Jump to content

EarthCache dolgok


ramgab

Recommended Posts

Sokak számára kissé misztikus :blink: ez a ládatípus, emlékszem mikor az elsőt kerestem majd mikor az elsőt csináltam mennyi kétség támadt bennem, hasznomra vált akkor a kessertársak segítsége.

 

Itt bátran kérdezhetsz, ha nem tiszta valami.

Sokan kérdezték már, hogy kell e-mailban választ küldeni, hogy kell képet feltölteni, mik a Masters szintek stb.....

 

Itt megtalálsz mindent angolul : www.earthcache.org

Ha valami nem érthető vagy nem tudsz angolul, kérdezz bátran ! :)

Link to comment

A hévizivel kapcsolatban esetleg lenne valaki, aki segítene? Lenne kérdésem, de direktbe senkit nem akartam vele zargatni.

(Dobna egy mélt, akit esetleg zargathatok?)

Előre is köszi!

 

Engem nyugodtan lehet zargatni privátban is, sajna ez még nincs meg nekem.

Link to comment

Szia!

 

Akkor élnék a felajánlással és kérdeznék.A két tihanyi earthcache-snél egész pontosan mik is a kérdések?

Volcanoes birthplace Tihany:

1. A homokkő színe

2. Hogy mondják magyarul: "monk caves"?

 

Spring Cone of Tihany:

1. Mi a "miscellaneous rock", amiről híres a tihanyi környék?

2. Milyen természetes elem hozta létre a különböző méretű üreget?

(Ezekre a kérdésekre ott a válasz a bejárat melletti táblán)

Link to comment

Szia!

 

Akkor élnék a felajánlással és kérdeznék.A két tihanyi earthcache-snél egész pontosan mik is a kérdések?

 

Tihanyi félszigeten 3 van.

 

Ez az enyém: Development of Lake Balaton

 

A két segédpontot kell felkeresni:

 

1.

N 46° 54.637 E 017° 51.146

1, Mikor keletkezett a hidrokvarcit ? (földtörténeti kor, leolvasható a tábláról)

2, Hogyan kerültek ide a zárványok ? (szintén a táblán található)

 

2.

N 46° 54.387 E 017° 51.123

3, A tó üledék vastagságának éves növekedése ?

4, Mennyi víz van a Balatonban ?

(szintén egy táblán olvashatóak az infók)

 

EZ VOLT A REKLÁM HELYE :signalviolin:

 

A másik kettő awema ládája, ő német (gondolom erre gondoltál).

 

Volcanoes birthplace Tihany

1. the color of the sandstone piece and (van egy homokkő folt a barlangban, a táblán is olvasható, ennek a színére kiváncsi)

2. the hungarian word for "monk caves" (a "monk caves" magyar neve kell, szintén táblán olvasható)

és kell egy fénykép is rólad a barlang előtt GPS-el a kezedben

 

Spring Cone of Tihany

Erre már nem emlékszem, illetve teljesen más kérdések derengenek nekem, szerintem megváltoztatta, de biztos hogy a táblánál tudni fogod mit is akar. Ha mégsem sikerül, fényképezd le a táblát (bejárt oldalán, fehér tábla metszetrajzal) és megoldjuk.

1. What is the "miscellaneous rock" called, which the Tihany area is famous for?

2. Which natural element formed the "cavities of various sizes", which can be seen in the Spring Cone?

+fénykép itt is.

 

Angolbol nem vagyok jó.

Link to comment

Szia!

 

Akkor élnék a felajánlással és kérdeznék.A két tihanyi earthcache-snél egész pontosan mik is a kérdések?

 

Tihanyi félszigeten 3 van.

 

Ez az enyém: Development of Lake Balaton

 

A két segédpontot kell felkeresni:

 

1.

N 46° 54.637 E 017° 51.146

1, Mikor keletkezett a hidrokvarcit ? (földtörténeti kor, leolvasható a tábláról)

2, Hogyan kerültek ide a zárványok ? (szintén a táblán található)

 

2.

N 46° 54.387 E 017° 51.123

3, A tó üledék vastagságának éves növekedése ?

4, Mennyi víz van a Balatonban ?

(szintén egy táblán olvashatóak az infók)

 

EZ VOLT A REKLÁM HELYE :signalviolin:

 

A másik kettő awema ládája, ő német (gondolom erre gondoltál).

 

Volcanoes birthplace Tihany

1. the color of the sandstone piece and (van egy homokkő folt a barlangban, a táblán is olvasható, ennek a színére kiváncsi)

2. the hungarian word for "monk caves" (a "monk caves" magyar neve kell, szintén táblán olvasható)

és kell egy fénykép is rólad a barlang előtt GPS-el a kezedben

 

Spring Cone of Tihany

Erre már nem emlékszem, illetve teljesen más kérdések derengenek nekem, szerintem megváltoztatta, de biztos hogy a táblánál tudni fogod mit is akar. Ha mégsem sikerül, fényképezd le a táblát (bejárt oldalán, fehér tábla metszetrajzal) és megoldjuk.

