Jump to content

Fejlesztési ötletek (feedback) támogatása


Laczy76

Recommended Posts

Aki esetleg eddig nem találkozott vele, a http://feedback.geocaching.com oldalon lehet a geocaching.com-al kapcsolatos fejlesztési ötleteket javasolni (angol nyelven), vagy az ott levőket támogatni (vote - 1,2,3 ponttal).

 

Aki talál olyant, melyet szerinte érdemes támogatni, vagy esetleg saját ötlete, ide belinkelhetne a többieknek. :blink:

Edited by Laczy76
Link to comment

Néhány ötlet, melyet szerintem érdemes támogatni néhány szavazattal:

 

Full unicode support - hogy az oldalon lehessen magyar (és más nyelvű) ékezetes karaktereket is írni és azokat mind helyesen jelenítse meg a ládaleírásban:

http://feedback.geocaching.com/forums/7577...unicode-support

 

View map of user's cache - hogy látni lehessen mások térképét, tehát térképen azt, hogy ki milyen ládákat talált meg és rejtett:

http://feedback.geocaching.com/forums/7577...of-user-s-cache

Edited by Laczy76
Link to comment

Jó ötletek...

Apropó, a leadható szavazataim száma milyen rendszer szerint működik?

A fórumra leadtam 3-at, de most megint volt 10...

(Bocsi, ha hülekérdés, de hát egy újszülöttnek minden új :blink:)

 

Mindenkinek van 10 szavazata, egy otletre leadhatsz max. 3-at belole (kesobb is modosithatod barmelyik otletre leadott szavazataid szamat).

 

Ha valamelyik otlet, amelyre szavaztal megvalosul (mint pl. a magyar forum), akkor visszakapod a ra leadott szavazataidat. Ugyanigy visszakapod a szavazatod, ha valamelyik otletet amire szavaztal nem valositanak meg (tehat valami vegett visszautasitjak).

Link to comment

Ezt is támogatom:

cache award system

Egyféle véleménynyilvánítási lehetőséget kérünk, a kedvenc ládákat értékelhetnénk, az értékeléshez felhasználható pontokat pedig a rejtett vagy megtalált ládák alapján számítanák ki. Megfelelő szűréssel hipp-hopp megtudnánk a térképre nézve, teszem azt, Krakkóban, hogy melyek a legjobb ládák (s így nem indulok a panelek felé ládázni).

Link to comment

ez tényleg jó ötlet. Pl ha elmegy az ember Bécsbe és meg akar keresni 2-3 ládát, elveszik a rengeteg lehetőség között.

Ti eddig hogy választottátok ki, melyiket keresitek meg? Melyik a "real adventure" ahogy somloci fogalmazott

Elolvastátok mindegyikhez a leírást? Az se kis munka..

 

Szóval remélem beválik, bár ehhez kellenek a userek is, hogy ügyesen osztogassák a csillagokat!

Link to comment

ez tényleg jó ötlet. Pl ha elmegy az ember Bécsbe és meg akar keresni 2-3 ládát, elveszik a rengeteg lehetőség között.

Ti eddig hogy választottátok ki, melyiket keresitek meg? Melyik a "real adventure" ahogy somloci fogalmazott

Elolvastátok mindegyikhez a leírást? Az se kis munka..

 

Szóval remélem beválik, bár ehhez kellenek a userek is, hogy ügyesen osztogassák a csillagokat!

Én általában úgy keresek ládákat (pl Bécsben), hogy az autóval viszonylag könyen megközelíthető, könnyen parkolható, és nem sokat sétálós kis körutakat kelljen megtenni. Mystery és multi kizárva. Vagyis csak akkor veszem bele, ha itthonról egyszerűen megoldható. Egyébként nem is próbálkozom vele. Bécsben figyelembe kell venni, hogy nagyon nehezen tudsz parkolni és néha ott is jó nagy dugó van. A leírásokat előre nem nagyon olvasom el, mert Bécsben elég színvonalas, ravasz rejtések vannak, és ezek önmagukba örömet okoznak. Jó ezeket keresni.

