Jump to content

Finding Polish reviewer


DarkLord Reviewer

Recommended Posts

Ale bomba, polski reviewer. Nareszcie.

Ciesze się że jest i życzę mu cierpliwości do poganiających keszerów, marudnych forumowiczów, i kogo tam jeszcze na swojej drodze spotka.

 

Możeby jakiś konkurs pt. - kto pierwszy odgadnie prawdziwe dane reviewera? Chyba że już ktoś wie a nie chce się przyznać.

Link to comment

Możeby jakiś konkurs pt. - kto pierwszy odgadnie prawdziwe dane reviewera? Chyba że już ktoś wie a nie chce się przyznać.

Jeśli "Silesian" nie jest zmyła to tak naprawdę jest tylko jedna osoba, która spełnia wymogi, w tym:

1. Ma wystarczająco duże doświadczenie nie tylko w Polsce ale i świecie

2. Zna dobrze angielski

3. Mieszka blisko czeskiej granicy, jak to mają Ślązacy

4. Trzyma się na tyle daleko od konfliktów, nie prowadzi wojen ideologicznych i potrafi zachować bezstronność.

 

Należy cieszyć się że to właśnie ta osoba została wybrana na reviewiera.

I szczerze pogratulować!

Link to comment
Ja osobiście nie odczułem poprawy szybkości publikacji skrzynek - czekam już dokładnie tydzień.

Mogę pisać tylko o własnych doświadczeniach, a publikowałem tylko 3 skrytki. Najdłużej czekałem ok. 20 godzin.

Jak już się dowiesz dlaczego Twoja tyle czeka, to napisz, byśmy sami mogli tego uniknąć.

Link to comment
Ja osobiście nie odczułem poprawy szybkości publikacji skrzynek - czekam już dokładnie tydzień.

Mogę pisać tylko o własnych doświadczeniach, a publikowałem tylko 3 skrytki. Najdłużej czekałem ok. 20 godzin.

Jak już się dowiesz dlaczego Twoja tyle czeka, to napisz, byśmy sami mogli tego uniknąć.

 

No i już znam przyczynę. Nie chodziło niewłaściwy typ skrzynki. Zostałem jednak poproszony o nie poruszanie kwestii na forum więc przemilczę.

 

Z enigmatycznym pozdrowieniem :yikes:

Edited by Maciej_eS
Link to comment
No i już znam przyczynę. Nie chodziło niewłaściwy typ skrzynki. Zostałem jednak poproszony o nie poruszanie kwestii na forum więc przemilczę.

Coś tu jest postawione na głowie. Są jakieś tajne reguły? To ja niniejszym proszę reviewera o wyjaśnienie. Na boga, cóż takiego sekretnie niewłaściwego mogło być w skrytce?!

Link to comment
No i już znam przyczynę. Nie chodziło niewłaściwy typ skrzynki. Zostałem jednak poproszony o nie poruszanie kwestii na forum więc przemilczę.

Coś tu jest postawione na głowie. Są jakieś tajne reguły? To ja niniejszym proszę reviewera o wyjaśnienie. Na boga, cóż takiego sekretnie niewłaściwego mogło być w skrytce?!

 

No odkąd jest polski reviewier to klimat jak w loży masońskiej ;P czy innym tajnym stowarzyszeniu ;>

 

hihi

Link to comment

Maciej ma nieopublikowaną skrytkę, co do której reviewer ma jakieś wątpliwości. Co do moich skrytek też niejednokrotnie reviewer zgłaszał uwagi i nie widzę powodu, dla którego miałoby to być upubliczniane.

 

Ja na reviewera na razie nie narzekam, publikacja była błyskawiczna i bezproblemowa.

Link to comment
Ja na reviewera na razie nie narzekam

Nie sprowadzajmy problemu do tego poziomu, bo tu nie chodzi o osobę, a o zasady. Jeśli nie można podać powodu wstrzymania publikacji, to jest to co najmniej dziwne. Powiedzenie wprost o co chodzi, uchroni innych przed popełnianiem tego samego błędu. Jestem w stanie zaakceptować najbardziej niesamowite zasady, ale chciałbym je znać.

