Jump to content

Events in Tricity


soolash

Recommended Posts

Ja przygotuję kartki z opisami naszych skrzynek i mogę mieć pendriva z gpx-em, jeśli to komuś coś da.

Thathanka, jeśli masz przygotowane Quizy lub Multi to odradzam udostępniać swojego GPXa. Bo na GC jest tak, że do GPXa skrytki, której jest się właścicielem, dopisywane są wszystkie waypointy - również te ukryte, np. finał.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Witam wszystkich serdecznie

 

Z okazji Eventu w Trójmieście mam dla uczestników drobne upominki które chciałbym przeznaczyć na konkursy podczas spotkania.

 

Nagrodami będą 3 promocyjne kody aktywujące konto premium na okres 30 dni.

 

Warunkiem otrzymania oraz działania kodu jest:

 

1) Posiadanie konta zwykłego (basic) na geocaching.com

 

2) Użytkownik nigdy wcześniej nie mógł mieć konta premium na geocaching.com, gdyż kod nie zadziała - nawet jeśli konto premium już dawno wygasło. Dotyczy to jakiejkolwiek wcześniejszej aktywacji konta premium - np. poprzez jego zakup lub z innej promocji, np. Garmin.

 

Uprzejmie proszę autorów eventu o wymyślenie zadań konkursowych, a po evencie przesłanie mi listy zwycięzców - prześlę im wtedy odpowiednie kody promocyjne.

Link to comment

Mam nadzieję, że dobrą pogodę ktoś już organizuje. ;)

 

Robimy co się da ale być może będzie potrzebna pomoc, może silną grupą przegonimy chmury które są zapowiadane na sobotę.

 

W kwestii skrzynek i zagadek dziś postaramy się zadziałać :D Czujemy się zaszczyceni przez Silesian Reviewera i dziękujemy :laughing:

Link to comment

odnośnie GPXa - a mógłbyś mieć go też na telefonie i wtedy przez BT by się przesłało w TB by się od razu odczytało

 

moje 3 skrzyneczki już siedzą w kolejce do publikacji - 1 nieopodal miejsca spotkania a 2 miejskie

 

będę miał GPXa na telefonie ze swoimi skrzyneczkami

 

do zobaczenia jutro :anicute:

Link to comment

Mam nadzieję, że dobrą pogodę ktoś już organizuje. :)

Robimy co się da

Wygląda na to, że się postaraliście. :( Prognozy mówią o doskonałej pogodzie.

w kupie siła, jak to mówią :D

Do zobaczenia!

Dodałem w logu info o pokonaniu bramki - wystarczy do tego pierwszy lepszy patyk i sprawna ręka :anicute: Ewentualnie wsparcie orgów z kluczami.

Link to comment

Witam serdecznie.

 

Proszę osoby, które chcą jeszcze opublikować kesze na Event, by koniecznie dzisiaj do godz. 20 przekazały je do kolejki publikacyjnej.

 

Rzutem na taśmę udało mi się umieścić kolejne dwie skrzynki w Gdyni. Na 15 minut przed czasem określonym przez Reviewera, więc mam nadzieję, że i te ukażą się jutro. Przepraszam za lakoniczność opisów, ale naprawdę nie miałem czasu, a chciałem jeszcze bardziej wzbogacić geomapę Gdyni z okazji eventu.

Edited by soolash
Link to comment

Witam serdecznie.

 

W dniu jutrzejszym miało mnie nie być przy komputerze i dlatego prosiłem byście dzisiaj opublikowali wszystkie kesze, abym ja mógł je dodać do automatycznej publikacji. Ostatecznie okazało się, że będę do godz. 12, więc jeśli do tego czasu przekażecie swoje kesze do publikacji i nie będą zawierać błędów, to bez problemu je opublikuję na czas.

Link to comment

Widzę, że dzięki eventowi znacząco wzrosła ilość skrytek w Trójmieście :P Może ktoś z uczestników napisze jak się event udał ? :D

Wzrosła nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość skrytek w Trójmieście. A jak się udał event? Ano udał się znakomicie, o czym można sobie poczytać w eventowych logach :D.

 

Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować naszemu Reviewerowi za sprawną obsługę skrytek no i oczywiście za wypasione nagrody, o które toczyły się zacięte boje (nikt jednak nie doznał uszczerbku na zdrowiu) - ale o tym zapewne napiszą organizatorzy - formica i keyman.

Link to comment

Napiszcie coś o tych konkursach.

