Jump to content

clarifying the commercial guidelines for cache placement


MissJenn

Recommended Posts

Żeby mnie ktoś nie odebrał źle, uważam, że w nowo publikowanych skrzynkach nie powinno być wzmianek o OC, reklama i tak nie jest im potrzebna. Kto chce może logować przy użyciu dostępnych skryptów.

 

Bardziej denerwuje mnie wybiórcza kontrola opublikowanych wcześniej keszy. Jak już kasujemy wpisy o OC to może dla całej bazy albo województwami. Przestałem szukać na OC bo mam już dosyć zgrywania keszy z dwóch systemów, nie jestem przeciwnikiem żadnego systemu ale nie rozumiem, dlaczego tylko skrzynki Higlandera zostały zweryfikowane ponownie.

 

Link to comment

A skąd wiesz że to była wybiórcza kontrola? Rozmawiałeś z każdym cacherem który ma skrytkę w Polsce czy Highlander Ci powiedział, że tylko jego "skontrolowano"?

 

Sam sobie to wymyśliłem, w okolicach Krakowa, które są mi obecnie najbliższe jest pełno wpisów o dwu systemowych skrzynkach, nie zauważyłem żadnych ruchów w celu zmiany tego stanu.

Link to comment
Nie usunę tych linków.

Jeśli zobaczę że zostały usunięte - zawieszam skrzynkę.

Jeśli zostaną zarchiwizowane - usuwam skrzynkę - będzie tylko na OC.

 

Czyli albo zrobicie jak ja chcę albo zabieram zabawki. To zabieraj. Osobiście wolałbym żeby została 1/10 skrzynek jakie teraz istnieją na GC niż wiecznie czytać narzekania, a zwłaszcza na forum GC(!)

 

To chyba najlepszy post jaki powstał w ostatnim czasie na tym forum. Dziękuję.

Link to comment

[..]

Dlaczego niezadowoleni z polityki GS przy zakładaniu konta zaznaczają "Przeczytałem i akceptuję" skoro w rzeczywistości nie przeczytali lub po przeczytaniu nie akceptują? Przecież istnieje alternatywa, i specjalne forum do jej wychwalania. Dlaczego cały czas na forum GS muszę czytać jaki ten system jest zły, ograniczający wolność, komercyjny, nie dopuszczający konkurencji?

nie wiem, czy zaraz taki zly, ale ograniczajacy wolnosc, komercyjny, nie tolerujacy konkurencji - tutaj trudno sie nie zgodzic ;)

 

Czy ktoś wam pistolet do głowy przykładał?

forum jak forum, do czytania tez chyba nikt nikogo nie namawia.

 

[..]

Czyli albo zrobicie jak ja chcę albo zabieram zabawki. To zabieraj. Osobiście wolałbym żeby została 1/10 skrzynek jakie teraz istnieją na GC niż wiecznie czytać narzekania, a zwłaszcza na forum GC(!) Najpierw wymyślono OC "bo i tak zakładamy i szukamy w Polsce" ale po paru latach jednak żal, że nikt z zagranicy nie odwiedza to zrobimy dwusystemową w znienawidzonym serwisie (który zresztą umożliwia szukanie tu i tu). Nie widze najmniejszego sensu w skrytkach dwusystemowych (już nie wspomnę o sensie istnienia kilku serwisów) bo z mojego doświadczenia tylko generuje to problemy. Co zresztą widać na forum. W moim akurat przypadku adnotacja "skrytka zarejestrowana również w..." oznacza, że jeżeli widzę na stonie skrytki geocoin'a to fizycznie na 99% go tam nie znajdę.

ciekawy glos, choc nad wyraz stronniczy. potwierdza jedynie zacietrzewienie jednostek po obu stronach podworka.

 

To mój pierwszy i raczej ostatni post tutaj bo podejrzewam co on wywoła. Ostatni do czasu aż zniknie stąd propaganda openowa ukryta pod płaszczykiem dwusystemowości, która to dwusystemowość jest wyrazem "wspaniałomyślności" openowców wobec szukaczy-obcokrajowców.

oj, tutaj uraziles z pewnoscia dwusystemowcow nie szukajacych zwady.

 

a swoja droga, jakis czas temu odnioslem wrazenie, ze ta "wspanialomyslna" zakamuflowana opcje open namawia sie wrecz do zakladania keszy tutaj..

wiec o co wlasciwie chodzi?

Link to comment

Bacza, proszę Cię zlituj się...

 

Czy to aż tak dziwne że Groundspeak nie toleruje konkurencji, a tym bardziej na swoim podwórku? Przecież to normalne, że nie chcą by ludzie reklamowali inne strony przy pomocy ich serwisu.

 

Każda firma tak robi. Jak Garmin stworzył własny serwis geocachingowy to pierwsze co zrobił to wydał nowe firmware'y do swoich odbiorników, które usunęły wszystko co było związane z Geocaching.com. Nie zdziwię się jak niedługo opracują własny XML dla skrytek i w ich urządzeniach będzie obsługiwany tylko on, a ten z Geocaching.com nie będzie działać.

