Jump to content

Projekt: Zachodniogalicyjskie Cmentarze Wojenne


toczygroszek

Recommended Posts

Tak, też o czymś takim myślałem, bo sytuacja się cały czas zmienia. Pokombinujemy coś ze Spiderem.

 

Chciałem jeszcze tylko poglądowo zamieści mapki dla dwóch ostatnich okręgów. Tak obecnie wygląda okręg III Gorlice:

 

7db9702e-25c8-440c-9c3a-22665d6840ba.gif

 

Wolnych miejsc mnóstwo, a tereny niezwykle malownicze.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Temat trochę przysechł, to może Toczygroszku zauktualizujesz mapę okręgu Brzesko. Od mojego ostatniego wpisu, trochę sie zmieniło :). Podpowiedzcie proszę, który to z cmentarzy w okręgu Brzesko może być natrudniejszy Waszym zdniem do założenia skrzyneczki.

Link to comment

Temat trochę przysechł, to może Toczygroszku zauktualizujesz mapę okręgu Brzesko. Od mojego ostatniego wpisu, trochę sie zmieniło :). Podpowiedzcie proszę, który to z cmentarzy w okręgu Brzesko może być natrudniejszy Waszym zdniem do założenia skrzyneczki.

 

To prawda, okreg Brzesko sie rozwija, dzis mialem okazje zaliczyc FTFa w Debnie nawet. Nie znam wszystkich osobiscie z tego okregu, Łętowice były bardzo trudne, ale dałeś radę. Z tych co widziałem, to Rudka i Zabawa nie będą łatwe. Patrząc na zdjęcie, to Przybysławice wyglądają na trudne.

A mapek tu nie aktualizuję, bo za każdym razem musiałbym wgrywać nową. Pomyślę coś nad zrobieniem jakiegoś odnośnika na stronie Geocaching Polska.

Link to comment

Okręg Żmigród znacznie się przerzedził, za to w okręgu Brzesko przybywa nowych - do tego bardzo dobrych autorstwa mpark, które gorąco polecam pomijając samą tematykę miejsc, ale uwzględniając nawet tylko patenty na ukrywanie pojemników.

 

Tak natomiast wygląda dziś okręg IV Łużna:

 

8a1e921b-ccba-4c3f-8ba6-d1016132ea7f.gif

 

Jak widać, są tam możliwości zarówno na poszukiwanie jak i na zakładanie :)

 

Można zaktualizować mapkę o nowe cmentarze nr.143,141,121 jutro będzie jeszcze 142. Postaram się jeszcze kilka keszy założyć :)

Edited by lukaszpla
Link to comment

Jeśli chodzi o kręg VIII Brzesko, to też jest dużo czekających na skrytki obiektów, ale ostatnimi czasy coś tam się zaczyna dziać.

 

c8d60d4c-89f1-4bcc-92f9-827410017538.gif

 

Jak się chwalić to się chwalić :) Na wiosnę zielono mi... 280, 281, 283(olśnienie), 288, 289, 290 (trzy ostatnie pięknie położone w lesie), 268, 269, 213, 214(skrzynka tygodnia DZIĘKUJE), 215, 216, 297(trudno było) dodatkowo z okręgu Dąbrowa w najbliższych dniach 208 i 207(tu było ciężko, choć to duży obiekt).

Link to comment

Piękne dzięki za stworzenie na głównej stronie linka do Projektu :)

Szkoda, że po utworzeniu skrzynki, nie widać żadnych zmian na mapie. Czy można to skorygować? (bez zmian po utworzeniu skrzynek Niedomice i Bobrowniki Małe)

Link to comment

Okręg IV Łużna można uznać za zamknięty pozostał tam tylko jeden Cmentarz nr 112 – Rożnowice, na którym w najbliższym czasie pojawi się skrytka.

W następnej kolejności spróbuję odszukać kilka cmentarzy w okręgach III Gorlice i II Jasło. :)

 

Wybieram się w ukraińskie Karpaty i chciałbym założyć kilka keszy na polskich cmentarzach z I wojny na Ukrainie oraz na Przełęczy Legionów w Gorganach, tylko nie wiem czy jest taka możliwość? :)

Link to comment

Super! Będę musiał sobie niebawem zrobić tam wycieczkę.

 

Z założeniem geocache na Ukrainie będzie ten problem, że nie będziesz miał ich jak serwisować. Jeśli znajdziesz kogoś na miejscu, kto będzie skłonny je serwisować, to możesz założyć, ale bez tego wątpię, by reviewer zaakceptował publikację.

