Jump to content

Polski reviewer


RobertPL

Recommended Posts

Proponuję w tym wątku pisać po polsku, żeby nie mieszać w wątku od DarkLord Reviewera.

 

Moim zdaniem reviewer powinien sam być sam zainteresowany ta funkcją. W końcu robi to społecznie, nie można kogoś wytypować i namawiać. Powinien znać język angielski, regulamin i przede wszystkim powinien być neutralny w stosunku do OC.

 

Ja proponuję Elę-elales. Patrząc na stan i jakość skrzynek Eli oraz opisy na GC nadaje się wyśmienicie do tego zadania.

Proszę o zdanie Eli.

Link to comment

Powinien być bezstronny w tych kwestiach, nie powinien faworyzować ani być w opozycji. Nie powinien będąc reviewerem ogryzać się na dawnych animozjach wobec OC.

To słuszne podejście - choćby z punktu widzenia poruszanego kiedyś problemu odległości między skrytkami z różnych systemów. Ale rozszerzyłbym tą neutralność także na inne systemy niż OC. W Polsce poza OC i GC jest ich jeszcze kilka. Wprawdzie to marginalne zjawisko, ale są.

Link to comment

Bardzo dziękuję za uznanie, ale nie mogę się zgłosić. Natomiast też myślę, że najważniejsze są chęci, więc reviewerem powinien zostać ktoś, to chce to robić. Dobrze byłoby, żeby taka osoba miała doświadczenie w zakładaniu skrzynek, bo to także oznacza doświadczenie w kontaktach z reviewerami, więc daje wyobrażenie, jak takie relacje mogą wyglądać. Gdyby miało być kilku reviewerów, to może dobrze by było, gdyby byli z różnych części Polski, bo wtedy mają szansę docierać do większej liczby skrzynek różnych keszerów. Stosunek do OC nie ma żadnego znaczenia, bo przecież chodzi tylko o ocenę zgodności skrzynki z regulaminem GC. Ja myślę, że Toczygroszek byłby dobry, gdyby zechciał.

Edited by elales
Link to comment

Powinien być bezstronny w tych kwestiach, nie powinien faworyzować ani być w opozycji. Nie powinien będąc reviewerem ogryzać się na dawnych animozjach wobec OC.

To słuszne podejście - choćby z punktu widzenia poruszanego kiedyś problemu odległości między skrytkami z różnych systemów. Ale rozszerzyłbym tą neutralność także na inne systemy niż OC. W Polsce poza OC i GC jest ich jeszcze kilka. Wprawdzie to marginalne zjawisko, ale są.

 

 

Sugerujecie że reviewier ma się logować na OC i po stwierdzeniu, ze mój oczekujący na publikacje geokesz jest 20 metrów od openkesza powinien nakazać mi go przesunąć ?:P

Edited by Mosznir
Link to comment
powinien być neutralny w stosunku do OC

...oraz Wojska Polskiego, Kościoła Rzymsko-Katolickiego i Kół Gospodyń Wiejskich. :P W pierwszej chwili też o tym pomyślałem, ale pójście tą drogą to ślepy zaułek.

 

Rewiever powinien znać regulamin, angielski, mieć dostęp do internetu, być uprzejmym lecz stanowczym. Cała reszta być może, ale nie musi.

Link to comment

Gdyby miało być kilku reviewerów, to może dobrze by było, gdyby byli z różnych części Polski, bo wtedy mają szansę docierać do większej liczby skrzynek różnych keszerów.

Rozwiązanie oparte o więcej niż jednego reviewera miałoby też tą zaletę, że gdyby jeden stracił dostęp do sieci, zachorował itp., publikacja skrytek nadal miałaby szansę się odbywać.

 

Sugerujecie że reviewier ma się logować na OC i po stwierdzeniu, ze mój oczekujący na publikacje geokesz jest 20 metrów od openkesza powinien nakazać mi go przesunąć ?:P

Nie, ja miałem na myśli takie podejście, żeby z odległości między skrytkami w różnych systemach (nieważne jakich) nie robić niepotrzebnego problemu. :D

Edited by TomPL
Link to comment

Powinien być bezstronny w tych kwestiach, nie powinien faworyzować ani być w opozycji. Nie powinien będąc reviewerem ogryzać się na dawnych animozjach wobec OC.

To słuszne podejście - choćby z punktu widzenia poruszanego kiedyś problemu odległości między skrytkami z różnych systemów. Ale rozszerzyłbym tą neutralność także na inne systemy niż OC. W Polsce poza OC i GC jest ich jeszcze kilka. Wprawdzie to marginalne zjawisko, ale są.

