Jump to content

Wherigo


Spider

Recommended Posts

Chyba nie -> http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=233953

 

Ale możesz jeszcze upewnić się tutaj: http://garmindakota.wikispaces.com/

 

Tu masz porównanie odbiorników Garmina które wspierają Geocaching:

 

https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=...reProduct=30926

 

W porównaniu jest najlepsza wersja Oregona i Dakory, Colorado i 62s. Skrytki obsługuje jeszcze 78s ale jako, że jest on praktycznie identyczny (różni się obudową) jak 62s to nie dodałem go do porównania bo można max 4 odbiorniki porównywać.

 

Jak wynika z porównania Wherigo obsługuje tylko Colorado i Oregon

Edited by SpiderPL
Link to comment

piękna sprawa -> będąc użytkownikiem GPS'a Garmin Vista, spojrzałam na stronę Wherigo.com w celu dowiedzenia się czy jakimś sposobem mogę taką skrzynkę odnaleźć i oto co się dowiedziałam:

 

(parafraza cytatu z FAQ)

"Co zrobić gdy nie mam Garmina Oregon ani Colorado?

Zaprzyjaźnij się z kimś kto ma."

 

:):):laughing::):laughing::)

Link to comment

mam złą wiadomość dla kedzika i innych chętnych na Wherigo z colorado i oregonami.

Po pierwsze - okazało się, że zastosowałem zbyt długą odpowiedź na pytanie i w garminach nie da się wprowadzić tak długiego tekstu, więc cartridge jest do zrobienia wyłącznie z PCPocketem. Wersja 1.1 pojawi się w sobote wieczorem.

Po drugie - wiem to, gdyż dzisiaj była już próba podjęcia cacha, więc raczej kedzik nie bedziesz pierwszy

Link to comment

czas upgradeować sprzęt...

Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku, ze nie warto. Wyznaczyłem sobie granicę 5% Wherigo z ogólnej puli keszy w mojej okolicy. Jeśli zostanie spełniony, wrócę do tematu. :lol:

 

A kto je ma załozyć, jesłi nie Ty? Ja w swoim regionie mam już niemal komplet - tradycyjne, multi, puzzle, Earthcache, event i CITO. Brakuje tylko Wherigo (pomijając megaevent - hehe). Chętnie bym jakiegoś Wherigo stworzył, tylko nie mam sprzetu do testowania.

Link to comment

Pragnę poinformować zainteresowanych, że pojawiła się wersja 1.1 z poprawionym błędem - teraz powinno działać.

 

Co do samego procesu tworzenia - tym razem zajęło mi to dużo miejczasu niż za pierwszym razem - około godziny w terenie (pomiary i zbieranie pomysłów), kilka godzin przy kompie tworzenia samego cartridga no i około godziny testów w terenie.

Do tworzenia użyłem oczywiście oficjalnego buildera ze strony Wherigo.com, niestety jest to wersja beta z przed dwóch lat i na razie nie ma żadnego rozwoju. No i przez to można stworzyć cartridge który będzie działać wyłącznie na PCPockecie a na Garminach już nie. Mi to się przytrafiło w obydwóch moich Wherigo. Czytając forum trafiłem na posty o jkaimś innym builderze, ale nie interesowałem się tym głębiej.

Żeby stworzyć Wherigo - po pierwsze trzeba co najmniej jednego rozegrać, po drugie pooglądać dobrze zrobiony tutorial na stronie Wherigo.com (bez tego ani rusz, gdyż builder nie jest zbyt intuicyjny), po tyrzecie czytać forum o Wherigo na gc.com (można tu znaleźć szczegółowsze instrukcje niż w tutorialu i odpowiedzi na pytania: dlaczego coś nie działa)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...