Link to comment

PTTK się obudził brawo, szkoda ze wiele obecnych szlaków turystycznych omija te cmentarze w odległości 300 m i zero informacji na szlaku. A tak się zastanawiam czy na ich wizytę trawa była skoszona, :rolleyes: wszyscy wiemy, jaka może być wysoka. :lol:

 

A tak na marginesie może uda się nam ukończyć projekt do 2015 r. - stulecie Bitwy pod Gorlicami. I wtedy event :rolleyes:

Edited by lukaszpla
Link to comment

PTTK się obudził brawo, szkoda ze wiele obecnych szlaków turystycznych omija te cmentarze w odległości 300 m i zero informacji na szlaku. A tak się zastanawiam czy na ich wizytę trawa była skoszona, :rolleyes: wszyscy wiemy, jaka może być wysoka. :lol:

 

A tak na marginesie może uda się nam ukończyć projekt do 2015 r. - stulecie Bitwy pod Gorlicami. I wtedy event :rolleyes:

 

"Cały projekt utworzenia Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej na Ziemiach Polskich rozpoczął się we wrześniu 2009 roku od podpisania listu intencyjnego przez samorządy województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko – mazurskiego."

 

Proszę, czytajcie ze zrozumieniem bo później pojawiają się wpisy o rżnięciu głupa (choć to akurat w drugą stronę) - to nie jest działanie PTTK-u. A aby trafić na cmentarze warto mieć mapę (choć w sumie to kiedyś każdy tam trafi :rolleyes: )

Tak samo - skoro niedawno byłeś w BN-ie - powinieneś wiedzieć że trawy jeszcze nie było potrzeby kosić, ba - sianokosy w naszym regionie dopiero czerwiec-lipiec ;)

Link to comment

„Realizację prac na małopolskim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej małopolski urząd marszałkowski powierzył oddziałowi PTTK Ziemi Tarnowskiej; projekt wspierają także starostwa powiatowe w Tarnowie oraz w Gorlicach.”

 

 

http://dzieje.pl/aktualnosci/powstaje-szlak-frontu-wschodniego-i-wojny-swiatowej

 

 

Tak naprawdę to dobrze ze się coś robi w temacie, ale raz do roku małopolski urząd marszałkowski mógłby zlecić koszenie trawy i pokrzyw na tych obiektach. Dzisiaj to robią ludzie z własnej inicjatywy i dobrej woli, sam dobrze wiesz o tym.

 

 

A co do traw to w Beskidzie N. jest inny okres wegetacji roślin, a nie wszystkie cmentarze są tam zlokalizowane .

Edited by lukaszpla
Link to comment

Ale w Tarnowie władze jednak stanęły na wysokości zadania i zrównany z ziemią cmentarz został symbolicznie odbudowany.

 

Co do pasjonatów organizujących akcje oczyszczania z roślinności tych cmentarzy - inicjatywa, ale jak się poczyta fora, na których się żrą, bo ktoś ma pretensje, żę coś zostało źle ścięte, a inny, że tamten wziął od kogoś za to pieniądze, to żałość bierze.

Link to comment

Ale w Tarnowie władze jednak stanęły na wysokości zadania i zrównany z ziemią cmentarz został symbolicznie odbudowany.

 

Co do pasjonatów organizujących akcje oczyszczania z roślinności tych cmentarzy - inicjatywa, ale jak się poczyta fora, na których się żrą, bo ktoś ma pretensje, żę coś zostało źle ścięte, a inny, że tamten wziął od kogoś za to pieniądze, to żałość bierze.

 

A dla kontrastu zapraszam do Szczepanowa, gdzie włodarze całkiem zapomnieli o kwaterze wojskowej na cmentarzu parafialnym. Nie zapomniano za to wyciąć okazałych drzew, które upadając uszkodziły nagrobki. Ręce opadają...

Link to comment

Co do pasjonatów organizujących akcje oczyszczania z roślinności tych cmentarzy - inicjatywa, ale jak się poczyta fora, na których się żrą, bo ktoś ma pretensje, żę coś zostało źle ścięte, a inny, że tamten wziął od kogoś za to pieniądze, to żałość bierze.

Tym bardziej że czasami się jest świadkiem jak krytykujący bierze pieniądze - widziałem coś takiego przy okazji odnawiania cmentarza.

