Jump to content

Events in Tricity


soolash

Recommended Posts

Do założenia tego wątku zachęciło mnie kika rzeczy:

1) Jak to słusznie Mosznir prawi - wjechaliśmy z impetem w jego krakowski wątek i mącimy...

2) Sytuacja w Trójmieście dojrzała już do spotkania na forum GC (OC robi to systematycznie i wyśmienicie).

3) Snobistyczna chęć przejścia do historii jako założyciela tegoż tematu była silniejsza od rozsądku.

Niniejszym zapraszam wszystkich potencjalnych organizatorów i uczestników do podejmowania wszelkich prób w tym wątku. Wierzę, że się uda ... kiedyś może... Powodzenia życzę Wam i sobie.

Link to comment

Pozwolę sobie napisać jakimi kryteriami, ja się będę kierował przy podejmowaniu decyzji o wzięciu udziału w spotkaniu. Jeśli to miałoby być coś podobnego do spotkań w Paszczy, to ja passuje. Nie zjawię się w żadnej piwnej knajpie. Po prostu ich nie lubię.

Chętnie na jakimś biwaku, najlepiej za dnia.

Link to comment

Dobrze by było mieć jakieś info o potecjalnym uczestnictwie osób z innych części świata :D. My zbyt wiele do zbierania w okolicy już nie mamy, ale "przyjezdni" na pewno byliby zadowoleni z ilości i jakości trójmiejskich skrytek. To co? Zapraszamy we wrześniu na północ?

Link to comment

Termin już zaproponowała formica - 25.09.2010

Ja mam pomysł na miejsce i formę spotkania :P

 

Aby dla każdego było coś miłego proponuje spotkanie na powietrzu połączone z grillowaniem, cachowaniem i wieczornym wyjściem na miasto.

 

Miejsce to ogródki działkowe w Sopocie - dolina Świemirowska. Jest altana, można rozstawić duży namiot na trawniku, odpalić grilla, posiedzieć i pogadać :grin:

Event byłby jednodniowy (sobota), start np o 12:00, okoliczne cachowanie, grill i 17-18 przenosiny do miasta na dalsze cachowanko + jakaś knajpka na wieczór.

 

Jeden z problemów to ograniczenie ilościowe - max 15-20 osób by mogło być, więcej nie zmieszczę.

Kolejna sprawa to ubogość w skrzynki w niewielkim promieniu od działki, chociaż tu już mam parę pomysłów jak się z tym uporać :)

Wieczorem miasto - soolash liczę na pomoc z miejscówką :grin:

 

Mam nadzieje że pod koniec września jeszcze śnieg nie spadnie i da się plenerowo coś zorganizować.

 

Co myślicie?

Edited by keymanPL
Link to comment

Zatem mamy już piękny szkielet spotkania. :P Świetnie! Trzeba jeszcze tylko trochę popracować nad szczegółami i ... jeśli goście dopiszą, na pewno będzie fajnie. Oczywiście postaram się coś w okolicy schować i "doradzić" w temacie piwka :o . Wasza miejscówka wydaje się OK i na dodatek sprawiedliwa...

 

Dawno nie byłem nad polskim morzem, warto by się kiedyś wybrać ;)

 

Toczygroszku, polskie morze jest trochę dalej na północ. Nad zatokę też serdecznie zapraszamy :) .

Link to comment

Dobrze że plan się podoba. Szczegóły dopracujemy i można zakładać :P

 

Co do skrzyneczek w okolicy to potencjał miejsc jest. Dziś byłem na rowerku i już zacząłem się rozglądać co i jak.

Myślę że jak już przyjdzie to finalizowania pomysłu i założenia eventu to trzeba będzie się jakoś informować o orientacyjnych miejscach ukrycia nowych cachy - tak żeby się nie zdublować. I tu od razu pytanie - ustalamy daty publikacji z reviewerem np na 25.09 rano czy jak komu będzie pasować?

