Jump to content

Odznaka Geocaching Polska


Spider

Recommended Posts

Z dniem dzisiejszym Komisja Geocaching Polska wprowadziła Odznakę Geocaching Polska (w skrócie OGP), która ma służyć upowszechnianiu Geocachingu oraz popularyzacji walorów geograficznych, krajoznawczych, historycznych i rekreacyjnych na terenie Polski. Szczegółowy regulamin przyznawania Odznaki Geocaching Polska znajduje się w serwisie Geocaching Polska pod adresem: http://www.geocaching.org.pl/ogp.php

 

Wstępny projekt odznaki:

 

logo.png

 

Odznaka będzie metalowa, a jak się uda (trwają rozmowy z Groudspeakiem) to każda będzie wydawana w dwóch egzemplarzach - jeden pamiątkowy dla geocachera a drugi z Reference Number jako GeoCoin :lol:

Edited by SpiderPL
Link to comment

Teraz złotej i platynowej to w ogóle nie da się zdobyć, ale myślimy przyszłościowo i wierzymy, że dzięki Wam w niedługim czasie będzie taka możliwość :lol:

 

Co do ilości znalezień i założeń to staraliśmy się znaleźć odpowiedni kompromis. Moim zdaniem i tak 200 założonych skrytek w przypadku platynowej odznaki to bardzo dużo. Ja sobie nie wyobrażam serwisu 200 skrytek - np. wizji lokalnej po zimie każdej skrytki jak to mam teraz we zwyczaju robić, no chyba wszystkie skrytki będą w małej odległości od siebie.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Samo nagradzanie za ilośc założonych mogłoby w prosty sposób doprowadzić do zakładania byle czego i innych dziwnych ruchów. 25 założonych to nie jest mało, tylko kilka osób w Polsce przekracza tą ilość. Gdybym tą ilość co mam założył gdzieś na granicy z Czechami to poza serwisowaniem ich nie miałbym czasu na nic innego. Z każdym rokiem ludzi i keszy przybywa i za jakis czas znalezienie 1000 będzie o wiele łatwiejsze niż założenie 100.

Link to comment

500 keszy na terenie Polski to jest wyzwanie. :lol: Mam wrażenie, że w większym stopniu nagradzani są poszukiwacze niż zakładacze. Czy to sprzyja rozwojowi... mam wątpliwości.

Pomysł mi się cholernie podoba. Zgodzę się z Thathanką, że ilość założonych skrytek powinna być trochę większa (10 % byłoby ok.). Bez 'zakładaczy' nie będzie 'zdobywaczy'... No ale skoro regulamin jest już ustalony, to nie pozostaje nic innego, jak się podporządkować i wziąć się do roboty :lol:.

P.S. Jako stary hazardzista :lol: mogę wziąć na siebie trud przyjmowania zakładów; kto pierwszy zdobędzie brązową odznakę?

Link to comment

Usiluje na stronie glownej znalesc cos na temat "Komisja Geocaching Polska"

ale nie potrafie - moze jakis link ? Coz to za twor ?

Wyjdzie w praniu, Ted. Jeszcze jest kupa czasu :lol:.

Chyba juz "po praniu" - juz suszenie i prasowanie :lol:

Jesli ta Komisja cos oglasza i wprowadza - miloby bylo wiedziec - co to za "organ"

Link to comment

Z dniem dzisiejszym Komisja Geocaching Polska wprowadziła Odznakę Geocaching Polska (w skrócie OGP)....

 

Bardzo ciekawy pomysł, brawo za działanie i chęć robienia czegoś innego.

Ja na chwilę obecną mam prostą zasadę, jedna założona skrzynka na 100 znalezionych, czyli pierwsza odznaka będzie możliwa po znalezieniu 2500 skrzynek :lol:

 

Dobrze, że komisja jest już wybrana, nie będzie problemu jaką metodą wybrać metodę głosowania na członków komisji.

