Jump to content

Zgłaszanie problemu ze skrytką do reviewera


HighlanderPL

Recommended Posts

Jaki jest najlepszy sposób zgłoszenia konkretnej skrytki do reviewera - zarówno w kwestii prośby o tymczasową dezaktywację jak i archiwizację? Chodzi o niestety częste przypadki skrytek które od roku albo i dwóch mają logowane same nieznalezienia a autor nie reaguje. Skrytki mają również wpisane po kilka próśb "needs maintenance" oraz "needs archived" - i nic. Wcześniej myślałem że dokonanie takich wpisów powoduje że skrytka pojawia się w "inboxie" spraw do załatwienia u reviewerów danego obszaru. Ale patrząc na praktykę tak to nie działa.

 

Co robić - pisać bezpośrednio do konkretnego reviewera?

Link to comment

Jaki jest najlepszy sposób zgłoszenia konkretnej skrytki do reviewera - zarówno w kwestii prośby o tymczasową dezaktywację jak i archiwizację? Chodzi o niestety częste przypadki skrytek które od roku albo i dwóch mają logowane same nieznalezienia a autor nie reaguje. Skrytki mają również wpisane po kilka próśb "needs maintenance" oraz "needs archived" - i nic. Wcześniej myślałem że dokonanie takich wpisów powoduje że skrytka pojawia się w "inboxie" spraw do załatwienia u reviewerów danego obszaru. Ale patrząc na praktykę tak to nie działa.

 

Co robić - pisać bezpośrednio do konkretnego reviewera?

 

No sam w kilku keszach podałem needs archived i reviewier ma to w inboxie, jednak czasem archiwizuje czasem nie :). Nie pozostaje Ci nic innego jak pisać bezpośrednio z żalem do DarkLorda :D, albo dodawanie kolejnych needs archived. Jeśli w końcu będzie polski reviewier to mam nadzieję że zrobi z tym porządek i sytuacja ulegnie zmianie :D Liczba keszy w PL spadnie pewnie o jakieś 100 :D jak nie więcej ;P.

Edited by Mosznir
Link to comment

No sam w kilku keszach podałem needs archived i reviewier ma to w inboxie, jednak czasem archiwizuje czasem nie :). Nie pozostaje Ci nic innego jak pisać bezpośrednio z żalem do DarkLorda :D, albo dodawanie kolejnych needs archived. Jeśli w końcu będzie polski reviewier to mam nadzieję że zrobi z tym porządek i sytuacja ulegnie zmianie :D Liczba keszy w PL spadnie pewnie o jakieś 100 :D jak nie więcej ;P.

 

Lepiej niech spadnie o 100 ale żeby goście z zagranicy nie wylewali potem żali w logach o straconym czasie. Nie każdy czyta logi przez szukaniem. Zresztą oni również zaznaczają "needs...." i nic.

 

Ciekawe jak tam idzie wdrażanie polskiego reviewera.

Edited by Maciej_eS
Link to comment

Jak dla mnie, to z obecnym reviewerem jest prawdziwa wolna amerykanka. Sam zgłosiłem ostatnio kolejną niezgodną z regulaminem. Nic się z nią nie dzieje. Dla mnie to jest bez sensu. Procedury wyboru polskiego reviewera bardziej skomplikowane niż wybory prezydenta. Według mnie powinniśmy mieć swojego reviewera (tymczasowego), nawet na określony czas, a w tym czasie może być prowadzona procedura poszukiwania właściwej osoby.

Link to comment

Jest tak jak napisał Mosznir - w przypadku logu "needs archived", reviewer dostaje notyfikację aby sprawdzić skrytkę. Niestety aktualnie Dark Lord jest strasznie zarobiony i pewnie większym priorytetem dla niego jest publikacja skrytek niż robienie porządków. Mistrzem od archiwizacji był TrainTour Reviewer - następnego dnia po zgłoszeniu skrytka na ogół była już zarchiwizowana ale on niestety nie jest już Reviewerem.

 

A co do Polskiego reviewera to wszystko idzie do przodu zgodnie z planem, ale niestety trochę to jeszcze potrwa. Więcej pewnie wie toczygroszek bo to on koordynuje od strony polskiej :)

 

A to, że Groundspeak jest powolny to niestety fakt. Mi i toczygroszkowi podpisanie umowy z Groundspeakiem o udostępnianiu danych zajęło prawie pół roku... Strona Geocaching Polska była wtedy od dawna gotowa ale nie mogliśmy jej opublikować dopóki nie mieliśmy podpisanej umowy.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Przejrzalem co tam jest w Polsce czasowo niedostępne i zgłosiłem ok. 30 poleceń archiwizacji. Zgłosiłem takie, gdzie były nieaktywne około roku lub dłużej. Rekordzistka jest czasowo niedostepna od 2006 r :D Co ciekawe jej los był taki, że ktoś ją znalazł, przeniósł gdzie indziej i zakopał :P Chyba nie bardzo zrozumiał ideę zabawy :laughing:

Link to comment

Lepiej niech spadnie o 100 ale żeby goście z zagranicy nie wylewali potem żali w logach o straconym czasie. Nie każdy czyta logi przez szukaniem.