Link to comment

Myślę że jak już przyjdzie to finalizowania pomysłu i założenia eventu to trzeba będzie się jakoś informować o orientacyjnych miejscach ukrycia nowych cachy - tak żeby się nie zdublować. I tu od razu pytanie - ustalamy daty publikacji z reviewerem np na 25.09 rano czy jak komu będzie pasować?

Wzajemne informowanie się o miejscach zakładania skrytek chyba jest konieczne, żeby uniknąć dubli. Gorzej z datą publikacji. Sam nie wiem, które rozwiązanie byłoby lepsze. Pozostawmy to decyzji założyciela może...

Link to comment

To Zatoka Gdańska nie znajduje się w obrębie Morza Bałtyckiego? Dawno nie byłem, to może się coś zmieniło :(

He, he... :lol: Dla prawdziwych "morszczachów" zatoka będzie zawsze zatoką, choćby była nawet częścią oceanu. Dla "szczurów lądowych" to faktycznie nie ma znaczenia :lol: . Tak czy inaczej 3Miasto czeka na to, że dotoczysz tu kiedyś swój groszek...

Link to comment

Wzajemne informowanie się o miejscach zakładania skrytek chyba jest konieczne, żeby uniknąć dubli. Gorzej z datą publikacji. Sam nie wiem, które rozwiązanie byłoby lepsze. Pozostawmy to decyzji założyciela może...

Przemyślałem i chyba faktycznie lepiej żeby każdy opublikował w wygodnym dla siebie terminie. Sprawa dubli rozwiąże się wtedy sama. Ewentualnie jakieś rezerwacje przez PW można rozsyłać.

Jedyne co można zrobić jeszcze, to powstrzymać się przed wyjazdem na ftf'a zaraz po publikacji (to może być trudne :( ) i zabawę zostawić sobie na dzień spotkania.

Edited by keymanPL
Link to comment

Uważam, że to fajne miejscówki na kesza i nie wiem cóż tam może być banalnego :).

Zgadzam się. Nie ma złych miejsc na skrytkę. To jedynie skrytki mogą być do bani :wub:. A tak na poważnie; hipul może sklecisz cos z okazji eventu? Marzy mi sie "Szlak dzików" na GC (mimo ze go nie mam). Może byłoby warto udostępnić to cudo, odkryte przez rzesze na OC, dla garstki buszujących po GC? Przemyslisz? Na zachete moge obiecac, ze na spotkanie bedzie juz prawie gotowe moje piwko wg receptury Trapistów (triple ale). Jesli nie bede mial co do jego smaku zadnych watpliwoci to jest prawdopodobne, ze zabiore kilka butelczyn. :)

Link to comment

To Zatoka Gdańska nie znajduje się w obrębie Morza Bałtyckiego? Dawno nie byłem, to może się coś zmieniło :)

He, he... :wub: Dla prawdziwych "morszczachów" zatoka będzie zawsze zatoką, choćby była nawet częścią oceanu. Dla "szczurów lądowych" to faktycznie nie ma znaczenia :) . Tak czy inaczej 3Miasto czeka na to, że dotoczysz tu kiedyś swój groszek...

 

Jeszcze w miocenie u mnie też było morze :)

Link to comment

A co do nowych keszy na event: publikować wcześniej, czy ustawiać czas publikacji na dzień i godzinę rozpoczęcia eventu? Jak sądzicie?

Wydaje mi się, że grupowy FTF byłby fajną nagrodą dla uczestników spotkania.

W naszym przypadku publikacja przypadnie tak czy inaczej na ostatni tydzień przed eventem. Pewnie w tym wypadku wybierzemy wariant z informacja dla reviewera, tak aby na 25.09 rano były puszczone - np 9 rano co by można było sobie gpx'y porobić w domu :unsure:

ps. wifi na działce nie mamy B)

 

Czy publikować wcześniej? hmm no niby można, bez FTF'a tez fajnie będzie szukać! Tylko wtedy obowiązkowo dopisek ze cache założony z okazji eventu i jak ktoś się na niego wybiera niech nie szuka.

 

Podsumowując - dobrze żeby były jakieś skrzynki z możliwością złapania FTF'a 25.09, jednak nie muszą być to wszystkie.

