Jump to content

Bornholm


Spider

Recommended Posts

Tak sobie oglądam skrytki naszych sąsiadów i zobaczyłem coś ciekawego:

 

Na Bornholmie jest 329 skrytek z czego 198 skrytek jest tylko dla Premium Members! (zwykłych jest 131 szt). Ciekaw jestem czemu tam tak jest. Masowo ginęły tam skrytki czy co?

Link to comment

wydaje mi się że w zeszłym roku była proporcja 200 zwykłych/100 premium. Możliwe to?

 

Przyznaje że nie wiem dlaczego taka tendencja jest na wyspie. Większość skrzynek które znajdowaliśmy - zwykłe, jeszcze nie miałam premium - była w dobrym stanie i ogólnie dosyć wysoka kultura jest na tej wyspie.

Link to comment

Miałem okazję keszować wraz z fromicą na Bornholmie i faktycznie skrzynek Premium jest tam zatrzęsienie. Można powiedzieć, że dobrze że nie mieliśmy wtedy dostępu do konta premium bo za nic nie udało by się wyselekcjonować tych kilkunastu/kilkudziesięciu ciekawych i dostępnych z poziomu roweru :P

Jako ciekawostkę mogę dodać że pomimo braku Premium User udało się nam jedną premium zaliczyć - uczestniczyliśmy w evencie i dostaliśmy koordy wraz z opisem od założyciela do "10 000 cache w Dani" który jest ukryty na Bornholmie. Po powrocie do domu tylko mail do właściciela który na parę godzin zmienił jej status tak aby dało się zalogować :D

Innych premium nie miałem możliwości zwiedzić ale wydaje się że tak duża ich ilość to zabezpieczenie przed dziećmi, niektóre znalezione przez nas skrytki miały wydeptane całe ścieżki z dojściem, a ich zawartość była raczej uboga. Pomimo tego 130 skrzynek na taką wysepkę to wystarczająca ilość.

Link to comment

Bornholm wygląda ciekawie, ale powiedz Spider, jak odfiltrowałeś kesze PM?

 

Najprostsza metoda to specjalnie przygotowane Pocket Query:

 

1. Ustawiamy tak opcje generowania:

 

89916220.png

 

Dzięki temu PQ się nie wygeneruje i nie będzie nam zużywać dziennego limitu generowania, ale będzie na liście naszych PQ.

 

2. Następnie zaznaczasz jedną z powyższych opcji:

 

41184127.png

 

3. Określasz współrzędne i promień a następnie generujesz PQ.

 

4. PQ ląduje na liście Twoich PQ na stronie: http://www.geocaching.com/pocket/default.aspx

 

5. Mimo, że PQ nie jest wygenerowane (pkt. 1) to używając danych z tej listy (pkt. 4) możesz sobie kliknąć na "Preview PQ" lub "Preview on Map" :P

 

6. Następnie wchodzisz do edycji PQ i wybierasz odpowiednią opcję w pkt 2. i robisz pkt. 3,4,5

 

:D

 

Jako ciekawostkę mogę dodać że pomimo braku Premium User udało się nam jedną premium zaliczyć - uczestniczyliśmy w evencie i dostaliśmy koordy wraz z opisem od założyciela do "10 000 cache w Dani" który jest ukryty na Bornholmie. Po powrocie do domu tylko mail do właściciela który na parę godzin zmienił jej status tak aby dało się zalogować :D

Nie musiał. Można logować skrytki PM bez konta PM, trzeba znać tylko nr waypointa. Przykład:

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?wp=GC22R6E

Link to comment

Skrytki PM only mają jedną ciekawą opcję, tzw "audit log", tzn że właściciel może obserwować kto i kiedy przeglądał opis. Ponadto zawsze w pewnym stopniu ogranicza to ruch przy skrytce - ja się powoli zastanawiam, czy nie dać PM only na jedną z moich, gdzie logbook mam już zapełniony po 1,5 miesiąca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...