utazás: busszal Krakkóba, onnan vonattal Tarnówba, a ládákért pedig gyalog megyünk! Ha valaki kocsival jönne, azzal kicsit könnyebb lenne.

Program: geocaching, ősrégi testvéri kapcsolatok ápolása, falusi fatemplomok, temetők, kocsmák látogatása, hógolyózás s talán egy-két lengyel nyelvlecke.

Kérdem tisztelettel, kinek van kedve a túrához?

 

Kedvem lenne, talán pénz is, de időm csak hétvégéken sajnos....

Link to comment

Tarnówba s környékére ki szeretne ládavadászatot rendezni? A Strzelecki parkban ott van Bem apó szarkofágja, a Petőfi téren pedig egy székelykapu kopjafákkal övezve, s rengeteg geoláda! Szinte mindet toczygroszek tette ki.

Időpont: talán még idén, talán jövőre, én szívesen megyek oda télen is, mert szép havas a környék. Pálinkát azért vinni kell, majd becseréljük Żubrówkára!

Hely: Tarnów és környéke, esetleg Krakkó is.

Utazás: busszal Krakkóba, onnan vonattal Tarnówba, a ládákért pedig gyalog megyünk! Ha valaki kocsival jönne, azzal kicsit könnyebb lenne.

Program: geocaching, ősrégi testvéri kapcsolatok ápolása, falusi fatemplomok, temetők, kocsmák látogatása, hógolyózás s talán egy-két lengyel nyelvlecke.

Kérdem tisztelettel, kinek van kedve a túrához?

 

Ez kb. hany napos program lenne? Csak a kivancsisag kedveert, mert az az erzesem, hogy tobb, mint 2 naprol lenne szo.

Link to comment

.hu-ra is beírtam, de ide is jön: Ha valakit ez a Soproni 54 ládás rettenet vonz összeszervezhetnénk egy közös vadászatot. Most hétvégén nekem jó ha időben kitaláljuk :angry:

Premium only ládák... ha nem tudod miről van szó nézz a térképre a soproni hegységnél :(

 

Jó lessz sietni mielőtt letiltják a ládákat.

Link to comment

.hu-ra is beírtam, de ide is jön: Ha valakit ez a Soproni 54 ládás rettenet vonz összeszervezhetnénk egy közös vadászatot. Most hétvégén nekem jó ha időben kitaláljuk :angry:

Premium only ládák... ha nem tudod miről van szó nézz a térképre a soproni hegységnél :(

 

Jó lessz sietni mielőtt letiltják a ládákat.

 

Vajon a 30 napos ajándék prémcsi hozzáféréssel is tudom logolni ?

Link to comment

.hu-ra is beírtam, de ide is jön: Ha valakit ez a Soproni 54 ládás rettenet vonz összeszervezhetnénk egy közös vadászatot. Most hétvégén nekem jó ha időben kitaláljuk :angry:

Premium only ládák... ha nem tudod miről van szó nézz a térképre a soproni hegységnél :(

 

Jó lessz sietni mielőtt letiltják a ládákat.

 

Vajon a 30 napos ajándék prémcsi hozzáféréssel is tudom logolni ?

 

Szerintem ha látod akkor tudod

Link to comment

Vajon a 30 napos ajándék prémcsi hozzáféréssel is tudom logolni ?

 

Szerintem ha látod akkor tudod

 

Most nem szívesen lőném el, csak ha logolásra kerül a sor, valamint nem tudom képes vagyok-e érvényesítemi a próbprémium hozzáférést, kétes eredetű a készülékem lehet hogy már felhasználták.

Valamint kb 10 % az esélye, hogy el tudok menni most hétvégén.

Link to comment

 

Ez kb. hany napos program lenne? Csak a kivancsisag kedveert, mert az az erzesem, hogy tobb, mint 2 naprol lenne szo.

 

Legalább két napos. Nebel írt levelet, de ide nem sikerült föltolnia, mert valamit elcsesztek a nagyokosok Ámerikában. Engedelmével továbbítani fogom a levelet ide, abban egy lépéssel már tovább is gondolta a túra mikéntjét.