1. What is the "miscellaneous rock" called, which the Tihany area is famous for?

2. Which natural element formed the "cavities of various sizes", which can be seen in the Spring Cone?

+fénykép itt is.

 

Angolbol nem vagyok jó.

 

Még valami, van awema ládaoldalain egy kép az EarthCache coinjáról, ha megtaláltad egyik ládáját jogosult vagy felfedezni "discowered it" a logba írd be a láda nevét ahol jártál.

Link to comment

Már megint én vagyok gondban.A Mill Valley(GC22YEP) ládánál a 2. kérdés:a táblánál mennyi a magasság(amit a gps mutat)vagy a tábláról kell valami magasságot leolvasni?Ott álltam és nem nagyon sikerült a tábláról magassági értéket olvasni.Előre is köszi.

Közben eszembe jutott még valami,de nem akartam átmenni a másik fórumba,mert ehhez jobban illik talán.Láttam ezt a TB-t:awema EarthCache Geocoin.H

Ha jól értem,aki megtalálta valamelyik earthcache-ét az logolhatja,de hogyan?Írni kell neki és elküldi a kódját?...

Előre is köszi ezt is.

Edited by 5N
Link to comment

Már megint én vagyok gondban.A Mill Valley(GC22YEP) ládánál a 2. kérdés:a táblánál mennyi a magasság(amit a gps mutat)vagy a tábláról kell valami magasságot leolvasni?Ott álltam és nem nagyon sikerült a tábláról magassági értéket olvasni.Előre is köszi.

Közben eszembe jutott még valami,de nem akartam átmenni a másik fórumba,mert ehhez jobban illik talán.Láttam ezt a TB-t:awema EarthCache Geocoin.H

Ha jól értem,aki megtalálta valamelyik earthcache-ét az logolhatja,de hogyan?Írni kell neki és elküldi a kódját?...

Előre is köszi ezt is.

 

Szerintem GPS magasságot kér, amit otthonról szintvonalas térképpel is meg lehet oldani, csak ne legyen túl kerek a szám.

Link to comment

Köszi és a másik kérdés?Ha jól láttam te már megtaláltad azt a tb-t.

 

Bocs, nem olvastam végig a levelet.

Nézd meg awema egyik ládáleírását, keresd meg a feltöltött képet a coinról, nincs kitakarva a kódja.

Legalábbis nálam így volt.

A logba írd be melyik ládáját találtad meg !

Link to comment

Több mint egy hete vár egy earthcache, hogy megnézze végre valaki, de eddig semmi sem történt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

 

Mentsd el és küld át nekem, én szívesen megnézném ;-)

 

Nálam eddig ők moderáltak, írj nekik !

 

geoawareUSA1

geoaware

geoawareCA

Link to comment

Több mint egy hete vár egy earthcache, hogy megnézze végre valaki, de eddig semmi sem történt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

 

Mentsd el és küld át nekem, én szívesen megnézném ;-)

 

Nálam eddig ők moderáltak, írj nekik !

 

geoawareUSA1

geoaware

geoawareCA

 

Köszi szépen, írtam nekik. Remélem hamarosan reagálnak.

Link to comment

Több mint egy hete vár egy earthcache, hogy megnézze végre valaki, de eddig semmi sem történt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

 

Mentsd el és küld át nekem, én szívesen megnézném ;-)

 

Nálam eddig ők moderáltak, írj nekik !

 

geoawareUSA1

geoaware

geoawareCA

 

Köszi szépen, írtam nekik. Remélem hamarosan reagálnak.

Link to comment

Több mint egy hete vár egy earthcache, hogy megnézze végre valaki, de eddig semmi sem történt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

 

Mentsd el és küld át nekem, én szívesen megnézném ;-)

 

Nálam eddig ők moderáltak, írj nekik !

 

geoawareUSA1

geoaware

geoawareCA

 

Köszi szépen, írtam nekik. Remélem hamarosan reagálnak.

 

Teljesen leállt az EA projekt vagy csak szünetel??

Link to comment

En nemreg kaptam toluk egy levelet, amiben arrol irtak, hogy atdolgozzak az earthcache-ek lerakasanak szabalyait, uj fokozatokat terveznek bevezetni, ... Szoval nagy valtozasokra szamithatunk.

 

Igen, azt én is megkaptam, és módosítottak is Jan. elsején.

De azt nem olvastam hogy az engedélyezési eljárás váltokik vsgy szünetel.

Link to comment

Több mint egy hete vár egy earthcache, hogy megnézze végre valaki, de eddig semmi sem történt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

 

Mentsd el és küld át nekem, én szívesen megnézném ;-)

 

Nálam eddig ők moderáltak, írj nekik !

