Jump to content

GSAK - minden a programról


BiharyG

Recommended Posts

Én rég gondolkodom régóta, hogy meveszem a jogot...

Igazábol a statisztika kezelő részén kívül nem sok mindent láttam benne, de azóta jól megváltozott a véleményem.

 

Itt van a cacheeye nevű onlin térkép progi, ami elég jó szerintem. Meg biztos egy csomó egyéb hasznos jóság is van a programban...

Tényleg, a makrók is fizetősek, vagy csak az alapprogram?

Link to comment

Itt van a cacheeye nevű onlin térkép progi, ami elég jó szerintem. Meg biztos egy csomó egyéb hasznos jóság is van a programban...

Tényleg, a makrók is fizetősek, vagy csak az alapprogram?

Na, ezzel nekem mondtál újat :blink:

 

Én amire használom: külön adatbázisba töltöm a hetente lekért ládalistát (a lakóhelyem 100km-es körzetében az összes meg nem talált láda, mindig benne van a GPS-ben), külön a .hu-ról leszedett listát, meg külön az esetleges úticél környékéről letöltött listát. Ezeket töltöm át a CSx-be a Sylverrat FAQ-ban leírt módon (http://sylverrat.hu/faq/index.php?page=garmin) ládakóddal, nehézséggel, tereppel, ládatípussal, hinttel együtt. Ha szükséges, a HTML exporttal készített nagyon jó listát is magammal viszem PDA-n, a teljes leírások kedvéért. Aztán ugyaninnen egy gombnyomásra készül az iGO-ba töltendő KML file is, hogy menet közben is lássam az esetleg útba eső ládákat... Hirtelen ennyi jut eszembe, de ezen kívül is rengeteg jó dologra használható, ebben biztos vagyok (nem, nem vagyok érdekelt a program eladásában! :)

Link to comment

Én rég gondolkodom régóta, hogy meveszem a jogot...

Igazábol a statisztika kezelő részén kívül nem sok mindent láttam benne, de azóta jól megváltozott a véleményem.

 

Itt van a cacheeye nevű onlin térkép progi, ami elég jó szerintem. Meg biztos egy csomó egyéb hasznos jóság is van a programban...

Tényleg, a makrók is fizetősek, vagy csak az alapprogram?

Természetesen a makrók ingyenesek (legalábbis én még nem láttam fizetőset), olyannyira, hogy én is írtam már, meg módosítottam is. A profiloldalamon a statisztika egy ilyen módosított makróval készült.

Az alapprogram pedig megérte az árát: pl a html tag-eket egy (általam kibővített) makróval szedem ki a leírásokból, rakom helyre az ékezetes karaktereket, hogy használható legyen a Colorado-n a paperless caching.

Link to comment

 

Természetesen a makrók ingyenesek (legalábbis én még nem láttam fizetőset), olyannyira, hogy én is írtam már, meg módosítottam is. A profiloldalamon a statisztika egy ilyen módosított makróval készült.

Az alapprogram pedig megérte az árát: pl a html tag-eket egy (általam kibővített) makróval szedem ki a leírásokból, rakom helyre az ékezetes karaktereket, hogy használható legyen a Colorado-n a paperless caching.

 

Ez igazán jól hangzik!

Link to comment

Használja valaki a Cacheprinter-t?

Eddig azzal töltöttem le a ládákat és így töltöttem fel GSAK adatbázist, majd onnan a kütyübe, szűrve ami kell.

Így mindig megvolt, a teljes csak com-os ládalistám.

De kb. két hónapja ha Magyarországra szűrve szeretném letölteni,

az első oldalon nem hoz be semmit. Azaz a legfrissebb 20 ládát.

Elég régóta nem volt frissítve.

Másnak is így működik?

Link to comment

GSAK segítségével szeretnék előállítani statisztikákat a megtalálásaimról, már arról a nem túl sokról ami van. Ehhez egy PQ-val el akartam szedni az összes általam megtalált ládát. Viszont vannak olyanok amiket már archiváltak, azokat sajnos nem tudom leszedni PocketQuery-vel. Lehetséges egyáltalán archivált ládákat letölteni? Illetve ti hogyan szoktatok ilyen statisztikákat gyártani?