W regulaminie GC nie ma żadnych wytycznych na temat OC. Tak więc Reviewer nie ma prawa nie zgodzić się na publikację skrytki która jest nawet 5 m od skrytki będącej na OC.

 

Moim zdaniem reviewer właśnie nie powinien mieć nic wspólnego z OC.

Link to comment

Teraz sie okaze, ze nikt nie chce nim byc :P

Czy da zrobic jakis okres probny na okreslony czas, ktory by sprawdzil mozliwosci kandynata. Poniewaz dobrze sie mowi, ale jak przychodzi co doczego to wyzwanie przerosnie mozliwosci.

Wedlug mnie to powien miec duuuuzo czasu i siedziec cale dnie na kompie (internet). Bo potem to znowu beda komentarze w stylu: czekam juz godzine i nic

 

P.S. Wybaczcie za brak polskich znakow, ale jeszcze systemu nie skofigurowalem jak nalezy.

Link to comment

Tak dla przypomnienia:

 

Geocaching.com asks geocachers to become volunteer cache reviewers based on an identified need in the local area. Qualifications include experience level (most volunteers have hidden dozens of caches and found hundreds or thousands), reputation within the local geocaching community, involvement with any local geocaching organizations, demonstrated ability to work with land managers, communications skills, and knowledge of the geocache listing guidelines.

 

The best thing you can do if you'd like to become a cache reviewer is to work on each of the qualifications described above. Then, when you least expect it, you might be asked!

 

Źródło: http://support.Groundspeak.com//index.php?...page&id=101

Link to comment

Dziękuję za zaufanie i wytypowanie mnie, jednak jak czytaliście wypowiedź DarkLorda osoba taka nie może mieć wrogów :P A tu albo ktoś umieszcza obraźliwy banner pod moim adresem, a to zgłasza, że mój avatar jest obraźliwy(?), a to że rzekomo komus logi wykasowałem - nie wiem co jeszcze, bo tylko tyle do mnie dotarło. A to wyraźnie świadczy, że wiele osób darzy mnie niechęcią. Dla mnie najważniejsze jest, żeby ten polski reviewer wreszcie był.

Link to comment

Wedlug mnie to powien miec duuuuzo czasu i siedziec cale dnie na kompie (internet). Bo potem to znowu beda komentarze w stylu: czekam juz godzine i nic

 

Nie. Powinien mieć niesłychaną cierpliwość i stalowe nerwy do wysłuchiwania nieustannych pretensji w stulu "czemu czekam już godzine i nic" :P

Link to comment

Dziękuję za zaufanie i wytypowanie mnie, jednak jak czytaliście wypowiedź DarkLorda osoba taka nie może mieć wrogów ;) A tu albo ktoś umieszcza obraźliwy banner pod moim adresem, a to zgłasza, że mój avatar jest obraźliwy(?), a to że rzekomo komus logi wykasowałem - nie wiem co jeszcze, bo tylko tyle do mnie dotarło. A to wyraźnie świadczy, że wiele osób darzy mnie niechęcią. Dla mnie najważniejsze jest, żeby ten polski reviewer wreszcie był.

 

Jesteś najbardziej doświadczonym keszerem a i wrogów na GC nie masz.My tez popieramy twoją kandydaturę. ;)

A jak się nie zgodziśz to mimo małego doświadczenia sami się zgłosimy hah :)

Link to comment

Moim zdaniem Toczygroszek ma największą wiedzę na temat Geocachingu. I nie chodzi tu o ilość znalezionych/założonych skrytek tylko o to, że on wszelkie regulaminy zna na pamięć. Do tego ciągle śledzi wszystkie zmiany dlatego jest z każdymi nowościami na bieżąco. Oczywiście inna osoba może tę wiedzę również posiąść ale do tego potrzebne są chęci. W przypadku Toczygroszka praca jako reviewer byłaby o wiele prostsza. A cała ta niemiła sytuacja zaistniała z powodu różnych przemiłych "kolegów" faworyzujących OC...

Link to comment

Moim zdaniem Toczygroszek ma największą wiedzę na temat Geocachingu.

Chęci, zapał, cierpliwość... Długo by jeszcze można wymieniać ;) Dodam, że moja przygoda na GC zaczęła się właśnie dzięki Toczygroszkowi i większość posiadanej wiedzy posiadam dzięki niemu. A jak mi się trochę nie chce keszować - zawsze motywuje.