Edited by keymanPL
Link to comment

Możecie zrobić, że poprosicie o publikację o godzinie rozpoczęcia eventu a uczestnikom rozdacie przygotowane wcześniej wydruki, to praktykowane rozwiązanie.

Możemy, ale to się wiąże z wklepywaniem koordów do gps z kartki, ja osobiście nie lubie ;p Dwie, trzy skrzynki można wpisać, ale 10 (marzy mi się żeby aż tyle powstało) to już problem.

To wszystko są szczegóły techniczne, które na pewno się pokona. Teraz trzeba zakasać rękawy, ruszyć w teren i naprodukować cache'y :unsure:

Link to comment

Możemy, ale to się wiąże z wklepywaniem koordów do gps z kartki, ja osobiście nie lubie ;p Dwie, trzy skrzynki można wpisać, ale 10 (marzy mi się żeby aż tyle powstało) to już problem.

 

Posiadaczom telefonicznych i palmtopowych GPS można na spotkaniu rozesłać spreparowane GPX'y przez bluetooth'a :unsure:

Link to comment

Powstaje też problem z zaklepywaniem miejscówek, tzn. mam nadzieję, że będzie tylu chętnych do zakładania, że taki problem powstanie. :unsure:

Kiepsko było by się dowiedzieć od reviewera że 50m obok jest cache i nie da rady opublikować, a Ty już masz wszystko gotowe i schowane w terenie. Chyba, że na czas eventu aż tak bardzo się nie pokryjemy, a skrzynki oddalone o 50-100m od siebie będą przechodzić przez recenzjęB) Potem najwyżej się przesunie koordy.

Ciężko tu o jakiś dobry pomysł jak to rozwiązać.

 

No chyba że zadeklarują się osoby które na pewno coś założą i w tej grupie na pw ustalimy kto bierze jaki teren/miejsce. Ja przykładowo już jakiś czas temu dałem znać Thathance i soolashowi co zamierzam.

Link to comment

z publikowaniem skrzynki w lesie na kartce mam doświadczenie :unsure:

był też gpx z tą skrzyneczką dostępny

chyba lepiej publikować w dniu eventu

 

co do miejscówek można opisać jakiś sektor czy okolicę w której chce się zrobić skrzyneczkę

 

nie spodziewałem się, że pierwszy event na północy, w trójmieście zawita do sopotu - niedaleko będę miał B)

Link to comment

A mi się wydaje że nie ma co kombinować i powinniście publikować je normalnie. Grupowy FTF i tak nie daje takiej samej satysfakcji co indywidualny :ph34r: A gdy będziecie publikować w dniu eventu to może się okazać, że skrytka się nie pojawi bo:

1) Będzie problem z odległością (tak jak pisze keyman)

2) Dwie osoby założą skrytkę dotyczącą tego samego miejsca (ale oddaloną o 161m)

3) Opis będzie zawierać błędy, reviewer zablokuje, a ktoś z was nie będzie mieć czasu na poprawki.

4) Reviewer nie będzie mieć dostępu do intertentu w ten dzień.

Link to comment

nie czytalem calosci tematu, ale z ostatnich postow cos wyczytalem.

wiec mozna poprostu wydrukowac opis kazdego Cache z wszystkimi danymi zrobic kopie i rozdac wszystkim zainteresowanym...

tak kiedys mialem na spotkaniu... zdalo calkowicie egzamin!! polecam

publikacja byla potem..

Link to comment

nie czytalem calosci tematu, ale z ostatnich postow cos wyczytalem.

wiec mozna poprostu wydrukowac opis kazdego Cache z wszystkimi danymi zrobic kopie i rozdac wszystkim zainteresowanym...

tak kiedys mialem na spotkaniu... zdalo calkowicie egzamin!! polecam

publikacja byla potem..

