Jump to content

Pomocy z CacheWolf


Mosznir

Recommended Posts

Witam zacząłem używać ostatnio tego programu bo ma fajną opcję do zgrywania fotek nie tylko tych z opisów jak Gsak ale także spoilerów z galerii

 

Otwieram program daje Import GPX jakistam.gpx zaznaczam ptaszkiem Download Images

 

Zaczyna sciągać trwa to chwilę :), ale mam ściągnięte wszystkie fotki, wchodzę sobie w zakładkę "Description"

i wraz z opisem oglądam także obrazki.

 

Daje save, wyłączam cachewolfa, włączam ponownie ale już nie mam netu daje import jakiśtam.gpx odptaszkowuje download images i liczę, że skoro mam 50 mb fotek na dysku to wszystkie kesze pięknie wyswietla sie z fotkami, niestety d*** :D.Fotek pod cachewolfem brak <mogę oglądać z poziomu windowsa>, jest jakiś myk który po ściągnięciu zdjęć trzeba zrobić żeby offline oglądać bazę z fotkami ?

 

Pozdro

Edited by Mosznir
Link to comment

No właśnie to mój pierwszy kontakt z cache wolf. I o ilse w gsaku wgram paczkę skrzynek zamkne program, to przy kolejnym otwarciu jeśli nie wgram nowych te stare będą wyświetlane. W cache wolfie przy każdym otwarciu muszę od nowa Importować GPX. W katalogu przeze mnie definiowanym siedzi 50 mb zdjęć i jakichś plików xml, ale przy kolejnym imporcie gpxa, cachewolf nie zmienia ścieżek na te z dysku.

 

Znalazłem na to sposób, po imporcie i ściągnięciu obrazków exportuje do HTMLa, wtedy tworzy się index.html i tam mogę przeglądać kesze z obrazkami, ale to chyba droga na około

 

 

Nemrodek: Otwieram program, importuje gpx zazanczając download images, wtedy jest ok i tak jakbym chciał, ale po zamknięciu programu i ponownym otworzeniu nie ma żadnych skrzynek, więc importuje ponownie gpxa i bez download images nie widzi fotek :)

 

Dziwne dla mnie jest też że przy otwieraniu leci Loading Cachelist a CW otwiera sie pusty:(

Edited by Mosznir
Link to comment

bardzo dziwne - skrzynki powinny być widoczne po powtórnym otwarciu programu.

Spróbuj może utworzyć nowy profil. No i sprawdź czy nie masz jakiegoś filtra włączonego

 

Jeśli przy tym okienku loading cache list lecą numerki tak jakby wczytywał kolejne cache, to wydaje mi się, że to może być sprawa filtra

Edited by nemrodek
Link to comment

bardzo dziwne - skrzynki powinny być widoczne po powtórnym otwarciu programu.

Spróbuj może utworzyć nowy profil. No i sprawdź czy nie masz jakiegoś filtra włączonego

 

Jeśli przy tym okienku loading cache list lecą numerki tak jakby wczytywał kolejne cache, to wydaje mi się, że to może być sprawa filtra

 

Właśnie nie lecą, usunąłem i ściągnąłem na nowo z nowym profilem i nic, nie wiem co jest grane. Filtra żadnego nie ma, żadne numerki nie lecą. To w sumie przy GSAKu prosty programik no ale coś z nim nie tak na moim kompie. Bede musial korzystać z Bazy w HTML lepszy rydz niż nic.

 

Ndmrodek a po Imporcie GPXa nie trzeba jakoś zapisać DataBase ?

Bo daje Aplication => save i po ponownym uruchomieniu mam i tak pusta baze :)

Edited by Mosznir
Link to comment

Niestety z moim Cachewolfem coś się porobiło :blink:. Od jakiegoś czasu nie zasysa mi skrzynek. W najnowszej wersji (testowej) program zachowuje się jakby nie miał połączenia z netem. Starsza wersja ściąga skrzynki (nazwy) lecz bez niektórych istotnych elementów (rodzaj, teren, trudność i co gosze bez fotek i logów). Masakra jakaś. Czy ktoś z Szanownych keszerów miał podobny problem. A może jest jakaś prosta przyczyna takiego stanu rzeczy?

Link to comment

Mam problem ze ściąganiem skrzynek z GC. BYć może źle wypełniłem pola profilu. Czym się różni "memberID" od "UserID" . Memberid jest poz nazwą użytkownika w profilu GC a skąd wziąść UserID ??? Czy to jest to samo co nazwa użytkownika ????

Link to comment

w tak zwanym międzyczasie przeczesałem forum CacheWolfa - niestety jest ono po niemiecku i ni w ząb zrozumieć, co tam piszą, ale udało się sprawić aby CacheWolf działał

oto przepis:

 

  1. pobieramy nową wersję CacheWolfa stąd - http://cachewolf.aldos.de/r3001/
  2. w opcjach programu podajemy swój login i hasło; w miejscu memberID - podajemy swój numer ID, który można odczytać ze strony http://www.geocachin...nt/default.aspx ; zostaje nam pole userID, którego wartość zapisana jest w cookies'ach i nadawanych przez stronę geocaching.com
  3. odczytanie userID przy użyciu FF: instalujemy wtyczkę: https://addons.mozil...n/view-cookies/ - następnie wchodzimy na stronę http://www.geocaching.com , klikamy RMB (prawy przycisk myszy) i wybieramy "Pokaż informacje o stronie" - przechodzimy do ostatniej zakładki "Cookies" gdzie wyszukujemy pola userid a jego wartość wpisujemy w CW w polu userid - UWAGA - pole to jest zmienne - odczytując wartość userID poniżej wyświetla się pole "Expires" (czyli wygasa) i podana jest data - po upływie tego czasu zostanie przesłany nowy Cookies z najprawdopodobniej nowym userID - nie wiem, na pewno trzeba sprawdzić i należy zmienić to pole odpowiednio w CW
  4. nie wiem dlaczego, ale CW wymaga aby preferowany język na geocaching.com był ustawiony angielski - nie wiem czy to na coś konkretnie wpływa

 

na razie powyższa metoda się sprawdza - skrzynki mi się pobierają,

 

pozdrawiam :)

Link to comment

przechodzimy do ostatniej zakładki "Cookies" gdzie wyszukujemy pola userid a jego wartość wpisujemy w CW w polu userid

Jedna mala uwaga. Na stronie logowania musi byc zaznaczone pole REMEMBER ME. W innym przypadku nie pojawi sie wartosc USERID.

Osobiscie szukalem tej wartosci przez jakies trzy godziny. Bo ja zdolny jestem B)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...