 

A opencaching jest na tyle bezczelny, że nie dość, że skopiował pomysły Groudspeaka do swojego serwisu (nie mówię to o pomyśle "geocaching" tylko o całej koncepcji typów, rozmiarów, trudności zadania terenu i innych właściwościowych skrytek, kończąc na specyicznych typach logów) to jeszcze się obraża jak zabroni im się reklamy w serwisie, który i tak uważają za zły...

 

A skoro jest taki zły to po co w ogóle takie osoby tu wchodzą i piszą takie rzeczy? Czy ja wchodzę na forum OC i biadolę jakie to OC jest złe? Nie, i dlatego nie chcę tutaj czytać biadolenia na temat GC bo nie od tego jest to forum.

Edited by SpiderPL
Link to comment
Czy to aż tak dziwne że Groundspeak nie toleruje konkurencji, a tym bardziej na swoim podwórku?

Alez to nie ma znaczenia czy wymagania GS maja sens, czy nie, czy sa dziwne, czy nie. GS oferuje produkt kupowany przez ludzi, ktorym on odpowiada. Zupelnie normalna sprawa jest to ze okreslono zasady udostepnienia tego produktu.

Dotatkowo GS udostepnia za darmo znaczna ilosc funkcji sprawiajacych, ze mozna bawic sie bez odplatnosci za obsluge informatyczna.

W tej sprawie wszystko zostalo juz powiedziane jasno i wyraznie: nie ma zgody na reklame innych serwisow geocachingowych. Niezrozumiale dla mnie sa usilne i nieustanne proby omieniecia tego zakazu (co zauwazylem chociazby ogladajac ostatnie opublikowane kesze). Nie wierze, ze inteligentni ludzie tego nie rozumieja. Zamiast stworzyc cos lepszego, przyklejaja sie niczym gowno do statku zaba do wieloryba i krzycza 'plyniemy'.

Edited by Thathanka
Link to comment

a swoja droga, jakis czas temu odnioslem wrazenie, ze ta "wspanialomyslna" zakamuflowana opcje open namawia sie wrecz do zakladania keszy tutaj..

Pragnienia ludu ( userów ) mają w sobie coś ze schizofrenii :

" fajnie byłoby żeby było w Polsce więcej keszy na GC więc :

skoro nie przybywa wielu nowych GC-only userów, to może namówić tych co już porobili skrzynki coby porejestrowali je na GC ( no bo to wstyd żeby półmilionowe miasta miały po 5 keszy na GC :rolleyes: )

ale - żeby się za głośno nie odzywali skąd przyszli "

 

Za to władza ( GS ) musi pilnować interesu, więc ma typowy dylemat kija i marchewki :

Więcej skrzynek to większa sprzedaż ( premium, coiny, travelbugi ) więc jakoś trzeba ludzi zachęcać - nie ważne skąd przyszli

A ludzie jak to ludzie, z natury niewdzięczni - śmiecą po opisach linkami do komercyjnych serwisów ( nie rozumieją regulaminu ? )

Więc czasem kijem tez trzeba pogonić - a skoro kije są rozdane wolontariuszom ( reviewerami zwanymi ), to nikt władzy zarzucić nie może że tego kija

za mało albo za dużo używa.

Masowa akcja prostowania niesfornych PR'owo wyjdzie kiepsko ( statystyka założonych skrzynek na pewno ucierpi ) więc chyba lepiej po cichu ale systematycznie.

Edited by miklobit
Link to comment

 

Jakoś węgierskim reviewerom aż tak nie przeszkadza węgierski lokalny serwis i pozwalają dwusystemowcom na większą swobodę niż jeden link obok pełnego opisu skrytki i nie prowadzą takich aktywnych "policyjnych" działań względem starszych skrytek jak Silesian.

 

Dorzuce jeszcze kilka przykladow skrzynek dwusystemowych, ktore nie przeszkadzaja GS.

http://coord.info/GCJHZV

The Szent Imre church is on the border between Hungary and Austria.

 

Find a little plastic box in the forests nearby! (hungarian side)

For hungarian description & pictures see here: (visit link)

 

http://coord.info/GC2788

It's good walking with little childrens.

 

More information: www.geocaching.hu cache:GCmult

 

Na www.geocaching.hu, na dole jest informacja, ze:

[HU] A geocaching.hu megnevezés és a kapcsolódó logo bejegyzett védjegy.

Kereskedelmi célú felhasználásuk csak a tulajdonosok hozzájárulásával lehetséges.

turistautak.hu

 

[PL] Nazwa geocaching.hu i związane z nimi logo są zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Do użytku komercyjnego, tylko za zgodą właścicieli.

turistautak.hu

 

Nie chcialem zabierac glosu w tej dyskusji - niestety, zostalem "zmuszony". Wlasnie dostalem "propozycje nie do odrzucenia".

Mam wrazenie, ze cala ta akcja wynika ze zwyczajnej niecheci tworcow GC.PL do OC.PL.

Link to comment
Mam wrazenie, ze cala ta akcja wynika ze zwyczajnej niecheci tworcow GC.PL do OC.PL.

Mam glebokie przeswiadczenie, ze niechec ta jest znacznie wieksza po drugiej stronie, o czym moglem przekonac sie czytajac forum OC, a nawet obserwujac przesmiewcza nazwe geocoinow na stronie geoKretow. Kto sieje, wiatr zbiera burze.