Link to comment

GSAK segítségével szeretnék előállítani statisztikákat a megtalálásaimról, már arról a nem túl sokról ami van. Ehhez egy PQ-val el akartam szedni az összes általam megtalált ládát. Viszont vannak olyanok amiket már archiváltak, azokat sajnos nem tudom leszedni PocketQuery-vel. Lehetséges egyáltalán archivált ládákat letölteni? Illetve ti hogyan szoktatok ilyen statisztikákat gyártani?

 

En premium tag vagyok. Ezt csak azert emlitem meg, mivel nem tudom, hogy nem premium tagok is latjak-e ezt:

 

A PQ oldalon van egy "My finds" (Sajat talalataim) gomd. Csak ra kell klikkelni es generalja a megtalalt ladaid listajat, az archivaltakat is.

Link to comment

En premium tag vagyok. Ezt csak azert emlitem meg, mivel nem tudom, hogy nem premium tagok is latjak-e ezt:

A PQ oldalon van egy "My finds" (Sajat talalataim) gomd. Csak ra kell klikkelni es generalja a megtalalt ladaid listajat, az archivaltakat is.

Ezt csak a PM-ek látják, az egyszerű tagok nem.

Link to comment

GSAK segítségével szeretnék előállítani statisztikákat a megtalálásaimról, már arról a nem túl sokról ami van. Ehhez egy PQ-val el akartam szedni az összes általam megtalált ládát. Viszont vannak olyanok amiket már archiváltak, azokat sajnos nem tudom leszedni PocketQuery-vel. Lehetséges egyáltalán archivált ládákat letölteni? Illetve ti hogyan szoktatok ilyen statisztikákat gyártani?

 

En premium tag vagyok. Ezt csak azert emlitem meg, mivel nem tudom, hogy nem premium tagok is latjak-e ezt:

 

A PQ oldalon van egy "My finds" (Sajat talalataim) gomd. Csak ra kell klikkelni es generalja a megtalalt ladaid listajat, az archivaltakat is.

 

Köszönöm, csak a szememet verte ki... ;)

Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Pontosabban láttam valami poiloaderes okosságot, de nem jöttem rá hogy müxik. Ha valaki használta már, akkor szívesen veszek egy kis tanítást.... :anibad:

Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Pontosabban láttam valami poiloaderes okosságot, de nem jöttem rá hogy müxik. Ha valaki használta már, akkor szívesen veszek egy kis tanítást.... :anibad:

 

Ez engem is érdekelne, mióta elszaporodtak az olyan hint-ek, hogy see spoiler.

Csak olyat tudok, mai leszedi a GPX-t és a spoiler és hint képeket a ládaoldalról.

Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Pontosabban láttam valami poiloaderes okosságot, de nem jöttem rá hogy müxik. Ha valaki használta már, akkor szívesen veszek egy kis tanítást.... :D

 

Ez engem is érdekelne, mióta elszaporodtak az olyan hint-ek, hogy see spoiler.

Csak olyat tudok, mai leszedi a GPX-t és a spoiler és hint képeket a ládaoldalról.

Óh, ha olyat tudsz, ami a spoiler és hint képeket szedi le a ládaoldalról, oszd meg velünk. Pont erre van szükségem. Ehhez már csak egy másik kell, ami poiloaderrel felteszi a kütyüre. Olyat láttam, de nem próbáltam, mert meg kell neki mutatni a spoilerfotók könyvtárát, és itt elakadtam. Nem akartam manuálisan leszedegetni...

Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Pontosabban láttam valami poiloaderes okosságot, de nem jöttem rá hogy müxik. Ha valaki használta már, akkor szívesen veszek egy kis tanítást.... <_<

 

Ez engem is érdekelne, mióta elszaporodtak az olyan hint-ek, hogy see spoiler.

Csak olyat tudok, mai leszedi a GPX-t és a spoiler és hint képeket a ládaoldalról.

