Jump to content

Ciekawe miejsca na założenie skrytki


Spider

Recommended Posts

Z wielką przyjemnością odstąpię lokalizacje ciekawych (i mało znanych) miejsc w Górach Stołowych. Chętne osoby zapraszam na priv. Ja niestety nie założę tam skrytek gdyż postanowiłem ograniczyć obszar swojego zakładania do 50 km od Wrocławia (po drogach) + do Gór Sowich. Podjąłem taką decyzję żeby nie mieć problemów z serwisem skrytek w przypadku ich dużego rozproszenia.

Link to comment

Ostatnio zarchiwizował się kesz w Czersku na południe od Warszawy. W takim razie w wolnym czasie podrzucę w te rejony kilka skrzynek. Jakby ktoś wiedział czy to się stało z jakiś przyczyn urągających regulaminowi wezmę to pod uwagę przy robieniu nowego zamkowego kesza...

Rozumiem, że na terenie zamku, na którego wejście musi być opłacone złotówką, kesza raczej postawić nie można...

Link to comment

Dobry pomysł Wantsky, dzięki!, ja myślałem o skansenie pod Wilgą, po drugiej stronie Wisły (dokładnie vis-a-vis), ale faktycznie Mniszew można z Czerskiem łatwiej połączyć. To w takim razie po Wielkiejnocy powinienem tamte rejony zaopatrzyć w skrzynki.

Link to comment

Rubeusie, myślałem o tym. Nie jestem z kolei wielkim zwolennikiem robienia keszy przy jakiś kościołach tylko dlatego, że tam stoją, ale znam w mieście z dwie fajne lokacje. Mam problem z kołem u rowera, więc nie wiem kiedy dam radę dojechać. Postaram się jeszcze w kwietniu, a jak nie to dopiero dam radę w lato.

 

Co do pomysłów, to mam jeszcze kilka: Bieszczady! Tatry! B) Przecież góry w Polsce są pustynią pod względem geocachingu :/

Link to comment

O Tatrach też myślałem, zwłaszcza coś w ich wyższych partiach. Może zorganizujemy jakąś akcję? :)

 

a ja mam zaplanowaną serię w Izerach i Karkonoszach - od Stogu Izerskiego po Śnieżkę - do tego kilka w Górach Kaczawskich, może do września mi kolano pozwoli, bo jak na razie, to kiepsko :(

Nie mogę wogóle łazić, więc porobiłem sobie sporo opisów na zapas, i jak na złość już dwa miejsca zajął mi ktoś z Opencaching :mad:

normalnie mam doła...

Edited by QVIXOTE
Link to comment

@QVIXOTE: ja bym się nie przejmował skrzynkami "innego lokalnego serwisu" i przy zakładaniu moich skrzynek nie patrzę czy tam są, ważne, że nie ma na GC.

 

Poza tym fajnie, że pozakładasz w górach! Warto! :) Uwielbiam robić sobie marszrutę według skrzynek.

Edited by runfixe
Link to comment

Jako że oba systemy mogą zachować pełną rozdzielność jedynie w warstwie internetowej, a współdzielą warstwę ziemską, mimo wszystko przy tych samych lokalizacjach warto zakładać skrytkę chociaż na przysłowiowej innej rynnie niż skrzynka innego serwisu. Na szczęście na razie jeśli takie kwestie wychodzą przypadkowo, to autorzy potrafią się porozumieć, co mnie bardzo cieszy. To jednak tylko zabawa.

Link to comment

To na pewno nie jest miejsce na tego typu dyskusję, ale to jest tak do bólu irytująca polska cecha, że nie może być jednego serwisu, tylko dwa, a najlepiej trzy i każdy bardziej niezależny od poprzedniego...

 

Co do wspólnej rynny, to dziś zakładając skrzynkę w pięknym miejscu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, grzebiąc po różnych dziurach w poszukiwaniu tej odpowiedniej, znalazłem dziwne nagromadzenie chrustu i gałęzi a pod spodem... skrzynkę, której nie ma na GC. :ph34r: Ha! Namierzeni! Cóż, swoją założyłem jakieś 100-200 metrów dalej i już mentalnie przygotowuję się na "dobre rady" w komentarzach.

 

Co do miejsc, gdzie warto założyć skrzynki: Orle Gniazda!

Link to comment

to jest tak do bólu irytująca polska cecha, że nie może być jednego serwisu, tylko dwa, a najlepiej trzy i każdy bardziej niezależny od poprzedniego...

Jedna przewodnia siła narodu już była i jakoś się nie sprawdziła. Jak widać ta prawidłowość rozciąga na inne obszary. O dziwo nie tylko w Polsce :o .