Link to comment
Ja na reviewera na razie nie narzekam

Nie sprowadzajmy problemu do tego poziomu, bo tu nie chodzi o osobę, a o zasady. Jeśli nie można podać powodu wstrzymania publikacji, to jest to co najmniej dziwne. Powiedzenie wprost o co chodzi, uchroni innych przed popełnianiem tego samego błędu. Jestem w stanie zaakceptować najbardziej niesamowite zasady, ale chciałbym je znać.

 

Czy uważasz, że reviewer powinien za każdym razem pisać na forum na jakie problemy zwrócił uwagę przy każdej skrytce, co było w niej źle, albo w czym się autor pomylił?

Czy uważasz także, że rozpoczynanie dyskusji na tym forum zamiast rozwiązanie tego problemu z reviewerem jest dobrym remedium na wątpliwości wyrażone przez reviewera przy publikacji skrytki?

Czy nie sądzisz, że mogą zaistnieć okoliczności, gdy z jakichś względów ta dyskusja powinna zostac pomiędzy autorem a reviewerem? Przykład: czy powinno być upubliczniane, że reviewer zakwestionował umiejscowienie skrytki, gdyż znajduje się bardzo blisko finału pewnego puzzla?

 

Jest taki fajny artykuł:

 

http://support.Groundspeak.com/index.php?p....page&id=77

 

Może go przetłumaczę na polski w najbliższym czasie. Ale najbardziej trafne jest jedno zdanie:

 

Work with the reviewer, not against him or her - czyli: Współpracuj ze swoim reviewerem a nie działaj przeciw niemu.

 

Czas publikacji skrytki nie budzącej wątpliwości jest obecnie błyskawiczny, poprzednio na takie publikacje trzeba było czekać nieraz tygodniami. Są jednak sytuacje, gdy pojawiają się wątpliwości, czasem wymagają konsultacji z innymi reviewerami, a w dodatku nasz reviewer jeszcze się uczy. Bycie reviewerem dla Polski to z pewnością nie jest nic komfortowego, początkowo dziwiłem się czemu jest anonimowy, ale teraz już rozumiem. Wiem, że każdy by chciał, żeby jego skrytka ukazała się wciągu 5 minut i to jeszcze bez żadnych uwag - ale nie zawsze jest to możliwe. Bądźcie odrobinę wyrozumiali.

Edited by toczygroszek
Link to comment
Więc czemu nie zadasz mu pytania bezpośrednio?

Bo czyta forum, w tym i ten wątek. Cierpliwie czekam, aż ustali odpowiedź z centralą i dla korzyści ogółu ją tu zamieści.

Podkreślam: moje pytanie dotyczy zasad, a nie reviewera, którego ochotniczą pracę bardzo wysoko oceniam.

Z mojej strony EOT.

Link to comment

Witam wszystkich serdecznie.

 

Na wstępie chciałbym zdementować plotki, że istnieją jakieś tajne reguły. Nic takiego nie istnieje. Problem o którym rozmawiałem z Maciejem został szczegółowo opisany w Cache Listing Requirements and Guidelines. Problemem jest interpretacja tego zapisu. W chwili obecnej rozmawiam z Groundspeakiem na ten temat, ale najprawdopodobniej potrwa to jeszcze kilka dni. Dlatego proszę Was o cierpliwość. Jak tylko ustalenia dobiegną końca to o wszystkim Was poinformuję.

 

Pozdrawiam

Silesian Reviewer

Link to comment
W chwili obecnej rozmawiam z Groundspeakiem na ten temat, ale najprawdopodobniej potrwa to jeszcze kilka dni. Dlatego proszę Was o cierpliwość. Jak tylko ustalenia dobiegną końca to o wszystkim Was poinformuję.

Dzięki za informację. Cierpliwie będę czekał na kolejne. :)

Link to comment

Ja mam tylko nadzieję, że w najbliższym czasie moje skrytki zostaną bez problemu opublikowane, bo szykuję hurtową partię na terenie Wrocławia :)

 

Pozostaje mi powiedziec - jeeee. :)

 

btw. ostatnio zrobilem pierwsze podejście do Quizu w parku poludniowym. Niedlugo kolejny dzień joggingu i może uda się.

Link to comment
Problem został wyjaśniony.