Link to comment

.hu-ra is beírtam, de ide is jön: Ha valakit ez a Soproni 54 ládás rettenet vonz összeszervezhetnénk egy közös vadászatot. Most hétvégén nekem jó ha időben kitaláljuk :)

Premium only ládák... ha nem tudod miről van szó nézz a térképre a soproni hegységnél :huh:

Nekem a jövő szombat (okt. 30.) jó lenne. Ha Neked is jó, jövő héten emailben vegyük fel a kapcsolatot.

(Azt persze nem tudom, hogy végig is tudom járni az egészet egy nap alatt :rolleyes: )

Mindenesetre létrehoztam egy bookmark list-et könyvjelző listát (somloci kedvéért :o ):

W at Sopron

Edited by R.Guszty
Link to comment

Logolni nem, csak bejegyzést írni. Magyarítsunk, testvérek!

Ramgab, nem kell ahhoz prémium tagnak lenned, hogy megtalálást jegyezz egy ládához, ellenben egy prémiumot meg kell kérned, hogy küldje el a megfelelő linket. Én már tettem ilyet.

 

Cseles, köszi !

Link to comment

Eddig a comos ládákat békén hagyták, amennyire tudom

Nem tudom, mindenesetre a gc.hu fórumán van ez a bejegyzés:

"Barbárka hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2010.08.16 15:32:16 (16455)

Nemrég megszünt egy .com-s láda is magyar hatósági jelzés alapján."

Link to comment

.hu-ra is beírtam, de ide is jön: Ha valakit ez a Soproni 54 ládás rettenet vonz összeszervezhetnénk egy közös vadászatot. Most hétvégén nekem jó ha időben kitaláljuk :rolleyes:

Premium only ládák... ha nem tudod miről van szó nézz a térképre a soproni hegységnél :)

Nekem a jövő szombat (okt. 30.) jó lenne. Ha Neked is jó, jövő héten emailben vegyük fel a kapcsolatot.

 

A soproni 54 lada engem is erdekelne es elso hallasra az okt. 30 jol hangzik. :huh:

Link to comment

Nem tudom, mindenesetre a gc.hu fórumán van ez a bejegyzés:

"Barbárka hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2010.08.16 15:32:16 (16455)

Nemrég megszünt egy .com-s láda is magyar hatósági jelzés alapján."

 

és ez vajon melyik csésze volt?

 

Amiről én tudok, az konkrétan a szappan-szék - korábbi magyar moderátor ládája, melyet még haggaeus szűntetett meg, egy kép alapján, 2006. szept 18-án. kell linkelni, vagy megkeresitek? Ez nem mostanában történt...

Ja a láda mai napig él a magyar oldalon.

 

No comment

Link to comment

.hu-ra is beírtam, de ide is jön: Ha valakit ez a Soproni 54 ládás rettenet vonz összeszervezhetnénk egy közös vadászatot. Most hétvégén nekem jó ha időben kitaláljuk :P

Premium only ládák... ha nem tudod miről van szó nézz a térképre a soproni hegységnél :)

Nekem a jövő szombat (okt. 30.) jó lenne. Ha Neked is jó, jövő héten emailben vegyük fel a kapcsolatot.

(Azt persze nem tudom, hogy végig is tudom járni az egészet egy nap alatt :D )

Mindenesetre létrehoztam egy bookmark list-et könyvjelző listát (somloci kedvéért :D ):

W at Sopron

 

30.-án sajnos elrepülök 10 napra a messzi észra, úgyhogy az nem nyerő. Ha még november közepe fele is áll a dolog akkor majd újra beszélünk róla:)

Link to comment

Majd a héten jelentkezek, egyelőre úgy néz ki mind a két gyereket sikerül elhelyezni péntek este.

 

En is jatszadozom a gondolattal, hogy 30-an kellene menni. Apexsek is megpenditette, hogy jon, bar O csak akkor tud jonni, ha 22.45-re vissza is er.

 

Szoval leszunk egy kocsinyian?

Link to comment

Majd a héten jelentkezek, egyelőre úgy néz ki mind a két gyereket sikerül elhelyezni péntek este.

 

En is jatszadozom a gondolattal, hogy 30-an kellene menni. Apexsek is megpenditette, hogy jon, bar O csak akkor tud jonni, ha 22.45-re vissza is er.

 

Szoval leszunk egy kocsinyian?

 

Ha jól számolom megvagyunk négyen, folytassuk privátban !

Persze lehet még jelentkezni.