Link to comment

A co powiecie na kandydaturę Ted'a? ;) Jest to osoba bardzo zasłużona dla polskiego GC, w końcu co dziesiąta skrytka w Polsce jest jego autorstwa, i chyba nie ma jawnych wrogów? Nie ma setek znalezień na GC ale za to sporo znalazł na OC, wiem że to inny system ale doświadczenie można zdobywać na obu serwisach.

 

Niestety nie wiem gdzie można sprawdzić statystykę znalezień w Polsce - na www.geocaching.org.pl jest tylko statystyka założeń.

Tak w ogóle (lekki offtop) przydałoby się dodać więcej statystyk na GC PL ;) szczególnie jak się uda wprowadzić regionalizację można zrobić ciekawe raporty regionalnej aktywności użytkowników (wzorcem OC).

Link to comment

Toczy, adresujesz uwagę wprost do mnie a chciałbym zauważyć że to nie ja zakładałem ten wątek, i jest to już trzecia kandydatura zgłoszona w jego ramach.

 

Skoro GC ma cały złożony regulamin wyłaniania kandydatów to oddolne zgłaszanie kandydatur do DL wg mnie nie ma sensu, tym bardziej że wcześniej wypadałoby się spytać kandydującego. Lista potencjalnych polskich kandydatów po odjęciu osób "skonfliktowanych" jest wg mnie bardzo krótka i pewnie każda z tych osób jest już rozważana przez GC. A tutaj w otwartym wątku możemy sobie nieformalnie typować i dyskutować - co z w tym złego?

Link to comment
Niestety nie wiem gdzie można sprawdzić statystykę znalezień w Polsce - na www.geocaching.org.pl jest tylko statystyka założeń.

Tak w ogóle (lekki offtop) przydałoby się dodać więcej statystyk na GC PL :D szczególnie jak się uda wprowadzić regionalizację można zrobić ciekawe raporty regionalnej aktywności użytkowników (wzorcem OC).

Kontynuując OT chciałbym tylko powiedzieć że w końcu już niedługo będzie nowa odsłona strony GC PL i dużo zmian :P Ale musicie jeszcze chwile poczekać. Prace trwają :)

 

A co do statystyki to: lista osób posiadających minimum 50 znalezień na terenie Polski (kolejność alfabetyczna):

adrtru, aldys, bazyl69, bikocom, bogobig, ejohexteam, elales, emkape, explo997, gumasax, H+, hannesvomberg, ilneptuno, Jikos, kerporak, Krawie, lavinka, M@x, maaaca, Maciej_eS, meteor2017, Mezon, mirkaApepa, naskos z kopanin, nooxes, ochkarol, Renia Team, Risou, Robert_M, shchenka, sm@rt_pl, soolash, soratte, SpiderPL, tboniasty, Thathanka, toczygroszek, Ulyxes&Evasek, unjello, vladoza, Weinbergschnecke Tremmo, woytas

 

Z ciekawostek powiem tylko że najwięcej znalezień w Polsce ma vladoza (Czech) i ma on w Polsce prawie 2 razy więcej znalezień niż kolejna osoba na liście.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Moim zdaniem reviewer właśnie nie powinien mieć nic wspólnego z OC.

...ani z Wojskiem Polskim, Kościołem Rzymsko-Katolickim i Kołem Gospodyń Wiejskich. :D W pierwszej chwili też o tym pomyślałem, ale pójście tą drogą to ślepy zaułek.

 

Rewiever powinien znać regulamin, angielski, mieć dostęp do internetu, być uprzejmym lecz stanowczym. Cała reszta być może, ale nie musi.

 

:P

Są to dwa osobne byty i nie widzę powodu by jeden miał decydować o drugim.

 

Co do wyboru to są też jakieś osoby pochodzące z Polski a mieszkające teraz poza Polską, mające kilkaset znalezień. Tylko nieznane raczej w community bo o forum OC pewnie nawet nie słyszały a to forum na groundspeaku jest dosyć świeże.

Edited by hipul
Link to comment

A co powiecie na kandydaturę Ted'a? :D Jest to osoba bardzo zasłużona dla polskiego GC, w końcu co dziesiąta skrytka w Polsce jest jego autorstwa, i chyba nie ma jawnych wrogów?

 

Dziekuje za zaufanie i za te propozycje ale nie podejme sie tego zadania. Z kilku powodow:

 

Po pierwsze - nie jest prawda jokobym nie mial wrogow

 

Po drugie - wiele osob moze mnie zbytnio laczyc z OCPL a to nie byloby wskazane w przypadku osoby majacej pelnic role reviewera na GC.