Link to comment

Tłumaczenie na prośbę Miss Jenn:

 

Chciałabym wyjaśnić zasady Groundspeaka dotyczące umieszczania komercyjnych skrytek. Aktualny tekst mówi:

Skrytki komercyjne nie zostaną opublikowane na stronie Geocaching.com bez wcześniejszej zgody Groundspeaka. Skrytka komercyjna jest to opis skrytki lub sama skrytka postrzegana przez Groundspeak, pracowników Groundspeaka, lub reviewerów jako zarejestrowana w głównym lub znacznym celu do zdobywania klientów lub osiągania zysków finansowych. Skrytka jest uznana za komercyjną, jeżeli od znalazcy wymaga się uczestnictwa w biznesie, współdziałania z pracownikami i/lub zakupu produktu lub usługi, lub jeśli opis skrytki ma w podtekście reklamę, marketing lub promocje.

 

Dodatkowo, odnośniki do firm, komercyjnych reklam, agend charytatywnych, politycznych lub społecznych, włącznie z powiązanymi z nimi logo nie są dozwolone w opisach skrytek bez wcześniejszego pozwolenia z Groundspeaka.

 

Jak rozumiem - kluczowe w tym jest stwierdzenie:

postrzegana przez Groundspeak, pracowników Groundspeaka, lub reviewerów

Czyli jak ktos nam wlezie na odcisk, to zabronimy :)

 

Ciekawe, ze takie skrzynki zostaly opublikowane i nikomu to nie przeszkadzalo:

Łotwa:

- http://coord.info/GC2VXP4 (prywatny biznez, kafejka)

- http://coord.info/GC2AMJG (prywatny biznes, knajpka)

- http://coord.info/GC1E758 (Muzeum, wiec biznes)

 

Litwa:

- http://coord.info/GC1N115 (Muzeum, wiec biznes)

- http://coord.info/GC28GJH (kolejka wiec biznes)

- http://coord.info/GC17W55 (Opera czyli biznes)

 

Estonia:

- http://coord.info/GC1WJ9Y (linki do Geokrety.org.opencaching.pl,geopeitus.ee)

- http://coord.info/GC1VNVB (linki do Geokrety.org.opencaching.pl,geopeitus.ee)

- http://coord.info/GC2BNR4 (teatr czyli komercja)

 

Czechy:

- http://coord.info/GC1BR8V (Informacja turystyczna wiec jakas organizacja)

- http://coord.info/GC1A4GA (Muzeum, wiec biznes)

- http://coord.info/GC2ETNT (teatr wiec biznes)

 

A na naszym, lokalnym podworku:

 

- http://coord.info/GC2VNQW (Muzeum, z linkami - czyli REKLAMA)

- http://coord.info/GC2KDTH (Muzeum, czyli reklama)

- http://coord.info/GC2NPNT (Zamek i Muzeum - reklama)

 

Poza tym, wszystkie eventy odbywajace sie w jakiejs knajpce, lokalu - to przeciez ewidentna reklama

 

Podumowujac - jak ktos reprezentujacy GS "nie lubi" jakiejs instytucji, organizacji, portalu to moze taka skrzynke zablokowac czy zawiesic, pelna dowolnosc zamiast konkretnych wytycznych.

Edited by t_e_d
Link to comment

Pewnie mialo byc zlosliwie, a jak wyszlo? Przyjdzie nowy uzytkownik i pomysli ze wspomniany user jest jakims guru skoro na jego czesc nazywa sie monety :)

 

Hehe, no właśnie, pewnie to miała być jakaś szpila w moim kierunku ze strony pomysłodawców, ale pomysł mi się bardzo spodobał i czuję się nim nobilitowany. Żywię tylko nadzieję, że wykonanie będzie staranne, a na stronie głównej projektu dokładnie wyjaśniona geneza nazwy :D

 

Zaczynam rozważać start w najbliższych wyborach prezydenckich :)

Link to comment

Poza tym, wszystkie eventy odbywajace sie w jakiejs knajpce, lokalu - to przeciez ewidentna reklama

 

Z tego co się orientuję, to wyszły niedawno w tej kwestii jakieś obostrzenia i chyba nie można w opisie podawać adresu www knajpy, w której organizuje się event. Niech mnie Silesian poprawi, jeśli się mylę, nie pamiętam tego zapisu, ale wiem, że coś w tej kwestii się pojawiło.

Link to comment

oj, tutaj uraziles z pewnoscia dwusystemowcow nie szukajacych zwady.

 

Skoro nie szukają zwady, to czemu nieustannie wałkują te same, do niczego (prócz zwady) nie prowadzące pretensje?