Link to comment

Mhm, a myślał ktoś na dachu BUW-u w Warszawie? Aż dziwne, że nic tam nie ma. Mam nadzieję, że nie wykracza to nijak poza regulamin. Jak nie ma żadnych przeciwwskazań to rezerwuję sobie miejscówkę i pomysł! :anitongue:

 

Mnie to też zawsze zastanawiało :-D

Link to comment

Mhm, a myślał ktoś na dachu BUW-u w Warszawie? Aż dziwne, że nic tam nie ma. Mam nadzieję, że nie wykracza to nijak poza regulamin. Jak nie ma żadnych przeciwwskazań to rezerwuję sobie miejscówkę i pomysł! :anitongue:

 

Mnie to też zawsze zastanawiało :-D

 

Kiedyś chyba był tylko strasznie ginął. Ruchliwe miejsce to i nic dziwnego. :)

Link to comment

Ciekawe miejsce w okolicy Bolesławca (woj. dolnośląskie)

 

Kościół ewangelicki (nieczynny) w Żeliszowie

 

Polecam zobaczyć ten film: http://www.vimeo.com/16414140

 

Ja niestety mam za daleko by założyć tam skrytkę

 

Już mam opis przygotowany od trzech tygodni. Tylko nie mam się jak wybrać przez ciągle spuchnięte kolano. Powoli zaczynam jakoś chodzić, więc może już niebawem...

Film rzeczywiście jest niezwykły, a obraz zniszczeń na żywo też robi wrażenie. Zresztą w okolicy to nie jedyny przypadek dewastacji zabytku.

Edited by QVIXOTE
Link to comment

To ja trochę z innej beczki. Miejsc na skrytki mam kilka upatrzonych ale moje dotychczasowe, załozone w Polsce, są tak rzadko odwiedzane, że zastanawiam się czy to ma sens?

 

A druga sprawa, jako że w GC siedzę dopiero od blisko roku i w PL nie mieszkam, zupełnie nie łapię dlaczego w Polsce więcej osób korzysta (chyba?) z OC? I jaka jest geneza powstania tego systemu. Jakby ktoś miał ochotę mnie oświecić, to chętnie poszerzę wiedzę:)

 

pozdrawiam!

Link to comment
Miejsc na skrytki mam kilka upatrzonych ale moje dotychczasowe, załozone w Polsce, są tak rzadko odwiedzane, że zastanawiam się czy to ma sens?

Dobrze, ze Dave Ulmer nie miał tych wątpliwości. :)

A druga sprawa, jako że w GC siedzę dopiero od blisko roku i w PL nie mieszkam, zupełnie nie łapię dlaczego w Polsce więcej osób korzysta (chyba?) z OC?

Z moich obserwacji wynika, że podstawowym atutem jest całkowita polskojęzyczność i darmowy dostęp do wszystkich opcji (przy czym darmowy oznacza, że koszty funcjonowania serwisu zrzuca się na innych). Cała reszta jest w zasadzie wtórna, co oczywiście nie przeszkadza w zabawie.

Bez wątpienia znajdziesz wielu, którzy mają inne zdanie niż moje, ale zastanawiam się, czy nie lepszym miejscem do takich dyskusji byłoby forum OC.

Edited by Thathanka
Link to comment

Wiem, wiem o jaki sens wam chodzi :) ale jak się zakłada skrzynkę, to chciałoby się mieć feedback - tzn. żeby ktoś ją znajdował. A tu człowiek się "napracuję" dla 5 findów w ciągu pół roku:( Trochę szkoda. Z drugiej strony zastanawiam się czy są szanse, że geocaching się w Polsce spopularyzuje? Myślę, że pewnie wpisanie moich skrzynek na OC zwiększyłoby może ilość znalezień ale raczej nie będę się w OC bawić. GC zaspakaja moje zainteresowania:)

Ciekawa jestem czy na OC większość użytkowników to Polacy czy także inne nacje się w to bawią?

 

Pozdrowienia!

Link to comment
Miejsc na skrytki mam kilka upatrzonych ale moje dotychczasowe, załozone w Polsce, są tak rzadko odwiedzane, że zastanawiam się czy to ma sens?

Dobrze, ze Dave Ulmer nie miał tych wątpliwości. :)

A druga sprawa, jako że w GC siedzę dopiero od blisko roku i w PL nie mieszkam, zupełnie nie łapię dlaczego w Polsce więcej osób korzysta (chyba?) z OC?