 

Moim zdaniem podawanie współrzednych przed publikacją to nie jest dobry pomysł. Raz byłem an takim evencie i byłem tym faktem zdegustowany :)

 

Problemów z publikacją bym się nie obawiał, jeśli kesze zostaną zgłoszone reviewerowi odpowiednio wcześnie i uzgodni się z nim czas publikacji. Wówczas jest jeszcze czas na dokonanie eventualnych poprawek. Dodatkowo można wydrukować opisy (przynajmniej współrzędne i niezbędne informacje - np etapy multi, hinty) i rozdać zebranym o czasie publikacji. Brałem udział w tak zorganizowanych eventach i to sie sprawdziło. Ale pewnie jest wiele innych rozwiązań.

Link to comment

sam miałem okazję tak zrobić - na InO podczas którego było dużo geocacherów - wydrukowałem opis i go wywiesiłem na drzewie a w tym samym czasie automatyczna publikacja skrzynki była w necie - osoba która wybrała się z domu godzinę po publikacji była zdziwiona że już co najmniej 10 geocacherów było

tak przynajmniej na Oc było

 

a na GC jak się zrobi tak jak Toczygroszek piszę - wcześniej zgłaszasz do weryfikacji, a i prosisz o publikację w danym monecie to problemów nie powinno być

Link to comment

może sklecisz cos z okazji eventu? Marzy mi sie "Szlak dzików" na GC (mimo ze go nie mam). Może byłoby warto udostępnić to cudo, odkryte przez rzesze na OC, dla garstki buszujących po GC?

Niestety nie ma szans na założenie niczego nowego - ja w chwili obecnej nie mam nawet czasu na przeserwisowanie starych keszy. Do "szlaku dzików" zapraszam na OC. Ostatnio cieszy się małą popularnością więc parę dni temu sprawdziłem i wszystko jest w porządku. Rejestrować na GC go niestety nie zamierzam ponieważ nie rejestruję już podwójnie keszy. Powody takiego działania zachowuję jednak dla siebie bo wiem, że są tu osoby gotowe napisać na ten temat kilka stron tekstu :P

 

Na zachete moge obiecac, ze na spotkanie bedzie juz prawie gotowe moje piwko wg receptury Trapistów (triple ale). Jesli nie bede mial co do jego smaku zadnych watpliwoci to jest prawdopodobne, ze zabiore kilka butelczyn. :D

Natomiast piwka z chęcią się napiję :D

W zamian mogę zaoferować coś z Beerkitow, o ile jeszcze pijasz takie świństwa :D

Teraz na jesień zamierzam przerzucić się już na niechmielone ekstrakty a moze na wiosne jeszcze krok dalej. Zobaczymy. Tutaj też ogranicza mnie czas - szkoda mi 10h na siedzienie w kuchni.

 

Zdrówko.

Link to comment

Z powodu braku czasu nie stworze zadnych skrytek w najblizszej okolicy eventu :) . Przepraszam. Za to postaram sie opublikowac kilka prostych keszykow w Gdyni. Dwa z nich juz "wisza" u "dopuszczacza". Poprosilem, by opublikowal je w sobote o 20.00, tak by pierwszenstwo znalezienia mieli uczestnicy spotkania. Koordy i opis otrzymacie ode mnie na spotkaniu. Moze w ten sposob uda mi sie przyciagnac kogos do slicznej Gdyni, wszak nie tylko Sopot i Gdansk tworza piekne Trojmiasto :D (a i dojazd tu jest szybszy niz do Gdanska). Zapraszam. Calkiem niedaleko spory wybor wysmienitych browarkow...

Link to comment
Z powodu braku czasu nie stworze zadnych skrytek w najblizszej okolicy eventu ;) . Przepraszam.

Nie przesadzajmy, bo i tak będzie czego szukać, a kesze w Gdyni to chyba lepszy pomysł.

 

Ja przygotuję kartki z opisami naszych skrzynek i mogę mieć pendriva z gpx-em, jeśli to komuś coś da.

Przy okazji chciałbym pochwalić świetną współpracę i pomoc Silesiana - jego zaangażowanie w przygotowanie naszych cache'y znacznie wykraczało poza jego rolę. Dzięki, Silesian!

Edited by Thathanka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...