 

Na prawdę, podobnie jak sma@rt, mam już tego powyżej uszu. Jeśli czujecie się urażeni, niesprawiedliwie potraktowani, czy w jaki inny sposób źle potraktowani, to złóżcie zażalenie do Gropundspeaka, albo zrezygnujcie z zabawy w tym serwisie. Nikt Wam w żaden inny sposób nie pomoże, a tylko wprowadzacie niesmak - i trudno oprzeć się wrażeniu, że o to właśnie chodzi. Nie ma obowiązku rejestrowania skrytek na GC. To przywilej, a nie obowiązek. Są zasady takie a nie inne i nie ma co biadolić jak baba. Macie swój lokalny serwis z innymi zasadami, to bawcie się tam. Jeśli tak Wam doskwiera fakt, że macie swoje skrytki na GC i oczekujecie, że z tego powodu wszyscy będą was całować po stopach, to może lepiej będzie, jak poarchiwizujecie je. Może za jakiś czas założy tam skrytkę ktoś, kto czerpie radość z zabawy i wniesie do niej coś pozytywnego, zamiast nieustannych pretensji. Wiem, że na OC liczy się ile kto założył skrytek i taka osoba może nawet bezkarnie zwyzywać innego użytkownika. Ale tu to nie działa. Weźcie więc ze sobą swoje zabawki raz na zawsze i dajcie przynajmniej innym ludziom czerpać radość z zabawy, skoro sami nie potraficie. A niech nawet ilość keszy w Polsce spadnie o połowę, ale przynajmniej w przyjaznej atmosferze i bez idiotycznych zaczepek i złośliwości, które mają miejsce nawet w opisach keszy. Zapewniam, że nikt nie będzie za Wami płakał. Pokażcie, że macie jaja, a nie zachowujcie się jak płaczliwe baby.

Link to comment

Mam glebokie przeswiadczenie, ze niechec ta jest znacznie wieksza po drugiej stronie, o czym moglem przekonac sie czytajac forum OC, a nawet obserwujac przesmiewcza nazwe geocoinow na stronie geoKretow. Kto sieje, wiatr zbiera burze.

W przypadku ostatniego zdania jesteś w grubym błędzie. Sieją wiatr osoby które bawią się głównie na lokalnym serwisie i nawet jeśli korzystają z GC, to tylko aby sobie szukać skrytek ale generalnie nic nie zakładają (chyba że dawno temu pojedyncze skrzynki, czasami z faktycznym aspektem reklamowym). Natomiast kubły pomyj zbierają na siebie głównie osoby które bez uprzedzeń zakładają skrytki w obu systemach, mimo wielu przeciwności i dodatkowych obowiązków które się z tym wiążą. W nie najłatwiej uderzyć. Tak naprawdę to są one czasami atakowane z obu stron przez bardziej krewkich użytkowników obu serwisów.

 

Jest mi naprawdę przykro że zarzuca mi się tutaj z góry złe intencje, nachalne reklamowanie lokalnego serwisu, przyrównuje się do ekskrementów (brawo Panie Thathanka - tego się do Panu nie spodziewałem) albo sugeruje że w 99% skrytek giną travelbugi (co jest nieprawdą bo 95% moich skrytek jest mikro aby m.in. uniknąć takich problemów). Czy tak trudno jest uwierzyć że są ludzie którzy publikują dwusystemowo z dobrej woli, aby bawić się mogła większa liczba osób skoro istnienie i dominująca lokalnie pozycja lokalnego serwisu jest faktem? Że są ludzie którzy linki wstawiali tylko po to aby usprawnić komunikację i zarządzanie skrzynkami?

 

Ponadto chciałem zauważyć że dyskusja kompletnie poszła w innym kierunku niż zakładałem. Stało się to pewnie dzięki "najlepszemu wpisowi w ostatnim czasie na tym forum" który w jednym wpisie zacytował Roberta oraz wyciągnął z szafy zakurzony niepowiązany cytat opublikowany przeszło rok temu aby podkręcić atmosferę - i ruszyła lawina.

 

Jeszcze raz spróbuję wyjaśnić o co mi chodzi. Nie kwestionuję zakazu linkowania bo jest on faktem (choć dobrze by było aby w miarę możliwości ten zakaz został w jednoznaczny sposób zawarty w regulaminie), zbulwersowało mnie to że:

- reviewerzy w różnych krajach w stosunku do lokalnych serwisów egzekwują ten zakaz wybiórczo (a regulamin jest jeden)

- linki są usuwane również ze skrytek bez problemu opublikowanych wcześniej z tymi linkami (na podstawie identycznego regulaminu)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Wywolales mnie, to pozwol, ze krotko odpowiem.

Jest mi naprawdę przykro że zarzuca mi się tutaj z góry złe intencje, nachalne reklamowanie lokalnego serwisu, przyrównuje się do ekskrementów (brawo Panie Thathanka - tego się do Panu nie spodziewałem)

Licentia poetica, choc niezaleznie od tego akurat Ty, Panie Highlander :) , jestes ostatnia osoba, ktora moglbym miec na mysli. Prawde mowiac nie spodziewalem sie, ze mozesz to wziac do siebie. Wierze w Twoje dobre intencje, choc coraz mniej (o ile nie wcale) do mnie przemawiaja argumenty dotyczace linkowania dla wygody geocacherow.

Link to comment

Ja tylko chciałem nadmienić, że przedmioty podróżne giną niezależnie od tego czy skrzynka jest tylko na GC czy też również na OC.

 

Po prostu jak ktoś chce zaiwanić coś, to zaiwani. Nieważne czy to będzie fajny geocoin, travel bag, czy też 'chałupniczy' geokret zrobiony z pierwszej lepszej rzeczy wyciągniętej z biurka.

