Jump to content

Events in Tricity


soolash

Recommended Posts

Wygląda na to że II Event w Trojmieście odbędzie się podobnie jak w zeszłym roku we wrześniu. Różne lipcowe terminy zawsze się z czymś pokrywają. Zależy nam żeby poza gronem GC z Trojmiasta przyjechał ktoś jeszcze. Postaramy się więc dość szybko ustalić termin i może ktoś z Was się skusi na wycieczkę nad Zatokę :) Jeśli ktoś bierze taką opcje pod uwagę to niech śmiało proponuje termin - postaramy się dostosować.

 

A w sierpniu widzimy się w Dziwnowie :)

Link to comment

Proponuję w planie umieścić inspekcję Grand Blue 2, podjęcie, ewentualne odtworzenie kesza, bo pewnosci nie ma czy i jak przetrwał zimę. Ot, taki mały kamyczek ode mnie :-).

A na pluskanie z łowieniem skrzynki można się umówić tak czy inaczej - niedziela 17.07? - pogoda ma być piękna :)

Link to comment

@Keyman - wiem, że do września jeszcze trochę jest, ale to jak z tym eventem ? Bo bym chciał mieć pretekst na 3 dniowy weekend w Trójmieście :P

Skoro pytasz to śpieszę z odpowiedzią. Event będzie :) Data to 24/25 września czyli dokładnie jak rok temu.

 

Forma jest jeszcze do ustalenia ale pewnie podobnie jak to miało miejsce we Wrocławiu - czyli w południe (24.09) grupowe szukanie w jakiejś wybranej okolicy, a wieczorem jakaś knajpka.

W grę wchodzi jeszcze podobnie jak rok temu grill - sobota lub niedziela rano.

Link to comment

Opis się niestety jeszcze nie pojawił, ponieważ pojawiły się okoliczności przeszkadzające... Okazało się, że data 24 września może nam nie do końca pasować.

Chcielibyśmy zaproponować datę o tydzień późniejszą - tj. 1. października. Jednakże w tym dniu odbywa się Jesienny Tułacz (marsz na orientację), na który pewnie spora część trójmiejskich cacherów będzie chciała iść.

Bezpieczna pod względem terminów wydaje się dopiero data 8. października, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to już późno jak na wypad nad morze.

 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad wybraniem na event do Gdańska, to poprosiłabym o przestawienie swojej opinii co do terminu.

Edited by formicaPL
Link to comment

My sie zastanawiamy, ale nasza obecność nie zależy od terminu, a od innych czynników. Na dzień dzisiejszy nie możemy nic obiecać. Jedyne o co prosimy to ustalenie terminu do 15 dnia miesiąca poprzedzającego event, żeby zarezerwować wolny weekend.

Edited by Mosznir
Link to comment

8 października to jeszcze względnie wcześnie, można sobie spokojnie po plaży pospacerować bez potykania się co krok o plażowiczów, no i ceny noclegów 'po sezonie' o kilka PLN niższe i łatwiej dostępne (?)

 

Im bliżej listopada, tym krótszy dzuień i chłodniej.

Link to comment

Przygotowania do eventu nabrały tempa i tak na miesiąc przed mamy ogólny plan:

 

11:00 poranne spotkanie połączone z keszowaniem w Parku Nadmorskim w Gdańsku.

18:00 wieczorne spotkanie w Sopocie.

 

Szczegóły na stronie eventu. Jeśli osoby przyjezdne będą mieć problem ze stawieniem się o 11 rano na miejscu to dajcie znać - poczekamy lub zrobimy korektę godziny ;)

 

Aktualnie pracujemy nad kilkoma skrzynkami w Parku Nadmorskim, plan przewiduje ich publikacje w dniu eventu. Przydało by się postawić coś jeszcze w Sopocie - Maliniak może coś zmajstrujesz? ;)

 

Zapraszamy :)

Link to comment

Jeśli jesteście 10:30 w Oliwie to macie bezpośredni autobus z pętli przy Dworcu. Przystanek eventowy to Czarny Dwór ;)

Jak pkp nie będzie miało opóźnienia to możemy Was zabrać samochodem (jeśli byście chcieli to bagaż może w nim zostać).

 

No na jedną noc to raczej bagaż nam ciążył nie będzie ;) zgadamy się jakoś w październiku i na podwózke oczywiście chętnie przystaniemy :P Chociaż lepszy byłby trail z dworca na miejsce eventu :)

Link to comment

Jako ze musimy do Dobrej Kuchni podac orientacyjna ilosc osób to prosba zebyscie dali znac, kto wybiera sie równiez na czesc wieczorna. Jesli ktos jeszcze nie jest pewien to nie szkodzi, musimy wiedziec czy bedzie nas 5 czy raczej 15 osób. :)

 

Z tego co wiem to wieczorem zabraknie nam Soolasha - tłumaczy się jakimś spotkaniem, ale tak naprawdę to chyba boi sie pupendo :D Teraz wyjazd do Wawy, potem event - kto wie może 1000 pęknie w 2 tygodnie :)

Link to comment

Z tego co wiem to wieczorem zabraknie nam Soolasha - tłumaczy się jakimś spotkaniem, ale tak naprawdę to chyba boi sie pupendo :D Teraz wyjazd do Wawy, potem event - kto wie może 1000 pęknie w 2 tygodnie :)

He, he... Rozgryzłeś mnie ;-)i rozbawiłeś... Na pupendo nie jestem jeszcze gotów, bo muszę zgubić mięsień kwatermistrzowski i wydepilować powierzchnie zewnętrzne. Plan dwutygodniowy nie jest realny.