 

geoawareUSA1

geoaware

geoawareCA

 

Bővült a lista geoawareHQ-val ő is nagyon segítőkész, így már négy ellenőrt ismerek.

 

geoawareUSA1

geoaware

geoawareCA

geoawareHQ

Link to comment

Én nem tudom, de tavaly dec.12-én jelent meg az utolsó earthcache, Californiában, legalábbis az earthcache.org szerint. Szóval lehet, hogy dolgoznak, csak lassan?

 

Szerintem az ritkán frissül, ez én ládáim legalábbis nagyon sokára kerültek fel a listára.

Jó lenne ha az enyém lenne az év első EC-je. ;-)

Link to comment

Én nem tudom, de tavaly dec.12-én jelent meg az utolsó earthcache, Californiában, legalábbis az earthcache.org szerint. Szóval lehet, hogy dolgoznak, csak lassan?

 

Szerintem az ritkán frissül, ez én ládáim legalábbis nagyon sokára kerültek fel a listára.

Jó lenne ha az enyém lenne az év első EC-je. ;-)

 

Több mint egy hete (16.án) jelemtettem be utoljára a ládát.

Én politkai okokból nem szeretném szóvátenni a moderálás menetéta fórumon.

Hálás lennék ha valaki megkérdezné miért reklámozzák a 3 napot ha közel sem tartják be.

 

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=267578

Link to comment

Mostanaban hany nap kell a az earthcache-ek moderaciojahoz? Holnap lesz 1 hete, hogy elengedtem 2 ladat. :sad:

 

No csak, no csak !!!

 

Én is több mint egy hetes moderációs időket tapasztaltam az utóbbi időben, és elég szigorú követelményeket.

Link to comment

Mostanaban hany nap kell a az earthcache-ek moderaciojahoz? Holnap lesz 1 hete, hogy elengedtem 2 ladat. :sad:

 

Eltelt 2 het. Ma irtam geoaware-nek. Azt valaszolta, hogy legyek turelemmel. A listening-ek beerkezesi sorrendjeben haladnak es meg nem tartanak nalam.

Link to comment

Mostanaban hany nap kell a az earthcache-ek moderaciojahoz? Holnap lesz 1 hete, hogy elengedtem 2 ladat. :sad:

 

Eltelt 2 het. Ma irtam geoaware-nek. Azt valaszolta, hogy legyek turelemmel. A listening-ek beerkezesi sorrendjeben haladnak es meg nem tartanak nalam.

 

Megnézték már ?

Link to comment

Eltelt 2 het. Ma irtam geoaware-nek. Azt valaszolta, hogy legyek turelemmel. A listening-ek beerkezesi sorrendjeben haladnak es meg nem tartanak nalam.

 

Megnézték már ?

 

Miutan irtam, 1-2 nappal utana megneztek mid a kettot es mind a kettot vissza is dobtak, ahogy kell. :)

 

Tegnap este jelent meg mind a 2.

 

A siroki earthcache-em csak 3. nekifutasra ment at. Ilyen kukacoskodast meg nem lattam. Azt megertem, hogy kell legalabb egy olyan kerdesnek lennie, ami kotodik a helyhez es a megmutatott geologiai jelenseghez es nem lehet internetes kutatassal megvalaszolni, de a siroki ladamnal abba belekotottek, hogy egy ilyen kotelezo kerdes mellett meg feltettem egy olyan kerdest is, amit CSAK internetes kutatas utan lehet megvalszolni. Szoval ott volt egy olyan kerdes, amit csak a helyszin ismeretevel lehet megvalszolni + egy kerdes, amihez internet kell. Csak azutan engedtek megjelenni ezt a ladam, miutan odarakattak velem az internetes kerdeshez, hogy azt nem kotelezo megvalaszolni a logolashoz. :))

 

Csak olyan kerdeseket lehet feltenni, ami szigoruan kapcsolodik a helyszinen megmutatott geologiai jelenseghez es a valaszok vagy a ladaoldalon vagy a helyszinen megtalalhatoak. :)) Ez alapjan a Budai Marga ladam nem menne at, ha most akarnam elfogadtatni. :)

 

Ehhez kepest az egerszaloki ladamnal az egyik kerdessel kapcsolatban megkerdeztek TOLEM, hogy a valaszok megtalalhatoak-e az interneten. Aztan miutan bemondtam, hogy szerintem nem, siman tovabb leptek rajta. Ki erti ezt. :))

 

Osszesegeben 3 het kellett a megjelenezhez. Na jo, az elso review utani javitasokat nem siettem el, ott eltelt 2-3 ures nap.

 

 

Ezek utan el se tudom kepzelni, hogy a sivatagi ladad, hogyan ment at ...