 

I tyle. Ja tam zamiast tracić czas na jałowe dysputy, szykuję sobie gpx'y na keszowanie, póki jest w miarę ładna pogoda.

Link to comment

(...) choc coraz mniej (o ile nie wcale) do mnie przemawiaja argumenty dotyczace linkowania dla wygody geocacherow.

Dla mnie wzajemne linkowanie to było coś naturalnego, tym bardziej że jak zaczynałem dorejestrowywanie na GC to większość keszy GC które były w naszej okolicy miała takie linki właśnie. O tym że niektórzy w innych regionach nadużywali ich w celach reklamowych (np. nie dając pełnych opisów) dowiedziałem się później z forów.

 

Ale takie linkowanie to już jest przeszłość (przynajmniej dla mnie - respektuję decyzję reviewera), stąd zasugerowałem i przypomniałem zainteresowanym rozwiązanie zastępcze autorstwa Spidera (niestety dość skomplikowane zarówno w znalezieniu jak i instalacji, i niedostępne dla osób skazanych na inne przeglądarki niż FF).

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Ja tylko chciałem nadmienić, że przedmioty podróżne giną niezależnie od tego czy skrzynka jest tylko na GC czy też również na OC. Po prostu jak ktoś chce zaiwanić coś, to zaiwani.

Dobra uwaga - jedyny przypadek kradzieży polskiego geocoina jaki bezpośrednio znam, dotyczył skrytki opublikowanej tylko na GC.

Link to comment

Bacza, proszę Cię zlituj się...

dobra, lituje sie ;)

 

poszedlem nawet zalozyc skrzynke, niech sie serwis rozwija! :laughing:

 

Czy to aż tak dziwne że Groundspeak nie toleruje konkurencji, a tym bardziej na swoim podwórku? Przecież to normalne, że nie chcą by ludzie reklamowali inne strony przy pomocy ich serwisu.

alez ja nigdzie nie napisalem, ze to dziwne czy nienormalne - to oczywiste :)

 

chociaz zabranianie reklamowania "komercyjnego" OC mierzi strasznie :>

podobnie, jak wybiorcze, w skali panstw osciennych chociazby, "oczyszczanie" listingow...

 

Każda firma tak robi. Jak Garmin stworzył własny serwis geocachingowy to pierwsze co zrobił to wydał nowe firmware'y do swoich odbiorników, które usunęły wszystko co było związane z Geocaching.com. Nie zdziwię się jak niedługo opracują własny XML dla skrytek i w ich urządzeniach będzie obsługiwany tylko on, a ten z Geocaching.com nie będzie działać.

opencaching.com, czy jak oni sie tam nazywaja, musialby najpierw urosnac troche.

ale nawet jesli, to nawet bym im przyklasnal, nic tak dobrze nie odswieza atmosfery, jak nowa silna konkurencja na horyzoncie.. :>

 

A opencaching jest na tyle bezczelny, że nie dość, że skopiował pomysły Groudspeaka do swojego serwisu (nie mówię to o pomyśle "geocaching" tylko o całej koncepcji typów, rozmiarów, trudności zadania terenu i innych właściwościowych skrytek, kończąc na specyicznych typach logów) to jeszcze się obraża jak zabroni im się reklamy w serwisie, który i tak uważają za zły...

no to teraz ja Cie prosze, jesli ktorys z serwisow potrzebuje reklamy i w koncu jakiegos sensownego rozwoju w PL, to raczej GC, nie OC, hellou (??) :>

 

A skoro jest taki zły to po co w ogóle takie osoby tu wchodzą i piszą takie rzeczy? Czy ja wchodzę na forum OC i biadolę jakie to OC jest złe? Nie, i dlatego nie chcę tutaj czytać biadolenia na temat GC bo nie od tego jest to forum.

no widzisz, nie wchodzisz, bo nie masz powodu, OC jest po prostu takie dobre ;)

Link to comment

Ted, skoro uważasz, że Reviewer nadużywa swoich uprawnień to proponuję to zgłosić do Groundspeaka: appeals(at)Groundspeak.com

Spider, nie chodzi o naduzycie i dobrze o tym wiesz, a bardziej o.. nadpobudliwosc (?) ;->

 

(opieram sie tylko na przytoczonych w tym watku przypadkach)

Link to comment

oj, tutaj uraziles z pewnoscia dwusystemowcow nie szukajacych zwady.

 

Skoro nie szukają zwady, to czemu nieustannie wałkują te same, do niczego (prócz zwady) nie prowadzące pretensje?

przeciez nie wszyscy dwusystemowcy sie tu udzielaja. pewnie bawia sie w najlepsze i niczego nie walkuja.