Óh, ha olyat tudsz, ami a spoiler és hint képeket szedi le a ládaoldalról, oszd meg velünk. Pont erre van szükségem. Ehhez már csak egy másik kell, ami poiloaderrel felteszi a kütyüre. Olyat láttam, de nem próbáltam, mert meg kell neki mutatni a spoilerfotók könyvtárát, és itt elakadtam. Nem akartam manuálisan leszedegetni...

 

Én ezt használom.

GPX, Spoiler download

Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Ezt most találtam, elsőre úgy néz ki, működik: Spoiler Sync (azért nem teljesen biztos, mert most is dolgozik még egy 500-as listán :laughing:

 

Update: működik, elsőre nagyon tetszik! Ha még a magpet-féle feliratozást is megcsinálom, egész rendben lesz az eredmény.

Edited by BiharyG
Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Ezt most találtam, elsőre úgy néz ki, működik: Spoiler Sync (azért nem teljesen biztos, mert most is dolgozik még egy 500-as listán :laughing:

 

Update: működik, elsőre nagyon tetszik! Ha még a magpet-féle feliratozást is megcsinálom, egész rendben lesz az eredmény.

Jól hangzik. Nem tudom mikor lesz rá időm letesztelni, de ígéretes. Köszi az infót.

Link to comment

Tud valaki olyan makrót a GSAK alá, amivel kötegelve lehet legyüjteni egy csomó láda spoiler fotóit? Vagy csak egyesével lehet manuálisan? Vagy valami más okos módszer? Jó lenne a telefonon, vagy gps-en azt is magammal vinni. Sokszor sokat segítene.

Ezt most találtam, elsőre úgy néz ki, működik: Spoiler Sync (azért nem teljesen biztos, mert most is dolgozik még egy 500-as listán :P

 

Update: működik, elsőre nagyon tetszik! Ha még a magpet-féle feliratozást is megcsinálom, egész rendben lesz az eredmény.

Kipróbáltam. Zsíííír. A progi honlapjáról letölthető még egy GPSAdd nevű program is, ami azt csinálja, hogy a letöltött spoilerképek exif adataiba beleirja a láda kooit. Így pl egy oregon550-esen, vagy hasonló kütyün, ami a térképre teszi a fotókat, a láda szimbóluma mellett egyből a térképen van a spoiler is. Ügyes:)

Link to comment

Kipróbáltam. Zsíííír. A progi honlapjáról letölthető még egy GPSAdd nevű program is, ami azt csinálja, hogy a letöltött spoilerképek exif adataiba beleirja a láda kooit. Így pl egy oregon550-esen, vagy hasonló kütyün, ami a térképre teszi a fotókat, a láda szimbóluma mellett egyből a térképen van a spoiler is. Ügyes:)

 

Kipróbáltam a progit én is! Nagyon jó! tetszik!

GPSAdd is telepítve! Oregon 550-re kép rátéve! Működik! Nagyon szuper!

Kösz az ötletet!

 

Felbontásnál 640x640-t használtam!

Link to comment

A profiloldalamon lévő statisztikát is ezzel a programmal, ill. az ez alatt futó FSG Macroval állítom elő. Ha valakit érdekel, elkészítettem a legújabb (4.1.05B) verzióhoz tartozó magyar nyelvi fájlt. Sajnos nem tökéletes a magyar nyelv sajátosságai miatt, de szerintem elmegy. Itt meg tudjátok nézni az eredményt.

Itt tudod letölteni.

Edited by R.Guszty
Link to comment

A profiloldalamon lévő statisztikát is ezzel a programmal, ill. az ez alatt futó FSG Macroval állítom elő. Ha valakit érdekel, elkészítettem a legújabb (4.1.05B) verzióhoz tartozó magyar nyelvi fájlt. Sajnos nem tökéletes a magyar nyelv sajátosságai miatt, de szerintem elmegy. Itt meg tudjátok nézni az eredményt.

Itt tudod letölteni.

Alíz találatai az elmúlt egy hónapban jól láthatóan megemelkedtek :)

Más.

Én is próbálkoztam a "Achievement Badges"-kel, azaz az érmekkel, vagy mittudoménhogyhívjákokkal, de nekem mindig leáll hibával a macro. Nálad simán ment, vagy hegeszteni kellett rata valamit?

