Jump to content

Bicie rekordu 10-10-10


Thathanka

Recommended Posts

Z newslettera:

The big day is almost here! On 10-10-10, geocachers around the world will join together to try to break the record for the number of accounts to log a geocache in a single day. The current record stands at 56,654. It was set on April 18, 2010. Since we are counting how many accounts log a cache rather than the number of caches logged, all you need to do is find and log a single cache on 10-10-10! So, get out there, get involved, and let's set a new geocaching record.

Czyli pokrótce:

Geocacherzy na całym świecie spróbują pobić rekord liczby kont, które zalogują się w keszach jednego dnia. Obecny rekord to 56654 i był ustanowiony 18 kwietnia 2010. Wszystko co musisz zrobić, to 10-10-10 znaleźć i zalogować kesza!

Link to comment

 

Można go wyświetlić w zakładce "souvenirs" w profilu. Też takie dostaliście?

 

Tak , tez dostalismy :)

Mała rzecz a cieszy;)

Uuuu... ja też mam :laughing:

Trzema skrzynkami się przyczyniłem, nie wiem czy Pit i Sebastian też zalogują, było by 6 więcej.

 

EDIT: a skrzynki, to KrystianT posadził - dzięki!!!

Edited by zywcu
Link to comment

Nie miałam w planach łupienia skrzynki GC, bo trasa jaką jechaliśmy z Meteorem skutecznie je omijała (on znalazł kilka moich podwójnych). Ale wczesna pora, to wydłużyliśmy pętlę do 64km i udało się zahaczyć o Urbex CMK Wallsona. I tym sposobem niechcący też mam "gifta" w panelu. Może powinnam sobie wydrukować?

 

BTW Urbex Wallsona polecam, jak kto lubi wspinać się po ruszoffej mozaice :P

 

Pzdr i czekam na info o ilości (na FB nie mogę się dogrzebać).

 

lav

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...