Jump to content

Evencik na pustyni GC?


xenotime

Recommended Posts

Niedawno przeniosłam się z zimnej Irlandii do gorącej Małopolski. Pisząc długą i żmudną pracę, opracowuję wieczorami serię skrytek w okolicy, bo u mnie jakaś wielka pustynia (Pustynia GC, a niedaleko też Błędowska, z tym że zarośnięta) i tak pomyślałam, że może by jakiś evencik zorganizować. Będę się uśmiechać do Silesiana o pozytywne rozpatrzenie wniosków :)

 

Czy byłby ktoś zainteresowany eventem w Bukownie koło Olkusza pod koniec sierpnia? albo nieco później?

 

W okolicy oprócz zalesionej kopalni odkrywkowej piasku (miejscami zachowała się tu roślinność pustynna) i sztolni rud Zn i Pb, jest piękna stara buczyna na wapiennych skałkach, sosnowe bory (czasami nawet grzyby rosną po deszczu). Nieopodal skrytka w Kazimierzowskim miasteczku Sławków. Podobno ostatnio wprowadziły się tutaj także bobry...

 

Poza tym, czy są wśród Was gracze gier planszowych? Może miałby ktoś ochotę mnie nawiedzić na seanse Agricoli, Dominion, Puerto Rico, Pandemii czy SmallWorld..? :D

Link to comment

Ja chętnie, o ile coś nie wypadnie niespodziewanie. Im wcześniej podasz termin tym wiesze szanse, że sobie ludzie termin dostosują. Niewykluczona wizyta Czechów :) Pamiętaj, żeby zgłosić event minimum 2 tygodnie przed jego datą.

 

Liczę na jakiegoś Earthcache'a w okolicy, bo jest tam wiele fajnych tematów - pustynia, rudy cynku i ołowiu, kraj - z resztą sama wiesz znacznie lepiej :D

 

Co do Agricoli to chyba na zimę sobie zakupię, bo teraz wolę korzystać z uroków lata :D

Link to comment

Jeśli byłby to naprawdę koniec sierpnia to rozważyłbym możliwość zawitania. Później niestety się nie da. Właśnie jestem w najlepszym czasie na planowanie urlopu :blink:. Czy orientowałeś się już może w sprawach zakwaterowania? Mnie interesowałoby pole namiotowe. No i skrzynek trzeba dorobić w tym rejonie :lol:.

Link to comment

Skrzynki właśnie powstają :blink:

 

Noclegi w Bukownie: Są różne fajne miejsca na biwak, z tym, że mycie w rzece/strumyku. Oprócz tego, jeśli uda mi się ugadać z właścicielem posesji, to będzie można się za darmo przespać w nieużywanym domu na karimacie. Poza tym jest tu też hotel (na stronce od 15 zł za noc), kwatery prywatne (30 zł). Dowiem się jeszcze o domki kempingowe do wynajęcia.

 

Dla zmotoryzowanych i rowerzystów w pobliżu kemping Sosina. Wprawdzie wszystkie domki są zarezerwowane do końca wakacji, ale Pani poinformowała mnie, że pole kempingowe nie pobiera w te wakacje opłat za noclegi w namiocie lub przyczepie kempingowej. Dostęp do wody pitnej za darmo.

Link to comment

Byłoby to w ostatni weekend sierpnia. Myślę, że oficjalnie sobota imprezowa - 28 sierpnia.

 

Teraz intensywnie zakładam skrytki i załatwiam zezwolenia na kilka EC, bo okolica ciekawa. Może ktoś jeszcze coś niecoś założy..?

 

Chcieliśmy tylko zapytać czy już coś wiadomo czy eventick będzie i czy data aktualna?

 

Czy ktoś jest w stanie napisać jakie są wytyczne aby event zorganizować, zalecania , dobre zwyczaje ? O co należy zadbać ( poza skrzynkami) a co można zostawić uczestnikom w własnym zakresie... ?

 

Myślimy o jakimś małym "próbnym" evencie ale brak doświadczenia wychodzi :)

Link to comment

Wracam do internetu po przerwie. Kolejne skrytki poszły w las, jeszcze kilka czeka na ukrycie w ten weekend, publikujemy i czekamy na Was!

 

Możesz podać więcej szczegółów, ponieważ w listingu niewiele tego jest.

 

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Chętnie odpowiem na konkretne pytania.

 

Jeśli pogoda będzie brzydka i nie nada się na ognisko, mamy trzy pizzerie do wyboru. Z jednej dziś tak wspaniale pachniało, że aż ślinka cieknie.

 

Co do noclegów pod dachem, to niestety hotel jest pełny w Bukownie. Polecam noclegi przy trasie 94 (zajazdy, motele), plus schronisko młodzieżowe w Olkuszu lub Sławkowie.

 

W razie złych warunków pogodowych mam zgodę właściciela na przenocowanie pod dachem w domu nieopodal. Jest to dom normalnie niezamieszkały, w trakcie remontu, spanie na karimacie, woda pitna, ale tylko zimna i jest tylko umywalka, więc prawdziwe mycie nie wchodzi w grę. Kuchni też nie ma, ale jest prąd :-) Warunki spartańskie, ale lepsze niż podtopienia w namiocie.

 

Do zobaczenia!

Link to comment

Z przykrością muszę oznajmić, że soolashysko się na pustyni nie pojawi :laughing:. Dojedzie tylko to W-wy, gdzie ma do załatwienia pilną sprawę paszportową. Mam nadzieję, że niewielu wyczekiwało mojej obecności, więc strata nie będzie bolesna :laughing:. Żałuję, ale priorytety są priorytetami... Bawcie się dobrze.

Link to comment

Szkoda, ze Cię nie będzie, oj szkoda... W każdym razie, pasjonujących połowów w egzotycznej Armenii! Do Bukowna znacznie łatwiej dojechać, więc tak czy inaczej, masz zaproszenie w dogodnym momencie :-)

Predzej czy pozniej taki moment nastapi, poniewaz:

Primo: wystarczy spojrzec na mape wojewodztw, w ktorych keszowalem (poludnie to moja pustynia, a tam najwiecej skrytek wszak sie znajduje).

Secundo: goralska krew w moich zylach plynie, wiec ciagnie mnie tam natura :laughing:.

Naprawde zaluje ... napalilem sie juz przeokrutnie.

Link to comment

---- Po Evencie ----

 

Okazalo sie, ze wraz z pustynnym eventem przyszly obfite deszcze (moze teraz rozkwitnie tu sawanna i trzeba bedzie uaktualnic tematyke :rolleyes:).

 

Dziekuje raz jeszcze Uczestnikom za liczne przybycie! Wielkie Podziekowania dla Silesian Reviewera, ktory blyskawicznie rozprawial sie z publikacja skrytek w Bukownie, wylapujac liczne pomylki...

 

Do zobaczenia w terenie :-)

 

---- Koniec "komentu" ----

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...