 

proponuje skonczyc z tym nieuzasadnionym generalizowaniem na kazdym kroku - apel do ogolu :)

 

Na prawdę, podobnie jak sma@rt, mam już tego powyżej uszu. Jeśli czujecie się urażeni, niesprawiedliwie potraktowani, czy w jaki inny sposób źle potraktowani, to złóżcie zażalenie do Gropundspeaka, albo zrezygnujcie z zabawy w tym serwisie. Nikt Wam w żaden inny sposób nie pomoże, a tylko wprowadzacie niesmak - i trudno oprzeć się wrażeniu, że o to właśnie chodzi. Nie ma obowiązku rejestrowania skrytek na GC. To przywilej, a nie obowiązek. Są zasady takie a nie inne i nie ma co biadolić jak baba. Macie swój lokalny serwis z innymi zasadami, to bawcie się tam. Jeśli tak Wam doskwiera fakt, że macie swoje skrytki na GC i oczekujecie, że z tego powodu wszyscy będą was całować po stopach, to może lepiej będzie, jak poarchiwizujecie je. Może za jakiś czas założy tam skrytkę ktoś, kto czerpie radość z zabawy i wniesie do niej coś pozytywnego, zamiast nieustannych pretensji. Wiem, że na OC liczy się ile kto założył skrytek i taka osoba może nawet bezkarnie zwyzywać innego użytkownika. Ale tu to nie działa. Weźcie więc ze sobą swoje zabawki raz na zawsze i dajcie przynajmniej innym ludziom czerpać radość z zabawy, skoro sami nie potraficie. A niech nawet ilość keszy w Polsce spadnie o połowę, ale przynajmniej w przyjaznej atmosferze i bez idiotycznych zaczepek i złośliwości, które mają miejsce nawet w opisach keszy. Zapewniam, że nikt nie będzie za Wami płakał. Pokażcie, że macie jaja, a nie zachowujcie się jak płaczliwe baby.

no i kolejny nie wytrzymal ;->

 

wez toczy, zapodaj jakas skrzynke - make cache not war (by Thathanka IIRC) - czy jakos tak ;)

 

przynajmniej bedzie znowu co robic, w nastepne lato :)

Link to comment
Nie usunę tych linków.

Jeśli zobaczę że zostały usunięte - zawieszam skrzynkę.

Jeśli zostaną zarchiwizowane - usuwam skrzynkę - będzie tylko na OC.

 

To jest, OIDP, cytat mojej wypowiedzi, której teraz nie mogę odnaleźć jak również wątku w którym ona padła ?? :blink:

 

Niestety z tego co widzę stało się więc przykro mi ale dotrzymuję słowa.

Przy okazji zawiadamiam że kesze nadal tam będą istniały jednak w innym serwisie, którego nazwy nawet tu nie można wymienić ze względu na cenzurę.

Uwaga powyższa dodana w celu próby zapobieżenia następnym wojnom serwisowym.

Zostają 2 zarchiwizowane - te miejscówki są wolne.

Link to comment

Kurcze, Dlugi, wiesz, faktycznie lepiej zarchiwizuj te kesze. W prywatnych rozmowach fajny wydał mi się z Ciebie gość i cieszyłem się też, że założyłeś kilka skrytek przy cmentarzach galicyjskich. Dość szczególne to miejsca, bo budowane przez Austriaków dla żołnierzy wszystkich armii i wielu narodowości - rzadki przypadek w historii, by stawiać pomniki wrogowi. Leżą tam przedstawiciele z niemal połowy Europy i głównie z tego powodu warto jest pokazać te miejsca ludziom zza granicy, a trafiają tam. Szkoda, że jakiś głupi link jest dla Ciebie ważniejszy, ale faktycznie, jeśli tak bardzo Cię jego brak razi, to zarchiwizuj te skrytki. Może kiedyś w tym miejscu pojemnik założy ktoś, komu bardziej będzie zależało na pokazaniu miejsca ludziom na całym świecie, niż na reklamowaniu serwisu internetowego i nie będzie strzelał fochów. Weźcie sobie swoje zabaweczki z piaskownicy i skończcie z dziecinnymi szantażami, tak chyba będzie lepiej dla wszystkich.

 

Jeśli ktoś jeszcze czuje nieodpartą potrzebę zarchiwizowania swojego kesza, to niech zrobi to jak najszybciej i zwolni miejscówkę komuś poważnemu.

Link to comment

Kurcze, Dlugi, wiesz, faktycznie lepiej zarchiwizuj te kesze.

W prywatnych rozmowach fajny wydał mi się z Ciebie gość i cieszyłem się też, że założyłeś kilka skrytek przy cmentarzach galicyjskich.

Zrobiłem dokładnie to co napisałem ponad rok temu. Przypomnę też co napisał nasz reviewer - w tym poście - na szczególne podkreślenie zasługuje "Nie przeglądam i nie mam zamiaru przeglądać wszystkich skrytek po względem zgodności z regulaminem..." oraz "Poza tym cykliczne sprawdzanie zgodności skrytek z regulaminem nie należy do obowiązków reviewera."

Reasumując - jeśli po tym, iż dana osoba dotrzymuje słowa potrafisz ją zaszufladkować do "niefajnych" no to trudno, otaczaj się tymi fajnymi.

Dość szczególne to miejsca, bo budowane przez Austriaków dla żołnierzy wszystkich armii i wielu narodowości - rzadki przypadek w historii, by stawiać pomniki wrogowi.

Ty mnie chyba nie chcesz nauczać? ;-)

Leżą tam przedstawiciele z niemal połowy Europy i głównie z tego powodu warto jest pokazać te miejsca ludziom zza granicy, a trafiają tam.