Link to comment

a co taki kiepski odzew??

czesc wieczorna obowiazkowo - I'm in! :)

Odzew nie jest kiepski - większość się mailowo odezwała :) Bacza - Ty będziesz na spotkaniu? Bo w logu Cię nie widzę.

to czyste niedopatrzenie, juz jestem :)

planuje wiekszy najazd, podobnie jak rubeus, tyle, ze urlop jeszcze sie negocjuje ;)

btw. czy moglby ktos polecic jakies miejscowki noclegowe w okolicach spotkania?

lub gdzies dalej z jakims nieklopotliwym dojazdem.

z gory dzieki!

Link to comment

to czyste niedopatrzenie, juz jestem :)

planuje wiekszy najazd, podobnie jak rubeus, tyle, ze urlop jeszcze sie negocjuje ;)

btw. czy moglby ktos polecic jakies miejscowki noclegowe w okolicach spotkania?

lub gdzies dalej z jakims nieklopotliwym dojazdem.

z gory dzieki!

 

Miło widzieć log "will attend" :)

Co do noclegu to dla mieszkańca Gdańska jest to jedno z trudniejszych pytań.

 

Ze względu na lokalizację części wieczornej najlepiej by było szukać czegoś w Sopocie. Szukałem w necie i kilka hosteli tam jest, tylko jak to w Sopocie swoje kosztują. Z innych lokalizacji to podstawą wyboru powinna być kolejka SKM. Jeśli to będzie spełnione to między Gdańskiem Głównym a Sopotem mamy 22min jazdy i wszystko jest blisko :)

 

Ciężko mi podać jakąś konkretną lokalizację ale w Gdańsku Głównym jest przykładowo bardzo klimatyczny Hostel http://zappio.pl/ (do skm z 15-20min będzie ale za to centrum). Inna lokalizacja to Hotel na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Oliwie http://www.opo.gda.pl. Jest to w zasadzie centrum 3-miasta, do skm 5min i dalej do Sopotu 5min jazdy, do Gdańska 17min i do Gdyni 18min (w minutach mogłem się machnąć;p). Nie wiem też jaka półka cenowa i standard Cie interesuje.

 

Z tego co wiem to ru.beus zatrzymuje się gdzieś w Centrum na Wałowej (daleko), a Mosznir to nie wiem (rodzina?). Może się razem zgadajcie - zawsze to raźniej.

Link to comment

No my zatrzymujemy się tu http://www.hostelwolnachata.com/index.php/pl/start przy dworcu Oliwskim. Tak jak Keyman pisze za rozsądną cenę w Sopocie nic ciekawego nie znaleźliśmy. No i nie warto tam chyba kimać, bo w samym Sopocie nie ma za dużo keszy.

 

Bacza jeśli pasi Ci standard późnej komuny ;P to mogę polecić Ci opcję http://kawalerka.spanie.pl/zakladka/opis#a , my tam byliśmy dwa razy i relacja cena/jakość nas satysfakcjonowała.

 

Z własnymi śpiworami wychodzi 70 zł za całą kawalerkę ;) i nikt nie chleje do 4 rano w pokoju obok jak to w hostelu bywa ;P.

 

Przy hostelach trzeba się liczyć z 60-70 zł od osoby przy dwójce bez łazienki. Gdyby nie to, że jedziemy na jedną noc to też byśmy tam spali.

 

Swoją drogą jeśli przyjeżdżasz na dłużej niż jedną noc to nie masz co kierować się lokalizacją eventu tylko.

 

edit:

 

Tak z obserwacji w porównaniu z innymi miastami ;) w Gdańsku na pobyt dłuższy niż 2 noclegi jest sporo ciekawych ofert samodzielnych mieszkań.

 

http://www.kawalerka3miasto.za.pl/ np to ;), szkoda bacza, że tak późno zacząłeś szukać noclegu bo pewnie co lepsze będą zajęte :)

Edited by Mosznir
Link to comment

Śpieszymy poinformować, że po dzisiejszym dniu mamy 8 prawie gotowych skrzynek :) Miejsca wybrane, koordy zebrane, problemy techniczne zażegnane. Zostały opisy i jeszcze trochę pracy w terenie. Park Nadmorski powoli przybiera kolory jesienne, więc zapowiada się pięknie.

Skrzynki planujemy opublikować podobnie jak rok temu po godzinie rozpoczęcia eventu. Jeśli chcecie coś jeszcze zakładać to koniecznie zgłoście się do nas po informacje o "wyłączonych" terenach.