Edited by kia71
Link to comment

Eltelt 2 het. Ma irtam geoaware-nek. Azt valaszolta, hogy legyek turelemmel. A listening-ek beerkezesi sorrendjeben haladnak es meg nem tartanak nalam.

 

Megnézték már ?

 

Miutan irtam, 1-2 nappal utana megneztek mid a kettot es mind a kettot vissza is dobtak, ahogy kell. :)

 

Tegnap este jelent meg mind a 2.

 

A siroki earthcache-em csak 3. nekifutasra ment at. Ilyen kukacoskodast meg nem lattam. Azt megertem, hogy kell legalabb egy olyan kerdesnek lennie, ami kotodik a helyhez es a megmutatott geologiai jelenseghez es nem lehet internetes kutatassal megvalaszolni, de a siroki ladamnal abba belekotottek, hogy egy ilyen kotelezo kerdes mellett meg feltettem egy olyan kerdest is, amit CSAK internetes kutatas utan lehet megvalszolni. Szoval ott volt egy olyan kerdes, amit csak a helyszin ismeretevel lehet megvalszolni + egy kerdes, amihez internet kell. Csak azutan engedtek megjelenni ezt a ladam, miutan odarakattak velem az internetes kerdeshez, hogy azt nem kotelezo megvalaszolni a logolashoz. :))

 

Csak olyan kerdeseket lehet feltenni, ami szigoruan kapcsolodik a helyszinen megmutatott geologiai jelenseghez es a valaszok vagy a ladaoldalon vagy a helyszinen megtalalhatoak. :)) Ez alapjan a Budai Marga ladam nem menne at, ha most akarnam elfogadtatni. :)

 

Ehhez kepest az egerszaloki ladamnal az egyik kerdessel kapcsolatban megkerdeztek TOLEM, hogy a valaszok megtalalhatoak-e az interneten. Aztan miutan bemondtam, hogy szerintem nem, siman tovabb leptek rajta. Ki erti ezt. :))

 

Osszesegeben 3 het kellett a megjelenezhez. Na jo, az elso review utani javitasokat nem siettem el, ott eltelt 2-3 ures nap.

 

 

Ezek utan el se tudom kepzelni, hogy a sivatagi ladad, hogyan ment at ...

 

Gratulálok a türelmedhez! Nekem nem volt ennyi, amikor már másodszor dobták vissza, hogy minden szép és minden jó, de még, meg csak.....

Na akkor azt mondtam, nekem ennyi elég volt. Lett hagyományos láda.

A másikkal nem is foglalkoztam ezek után.

Link to comment

Gratulálok a türelmedhez! Nekem nem volt ennyi, amikor már másodszor dobták vissza, hogy minden szép és minden jó, de még, meg csak.....

Na akkor azt mondtam, nekem ennyi elég volt. Lett hagyományos láda.

A másikkal nem is foglalkoztam ezek után.

 

Engem is remiszgettek, hogy ha nem tudok tovabbi helyspecifikus infot odarakni az oldalra vagy a kerdesekhez, akkor torlik a ladamat es akkor inkabb egy sima geocache legyen, de miutan tultettem magam ezen az ures 3 nap alatt, es gyujtottem eleg erot, hogy vegig csinalja, nekifogtam es atgyurtam a ladaoldalakat. Meg sikerult kisutni olyan kerdeseket, amit tetszett nekik.

 

Azert el kell ismernem, hogy jobbak lettek a ladaoldalak, mint kezdetben voltak ... DE ... :)

Link to comment

Gratulálok a türelmedhez! Nekem nem volt ennyi, amikor már másodszor dobták vissza, hogy minden szép és minden jó, de még, meg csak.....

Na akkor azt mondtam, nekem ennyi elég volt. Lett hagyományos láda.

A másikkal nem is foglalkoztam ezek után.

 

Engem is remiszgettek, hogy ha nem tudok tovabbi helyspecifikus infot odarakni az oldalra vagy a kerdesekhez, akkor torlik a ladamat es akkor inkabb egy sima geocache legyen, de miutan tultettem magam ezen az ures 3 nap alatt, es gyujtottem eleg erot, hogy vegig csinalja, nekifogtam es atgyurtam a ladaoldalakat. Meg sikerult kisutni olyan kerdeseket, amit tetszett nekik.

 

Azert el kell ismernem, hogy jobbak lettek a ladaoldalak, mint kezdetben voltak ... DE ... :)

 

A sivatagit is vagy háromszor dobták vissza.

-kevés a leírásban a geológia.

-nálam nem fogadott el olyan kérdést amit a ládaoldalon lehet megtalálni, ragaszkodott a helyszíni kutatáshoz, ő javasolta a jelenlegit (elég tré is lett)

-bettetem egy olyan kérdést is hogy mondja meg a megtaláló, micélból járt a helyszínen, ezt is kivetették.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...