Jump to content

bookmarki


toczygroszek
Followers 1

Recommended Posts

Chciałbym zachęcić osoby posiadające konto premium do korzystania z dostępnych dla tego konta opcji. W tym wypadku "bookmark". Jest to lista wybranych przez nas skrytek, którą to możemy upubliczniać lub nie. Możemy także obserwować pojawiające się logi w skrytkach w naszym bookmarku, a także na jego podstawie wygenerować PQ. Jest to fajna rzecz do tematycznego lub regionalnego zgrupowania skrytek. Obecnie wpisuje pojawiające się skrytki do 3 bookmarków: cmentarze zachodniogalicyjskie, Twierdza Kraków oraz korona gór Polski. Liczba bookmarków i skrytek w nich jest nieograniczona. Bookmarki moga być przydatne do tworzenia "challenge cache", czyli skrytek, które wymagają odwiedzenia np wszystkich szczytów powyżej 1000 m w Beskidzie Niskim (przy założeniu, że kazdy z nich ma skrytkę). Do każdej skrytki w bookmarku można dodawać opis lub zmieniać nazwę skrytki (np jeśli się chce, by były w porządku numerycznym). Mozna w ten sposób robić swoja listę ulubionych labo polecanych, zaznaczać swoje FTFy itp.

 

Przykłady bookmarków:

 

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.a...9f-82a9c70a376d

 

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.a...d0-174418592713

Link to comment
Liczba bookmarków i skrytek w nich jest nieograniczona.

Niestety tak nie jest :blink:

 

http://www.geocaching.com/bookmarks/default.aspx

 

Napis u mnie:

 

You have created 1 of the maximum allowed 40 Bookmark Lists.

A jeśli chodzi o ilość skrytek w bookmarku to chyba jest ograniczenie do 1000 po to by dało się zrobić z bookmarka PQ.

 

No i dodatkowo z bookmarkami jest pewien problem: Nie da się ich łatwo skasować. Aby skasować bookmarka najpierw należy usunąć wszystkie skrytki z niego i dopiero wtedy pojawi się opcja archiwizacji bookmarka...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ostatnie zmiany na stronie dotyczą m.in. bookmarków - teraz można dodać 1000 skrytek do bookmarka. Wcześniej było jednak 500.

 

I jest możliwość skasowania bookmarka który zawiera skrytki: "17790: Allow Delete Button To Delete Caches AND Bookmark List ", "13946: One click bookmark list deletion "

Edited by SpiderPL
Link to comment

.... Bookmarki moga być przydatne do tworzenia "challenge cache", czyli skrytek, które wymagają odwiedzenia np wszystkich szczytów powyżej 1000 m w Beskidzie Niskim (przy założeniu, że kazdy z nich ma skrytkę). Do każdej skrytki w bookmarku można dodawać opis lub zmieniać nazwę skrytki (np jeśli się chce, by były w porządku numerycznym). Mozna w ten sposób robić swoja listę ulubionych labo polecanych, zaznaczać swoje FTFy itp.

 

 

Jedyny "mankament" - a może tylko nie udało nam się znaleźć - brak możliwości wyszukiwania bookmarków i tych challenge cache ( które notabene zdecydowanie są lepsza koncepcja niż obecne challenge-virtuale - dodatkowo przez zbieżność nazw niepotrzebnie powstało zamieszanie ... )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Followers 1
×
×
  • Create New...