Link to comment

500 keszy na terenie Polski to jest wyzwanie. :lol:

 

Zgadzamy się w pełni - już te 500 na terenie Polski jest niezłym wyczynem na dzień dzisiejszy... :lol:

Bo rozumiemy ze liczą się tylko skrzynki znalezione/założone w Polsce.

Przydała by się tak czy tak na bieżąco aktualizowana lista - chyba ze już taka jest ale nie znaleźliśmy...

Brawa za pomysł... a tak wyśrubowane kryteria tylko zwiększą satysfakcję z osiągnięcia celu :lol:

Pozdrawiamy

Mezon & Set

Link to comment

500 keszy na terenie Polski to jest wyzwanie. :lol:

 

Zgadzamy się w pełni - już te 500 na terenie Polski jest niezłym wyczynem na dzień dzisiejszy... :lol:

Bo rozumiemy ze liczą się tylko skrzynki znalezione/założone w Polsce.

Przydała by się tak czy tak na bieżąco aktualizowana lista - chyba ze już taka jest ale nie znaleźliśmy...

Brawa za pomysł... a tak wyśrubowane kryteria tylko zwiększą satysfakcję z osiągnięcia celu :lol:

Pozdrawiamy

Mezon & Set

Link to comment

Moim zdaniem troche przesadziliscie z wymogami na te odznaki.

Stopnie odznak PTTK sa chyba lepiej rozwiazne gdyz zdobycie poczatkowych stopni jest wzglednie latwe i moze rozbudzac apetyt na kolejne.

W moim przypadku OGP nie ma nawet czego rozbudzic jako, ze nawet zdobycie brazowej prawdopodobnie jest dla mnie w tym zyciu nieosiagalne wiec z miejsca tymi odznakami przestaje sie interesowac. Ale moze taki byl zmiar :lol:.

 

Ale, pomimo kryteriow, pomysł z wprowadzeniem odznak bardzo fajny. Powodzenia.

Link to comment
Moim zdaniem troche przesadziliscie z wymogami na te odznaki.

Kryteria na razie są wygórowane gdyż założyliśmy, że Geocaching w Polsce będzie się rozwijać ;) Za rok lub dwa może się okazać, że zdobycie brązowej odznaki będzie dziecinnie proste. Wystarczy popatrzeć ile jest skrytek w Czechach lub Niemczech.

 

Czy dobrze zrozumiałem, ze to jest prywatna inicjatywa, tj. finansowana przez Spidera i toczygroszka? Gs dokłada się do interesu?

W chwili obecnej tak, GS nie dokłada się do interesu. Prowadzimy tylko rozmowy na temat zrobienia z odznaki Coina.

Link to comment
Czy dobrze zrozumiałem, ze to jest prywatna inicjatywa, tj. finansowana przez Spidera i toczygroszka? Gs dokłada się do interesu?

W chwili obecnej tak, GS nie dokłada się do interesu. Prowadzimy tylko rozmowy na temat zrobienia z odznaki Coina.

Tym większe uznanie dla Was. Fajna inicjatywa.

Link to comment

W Czechach ludzi którzy zdobyliby brąz jest 2341 (więcej niż 500 znalezień, ale nie jestem w stanie zweryfikować czy są to tylko znalezienia w CZ).

 

W Polsce na razie jest trudniej ale nikt nie powiedział, że ma być łatwo ;)

 

Odznaka ma być szczególnym wyróżnieniem dlatego warunki jej przyznawania są wygórowane :D

Link to comment

Trochę wiary w siebie ludzie ;). GC w naszym kraju rozwija się, jesteśmy na wzroście, skrzynek przybywa. Ja jestem już prawie w połowie drogi do brązu :D, więc już za 2 lata powinienem ją mieć. A czas płynie bardzo szybko. Ani się obejrzymy a już będziemy zdobywć srebra, złota...no, platyny mogę nie dożyć B).