A przy okazji - zapraszam na robotę - dojazd z Tarnowa ;)

Link to comment

Wprawdzie obawiam się że podpadam pod pkt. 9 regulaminu ale jednak zdecydowałem się na umieszczenie informacji odnośnie prac porządkowych jak i remontowych. Bez tych prac po pewnym czasie może sie okazać że tylko kesze będą wskazywać miejsca spoczynku żołnierzy Wielkiej Wojny (wiem - przesadzam ;) )

 

Plan prac

 

P.S. Już myslałem, że jednak zostałem administracyjnie potraktowany ;) Z rozmysłem założyłem nowy wątek bo toczygroszek prosił by mu tu nie śmiecić. Mimo to dziękuję ;)

Edited by Dlugi
Link to comment

Takie króciutkie podsumowanie. Na chwilę obecną okeszowanych jest prawie 250 cmentarzy, to już sporo ponad połowa. Okręg Łużna czeka na wisienkę na torcie - po pojawieniu się skrytki przy cm 112 Rożnowice, cały ten okręg będzie skończony (jako drugi po Tarnowie). Najwięcej do roboty jest jeszcze przy okręgach: Gorlice - brakuje 30, Bochnia - brakuje 27 i Limanowa - brakuje 26.

 

Po raz kolejny dziękuję wszystkim zakładaczom, a także poszukiwaczom, którzy zdecydowali się odwiedzić te miejsca.

Link to comment

Dodam coś o okręgu Brzesko (najbliższy mi z racji zamieszkania). Z 51 cmentarzy tego okręgu pozostało jeszcze 11, głównie w północnej części województwa. Mapka prezentuje się następująco:

 

89c055fe-dd2e-435f-be47-7e8b3197ce6a.gif?rnd=0.5057598

 

Jeśli macie ochotę coś gdzieś założyć nie wahajcie się zastrzec sobie miejsca :) Miałem taką przygodę w Żabnie (253), gdzie całkiem nieświadomie "podebrałem komuś miejscówkę" na pierwszą skrzynkę :)

Link to comment

Dodam coś o okręgu Brzesko (najbliższy mi z racji zamieszkania). Z 51 cmentarzy tego okręgu pozostało jeszcze 11, głównie w północnej części województwa.

 

Jeśli macie ochotę coś gdzieś założyć nie wahajcie się zastrzec sobie miejsca :) Miałem taką przygodę w Żabnie (253), gdzie całkiem nieświadomie "podebrałem komuś miejscówkę" na pierwszą skrzynkę :)

 

Jak najbardziej chce ! Wszystkie te cmentarze są w okolicach mojej rodzinnej miejscowości nawet jeden jest u mnie bezpośrednio więc chciałbym zarezerwować cmentarze ze zdjęcia niżej. Większość leży koło mojej stałej trasy rowerowej więc nie będzie problemów z serwisem itd... 6 już odwiedziłem na jednym zostawiłem nawet pojemnik aby sprawdzić szczelność więc Panowie i Panie zaklepuje :)

B30Na.png

Tą 9 z przyjemnością zajmę się niebawem :D

Edited by GeoCouple.pl
Link to comment

Takie króciutkie podsumowanie. Na chwilę obecną okeszowanych jest prawie 250 cmentarzy, to już sporo ponad połowa. Okręg Łużna czeka na wisienkę na torcie - po pojawieniu się skrytki przy cm 112 Rożnowice, cały ten okręg będzie skończony (jako drugi po Tarnowie).

 

Jest i wisienka :rolleyes:

 

Okręg IV Łużna ukończony :rolleyes:

Link to comment

Przypominam osobom zainteresowanym, że niezależnie od projektu systematycznie uzupełniam bookmarka dla ZCW. Dostępny jest tutaj:

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid=bd05e281-73c1-4a66-84d0-174418592713

Można też go łatwo znaleźć klikając na dowolną skrytkę, należącą do tego projektu - w każdej z prawej strony jest link do tego bookmarka. Użytkownicy posiadający konto premium mogą sobie ściągnąć takiego bookmarka w postaci GPXa, dodając go do Pocket Query.

Bookmark zawiera też kilka waypointów keszy zarchiwizowanych, które są usuwane w momencie pojawienia się w tym miejscu aktywnych. Może to być pomocne dla autorów nowych keszy przy tych obiektach.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Witam. Mam dwa cmentarze na oku:

Na razie warunki drogowe nie pozwalają mi na podjechanie tam moją cięzaróką i chyba będę musiał poczekać aż drogi te będą czarnę.

Proszę mieć na uwadze, że kesze te już zrobiłem i pozostalo tylko zamontować.

 

41 Bieździadka

21 Warzyce

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...