Do zobaczenia :)

Link to comment

Do żadnej opcji namawiać nie będziemy. Prawdopodobnie zajęcia w podgrupach :) Kto chce iść w grupie to idzie, kto chce biec gdzieś sam, też nie ma sprawy.

Szukanie na eventach jest zawsze problematyczne - rok temu poradziliśmy sobie tak, że owszem szła grupa 10 osób, ale jak ktoś coś wypatrzył/znalazł, to siedział cicho i spokojnie czekał. Przy czym ostatnio trasa była dość liniowa, teraz będzie się można rozproszyć ;)

Link to comment

Co do noclegu to [...]

 

No my zatrzymujemy się tu [...]

dzieki panowie, Gdansk Zabianka wita ;)

 

i juz widze fantastyczne warunki, zeby "przyskrzynic" kilka okazow w pobliskim Trojmiejskim Parku Kraj. mniam :)

 

Śpieszymy poinformować, że po dzisiejszym dniu mamy 8 prawie gotowych skrzynek :) Miejsca wybrane [...]

a bede mial blisko? ;)

Link to comment

Ech...o dwie za mało :-))))))

o Wow! Powinniśmy jakoś (wspólnymi siłami) dać radę!! A jak Ty nie dasz rady rano (np czegoś nie znajdziesz ;p) to będziesz zmuszony wpaść do Sopotu :D

 

Bacza - wszystkie 8 w Parku Nadmorskim - koordy poznasz o odpowiedniej porze ;)

 

ps. właśnie usilnie się staramy żeby obiecane 8 to było 8, a nie np 6 :|

Link to comment

A jak Ty nie dasz rady rano (np czegoś nie znajdziesz ;p) to będziesz zmuszony wpaść do Sopotu :D

Hmm...może kolega nie przyjedzie?! :-) i będę miał wieczór keszerski? Byłoby super właśnie na tym evencie, w tym miejscu i w tym towarzystwie zakończyć ważny etap soolashowych poszukiwań i zamkąć go piękną i okrągłą ilością znalezisk...

Jak spotkanie się przedłuży, to kto wie...

Link to comment

Na pożegnanie z trójmiastem zostawiłem 2 skrzynki przy obiektach, które mnie zauroczyły: Biblioteka Gdańska i Kościół na Czarnej - taki pretekst do powrotów do Gdańska i lepszego poznania tego miejsca :-) Mam nadzieję, że zostaną dopuszczone - kolega soolash obiecał się opiekować na miejscu.

Edited by ru.beus
Link to comment

Na pożegnanie z trójmiastem zostawiłem 2 skrzynki przy obiektach, które mnie zauroczyły: Biblioteka Gdańska i Kościół na Czarnej - taki pretekst do powrotów do Gdańska i lepszego poznania tego miejsca :-) Mam nadzieję, że zostaną dopuszczone - kolega soolash obiecał się opiekować na miejscu.

Żadnej kapliczki?! :-) He, he... Oczywiście, że zgodziłem się serwisować te skrzynki. Czy daje mi to prawo do FTFa??? :-). Szkoda tylko, że zostawiasz skrytki w Gdańsku, gdy ja jadę do Wawy... Zostawcie mmiejsce na mój wpis, please! :-).

Link to comment

Na pożegnanie z trójmiastem zostawiłem 2 skrzynki przy obiektach, które mnie zauroczyły: Biblioteka Gdańska i Kościół na Czarnej - taki pretekst do powrotów do Gdańska i lepszego poznania tego miejsca :-) Mam nadzieję, że zostaną dopuszczone - kolega soolash obiecał się opiekować na miejscu.

Żadnej kapliczki?! :-) He, he... Oczywiście, że zgodziłem się serwisować te skrzynki. Czy daje mi to prawo do FTFa??? :-). Szkoda tylko, że zostawiasz skrytki w Gdańsku, gdy ja jadę do Wawy... Zostawcie mmiejsce na mój wpis, please! :-).

 

Z biblioteką poczekam na twój powrót - podaj tylko datę i godzinę, a poproszę reviewera o publikację 'na styk' :-)

 

Kościół na Czarnej

Nie wiem dlaczego cały czas się trzyma ta nazwa :) Ulica ta nazywała się "Czarna" w XVIIIw - teraz jest to ul. Ks. J. Zator-Przytockiego. Ulica Czarna jest niedaleko klubu Żak, odnoga Grunwaldzkiej :)

 

W Wikipedii podają, że nazwa jest używana przez starych Gdańszczan, tymczasem ja to określenie usłyszałem od całkiem młodej osoby :-) W logbooku widnieje trochę inna nazwa skrzynki :-)

Link to comment

Bo to nazwa wlasciwa. :)

 

No pewnie że tak! Po drugiej stronie nasypu kolejowego jest przecież dla równowagi ulica Biała.

 

Z tym XVIII wiekiem to jest błąd. W/g planu miasta z 1946 roku ul. Czarna była jeszcze Czarną do lipca 1946, następnie przemianowano ja na Montwiła Mireckiego, a w roku 2002 otrzymała nazwę ks. Józefa Zator-Przytockiego byłego proboszcza kościoła NSJ żołnierza AK.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...