Edited by soolash
Link to comment

Trochę wiary w siebie ludzie ;). GC w naszym kraju rozwija się, jesteśmy na wzroście, skrzynek przybywa. Ja jestem już prawie w połowie drogi do brązu :D, więc już za 2 lata powinienem ją mieć. A czas płynie bardzo szybko. Ani się obejrzymy a już będziemy zdobywć srebra, złota...no, platyny mogę nie dożyć B).

 

Taka postawa mi się podoba - za samo podejście już powinna być jakaś odznaka :D

Link to comment

Tak sobie zerkam na statystyki i coś mi się widzi, że na wiosnę będziemy mieli pierwszego odznaczonego. Czas zamawiać wieńce laurowe i orkiestrę. :)

 

Pod warunkiem, że liderom będzie się chciało wziąć także za zakładanie ;) bo warunki znalezień to pikuś przy wymaganiach 'chowalniczych' :P

Link to comment

No i mamy pierwszą osobę która zdobyła brązową odznakę! Jest nią soolash! GRATULACJE! :)

 

P.S. Jeśli ktoś jeszcze spełnia warunki otrzymania odznaki to proszę o kontakt bo ja nie jestem w stanie wszystkiego monitorować.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Soolash, winszuję Waszmości! Sukces tym większy że zdobycie pierwszej odznaki wydawało się praktycznie niemożliwe dla osoby z pomorskiego, gdzie wokół woda lub keszowa pustynia. Myślę że dla uroczystego wręczenia odznaki należy zasadzić jakiś event :)

 

Acha, przy okazji gratuluję znalezienia 666 tradycyjnych skrytek, fajnie ;)

 

P.S. Nie wiem jak Spider wykrył ten fakt, na GC PL jeszcze masz 463 znalezienia, a na GC COM nie wiem jak można odfiltrować znalezienia jednej osoby w jednym kraju. Czyli jakieś czary mary.

Edited by HighlanderPL
Link to comment

No i mamy pierwszą osobę która zdobyła brązową odznakę! Jest nią soolash! GRATULACJE! :)

Brawo soolash! Gratulacje również ode mnie!

 

Myślę że dla uroczystego wręczenia odznaki należy zasadzić jakiś event :)

Dobrze mówisz :) Możemy zakładać - tylko kwestia terminu. Spider, jak i kiedy może odbyć się przekazanie odznaki?

Link to comment

Pięknie wszystkim dziękuję. Odważny plan zaatakowania tej magicznej liczby powstał dość spontanicznie. Uwierzyliśmy w możliwość dopadnięcia tego wyniku na jakieś 5 skrzynek brakujących do... Nie było łatwo, bo aura męczyła nas okropnie (opalenizna "na wojskowego" pozostała do dzisiaj a Ewa może bez malowania chodzić na mecze polskiej reprezentacji jako kibic-flaga). Warto było, bo satysfakcja jest duża.

Co do eventu jestem otwarty nawet bez okazji :-).

Link to comment

Myślę że dla uroczystego wręczenia odznaki należy zasadzić jakiś event :)

Dobrze mówisz :) Możemy zakładać - tylko kwestia terminu. Spider, jak i kiedy może odbyć się przekazanie odznaki?

Przyznam szczerze że ostatnio mam dość napięty harmonogram, ale będę starać jak najszybciej załatwić odznakę. Mam nadzieję że uda mi się osobiście wręczyć odznakę podczas sierpniowego eventu nad polskim morzem :)

Link to comment

Witam wszystkich.

 

Jestem żółtodziobem, który przez przypadek natknął się na geocaching oglądając film.:) Zainteresowało mnie to strasznie i teraz mam mnóstwo planów związanych z tym sportem. Mam do Was pytanie odnośnie przyznawania odznak.Pomijając ilość odwiedzonych i założonych keszy jaki jest "dodatkowy wymóg"?

 

Z góry dzięki za zaangażowanie.;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...