Myślę że każdy keszer by się trochę wkurzył, gdyby przejechał parę setek kilometrów i trafił zonk. Warto czytać logi, czasem są bezcenne, ale przy planowaniu większego keszowania - sami wiecie :laughing:

Link to comment

Tak przy okazji, to ile teraz trzeba czekać na publikację?

Dawno tego nie robiłem ale 28.05 utworzyłem nową, kiedyś to i dwa tygodnie się czekało - myślałem, że coś się poprawiło.

Edited by zywcu
Link to comment

Mam w swojej okolicy kilka skrzynek, które przepadły... a właściciel już się w geocaching nie bawi.

W stosunku do tej skrzynki, gdzie mam 100% pewność, że jej nie ma zgłosiłem problem reviewerowi.

 

Tu też pojawia się moje pytanie... jak to jest w zwyczaju poza Polską? Loguje się znalezienie skrzynki jeżeli

był fizyczny wpis do logbook 'a i cache miało się w łapie, czy wystarczy tylko odwiedzenie miejsca w którym

był kesz... ale jakiś czas temu zginął?

 

W skrzynce którą zgłosiłem są logi znalezienia już po zaginięciu skrzynki :laughing:

Link to comment

Tu też pojawia się moje pytanie... jak to jest w zwyczaju poza Polską? Loguje się znalezienie skrzynki jeżeli

był fizyczny wpis do logbook 'a i cache miało się w łapie, czy wystarczy tylko odwiedzenie miejsca w którym

był kesz... ale jakiś czas temu zginął?

 

W skrzynce którą zgłosiłem są logi znalezienia już po zaginięciu skrzynki :)

Dziś Cichy opowiedział mi historię ze skrzynką KrystianaT - pojawił się log, a skrzynka jest w jego bagażniku (właściciel prosił aby ją zabrać na czas remontu obiektu) - znalazca napisał, że miejsce pokazał mu inny keszer i zostawił karteczkę ze swoim logiem :laughing:

 

Tak więc można, więcej powiem..., zauważyłem że właściciele skrzynek też logują ich znalezienie! (tego, zupełnie nie rozumiem...)

 

BTW: Moją skrzynkę opublikowano po tygodniu :bad:

Edited by zywcu
Link to comment

zauważyłem że właściciele skrzynek też logują ich znalezienie! (tego, zupełnie nie rozumiem...)

To bywa czasem wyzwaniem... zdarzało mi się niexle naszukać własnej skrzynki, np. dlatego że zmieniła położenie (jedną dwa razy serwisowo odwiedzałem i za każdym razem była gdzie indziej, wędrowała sobie po pniaku).

Link to comment

Mam w swojej okolicy kilka skrzynek, które przepadły... a właściciel już się w geocaching nie bawi.

W stosunku do tej skrzynki, gdzie mam 100% pewność, że jej nie ma zgłosiłem problem reviewerowi.

 

Tu też pojawia się moje pytanie... jak to jest w zwyczaju poza Polską? Loguje się znalezienie skrzynki jeżeli

był fizyczny wpis do logbook 'a i cache miało się w łapie, czy wystarczy tylko odwiedzenie miejsca w którym

był kesz... ale jakiś czas temu zginął?

 

W skrzynce którą zgłosiłem są logi znalezienia już po zaginięciu skrzynki :laughing:

 

Podstawą zalogowania znalezienia jest dokonanie wpisu w logbooku - w przypadku stwierdzenia jego braku właściciel skrytki ma pełne prawo do usunięcia takiego wpisu. Nawet do jego obowiązków wg wytycznych należy dbanie, aby nie było fałszywych logów - to wszak powoduje dezorientację u innych. Gdyby wystarczyło odwiedzenie miejsca, to mógłbym sobie niektóre kesze zaliczyć z data kilkadziesiąt lat wstecz :) Jeśli kesza się nie znalazło, to do tego jest wpis "nie znalazłem" (didn't find). Takie "fałszywe logi" widywałem u geocacherów z różnych krajów, choć odnoszę wrażenie, że przodują w tym Niemcy.

 

Mogło się też zdarzyć, że ktoś znalazł skrytkę z innego systemu, albo zmieniła miejsce i jest nieco dalej niż tam, gdzie ją kiedyś znalazłeś, albo ktoś po nieznalezieniu założył swoją - wiele możliwości. Jeśli jednak właściciel się już nie bawi, nie zmienia statusu skrytki gdy to konieczne i w ogóle nie interesuje się ani pojemnikiem ani opisem skrytki to zwykle pozostaje jedynie archiwizacja.