Z moich obserwacji wynika, że podstawowym atutem jest całkowita polskojęzyczność i darmowy dostęp do wszystkich opcji

i z moich obserwacji tak wynika.

dodatkowo niemale znaczenie ma pewnie postawa typu ja umiem, ja zrobie, ja potrafie lepiej - mnie to akurat bardzo cieszy, bo przy okazji OC nie tylko imituje (jak sporo osob zdaje sie tu sugerowac), ale i dostarcza nowa wartosc, ktorej na GC nie ma, badz dlugo nie bylo, badz, w pewnych przypadkach, nigdy nie bedzie.

 

(przy czym darmowy oznacza, że koszty funcjonowania serwisu zrzuca się na innych).

co nie zmienia faktu, ze jesli nie chcesz placic, to nie placisz.

zdecydowanie lepsza opcja niz placic i dostawac "site temporarily down for maintenance", co wlasnie ma miejsce po raz drugi w ciagu ostatnich kilku dni.. :-/

 

Cała reszta jest w zasadzie wtórna, co oczywiście nie przeszkadza w zabawie.

natomiast niekontrolowane wywalki GC juz przeszkadzaja w zabawie.. i to mocno.

 

moze jestem odrobine rozdrazniony, ale wyloty calego site-u + badziewne dzialanie ostatnio starej mapy + niedopracowana jeszcze (choc idaca w dobrym kierunku) nowa mapa to juz troche za duzo...

 

Bez wątpienia znajdziesz wielu, którzy mają inne zdanie niż moje, ale zastanawiam się, czy nie lepszym miejscem do takich dyskusji byłoby forum OC.

skoro tu juz zaczales, to naturalnie tutaj odpisuje.

Link to comment

jak będziesz dostawać około 20 maili dziennie ze znalezieniami to ci przejdzie potrzeba feedbacku :-)

 

Lubię dostawać maile :)

A tak na serio, to chyba 20 maili dziennie to rzadkie ekstremum. Mój mąż ma skrzynkę w Berlinie - naprawdę w uczęszczanym miejscu ale do 20 maili dziennie jeszcze daleko:)

Link to comment

 

i z moich obserwacji tak wynika.

dodatkowo niemale znaczenie ma pewnie postawa typu ja umiem, ja zrobie, ja potrafie lepiej - mnie to akurat bardzo cieszy, bo przy okazji OC nie tylko imituje (jak sporo osob zdaje sie tu sugerowac), ale i dostarcza nowa wartosc, ktorej na GC nie ma, badz dlugo nie bylo, badz, w pewnych przypadkach, nigdy nie bedzie.

 

Możesz mi przybliżyć co masz na myśli? Pytam z autentycznej ciekawości.

 

natomiast niekontrolowane wywalki GC juz przeszkadzaja w zabawie.. i to mocno.

 

Zupełnie nie zauważyłam częstego wywalania GC. Zaglądam kilka razy dziennie i nie odczuwam żadnych problemów.

 

Przepraszam, jeśli to nie jest miejsce na takie pytania, to dajcie znać. Wycofam się i poszukam tego forum na OC, o którym wspomnianio.

Link to comment

Lubię dostawać maile :)

A tak na serio, to chyba 20 maili dziennie to rzadkie ekstremum. Mój mąż ma skrzynkę w Berlinie - naprawdę w uczęszczanym miejscu ale do 20 maili dziennie jeszcze daleko:)

 

20 to średnia liczba, w poniedziałek zawsze jest duuużo więcej - wystarczy 5 tradycyjnych w centrum Rzymu :-)

Link to comment

Lubię dostawać maile :)

A tak na serio, to chyba 20 maili dziennie to rzadkie ekstremum. Mój mąż ma skrzynkę w Berlinie - naprawdę w uczęszczanym miejscu ale do 20 maili dziennie jeszcze daleko:)

 

20 to średnia liczba, w poniedziałek zawsze jest duuużo więcej - wystarczy 5 tradycyjnych w centrum Rzymu :-)

 

Na centrum Rzymu to sie raczej nie porwe :)

Link to comment

Ja właśnie przeżywam dylemat pt. zakładać skrzynkę, czy sobie miejsce odpuścić i dać szansę innym. Jedną lokalizację na kesza w Lesie Kabackim niedawno oddałem emkape, teraz zastanawiam się nad kolejną.

 

Co do maili... Aż się boję co zastanę w poczcie po weekendzie majowym. Już teraz i to w zwykłe dni, jest ich sporo.

Link to comment

W samym temacie - przez okolo miesiac nie bedzie mnie w Polszy wiec jakbys ktos chcial zalozyc skrzynke w Czersku/Gorze Kalwarii to oddaje pomysl. Z kolei zdazylem jeszcze zrobic mikrusa na BUWie, wiec zapraszam.