Link to comment

ez tényleg jó ötlet. Pl ha elmegy az ember Bécsbe és meg akar keresni 2-3 ládát, elveszik a rengeteg lehetőség között.

Ti eddig hogy választottátok ki, melyiket keresitek meg? Melyik a "real adventure" ahogy somloci fogalmazott

Elolvastátok mindegyikhez a leírást? Az se kis munka..

 

Szóval remélem beválik, bár ehhez kellenek a userek is, hogy ügyesen osztogassák a csillagokat!

 

Én 18-án megyek Bécsbe, karácsonyi vásár... izé, ládázásra. Busszal megyek Fakan kollégával, a felkeresendő ládákat pedig egy viszonylag egyenes futású út mentén fogjuk keresni, valameddig, aztán egy másik mentén pedig megyünk majd vissza a busz felé. Dióhéjban, én a térkép nézegetése alapján fogom kiválasztani a megkeresendő ládákat. A rejtély - mystery ládákat ki fogjuk hagyni, hacsak nem sikerül megfejteni a koordninátákat még indulás előtt.

Link to comment

Aki esetleg eddig nem találkozott vele, a http://feedback.geocaching.com oldalon lehet a geocaching.com-al kapcsolatos fejlesztési ötleteket javasolni (angol nyelven), vagy az ott levőket támogatni (vote - 1,2,3 ponttal).

 

Aki talál olyant, melyet szerinte érdemes támogatni, vagy esetleg saját ötlete, ide belinkelhetne a többieknek. :D

 

Kreáltam egy saját ötletet. Kérlek, ha van szabad szavazatotok és egyetértetek, támogassátok.

http://feedback.geocaching.com/forums/7577...s-posted-at-a-c

Nem egy eget rengető probléma, ennél vannak sokkal fontosabbak is, de engem frusztrál az, hogy ha meg akarom nézni egy ember szép képeit vagy egy ládához tartozó összes képet, akkor ki-be kell ugrálni a logokba, logokból, nem tudom egymás után nézegetni őket. Vagy esetleg Ti tudjátok hogy kell, csak én vagyok béna?

Link to comment

 

Kreáltam egy saját ötletet. Kérlek, ha van szabad szavazatotok és egyetértetek, támogassátok.

http://feedback.geocaching.com/forums/7577...s-posted-at-a-c

Nem egy eget rengető probléma, ennél vannak sokkal fontosabbak is, de engem frusztrál az, hogy ha meg akarom nézni egy ember szép képeit vagy egy ládához tartozó összes képet, akkor ki-be kell ugrálni a logokba, logokból, nem tudom egymás után nézegetni őket. Vagy esetleg Ti tudjátok hogy kell, csak én vagyok béna?

 

Ez engemis tud bosszantani.

Link to comment

A magyarországi ládák legyenek kereshetők megyénként!

Szavazzatok, itt:Counties for Hungary

 

Jo ötlet, bar azen a feedback-forumon mar nem volt szabad szavazatom, de azert sikerült összekaparnom meg 2 pontot ra, remeljuk a regota tervezetteket is mar lassan megvalositjak es akkor felszabadulnak meg tovabbi pontjaim. ;)

 

Egyebkent a Groundspeak ezt a felosztast keres nelkul is megcsinalta Csehorszagnal es Szlovakianal kb. egy eve, gondolom miutan egyre tobb lada jelent meg. Lehet Magyarorszagnal is megcsinalnak keres nelkul, ha a ladak szama kezdene megkozeliteni a 3-4000-et, de ha kerve van es minel hamarabb megcsinaljak, annal jobb, mert atallaskor annal kevesebb ladat kell majd a ladatulajdonosoknak beosztani a megyekbe. ;)

Edited by Laczy76
Link to comment

A magyarországi ládák legyenek kereshetők megyénként!