Link to comment

Co do logowania własnych skrytek, to trzeba najpierw sprawdzić, czy przypadkiem on jej nie adoptował, a znalezienie jest sprzed adopcji, gdy należała do kogoś innego. Kiedyś szukałem skrytki już po jej adopcji, ale wcześniej przy niej nie byłem. Akurat zaginęła, ale gdyby była, to uczciwie wpisałbym znalezienie de facto "mojej" skrytki.

Ale szanujący się geocacher nie wpisuje znalezień ukrytych przez siebie skrytek - z wyjątkiem eventów.

Link to comment

Jeszcze jest jedna rzecz - zwykła pomyłka. Kilkakrotnie miałem tak, że logując seryjne znalezienia wpisywałem w jakiejś nieznalezienie, ale zapominałem zmienić typ na DNF. W jednym przypadku zorientowałem się dopiero po kilku miesiącach. Możesz napisać do tych keszerów, żeby zmienili typ wpisu, a w przypadku swojej skrytki możesz go usunąć - do autora wpisu przyjdzie o tym automatyczne powiadomienie.

Link to comment

Jest tak jak napisał Mosznir - w przypadku logu "needs archived", reviewer dostaje notyfikację aby sprawdzić skrytkę. Niestety aktualnie Dark Lord jest strasznie zarobiony i pewnie większym priorytetem dla niego jest publikacja skrytek niż robienie porządków. Mistrzem od archiwizacji był TrainTour Reviewer - następnego dnia po zgłoszeniu skrytka na ogół była już zarchiwizowana ale on niestety nie jest już Reviewerem.

 

Minął kolejny miesiąc a moje polecenia archiwizacji (w sumie dopisane do wcześniejszych) wciąż są ignorowane przez reviewera. A nieistniejące skrzynki wciąż wiszą w serwisie.

 

Czy ktoś próbował bezpośrednio uderzać do reviewera w sprawie archiwizacji?

Link to comment

Jest tak jak napisał Mosznir - w przypadku logu "needs archived", reviewer dostaje notyfikację aby sprawdzić skrytkę. Niestety aktualnie Dark Lord jest strasznie zarobiony i pewnie większym priorytetem dla niego jest publikacja skrytek niż robienie porządków. Mistrzem od archiwizacji był TrainTour Reviewer - następnego dnia po zgłoszeniu skrytka na ogół była już zarchiwizowana ale on niestety nie jest już Reviewerem.

 

Minął kolejny miesiąc a moje polecenia archiwizacji (w sumie dopisane do wcześniejszych) wciąż są ignorowane przez reviewera. A nieistniejące skrzynki wciąż wiszą w serwisie.

 

Czy ktoś próbował bezpośrednio uderzać do reviewera w sprawie archiwizacji?

 

Po rezygnacji TrainTour Reviewera informacja o archiwizacji nie trafia do żadnego reviewra z tego co sie dowiedziałem od DarkLorda. Ja podesłałem DL bookmarka z listą skrytek do archiwizacji i zajął się tym. Podeślij mi na priv listę tych, które zgłosiłeś.

Link to comment
Właściciel chyba nie do końca jest taki martwy bo kilka miesięcy temu rejestrował ją na OC. Czy ktoś próbował się z nim kontaktować?

Ponad rok temu przepisał ją na na OC (http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=6984 ), a miesiąc później kesza już nie było. Lista zgłaszających nieprawidłowości jest w logach.

 

Aczy ona czasem nie uległa zakopaniu? Cytuję: "Plytke Dorzucilem, zdobyta dzieki doswiadczeniu z OC" - czy to nie chodzi o płytkę zabezpieczającą poejemnik przed przyrządami kopackimi?

Link to comment
Właściciel chyba nie do końca jest taki martwy bo kilka miesięcy temu rejestrował ją na OC. Czy ktoś próbował się z nim kontaktować?

Ponad rok temu przepisał ją na na OC (http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=6984 ), a miesiąc później kesza już nie było. Lista zgłaszających nieprawidłowości jest w logach.

 

Aczy ona czasem nie uległa zakopaniu? Cytuję: "Plytke Dorzucilem, zdobyta dzieki doswiadczeniu z OC" - czy to nie chodzi o płytkę zabezpieczającą poejemnik przed przyrządami kopackimi?

 

Też tam byłem, długo szukałem (w teamie z Trolandia i Esem) i jedyna możliwość żeby ten kesz tam wciąż był to że został zakopany. Na fotce załączonej przez Gad'a widać wyraźnie ubabrany ziemią worek. Najlepiej żeby wypowiedział się Gad, bo on był ostatnim znalazcą.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...