 

Co do GC/OC - ja glownie bawie sie w to za granica, tam zaczalem i swoje wycieczki czesto planuje wedlug ilosci keszy w danym miejscu. Z czystego lokalnego patriotyzmu chcialbym by obcokrajowcy dzieki moim keszom poznawali Polske, Warszawe i Otwock :D i moze tez zostawia troche grosza, hehehe. OC z roznych powodow nie uzywam a na GC nie wykladam ani grosza, wiec trzymam kciuki za rozwoj GC w Polsce!

Link to comment

Ja teraz mam prośbę a nie pomysł na skrytki - chodzi o Pomorze :D Nie wiem dlaczego na północ od Gdyni jest bardzo mało skrytek (w tej chwili 3), a są tam setki ciekawych miejsc. Można by było coś założyć w następujących miejscach: Gdynia Babie Doły, Mechelinki, Mosty, Rewa, Rzucewo, Puck, całe wybrzeże od Dębek po Hel, Żarnowiec i pewnie tysiąc innych ciekawych miejsc o których nie mam pojęcia.

Link to comment

Zgodnie z sugestią http://blog.geocaching.pl/2011/10/18/propozycje-miejsc-na-nowe-skrytki-pomoc-w-zakladaniu/

 

Warszawa

 

I. Prawy brzeg

 

A. Pod znakiem czerwonej cegły :-P

 

1) Koneser i bliskie sąsiedztwo

2) Dawne koszary przy 11 listopada

 

B. Ciekawe miejsca

 

1) Pierwsza zajezdnia tramwajowa na Inżynierskiej

2) Kawęczyńska - zabudowania przy zajezdni tramwajowej, siedziba wyższej szkoły inżynierskiej, kościół

3) Katedra praska i bliskie sąsiedztwo

4) Dawna mykwa na Kłopotowskiego

5) Secesyjna kamienica na Targowej /okrzei/kłopotwskiego/

6) Targówek przemysłowy - śladem dawnego przemysłu

7) Saska Kępa (da się tam jeszcze coś wicsnąć - choćby offsetowego multaka z punktami przy pomniku Osieckiej i płaskorzeźbie ze Zwycięzców 11 )

....

 

II. Lewy brzeg

 

1) Modernistyczne kamienice ze Starego Mokotowa - np. ulica Narbutta

2) Żoliborz Oficerski

3) Rakowiec

 

Mogę jeszcze długo :-) Jak sądze Lavinka również :-)

Link to comment

W takiej sytuacji teoretycznie Warszawa powinna być pozamiatana w ograniczonym czasie :)

Może inne miasta ktoś ma na uwadze?

 

edit: właściwie to ja mam - Poznań, jest tam taka bieda keszowa, że szkoda słów, próbuję werbować nowych zakładaczy, ale jakoś idzie po grudzie

Edited by wantsky
Link to comment

Jako że pojawiają się głosy, iż brakuje pomysłów na skrzynki, to pomyślałem sobie żeby stworzyć wątek w którym będzie można wrzucać pomysły na miejsca które są dla nas np niedostępne ze względu na odległość.

 

Być może każdy z nas zna jakieś ciekawe miejsce w innym mieście/województwie o którym nie wiedzą lokalni lub dla lokalnych jest tak oczywiste że nie pomyśleli o założeniu tam skrzynki.

 

Zróbmy taką książkę życzeń miejsc które fajnie byłoby pokazać innym, wtedy "lokalsi" którym brakuje pomysłów mogli by to wykorzystać do założenia skrzynek.

 

Osobiście np. dziwię się że w Toruniu na ul. Rabiańskiej nikt nie założył jeszcze skrzynki związanej ze wspaniałym muzeum piernika.

Link to comment

Tematów kupa a tu ludzie piszą że pomysłów im brak, heh. Prawda jest taka że Polska ma wręcz nie do ogarnięcia przez nasze małe rozumki ilość miejsc które warte są pokazania. Szkoda tylko że tak mało osób decyduje się na zakładanie skrzynek.

Link to comment

Ja bym sobie życzył kesza w Bochni, przy szybie kopani, wiem że tam są już 3, ale sam szyb/kopalnia nie ma chyba swojego własnego. Spędziłem tam 3 lata temu niesamowite 3 dni, miejsce jak dla mnie jest niezwykłe, polecam każdemu szczególnie że czas biegnie tam inaczej niż na powieżchni - kto zjedzie ten zrozumie ;)

 

Zielona Góra ma tylko 2, a niezwykłych miejsc jest mnóstwo! Kiedyś bywałem tam 4-5 razy w roku, złaziłem pieszo całe centrum, są parki, kamieniczki, zabytki naprawde jest w czym wybierać.

 

Przy okazji dziwi mnie dysproporcja między Bydgoszczą, a Toruniem... nawet jak ktoś jest z Torunia to przecież dojazd nie jest taki tródny żeby to wytłumaczyć

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...