W pierwszym, jedynym o którym mogę coś napisać, zadanie polegało na wskazaniu na czystych mapach Europy i Świata położenia kilkunastu miast. Wiele nazw było znanych, inne mniej. Jednak, gdy przychodzi do konkretów, to okazuje się, że nie wie się nawet tego, co wydawało się wiadome. Z tego powodu wychodziły przemieszczenia nie tylko rzędu kilkudziesięciu kilometrów, a i takie międzykontynentalne. :)

 

A przy okazji: Keyman, Formica, możecie wrzucić listę tych miast? Ja pamiętam tylko Brisbane, Malagę i Teror.

 

Co do reszty konkursów, niewiele wiem. W czasie drugiego zajmowałem się huśtawką, a trzeci w ogóle mi umknął. :)

 

Fajnie było się spotkać z ludźmi na poziomie. :wub: Niebagatelną rolę odegrała pogoda, której lepszej nie mogliśmy sobie wymarzyć. Miejsce również fantastyczne i podziękowania za jego udostępnienie dla Szanownych Rodziców, których miałem okazję poznać przychodząc godzinę za wcześnie.

 

Z takich luźnych myśli:

- szacunek i podziękowania dla Hipula za przebyte kilometry (w tym pieszo), by dotrzeć na spotkanie,

- jestem pod wrażeniem Przecinaków, którzy wszystkie okoliczne kesze zrobili jednego popołudnia,

- dzięki za kesze - były naprawdę dobre. Żałuję, że Gdynia jest tak daleko i nigdy nie po drodze :wub: ale co się odwlecze...

- przepraszam za przestrzelone koordy w moich keszach (starałem się pomierzyć dobrze i dlatego robiłem to wielokrotnie, ale widocznie zbyt mało). Z logów już wiem, że wiele rzeczy będę musiał poprawić, ale gdybyście mieli jeszcze jakieś uwagi, jestem otwarty. O tym, że zabrakło skrzynki bonusowej wiem - już na etapie weryfikacji zwrócił mi to uwagę Silesian.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję - bardzo mi się podobało, a moje dzieciaki były wręcz zachwycone. Do następnego.

Link to comment

W pierwszym, jedynym o którym mogę coś napisać, zadanie polegało na wskazaniu na czystych mapach Europy i Świata położenia kilkunastu miast. Wiele nazw było znanych, inne mniej. Jednak, gdy przychodzi do konkretów, to okazuje się, że nie wie się nawet tego, co wydawało się wiadome. Z tego powodu wychodziły przemieszczenia nie tylko rzędu kilkudziesięciu kilometrów, a i takie międzykontynentalne. :)

 

A przy okazji: Keyman, Formica, możecie wrzucić listę tych miast? Ja pamiętam tylko Brisbane, Malagę i Teror.

To ja tak na szybko:

1 - pierwszy konkurs taki jak wyżej opisał Thathanka.

Lista miast:

  1. Europa
    • Bordeaux
    • Odessa
    • Svaneke
    • Malaga
    • Oulu

[*]Świat

  • Kinshasa
  • Brisbane
  • Teror
  • Paramaribo
  • Santiago De Los Caballeros

2. Drugi konkurs to była zagadka: "Ile jest dziewiątek w liczbach od 1 do 100? Wymień je."

 

3. Trzeci konkurs konkursem niestety nie był - nie starczyło nam czasu na jego wymyślenie. Nagroda została przyznana jako Nagroda Organizatora :wub:

Link to comment

Napiszcie coś o tych konkursach.

 

- przepraszam za przestrzelone koordy w moich keszach (starałem się pomierzyć dobrze i dlatego robiłem to wielokrotnie, ale widocznie zbyt mało). Z logów już wiem, że wiele rzeczy będę musiał poprawić, ale gdybyście mieli jeszcze jakieś uwagi, jestem otwarty. O tym, że zabrakło skrzynki bonusowej wiem - już na etapie weryfikacji zwrócił mi to uwagę Silesian.

 

 

Spokojnie, lekkie przestrzelenie wystąpiło zaledwie w dwóch skrzynkach i to tych których szukaliśmy grupowo. Reszta jest OK i to nawet bardzo OK. Dowodem jest fakt, że w niedzielę podjęliśmy z Evą sprawnie pozostałe skrytki z serii. Co więcej, nie korzystaliśmy z żadnych dodatkowych wskazówek! tylko koordy. I to była naprawdę świetna zabawa. Dzięki Thathanka za tą serię. Wielka rzecz!!! Faktycznie po znalezieniu ostatniej skrzynki z serii ogarnęła nas radość 100% skuteczności, a potem smutek, że to już koniec. Bonus na pewno przesunąłby moment smutku trochę dalej w czasie. Dzięki i polecam wszystkim zakochanym (jak ja) i niezakochanym również...niech mają :).