 

Po trzecie - mam za mala wiedze na temat roznych niuansow dotyczacych regulaminu, rodzaju skrzynek itp.

 

Po czwarte - mam spore plany wakacyjne, pewnie moje liczniki sie mocno zmienia :D wiec i o wiele mniej czasu na prace jako reviewer

 

Po piate - sadze ze osoba mlodsza bylaby o wiele lepsza :lol:

Link to comment

Witam wszystkich serdecznie

 

W dniu dzisiejszym mija dokładnie rok odkąd powierzono mi funkcję recenzenta w Polsce.

 

W ciągu ostatniego roku opublikowałem 863 skrytki, co daje 2,38 skrytki dziennie, z czego 29 skrytek (3,36%) aktualnie jest zarchiwizowanych, a 40 skrytek (4,63%) aktualnie jest nieaktywnych, pozostałe 92% skrytek jest aktywnych.

 

Najwięcej skrytek opublikowałem w woj. mazowieckim (237), małopolskim (114) i dolnośląskim (112).

 

Użytkownikiem, który założył w tym czasie najwięcej skrytek jest ru.beus. Gratulacje! W nagrodę za wkład w rozwój Geocachingu w Polsce otrzymuje on konto premium na miesciąc.

 

Dziękuję wszystkim za bardzo dobrą współpracę podczas procesu recenzji skrytek. Mam również nadzieję, że jesteście zadowoleni z mojej pracy.

Link to comment

Ja też składam Ci gorące podziękowania za rok Twojej świetnie wykonanej pracy :) Taki reviewer to skarb: służy pomocą, radą oraz szybko i skutecznie publikuje skrytki :)

 

Przesyłam słoneczne pozdrowienia i moc pozytywnych kwarków na kolejny rok rozwijania GC w Polsce!

Link to comment

To i ja dołączę się do peanów na Twoją cześć. Najszybciej opublikowana moja skrytka - 3 minuty :-), najdłuższe oczekiwanie to chyba ranek następnego dnia. Jak widać, nie można na nic narzekać. Wystarczy stosować się do regulaminu :-) czego wszystkim życzę...

Z okazji rocznicy życzę Rewiewiórowi tysiąca łatwych, wartościowych i zgodnych z zasadami keszy. Twoja praca przekłada się na naszą przyjemność. I tak trzymać...

Link to comment

Witam wszystkich serdecznie

 

W dniu dzisiejszym mija dokładnie rok odkąd powierzono mi funkcję recenzenta w Polsce.

 

W ciągu ostatniego roku opublikowałem 863 skrytki, co daje 2,38 skrytki dziennie, z czego 29 skrytek (3,36%) aktualnie jest zarchiwizowanych, a 40 skrytek (4,63%) aktualnie jest nieaktywnych, pozostałe 92% skrytek jest aktywnych.

 

Najwięcej skrytek opublikowałem w woj. mazowieckim (237), małopolskim (114) i dolnośląskim (112).

 

Użytkownikiem, który założył w tym czasie najwięcej skrytek jest ru.beus. Gratulacje! W nagrodę za wkład w rozwój Geocachingu w Polsce otrzymuje on konto premium na miesciąc.

 

Dziękuję wszystkim za bardzo dobrą współpracę podczas procesu recenzji skrytek. Mam również nadzieję, że jesteście zadowoleni z mojej pracy.

 

Rubeus jest teraz mocno urlopowany, niestety w miejscu gdzie przebywa, nawet zasięg telefoniczny jest nikły (tylko na górce, na którą chodzi z psem na spacer), więc smsa z dobrą wieścią pewnie odbierze dopiero wieczorem. BTW wcześniej dał znać, że założył podczas urlopu 2 skrzynki, prawdopodobnie także GC :D

 

A Tobie życzę kolejnych lat w serwisie i jak najmniej kłopotów z użytkownikami ;)

Link to comment

Dziękuję za nagrodę (przetestuję ją w sierpniu) i życzę jak najmniej problemów z użytkownikami (z moją osobą włącznie :-D) i kolejnych setek skrzynek do opublikowania :-D.

 

A propo tego co napisała lavinka - potwierdzam - wkrótce pojawią się moje nowe kesze w okolicy Moszczonowsko-Grójeckiej, a będzie ich 3 sztuki i żadna nie jest związana z przydrożnym krzyżem, czy kapliczką :-DDD. Tym razem oparłem się pokusie założenia kolejnych przy ciekawych kapliczkach, na które natrafiłem podczas urlopowego rowerowania :-D. Co nie znaczy, że nie zapisałem sobie współrzędnych.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...