Jump to content

skrytka w Pd Polsce do statystyk


toczygroszek

Recommended Posts

Gościem od stronki ze statystykami geocacherów ze znalezieniami >200 pytał mnie o wytypowanie jakiejś skrytki w południowej Polsce. Jego statystyki działają tak, że pobiera on dane z wybranych skrytek i na tej podstawie generowane są statystyki geocacherów na całym świecie. W kazdym regionie są takie skrytki, które na pewno są znalezione przez geocachera mieszkającego w okolicy, który ma 200 znalezień, tak wiec to wystarczy do wygenerowania takich statystyk. Taka skrytka powinna być łatwa w znalezieniu, mieć dobry serwis, rzadkie zaginięcia i być popularna.

 

Macie jakieś typy?

 

Może "Misterious Gate"?

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...3fa2b&log=y

Edited by toczygroszek
Link to comment

Rozumiem, że obecnie podajemy kandydatów, a potem będziemy głosować?

 

Ze swojej strony mogę tylko ułatwić podając metody głosowania:

 

Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyyy... Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.

– No świetnie, ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?

Link to comment

Nie, nie będziemy głosować, gość mnie tylko prosił o podanie jakiejś propozycji, mogę mu podać kilka. "Misterious Gate" ma chyba tą zaletę, że jest teraz na grupowym koncie i może się nią opiekować kilka osób. Autorka "Church on Hill" od roku nie wykazała żadnej aktywności, nie zareagowała nawet na zgłaszane problemy.

 

To nie tyle chodzi o to,żeby to był najpopularniejsza skrytka, ale taki "pewniak", że rzadko ginie, jest łatwa i ma dobry serwis. I będzie na 100% znaleziona przez geocachera z okolic mającego powyżej 200 znalezień. Nie ma to znaczenia dla geocacherów z odległych regionów, gdyż tam najpewniej łapią się na jakąś ze swojej okolicy.

 

Aktualnie w Polsce monitorowany jest tylko wirtual "Ndebele1"

 

 

Ato informacje z FAQ:

 

Pytanie: Skąd pochodzą podstawowe dane użyte na tej stronie?

 

Odpowiedź: Istnieje stosunkowo mała liczba skrytek wysokiego profilu, z których dane pobierane są okresowo. Statystyki dla geocacherów, którzy odwiedzili te skrytki, są pobierane i używane do aktualizacji bazy danych, którą oglądasz na niniejszych stronach.

 

Pytanie: Co oznacza "wysoki profil" skrytki?

Odpowiedź: Proste wyjaśnienie - jest to skrytka odwiedzana regularnie, posiada dużą liczbę wpisów i przeważnie są to znalezienia.

 

Pytanie: Czy mogę się znaleźć w rankingach używając do tego skrytek z listy?

 

Odpowiedź: Tak, możesz. W każdej z dwóch pierwszych skrytek na liście najbliższych od Twojej lokalizacji zaloguj wpis. Zadziała to zarówno gdy wpiszesz znalezienie jak i DNF. Umieszczając wpis w pierwszych dwóch skrytkach dasz mi na pewną swobodę, gdy przyjdzie czas na optymalizację skrytek używanych do generacji rankingów. Jeżeli najbliższe 2 skrytki znajdują się dalej niż 100 km od Twojego domu, proszę wyślij do mnie email zamiast wpisywać logi a wówczas uwzględnię nową skrytkę.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...