Jump to content

Solver


StachoB

Recommended Posts

Najpierw musisz wiedzieć co to za szyfr. Są różne programy do odczytywania szyfru, ale zawsze trzeba wiedzieć jakiego typu szyfr to jest.

No właśnie nie wiem jaki to rodzaj szyfru, dlatego chciałem sprawdzić w jakiś sposób. Po prostu wklejam ten tekst no i wybieram jakiś sposób kodowania no i coś otrzymam...

 

Jakie polecasz programy do odczytywania szyfru? Jest jakiś uniwersalny?

 

P.S. Co do szyfru to jest to plik excela z tym tekstem, a nazwa arkusza to CODE.

Edited by stanl79
Link to comment

Stanleju podpowiem Ci że szyfru nie ma ;) a ten ciąg liter jest dla zmyły ;) więc szukaj dalej w innym kierunku.

Wkrótce to sprawdzę. A tak przy okazji, jaki to jest szyfr (kod), gdzie jako współrzędne są nazwy, tyle, że nazwy są powiązane tematycznie np. nazwy sportów (tenis,golf) albo rasy psów.

 

Jakie znacie inne szyfry (sposoby rozwiązań)?

Link to comment

Jeden z ciekawszych szyfrów na jaki natrafiłem to Szyfr Vigenère'a. Bardzo trudny do złamania. Ale możliwości zaszyfrowania informacji jest chyba nieskończona ilość.

 

Przepraszam, ze nie na temat, ale dla mnie najfajniejsze w tych szyfrach jest szukanie rozwiązania i to im bardzie "analogowe" tym lepiej, np. z lusterkiem, wycinankami czy tym podobnymi. Ostatnio walczyłem z krakowsko-tarnowskimi i na razie 4:1 dla mnie. :-)

 

Przygotowuję jeszcze jeden, może się ukaże przed eventem, ale nie będzie łatwy, więc nie rób sobie nadziei ;)

Link to comment
Przygotowuję jeszcze jeden, może się ukaże przed eventem, ale nie będzie łatwy, więc nie rób sobie nadziei :)

Mi najgorzej idą te, gdzie rozwiązanie jest oczywiste. ;) Mam jednak nadzieję, że nie będzie to streogram, bo po dzisiejszym pojedynku z obrazkami Toma już mam trochę rozbiegany wzrok. :rolleyes:

Link to comment

Geochecker służy do sprawdzania poprawności odpowiedzi. Jeśli rozwiązałeś puzzle i chcesz się upewnić, czy dobrze, wpisujesz współrzędne które otrzymałeś do Geocahcekera. Wypełniasz 3 pola - jedno z szerokością geograficzna, drugie z długością a w trzecim wpisujesz kod zabezpieczający (na wypadek, gdyby ktoś chciał złamać wynik za pomocą jakiegoś robota).

 

Z tego co widać, jedna osoba już rozwiązała, więc nie jest to takie bardzo trudne na jakie wygląda :drama:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...