Jump to content

projekt "16 województw"


toczygroszek

Recommended Posts

Zainspirowany pewną skrytką, której znalezienie zajęło mi prawie 2 lata :unsure: chciałbym zaproponować stworzenie czegoś podobnego w Polsce. Wygląda no mniej więcej tak - w każdym województwie znajdują się 2 skrytki - jedna tradycyjna a druga puzzlowa. W każdej tradycyjnej znajduje się jedna z 15 części (np cyfra współrzędnych) potrzebna do odnalezienia tych puzzlowych. I teraz są 2 metody otrzymania współrzędnych do puzzlowej - albo zjeżdżenie całego kraju (metoda hardcorowa dla krajoznawców-masochistów) albo metoda rekomendowana - skontaktowanie się ze znalazcami skrytek tradycyjnych w innych regionach i wymiana informacji.

 

Do tego potrzeba zaangażowaniu kilkunastu ludzi, najlepiej jednej osoby na jedno województwo. Z tymże te osoby miałyby za zadanie jedynie umieścić te skrytki i je serwisować gdy potrzeba, natomiast zalogowane byłyby na jakieś jedno konto - np konto Geocaching Polska albo jakieś specjalne stworzone do tego projektu - może być nawet tak, że każdy będzie miał dostęp do tego konta, gdyby chciał zrobić jakieś zmiany w opisie. Czemu tak a nie na własne konta? Dla tego, że ludzie po jakims czasie przestają się bawić z jakichś powodów i wtedy skrytka jest "martwa", nawet po dokonaniu serwisu nie da się zmienić opisu. To właśnie z tego powodu tej mojej szukałem 2 lata :) Tamta była akurat międzynowrodowa, ale Polska jest na tyle duża, że taka z województwami będzie dobra, a 16 województw to optymalna liczba.

 

No i teraz szukam chętnych :laughing: Kiedys juz do kilku osób pisałem na priv, ale stwierdziłem, że nie ma się co czaić no i łatwiej mi tak, niż słać dziesiątki maili. Prosze o zgłoszenia, kto chciałby wziąć udział w tym projekcie i proszę napisać jakimi województwami mógłby się zająć. Preferowane są lokalizacje poza miastem, żeby za łatwo nie zginęły, ale znów nie na jakimś totalnym zadupiu, gdzie nikt nie trafi. Fajnie by było, gdyby rejon był jakoś "reprezentatywny" dla województwa o ile coś takiego można określić. Preferowany w miarę łatwy dojazd, ze spacerem max 30 minut w jedną stronę, bez przeszkód typu konieczność wspinaczki, brodzenia, pływania, nurkowania, podziemi . Żadne skrytki "u pani Jadzi pod ladą" czy inne dodatkowe zadania - tylko GPS i znalezienie.

 

Proszę o zgłoszenia osób chętnych i podanie jakie województwa mogliby założyć i serwisować. Można podać ile się chce, tylko oczywiście takie, żeby się tam bywało regularnie a nie z dobrych chęci. Im więcej podacie możliwości, tym większe szanse, że się Polskę zapełni.

 

Ja mogę założyć w małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim, być może i w lubelskim.

Link to comment

Zainspirowany pewną skrytką, której znalezienie zajęło mi prawie 2 lata :blink:

 

Możesz podać nazwę tego kesza?

 

Wygląda no mniej więcej tak - w każdym województwie znajdują się 2 skrytki - jedna tradycyjna a druga puzzlowa. W każdej tradycyjnej znajduje się jedna z 15 części (np cyfra współrzędnych) potrzebna do odnalezienia tych puzzlowych.

 

Tutaj nie bardzo tego rozumiem. Mamy 16 tradycyjnych i 16 puzzlowych. I w każdej jest coś co jest potrzebne do odnalezienia... właśnie czego? Do tej 1 z 16 puzzlowych (w innym województwie)?

Link to comment

Rozumiem że w tradycyjnej skrzynce umieszczonej w województwie X nie będzie informacji potrzebnej do znalezienia skrzynki puzlowej w województwie X, ale co z dodatkową cyfrą skoro koordy składają sie z 14 cyfr?

 

Ja tam widzę 15, oto przykład:

 

N 49° 55.608 E 020° 49.652

 

W skrytce tradycyjnej województwa X będzie wzór potrzebny do wyliczenia współrzędnych puzzla w województwie X.

Link to comment

Zainspirowany pewną skrytką, której znalezienie zajęło mi prawie 2 lata :blink:

 

Możesz podać nazwę tego kesza?

 

Wygląda no mniej więcej tak - w każdym województwie znajdują się 2 skrytki - jedna tradycyjna a druga puzzlowa. W każdej tradycyjnej znajduje się jedna z 15 części (np cyfra współrzędnych) potrzebna do odnalezienia tych puzzlowych.

 

Tutaj nie bardzo tego rozumiem. Mamy 16 tradycyjnych i 16 puzzlowych. I w każdej jest coś co jest potrzebne do odnalezienia... właśnie czego? Do tej 1 z 16 puzzlowych (w innym województwie)?

 

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.a...eb-ec897c75239a

 

Nie chcę pisać szczegółów tutaj, niech te "misterki" będą bardziej tajemnicze ;) Wciąż brakuje kilku województw, żeby całość miała sens.

Link to comment

14 cyfr znaczących, jeśliby założyć że województwa znajdują się na terenie Polski:)

 

W identyczny sposób można wydedukować pierwszą cyfrę dla stopni - ale skąd będziesz wiedział w którym województwie ukryte jest to nieistotne "0" czy pierwsza cyfra stopni? Może będziesz miał szczęście i akurat będzie w tym jednym, którego Ci będzie brakować, a może będzie akurat w tym, które zdobędziesz jako pierwsze? Ostatnia cyfra też nie jest tak istotna, ustawiając ją na "5" mamy raptem kilka/kilkanaście m odchyłu, czasem można kombinować i wyeliminować pewne cyfry widząc, że lądują np na środku jeziora - może się więc nawet tak zdarzyć, że uda się skrytkę odnaleźć mając zaledwie połowę danych. To jak gra w okręty :lol:

Tak wiec nic się nie martw, pod tym względem wszystko jest obmyślane. Największym problemem jest zebranie ludzi na województwa. Wciąż brakuje wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i przydałoby się lubelskie (bo ja nie wiem kiedy tam będę).

Link to comment

.... no i problem nie jest w samym założeniu, ale w możliwościach serwisowania.

 

To OT ale sobie pozwalam, dla podniesienia wagi problemu - ja przy zwyczajnych keszach doszedłem do wniosku, że 50 km to dużo..., a przy tak pomyślanym projekcie to serwis powinien być błyskawiczny! Jeśli dojdzie do skutku, pomyślę tak, aby był serwisowalny szybciej niż (dotychczas :( ), skrzynek publikacja... :unsure:

Link to comment

Toczygroszku, fajnie by było gdybyś zrobił zestawienie w jakich województwach są chętni a w jakich brakuje ludzi. Wtedy można by było poszukać lokalnych geocacherów w danym regionie i zabrać się za realizację projektu.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...