Link to comment

nic nowego nie napiszę - było super, a kto nie był niech żałuje

 

grono pozytywnie nakręconych ludzi, których nie dziwi chodzenie z gpsem i poszukiwania

iście przepiękna pogoda - idealna na "działkowanie" i leśne spacery

rozmowy, dyskusje, wymiana doświadczeń

 

konkursy - niby nic trudnego a jednak :)

 

gdyńska część w kameralnym gronie i nocny wypad po skrzynki soolashowe

 

żal kończyć takie spotkanie

albo zacząć myśleć o kolejnym :wub:

 

i na koniec chciałbym podziękować sponsorowi nagród - Silesianowi

udało się uzyskać jako trzeci nagrodę :wub:

Link to comment

No to jeszcze ja coś napisze :D

 

Jak już wszyscy wiedzą - było super!

Pierwsza czesc rozpoczela sie od wyżerki szaszlykowo-kielbaskowej i rozmow na tematy wszelkie. Nastepnie ruszylismy w teren - tam bladzilismy ponad 2h patrzac sie w male monitorki :laughing: W lesie rozlegał się dziwięk wpisywanych koordow :ph34r:

 

Wieczorem, juz w mniejszym gronie - Gdynia. Wpierw degustacja roznych swiatowych i lokalnych specjalow, a nastepnie cachowanie w nocy :) Tu było blisko zarchiwizowania jednej ze skrzynek zanim wpisalismy FTF'a ale bohaterskie kroki Soolasha uratowały sytuację :)

 

Konkursy tak jak formica napisała:

1.geograficzny,

2.logiczno/matematyczny

3.nagroda organizotora - "aktywny cacher", pod uwagę została wzięta ilość założonych skrzynek, znalezionych (w tym FTF) i długość uczestnictwa w evencie.

 

Dziękuje za mile spędzony czas i do następnego!

 

ps. w logu są już fotki!

Link to comment

Przyschnął nam trochę trójmiejski temat, co? Ostatnio nabyłem trochę pojemników mikro i nano! Leżą w szufladzie i tęsknią za wolnością. Tylko, że aura nie zachęca do zbierania keszy, a co dopiero do ich zakładania :huh:. Może gdybym został zmobilizowany jakimś eventem (nawet evencikiem), to wykorzystałbym te zdobycze i postarałbym się zwiększyć ilość gdyńskich keszy. Co o tym myślicie? Duże piwo i małe keszowanie, czy odwrotnie? Luty, marzec, czy może dopiero prawdziwą wiosną? Czy w ogóle ktoś miałby chęć spotkania się w Gdyni? Pozdrawiam.

Link to comment

Też bym chętnie jeszcze coś w grudniu wyhaczył, ale raczej zakończyłem już ten rok, niestety :blink:. W styczniu liczę po cichu na event we Wrocławiu. Dlatego proponuję dalsze terminy (no i jakoś przygotować się wypada). Fajnie by było zrobić coś zimą, bo być może udałoby się stworzyć "nową tradycję" sezonowych trójmiejskich spotkań (jesień, zima, wiosna, lato). Co do programu: dla każdego coś dobrego się znajdzie...

Link to comment

Też bym chętnie jeszcze coś w grudniu wyhaczył

Ja bym chciał zaatakować jeszcze w grudniu (może w święta) 'Bunkry w Jelitkowie', chętnie w towarzystwie, bo przy takiej ilości śniegu może być ciężko. :blink:

Przechodziliśmy ostatnio koło tych bunkrów i jest tam duuuuużo śniegu - ledwo sam bunkier widać ;)

Link to comment

Nawet bez śniegu słabo widać sam schron, a co śniegu, to jak to mówią 'jak ktoś nie chce - szuka powodu, jak chce - szuka sposobu'. Spróbować można. By sobie za bardzo nie utrudniać można zrezygnować z szukania w nocy. :blink:

Ależ ja bardzo chętnie bym w ten śnieg tam poszła. Wtedy go ominęliśmy, bo byliśmy na marszu na orientację - nie było czasu ;)

 

Jak tylko nam czas spotkania podpasuje, to chętnie grupą byśmy się wybrali.

Link to comment

Też bym chętnie jeszcze coś w grudniu wyhaczył

Jakiś czas temu pojawiło się pytanie o rezerwacje pewnego miejsca i chęć posadzenia nowej skrzynki. Może z tym przypomnieniem i deklaracją tutaj mobilizacja będzie większa i do końca roku coś powstanie :blink: Jest więc dla Was szansa!

 

To rzućcie jakąś datą na priva. Dogadamy się. ;)

Żeby było za dnia, nie kolidowało ze Świętami to może być trudno. Mi przychodzi na myśl Drugi Dzień - Niedziela z rana 11:00? Tak po śniadaniu a przed obiadem :D

Jak nie Święta to ja mam poniedziałek wolny, formica niestety nie. Dalej tylko popołudnia wiec ciemno.