Tak, trafiają. W sumie nie wiem co o nich sądzić skoro po "przejechaniu" moich keszy w prawie każdym potrafili zaznaczyć swój niesmak iż to w tytule nie było zaznaczone że to cmentarze I-wszo wojenne albo taki ktoś jak tu - i jako że nie znalazł wali "Needs Maintenance".

To są szczegóły ale pokazujące kogo chcesz tak ciągnąć do tych miejsc. Te szczegóły nie zaważyły na mojej decyzji!!!

Szkoda, że jakiś głupi link jest dla Ciebie ważniejszy, ale faktycznie, jeśli tak bardzo Cię jego brak razi, to zarchiwizuj te skrytki. Może kiedyś w tym miejscu pojemnik założy ktoś, komu bardziej będzie zależało na pokazaniu miejsca ludziom na całym świecie, niż na reklamowaniu serwisu internetowego i nie będzie strzelał fochów. Weźcie sobie swoje zabaweczki z piaskownicy i skończcie z dziecinnymi szantażami, tak chyba będzie lepiej dla wszystkich.

 

Tu już pojechałeś po całości. Podniósł byś mi ciśnienie gdyby mi trochę płynu dziś nie upuścili.

Już raz dałem się przekonać by nadal w tym uczestniczyć (dało się wypracować wspólne stanowisko) ale słów wypowiedzianych się nie cofa. Jakby z jakichś powodów reviewera przycisnęli i kazali mu te linki wyciąć to przypomnę że on też złożył deklaracje - w polityka się bawi (modne to ostatnio)? Mógł zagadać, coś by się może wymyśliło tak jak wtedy - nie chciał, co w takim razie o nim jako człowieku można powiedzieć?

U każdego powinien nadejść taki okres by przynajmniej uważał co mówi, ciekaw jestem czy ma jakieś zasady. Rola jego jest bezdochodowa (bo przecież nie dla premium to robi) to co go skłoniło by z gęby robić cholewa? Nie ma honoru by w przypadku takiego przymuszenia przez górę powiedzieć im że rezygnuje i niech sami sobie to robią?

Ciekawy jestem jego odpowiedzi na te pytania B)

Idioctwem jest też sądzić iż załączenie linku do innego serwisu jest jego reklamą - tysiąc razy było tłumaczone po co to jest, nikt rozsądny też nie powie że przez taki link nagle wszyscy przepiszą się do tych innych serwisów.

Jeszcze raz napiszę byś zrozumiał Ty i inni - specjalnie nie zarchiwizowałem tylko zablokowałem te kesze tak by jeśli ktoś z GC będzie chciał założyć tam kesza to by widział że tam już jest ale w innym serwisie. Nie chcę wojen między serwisami, nie chcę też by ludzie logowali tak jak Riabią - sprawdźcie sobie w "innym serwisie".

A z fochów wyrosłem, już nie te lata ;)

... zwolni miejscówkę komuś poważnemu.

Niepoważny, dotrzymujący słowa pozdrawia :D

Edited by Dlugi
Link to comment

Wielka szkoda - kilka keszy Długiego w Beskidzie Niskim starałem się znaleźć, ale że średnio miałem zawsze 5 minut na to, to mi się nie udało. Na szczęście Lavinka, Meteor i Toczygroszek też w tym rejonie pozakładali. Spokojnie więc jest jeszcze szukać w Dukli i okolicach :)

 

Trochę absurdalne jest oczekiwanie by reviewer bawił się w polityka, jest tylko nisko opłacanym pracownikiem grounspeak, który nie ma wpływu na nic, jeśli dostanie szóstego z kolei ponaglającego maila ze Stanów.

 

Uważam długi, że wypaczasz sytuację. To Ty łamałeś reguły, a teraz winą obarczasz wszystkich innych naokoło. I dodajesz do tego otoczkę urażonego honoru, by wszystko nabrało odpowiedniej dramaturgii.

Link to comment

Uważam długi, że wypaczasz sytuację. To Ty łamałeś reguły, a teraz winą obarczasz wszystkich innych naokoło. I dodajesz do tego otoczkę urażonego honoru, by wszystko nabrało odpowiedniej dramaturgii.

 

Jak to przeczytałem to pierwsze co przyszło mi na myśl to przysłowie o "kobiecie" i deszczu - bez obrazy ;-)

Nadal nie rozumiesz że tu nie chodzi o mój honor?

Jeśli powiesz że przygotowywanie keszy z opisem z linkiem do OC, które zostawały publikowane przez reviewer-a było łamaniem zasad to tak, zgadzam się, łamałem. Łamałem (choć nie wiem czy już wtedy był zakaz) bo tak robiło oprócz mnie wiele innych ludzi i to uzyskiwało akceptację reviewer-a. Po informacji MissJenn nie publikowałem takich keszy - wtedy opisałem że zrobię to, co właśnie zrobiłem.

Po tym komunikacie puściłem jeszcze parę keszy z opisami jak udało się uzgodnić - jednak nadal nie odwołałem swoich słów.

Pokaż mi kogo obarczam winą i przede wszystkim za co? Szkodę mi ktoś zrobił? Jaką? Mi nie zależało, nieczęsto tu nawet zaglądałem jednak poczuwałem się do utrzymywania keszy. Nie zależy mi nadal ani na tym by tu były moje kesze ani na tym by były na OC.