Link to comment

En is jatszadozom a gondolattal, hogy 30-an kellene menni. Apexsek is megpenditette, hogy jon, bar O csak akkor tud jonni, ha 22.45-re vissza is er.

 

Szoval leszunk egy kocsinyian?

Én a közelből jövök, úgyhogy velem ne számoljatok. Viszont a 22:45 kicsit húzós lesz: szerintem 7 körül el kéne indulni,mivel olvasva az utolsó logokat 12,5 óra alatt 31km-es gyaloglással teljesítették.

Edited by R.Guszty
Link to comment

Nem tudom, mindenesetre a gc.hu fórumán van ez a bejegyzés:

"Barbárka hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2010.08.16 15:32:16 (16455)

Nemrég megszünt egy .com-s láda is magyar hatósági jelzés alapján."

 

és ez vajon melyik csésze volt?

 

Amiről én tudok, az konkrétan a szappan-szék - korábbi magyar moderátor ládája, melyet még haggaeus szűntetett meg, egy kép alapján, 2006. szept 18-án. kell linkelni, vagy megkeresitek? Ez nem mostanában történt...

Ja a láda mai napig él a magyar oldalon.

 

No comment

 

Ha jól rémlik, akkor a korábban a .hu-n is megszüntetett Magányos fenyő (Lonely Pine a com-on) Szigligetnél.

Link to comment

Errol a Sopron melletti W-rol nem mondanak nagyon sok jot a szlovakiai forumon azok, akik mar meglatogattak. Ahhoz kepest, hogy a rejtonek mar tobb mint 5000 megtalalasa van, raadasul PM only, sokkal jobbat vartak. Nehany info, amire keszuljetek...

 

- a 28km amit a rejto megad, allitolag legvonalban van, aki ott volt, 22 lada kozott legyalogolt ennyit, sokszor vad benott terepen, uton vagy osbenyen kivul,

- az emlitett 22 ladabol 5-ot teljesen nem talaltak meg, kb. a felet 20 meterrel tavolabb (tobbuk GPS-e is ezt mutatta) a hintek ellenere sokaig tartott nekik a keresgeles, volt ahol az elottuk jarok 20-30 m-es korzetben mar szetturtak az egesz erdot,

- a ladak minosege is eleg alacsony volt, semmelyikben nem volt pl. ceruza, a legtobb torekeny dzsemes uveg volt, vagy konnyen tonkremeno muanyag doboz.

 

Azt irjak, hogy nagyon gondolkodnak rajta, hogy egyaltalan vissza menjenek-e meg befejezni.

Link to comment

Errol a Sopron melletti W-rol nem mondanak nagyon sok jot a szlovakiai forumon azok, akik mar meglatogattak. Ahhoz kepest, hogy a rejtonek mar tobb mint 5000 megtalalasa van, raadasul PM only, sokkal jobbat vartak. Nehany info, amire keszuljetek...

 

- a 28km amit a rejto megad, allitolag legvonalban van, aki ott volt, 22 lada kozott legyalogolt ennyit, sokszor vad benott terepen, uton vagy osbenyen kivul,

- az emlitett 22 ladabol 5-ot teljesen nem talaltak meg, kb. a felet 20 meterrel tavolabb (tobbuk GPS-e is ezt mutatta) a hintek ellenere sokaig tartott nekik a keresgeles, volt ahol az elottuk jarok 20-30 m-es korzetben mar szetturtak az egesz erdot,

- a ladak minosege is eleg alacsony volt, semmelyikben nem volt pl. ceruza, a legtobb torekeny dzsemes uveg volt, vagy konnyen tonkremeno muanyag doboz.

 

Azt irjak, hogy nagyon gondolkodnak rajta, hogy egyaltalan vissza menjenek-e meg befejezni.

 

Miután ezidáig az 54-ből 33 darabot megkerestem:

A 28 km valóban légvonalban SZÁMÍTOTT távolság. Ezt a rejtő konkrétan leírta, ha valaki elolvassa a leírást. Egy osztrák társaság végigjárta a távot, kb 30 kilométer 12,5 óra. A részletes log az 1. számú ládánál olvasható tőlük.

Az 54 ládából 1db nem volt meg, a 15-ös, de az osztrák társaság a rejtővel telefonon egyeztetve pótolta. Tehát az összes láda megvan, bár a 30.-at én sem találtam meg, de mivel mindenki más megtalálta majd visszamegyek.