Link to comment

Én is próbálkoztam a "Achievement Badges"-kel, azaz az érmekkel, vagy mittudoménhogyhívjákokkal, de nekem mindig leáll hibával a macro. Nálad simán ment, vagy hegeszteni kellett rata valamit?

Valószínűleg belefutottál abba a problémába, hogy a MacSetting parancsban a Delphi (amiben a GSAK íródott) a "cs"-t magyar kettős betűként értelmezi, ezért nem találja a parancsot. Igazi megoldás nincs, tüneti kezelésként a Windows Control panelben a Regional Settings-nél az Advanced/Additional Setting alatt a Sort opciót Default-ról Technical-ra kell állítani. Így az angol ABC szerint rendez.

Link to comment

Helló Mindenkinek!

Elkezdtem használni a programot, igazából a leírásokat szerettem volna html-ben eltárolni, ez idáig teljesen jól is müködik.

Aztán láttam hogy lehet garmin gps-be küldeni poi-kat is, kipróbáltam, rátöltöttem a 60csx-re, a következő problémákkal szembesültem:

1., Az elindítás után a gps-ből törlődik minden beállítás, olyan mintha a dobozból vettem volna ki. (10 próbából 3 alkalommal fordult elő)

2., a poi-k furcsa ikonnal jelennek meg, és a gc.com-ról leszedett ládák, rejtések nem gc kóddal jelennek meg, hanem a játék nevével.

 

Kérdéseim:

van-e valakinek ezzel kapcsolatban megosztani való tapasztalata, illetve ha lejár az 1 hónapos próbaverzió, akkor a html generálást tudom-e tovább használni. Ha nem, akkor tud-e valaki alternativ progit?

 

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment

Aztán láttam hogy lehet garmin gps-be küldeni poi-kat is, kipróbáltam, rátöltöttem a 60csx-re, a következő problémákkal szembesültem:

1., Az elindítás után a gps-ből törlődik minden beállítás, olyan mintha a dobozból vettem volna ki. (10 próbából 3 alkalommal fordult elő)

2., a poi-k furcsa ikonnal jelennek meg, és a gc.com-ról leszedett ládák, rejtések nem gc kóddal jelennek meg, hanem a játék nevével.

Én a Garmin Csv Poi Export v2 makrót használom erre, nekem tökéletesen működik.

 

Kérdéseim:

van-e valakinek ezzel kapcsolatban megosztani való tapasztalata, illetve ha lejár az 1 hónapos próbaverzió, akkor a html generálást tudom-e tovább használni.

Igen, minden funkció működik továbbra is, legfeljebb a nag screen lesz mindig hosszabb... (de én úgy gondoltam, neekm megér 25 USD-t a program).

Link to comment

nekem hibát ad ki a makró.

Valamelyik makró nálam is hibát jelzett (lehet, hogy ez), de a hibás sor(ok) törlése után tökéletesen működik. Próbáld ki, vagy ha kell, átküldöm a hibajavított verziót.

 

igazából fogalmam sincs mit is kéne kitörölni :-)

megköszönöm ha átküldöd!

Link to comment

nekem hibát ad ki a makró.

(juj ez valami új felület)

Nem ebbe futottál bele?

Én is próbálkoztam a "Achievement Badges"-kel, azaz az érmekkel, vagy mittudoménhogyhívjákokkal, de nekem mindig leáll hibával a macro. Nálad simán ment, vagy hegeszteni kellett rata valamit?

Valószínűleg belefutottál abba a problémába, hogy a MacSetting parancsban a Delphi (amiben a GSAK íródott) a "cs"-t magyar kettős betűként értelmezi, ezért nem találja a parancsot. Igazi megoldás nincs, tüneti kezelésként a Windows Control panelben a Regional Settings-nél az Advanced/Additional Setting alatt a Sort opciót Default-ról Technical-ra kell állítani. Így az angol ABC szerint rendez.

Link to comment

Sziasztok!

 

Főleg "államnevű" GPS-el rendelkezőknek:

Felraktram egy új macro-t:GSAK macro

A következőket tudja: a kiválasztott adatbázisban beállítja a UserFlag-et azokra a ládákra, amit a kiválasztott geoache_visits.txt-ben Found It log bejegyzéssel megtalál.