 

A jak polubimy kopanie w śniegu po kolana to Krzyżowa Góra soolasha jest tu idealnym kandydatem na wycieczkę :D

 

Dalej będę pisać na priva co by nie zaśmiecać.

Link to comment

A jak polubimy kopanie w śniegu po kolana to Krzyżowa Góra soolasha jest tu idealnym kandydatem na wycieczkę :blink:

Widzę że tu ciekawe rzeczy się toczą, a ja się nudzę ;). Prawdą jest, że schron pokonałem przy pokrywie śnieżnej sięgającej 2 cm, teraz jest znacznie gorzej, żebym nie musiał napisać, że beznadziejnie...ale przy odrobinie chęci plan keymana (Krzyżowa Góra) mógłbym okrasić buteleczką rumu, czy nawet herbaty z tymże trunkiem, z ktorym mógłbym się stawić w miejscu wskazanym przez pierwsze współrzędne :D.

Link to comment
Bo niedługo chcę się wybrać na skrytki w okolice Heart Trial Trail i nie wiem czy jest sens.

Jeśli chodzi o HTT musisz zwrócić uwagę na atrybuty - starałem się tu być rzetelny i wszystkie na poziomie gruntu oznaczone są jako niedostępne zimą. Mówiąc szczerze, to w taką pogodę sam miałbym problem ze znalezieniem wielu - śniegu jest jakieś 30 cm, ciężko się poruszać.

Link to comment
Ekipa Roberta_M była niedawno w moich okolicach na rakietach śnieżnych - dla chcącego nic trudnego :D

Byłem na weekend w Górach Sowich. Śniegu powyżej kolan a gdzieniegdzie było po pas, rakiet nie miałem (nie posiadam), łatwo nie było, więc nie chciałbym aby coś podobnego mnie spotkało w TPK :blink:

 

Jeśli chodzi o HTT musisz zwrócić uwagę na atrybuty - starałem się tu być rzetelny i wszystkie na poziomie gruntu oznaczone są jako niedostępne zimą. Mówiąc szczerze, to w taką pogodę sam miałbym problem ze znalezieniem wielu - śniegu jest jakieś 30 cm, ciężko się poruszać.

Hymm... Może do tego czasu śnieg się stopi ;)

Link to comment
Hymm... Może do tego czasu śnieg się stopi ;)

Zapowiedzi są białe :laughing:

Według prognoz śnieg ma padać od dzisiejszego poranka co najmniej do późnego wieczoru 24 grudnia. Dziś w dzień spadnie ok. 4 cm, w nocy do 8 cm, jutro - nawet 10 cm śniegu. Jeśli te informacje się potwierdzą, biała pokrywa urośnie w Trójmieście do ponad 60 cm (obecnie wynosi ok. 40 cm). Opady śniegu mają być wyraźnie większe nad samym morzem, a będzie im towarzyszył silny wiatr - do 60 km na godz. - i bardzo mała widoczność.

 

Więcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,8860054,Synoptycy_ostrzegaja_przed_paralizem.html#ixzz18vBfkKUg

Link to comment
Hymm... Może do tego czasu śnieg się stopi ;)

Zapowiedzi są białe :laughing:

Niestety prognozy się sprawdziły i w 3M udało mi się znaleźć tylko 1 skrytkę (z tych co do tej pory nie znalazłem). Reszta leży pod grubą warstwą śniegu lub dotarcie do miejsca ukrycia jest niemożliwe :/

Link to comment

Skoro już wiemy że event w Dziwnowie odbędzie się na koniec sierpnia to można zacząć ustalać termin i formę "II Trójmiejskiego Eventu".

Pierwsza propozycja to koniec lipca (np. 23.07.2011). Druga to dopiero wrzesień - pewnie również koniec.

Co myślicie i komu by pasowało?

My jesteśmy na etapie planowania urlopów i chętnie byśmy Was zobaczyli w Trójmieście już w lipcu :)

keymanPL & formicaPL

Link to comment

Kontaktowałam się z zainteresowanym naszym spotkaniem Czechem w celu konsultacji terminu mu pasującego. Niestety nie uda mu się przyjechać, więc planujmy w naszym gronie :)

 

Proponuję założyć datę 23.07 jako ustaloną i teraz zastanowić się nad formą. Czy spotkanie na plaży, czy grill, czy jakaś knajpka?

(Okolice działki, na której spotkanie częściowo odbyło się w zeszłym roku, może być ciężko nasycić nowymi skrytkami)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...