Szavazzatok, itt:Counties for Hungary

 

Jo ötlet, bar azen a feedback-forumon mar nem volt szabad szavazatom, de azert sikerült összekaparnom meg 2 pontot ra, remeljuk a regota tervezetteket is mar lassan megvalositjak es akkor felszabadulnak meg tovabbi pontjaim. ;)

 

Egyebkent a Groundspeak ezt a felosztast keres nelkul is megcsinalta Csehorszagnal es Szlovakianal kb. egy eve, gondolom miutan egyre tobb lada jelent meg. Lehet Magyarorszagnal is megcsinalnak keres nelkul, ha a ladak szama kezdene megkozeliteni a 3-4000-et, de ha kerve van es minel hamarabb megcsinaljak, annal jobb, mert atallaskor annal kevesebb ladat kell majd a ladatulajdonosoknak beosztani a megyekbe. ;)

 

de ez szerintem elég béna lett, ha pl egy izlandi azt látja hogy beobystricki kraj az nem biztos hogy tudja hogy az Szlovákia

a TB-k adatlapján van ez, lehet hogy akkor annyit kéne fejleszteni hogy biggyesszék elé a country-t is (vagy a megye neve legyen az, hogy Slovakia, xy kraj)

szerintetek?

Link to comment

a TB-k adatlapján van ez, lehet hogy akkor annyit kéne fejleszteni hogy biggyesszék elé a country-t is (vagy a megye neve legyen az, hogy Slovakia, xy kraj)

szerintetek?

 

En ugy latom, hogy mindig ott van mogotte, hogy Slovakia, geocacheknel es TBknel is. De lehet hogy en neztem el valamit.

Link to comment

Képzeljétek, ma írt a Groundspeak, hogy elfogadták a fejlesztési ötletemet és kérik, hogy még szavazzunk rá, hogy előrébb kerülhessen a megvalósítandók listáján.

http://feedback.geocaching.com/forums/75775-geocaching-com/suggestions/1288343-to-be-able-to-view-photos-all-photos-posted-at-a-c

 

Látom, Somlóci javaslata, a magyar megyék ügye is jól áll!

 

Sok jo otlet van es mar nagyon kezd keves lenni az a 10 szavazat, amit le lehet adni. Azert sikerult erre is 2 pontot osszekaparni (mas szavazatok pontjainak csokkentesevel). :) Mar nagyon remelem valamelyik altalam tamogatott otletet mihamarabb megvalositjak es akkor megint lesz nehagy pontom, amivel majd esetleg ennek az otletnek a tamogatasat is megnovelhetem 3 pontra. ;)

Link to comment

Ismét egy sikeres fejlesztés.

A ládaoldalak néhány HTML parancsa nem üzemel.

 

Képek körbefuttatása, középre rendezése stb...

 

És jól össze is nyomták a szövegmezőt, így a régire optimalizált bannereket vagy összanyomja vagy levág belőle.

Hogy mikor mit és miért azt nem tudom.

Edited by ramgab
Link to comment

Nem tudom, melyikről beszél, de ez igen tetszetősen néz ki így:

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=37b09a28-83fd-4961-8966-da2e00089d64

 

Jó, nekem se minden tetszik, de hozzá lehet ám szokni. Vagy majd meglátjuk...

 

Leginkább arról beszélek ami még meg sem jelent és csak egy nap volt míg sikerült összehoznom a kódolást.

Itthon jó nagy monitorom van, középen van húsz centi a lényegnek a két szélén meg 10-10 a háttérnek, legközelebb nem monitort kell vegyek hanem PDA-t.

A flag counter és a bannerem tiszta homály. Nagyon nincs érkezésem átírni az összes ládámat.

 

Ez az eredeti:

http://img.geocaching.com/cache/log/83eb4fba-9ae2-4ae5-a030-7094d0668fa8.jpg

 

Egyre nagyobbak a monitorok, akkor minek nyomják össze a lényeget.

 

A szerkesztőfelületen a Short Desc.. tényleg elég short lett, konkrétan két sor látható ott izgalmas fogalmazást írni.

Edited by ramgab
Link to comment

A szerkesztőfelületen a Short Desc.. tényleg elég short lett, konkrétan két sor látható ott izgalmas fogalmazást írni.

Az mondjuk nem tett jót az olvashatóságnak, hogy az oldal áttetsző lett, és mögötte látszik a háttérkép.

A Short desc szerkesztőmező átméretezhető, a jobb alsó sarkot megragadva.

Edited by R.Guszty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...