FONTOS: Mivel a GPS-ek UNICODE-ban mentik el a txt fájlt, és a GSAK nem kezel UNICODE-ot, ezért meg kell nyitni (akár notepad-del) és el kell menteni ANSI formátumban.

Link to comment

Sziasztok!

 

Főleg "államnevű" GPS-el rendelkezőknek:

Felraktram egy új macro-t:GSAK macro

A következőket tudja: a kiválasztott adatbázisban beállítja a UserFlag-et azokra a ládákra, amit a kiválasztott geoache_visits.txt-ben Found It log bejegyzéssel megtalál.

FONTOS: Mivel a GPS-ek UNICODE-ban mentik el a txt fájlt, és a GSAK nem kezel UNICODE-ot, ezért meg kell nyitni (akár notepad-del) és el kell menteni ANSI formátumban.

Hamar kijött Kai Team-nek köszönhetően az 1.1-es javított kiadás: itt már nem kell kézzel elmenteni ANSI formátumban a geocache_visit.txt-t, a macro tudja kezelni.

Link to comment

Sziasztok!

 

Főleg "államnevű" GPS-el rendelkezőknek:

Felraktram egy új macro-t:GSAK macro

A következőket tudja: a kiválasztott adatbázisban beállítja a UserFlag-et azokra a ládákra, amit a kiválasztott geoache_visits.txt-ben Found It log bejegyzéssel megtalál.

FONTOS: Mivel a GPS-ek UNICODE-ban mentik el a txt fájlt, és a GSAK nem kezel UNICODE-ot, ezért meg kell nyitni (akár notepad-del) és el kell menteni ANSI formátumban.

 

Es miert jo az, ha be van allitva a UserFlag? :)

Link to comment

Es miert jo az, ha be van allitva a UserFlag? :)

Ezt már neked kell kitalálni :rolleyes:

Én akkor határoztam el, hogy megírom ezt a macro-t, amikor több napot ládáztunk Kolozsvárott és környékén, és a Notebook-on le akartam szűrni a mapsource-ban azokat a ládákat, amiket már megtaláltam, és nem akartam egyesével vacakolni, ill. a GPS-re is mindden nap új GPX-et töltöttem fel, hogy a térképen ne zavarjanak a megtalált ládák.

A másik, amire használom, hogy az így kiszűrt ládákat átmásolom a saját megtalálásaokat tartalmazó adatbázisba, és frissítem a log-okat, így nem kell vacakolnom a több megás PQ-val. (Ehhez mondjuk PM-nek kell lenni).

Az már csak speciális felhasználási igény, hogy Alíz találatait csak így tudom felvinni az adatbázisba, ha nincs kedven egyesével letölteni a megtalálásait (ő nem PM).

A lényeg, hogy így egyszerűen tudsz szűrni.

Link to comment

Egy ideje nem működik az API elérés.

Pontosabban, egy két dolgot néha megcsinál, de a Refresh cache data-t soha.

Előjön az ablak, amiben mintha dolgozna, de nem történik semmi, várhatok akár órákat is.

Általában a balance-t sem tudom lekérdezni.

Nincs valakinek valami ötelte?

A legfríssebb verzió van fent.

Link to comment

Egy ideje nem működik az API elérés.

Pontosabban, egy két dolgot néha megcsinál, de a Refresh cache data-t soha.

Előjön az ablak, amiben mintha dolgozna, de nem történik semmi, várhatok akár órákat is.

Általában a balance-t sem tudom lekérdezni.

Nincs valakinek valami ötelte?

A legfríssebb verzió van fent.

Nem lehet, hogy tűzfal vagy router probléma? Otthonról nekem is tökéletesen megy, a céges tűzfal mögül döcögősen (pont, ahogy Te is írtad: hosszan teker, aztán lelövöm egy idő után)

Link to comment

Egy ideje nem működik az API elérés.

Pontosabban, egy két dolgot néha megcsinál, de a Refresh cache data-t soha.

Kipróbáltam egy 500-as listában, hiba nélkül megcsinálta, maradt még 5500 lekérdezésem mára.

 

Mármint nekem nem működik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...