Postaraj się ogarnąć sytuację:

1. zapowiedziałem co zrobię po ingerencjach

2. Publicznie zostało określone stanowisko reviewer-a (patrz post szczególnie pkt. 3 i 4

3. bez porozumienia ze mną opisy moich keszy zostały zmienione

4. zrobiłem to co zapowiadałem w pkt. 1

Czy już jasno napisałem? Jaśniej już nie potrafię, jeśli ktoś nadal będzie odwracał kota ogonem - jego problem.

Chciałem się tylko dowiedzieć dlaczego i dlaczego nie było odwagi by zagadać - i tylko tyle chcę wiedzieć.

Link to comment

UWAGA!

 

Napisałem kilka dni temu do Groundspeaka prośbę o dokładne wyjaśnienie, czy w opisie skrytki może znajdować się informacja, że jest ona zarejestrowana w innym systemie. Dostałem przed chwilą jasną i klarowną odpowiedź, która powinna raz na zawsze zakończyć dywagacje w tym temacie:

 

Thank you for contacting Geocaching HQ. You can mention in the description that the cache was previously listed on another website so finders will expect there to be signatures already in the log. The cache page should not identify or contain any information about the website where it is cross listed. If the concern is only to alert the FTF, that information should be removed after it is logged as found on GC.com.

 

Tak więc - nie ma przeszkód, żeby napisać wzmiankę w opisie, że skrytka jest zarejestrowana równolegle w innym serwisie, aby uprzedzić poszukiwacze, że w logbooku mogą już być jakieś wpisy. Jednakże opis nie może wskazywać konkretnej nazwy serwisu, na którym skrytka jest zarejestrowana. Jeżeli powodem informacji o rejestracji w innym serwisie było jedynie ostrzeżenie w temacie FTFa, informacja ta powinna być usunięta, gdy pojawi się wpis o znalezieniu na stronie Geocaching.com.

 

Jeśli w tym wyjaśnieniu wyjaśnień jeszcze coś wymaga wyjaśnienia, to proszę pytać teraz, a niezwłocznie zapytam Groundspeaka w tym samym wątku.

Link to comment

Już niedługo problem zniknie bo pole "Related Web Page" zostanie usunięte...

 

"Posted 02 November 2011 - 10:44 AM"

 

A tak, skoro już stary temat został odgrzebany, to poraża mnie szybkość działania Groundspeaka, który przecież pobiera od nas składki za konta premium, więc chyba powinno go być stać na jakiegokolwiek informatyka...

Link to comment

Już niedługo problem zniknie bo pole "Related Web Page" zostanie usunięte...

 

"Posted 02 November 2011 - 10:44 AM"

 

A tak, skoro już stary temat został odgrzebany, to poraża mnie szybkość działania Groundspeaka, który przecież pobiera od nas składki za konta premium, więc chyba powinno go być stać na jakiegokolwiek informatyka...

Może po prostu zrezygnowano realizacji tej zmiany...

Link to comment

You can mention in the description that the cache was previously listed on another website so finders will expect there to be signatures already in the log. The cache page should not identify or contain any information about the website where it is cross listed.

 

Czyli notka w opisie "Kesz jest też zarejestrowany w serwisie lokalnym." jest dozwolona. Rozsądne. :)

Link to comment

UWAGA!

 

Napisałem kilka dni temu do Groundspeaka prośbę o dokładne wyjaśnienie, czy w opisie skrytki może znajdować się informacja, że jest ona zarejestrowana w innym systemie. Dostałem przed chwilą jasną i klarowną odpowiedź, która powinna raz na zawsze zakończyć dywagacje w tym temacie:

 

Thank you for contacting Geocaching HQ. You can mention in the description that the cache was previously listed on another website so finders will expect there to be signatures already in the log. The cache page should not identify or contain any information about the website where it is cross listed. If the concern is only to alert the FTF, that information should be removed after it is logged as found on GC.com.

 

Tak więc - nie ma przeszkód, żeby napisać wzmiankę w opisie, że skrytka jest zarejestrowana równolegle w innym serwisie, aby uprzedzić poszukiwacze, że w logbooku mogą już być jakieś wpisy. Jednakże opis nie może wskazywać konkretnej nazwy serwisu, na którym skrytka jest zarejestrowana. Jeżeli powodem informacji o rejestracji w innym serwisie było jedynie ostrzeżenie w temacie FTFa, informacja ta powinna być usunięta, gdy pojawi się wpis o znalezieniu na stronie Geocaching.com.

 

Jeśli w tym wyjaśnieniu wyjaśnień jeszcze coś wymaga wyjaśnienia, to proszę pytać teraz, a niezwłocznie zapytam Groundspeaka w tym samym wątku.

Greetings from Seattle. I had incomplete information when I responded to toczygroszek's email about allowing the mention of competing listing services on geocaching.com cache pages. Because I understand the situation in Poland better now and the FTF race is not an appropriate reason to modify the guidelines, I am reversing my decision. Cache pages should not contain any mention or reference to competing listing sites. I apologize for any confusion caused by my earlier response.

 

http://translate.google.com/#en/pl/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...