Jump to content

Projekt: Zachodniogalicyjskie Cmentarze Wojenne


toczygroszek

Recommended Posts

Szanowni Koledzy informuję iż w recenzji oczekuje 300 skrzynka związana z Projektem. Będzie to Szczurowa Cmentarz nr 264. Jednocześnie informuję, że do "zamknięcia" okręgu Brzesko pozostało jeszcze 2 cmentarze, które mam nadzieję niedługo zostaną odznaczone na mapie. Pozdrawiam zakładających!

 

PS. Toczygroszku może jakieś małe podsumowanie, a może pewna informacja co do 100 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej?

Link to comment

No, nie wiem czy już jest co podsumowywać. W tej chwili jest ukończone 3/4 projektu, co daje przynajmniej teoretyczne szanse, że projekt zostanie ukończony do czasu 100-lecia wybuchu I wojny światowej - jest na to jeszcze prawie rok. W chwili obecnej komplet skrytek znajduje się w okręgach Łużna i Tarnów. Na ukończeniu są wspomniany przez wielebnego Mparka okręg Brzesko, a także Żmigród, Dąbrowa Tarnowska i Kraków, gdzie do kompletu brakuje po kilka zaledwie skrytek. W okręgach Jasło, Gorlice i Limanowa potrzeba jeszcze po kilkanaście skrytek do ich ukończenia. Najgorsza sytuacja jest w okręgach Bochnia i Pilzno, w których sumarycznie brakuje ponad 40 skrytek, a więc ok. 40% z tego co potrzeba do ukończenia projektu.

Niezależnie od tego, czy projekt zostanie ukończony na tą okrągłą rocznicę, czy też nie, mam nadzieję zorganizować tematyczny event w przyszłym roku. Z pewnością osoby uczestniczące czynnie w zapełnianiu białych plam projektu ZCW zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Na pewno też w szczególny sposób postaram się nagrodzić osoby najbardziej czynnie uczestniczące w realizacji tego projektu. Proszę więc mieć to na względzie podczas planowania miejsc na ukrycie keszy w ciągu najbliższego roku :)

Link to comment

Z pewnością osoby uczestniczące czynnie w zapełnianiu białych plam projektu ZCW zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Na pewno też w szczególny sposób postaram się nagrodzić osoby najbardziej czynnie uczestniczące w realizacji tego projektu. Proszę więc mieć to na względzie podczas planowania miejsc na ukrycie keszy w ciągu najbliższego roku :)

Toczygroszku, przekonałeś mnie ;)

Link to comment

Witajcie :)

 

Z powodu braku czasu, założenie zaplanowanych przeze mnie keszy, mocno się opóźniło. Ale teraz będzie coraz lepiej:)

Kesz CW nr 99 - Kobylanka jest już dostępny więc zapraszam do szukania, pozostałe 2 założę już niedługo.

 

ps. niewiem dlaczego, ale kesz widoczny jest tylko na geocaching.com (?)

Edited by Dzino
Link to comment

Cześć:)

 

Kolejny kesz w Kobylance jest już na swoim miejscu, tym razem to CW nr 100.

 

CW Libusza 101 planuję uruchomić w ciągu 48h. Kolejne moje cele to: CW 79 Sękowa i 88 Gorlice, jeżeli oczywiście nikt jeszcze nie rozpoczął tam działań:)

Link to comment

Cześć:)

 

Kolejny kesz w Kobylance jest już na swoim miejscu, tym razem to CW nr 100.

 

CW Libusza 101 planuję uruchomić w ciągu 48h. Kolejne moje cele to: CW 79 Sękowa i 88 Gorlice, jeżeli oczywiście nikt jeszcze nie rozpoczął tam działań:)

 

Cieszę się przeogromnie. W takim razie jest szansa, że okręg Gorlice niebawem zostanie ukończony. Najwięcej jest jeszcze do zrobienia w okręgach Bochnia (23) i Pilzno (18)

Link to comment

Fajna sprawa, geocachingiem interesuję się od kilku dni, ale Zachodniogalicyjskimi Cmentarzami Wojennymi od 5 lat. Odwiedziłem już ponad 130 cmentarzy i na większości z nich zanotowałem pozycję GPS. Z racji miejsca zamieszkania, szczególnie interesuję się okręgiem IX - Bochnia, wszystkie (łącznie z tymi nieistniejącymi) cmentarze tego okręgu mam dość dokładnie ofotografowane i opisane - więcej o moich poszukiwaniach na stronie www.cmentarze.jasonek.pl. Może okaże się ona pomocna dla kogoś kto chciałby założyć kesze na tych cmentarzach.

 

Jak się chętni nie znajdą to może sam spróbuję, ale najpierw chcę zdobyć trochę doświadczenia w szukaniu keszy.

Link to comment

Też nieraz odwiedzałem tę stronę w poszukiwaniu informacji o cmentarzach.

Okręg Bochnia jest obecnie najsłabiej okeszowanym okręgiem, tzn pod względem ilości "dziur", bo procentowo to najgorzej jest w okręgu Pilzno. Jeśli więc przyłączysz się do naszego projektu zakładając coś przy tych obiektach, to będę ogromnie wdzięczny.

Link to comment

Kilka informacji ode mnie:

024-Jasło - GC5JCZ6

022-Jasło-Ulaszowice - GC5JDE6

023-Jasło - GC5JG5N

037-Jasło-Krajowice - nie istnieje, mogiły przeniesione na cmentarz 036 - GC51JYV

020-Bierówka, 042-Sieklówka, 040-Bieździedza i 039-Kołaczyce - w najbliższym czasie przygotuję.

Edited by nemrodek
advertising
Link to comment

Kilka pytań dot. projektu Cmentarzy Galicyjskich:
Czy są możliwości:
1. żeby projekt zliczał kesze znalezione, ale zarchiwizowane? Na ten przykład widzę możliwość dodania kilku waypointów,
2. Usunąć kolumnę "Lp." z listy cmentarzy. Trochę wprowadza w błąd, szczególnie po cmentarzach nr 130 w Grybowie, gdzie są dwa o tym samym numerze.
3. dodać do tekstu wstępnego informację o odznace tarnowskiego PTTK "Szlakami Cmentarzy Wojskowych I Wojny Światowej"?
4. żeby projekt zliczał założenia?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...