A koordináták valóban nem a legpontosabbak, de ha valaki a terepen van akkor ezen nem csodálkozik (erdő, terepviszonyok), de nagyon jó spoilerképek vannak a ládaleírásoknál. Ahol nincs, ott nem is kell.

A ládák valóban nem "gyári" geocaching-ládák, de mindegyikben van ceruza, és egyik sem volt belül nedves.

Link to comment

Errol a Sopron melletti W-rol nem mondanak nagyon sok jot a szlovakiai forumon azok, akik mar meglatogattak. Ahhoz kepest, hogy a rejtonek mar tobb mint 5000 megtalalasa van, raadasul PM only, sokkal jobbat vartak. Nehany info, amire keszuljetek...

 

- a 28km amit a rejto megad, allitolag legvonalban van, aki ott volt, 22 lada kozott legyalogolt ennyit, sokszor vad benott terepen, uton vagy osbenyen kivul,

- az emlitett 22 ladabol 5-ot teljesen nem talaltak meg, kb. a felet 20 meterrel tavolabb (tobbuk GPS-e is ezt mutatta) a hintek ellenere sokaig tartott nekik a keresgeles, volt ahol az elottuk jarok 20-30 m-es korzetben mar szetturtak az egesz erdot,

- a ladak minosege is eleg alacsony volt, semmelyikben nem volt pl. ceruza, a legtobb torekeny dzsemes uveg volt, vagy konnyen tonkremeno muanyag doboz.

 

Azt irjak, hogy nagyon gondolkodnak rajta, hogy egyaltalan vissza menjenek-e meg befejezni.

 

Miután ezidáig az 54-ből 33 darabot megkerestem:

A 28 km valóban légvonalban SZÁMÍTOTT távolság. Ezt a rejtő konkrétan leírta, ha valaki elolvassa a leírást. Egy osztrák társaság végigjárta a távot, kb 30 kilométer 12,5 óra. A részletes log az 1. számú ládánál olvasható tőlük.

Az 54 ládából 1db nem volt meg, a 15-ös, de az osztrák társaság a rejtővel telefonon egyeztetve pótolta. Tehát az összes láda megvan, bár a 30.-at én sem találtam meg, de mivel mindenki más megtalálta majd visszamegyek.

A koordináták valóban nem a legpontosabbak, de ha valaki a terepen van akkor ezen nem csodálkozik (erdő, terepviszonyok), de nagyon jó spoilerképek vannak a ládaleírásoknál. Ahol nincs, ott nem is kell.

A ládák valóban nem "gyári" geocaching-ládák, de mindegyikben van ceruza, és egyik sem volt belül nedves.

 

Bocs, de rájöttem, hogy reggel hülyeséget írtam, ceruza valóban nincs a ládákban, de ez szerepel a ládaoldalakon. Nagyon korán volt :laughing:

Link to comment

A koordináták valóban nem a legpontosabbak, de ha valaki a terepen van akkor ezen nem csodálkozik (erdő, terepviszonyok)

 

A legtobb esetben terepen is be lehet merni pontosabban mint +-20m, sot sokszor pontosabban, mint pl. varosban magas hazak kozott. Csak egy kis idot kell ra szanni.

 

A ládák valóban nem "gyári" geocaching-ládák, ... és egyik sem volt belül nedves.

 

A gyari-t senki nem is varja el, na de torekeny dzsemesuveg?!?! Nem csak az adja a lada minoseget, hogy nem azik-e be, hanem az is hogy milyen anyagbol van (sokat kibir-e, nem torik-e el), es hogy van-e benne pl. informacios lap vagy ceruza - persze ha belefer.

Link to comment

A gyari-t senki nem is varja el, na de torekeny dzsemesuveg?!?! Nem csak az adja a lada minoseget, hogy nem azik-e be, hanem az is hogy milyen anyagbol van (sokat kibir-e, nem torik-e el), es hogy van-e benne pl. informacios lap vagy ceruza - persze ha belefer.

 

Angliában az ellenőr nem engedte át az egyik rejtésemet, mert üvegből volt az edény. Az indok pedig, hogy törékeny. Itt komolyan veszik az ilyeneket.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...