Dzięki. Wyjaśnienie ma sens, ale tylko dla kogoś kompletnie oderwanego od polskich realiów. Oczywiście to nie jest próba podjęcia polemiki, a jedynie mój komentarz.

 

Cz możesz rozwinąć tą myśl? Na czym polegają te "polskie realia"? Również nie chcę polemizować, tylko osobiście nie dostrzegam czemu Polska miałaby być traktowana w jakiś szczególny sposób. Przecież to samo dotyczy mnóstwa innych stron internetowych.

Link to comment

Chyba nie masz po co już włączać stopera bo z tego co widzę to skrytka:

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...4c-d679eeca75fa

została już opublikowana.

Log ze skrytki "22:09 CE(S)T Published", a Twój post z 22:26 :laughing:

Faktycznie, nie wiem czy upłynął kwadrans - poszłam sobie zrobić cappuchino, przypomniałam sobie że nie wrzuciłam paru zdjęć, wrzucam... zaraz... skrzynka już puszczona :huh:

Link to comment

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym się z Wami podzielić bardzo dobrą wiadomością. Na początku sierpnia 2012 roku powołany został drugi recenzent dla Polski. Nazywa się on Kashubian Reviewer. W tej chwili przechodzi on szkolenie i pewnie już niedługo zacznie publikować Wasze skrytki. Mam nadzieję, że dzięki nowemu recenzentowi, będziecie jeszcze bardziej zadowoleni z procesu recenzji skrytek. Ja natomiast życzę powodzenia naszemu nowemu recenzentowi! :)

Link to comment

Dziękuję za przedstawienie, powitanie i życzenia. Silesian Reviewer postawił poprzeczkę wysoko, ale postaram się sprostać wyzwaniu. Proszę jedynie o trochę cierpliwości i wyrozumialości na moim starcie.

 

Gratulacje dla Kashubiana! (kimkolwiek jest ten tajemniczy Stig geocacherow w Polsce :) )

Oczywiscie nie zapominamy i nadal kochamy naszego dotychczasowego recenzenta Silesiana :)

 

jejku, brzmi to jak cytat z Misia...

Link to comment

Dziękuję za przedstawienie, powitanie i życzenia. Silesian Reviewer postawił poprzeczkę wysoko, ale postaram się sprostać wyzwaniu. Proszę jedynie o trochę cierpliwości i wyrozumialości na moim starcie.

Oczywiscie nie zapominamy i nadal kochamy naszego dotychczasowego recenzenta Silesiana :)

 

No bo Silesian ciagnał ten wózek ponad dwa lata. Sam.

A ponieważ GC sie rozwiaja pod jego miłościwymi rządami znakomicie, to nasz piekny kraj awansował

i mamy 2 . No i dobrze, mam nadzieję,że za rok bedzie 3-4, na jednego, to stanowczo za duzo pracy-

publikowanie, dokształcanie się, spory, pretensje, przeglądy zaniedbywanych skrytek...

Dzieki, SR !

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Gratulacje dla nowego recenzenta! :)

 

Aha, tylko ten nick," Pomeranian" byłoby lepsze, bardziej regionalne,

Kaszuby to mała częśc Pomorza, a za moich czasów " Kaszub" było jedną z najgorszych

inwektyw w szkole...

Z tego co mi wiadomo to recenzent wybiera sobie nicka jakiego chce i nazwa wcale nie musi odnosić się do regionu w którym działa.

Link to comment

ja też się cieszę, że jest ktoś dodatkowy, kto ma bliżej do północnych keszy i kto jednocześnie chce poświęcić swój własny czas dla ogółu. wygląda to również neutralnie, jeśli reviverów w danym kraju jest więcej.

oczywiście i ja nie miałem nigdy problemów w korespondencji z dotychczasowym reviverem: zawsze były szybkie, bardzo konkretne i pomocne informacje.

obojgu wam życzę owocnej pracy, a nam wielu nowych ciekawych keszy ;)

Link to comment

Dziękuję za przedstawienie, powitanie i życzenia. Silesian Reviewer postawił poprzeczkę wysoko, ale postaram się sprostać wyzwaniu. Proszę jedynie o trochę cierpliwości i wyrozumialości na moim starcie.

 

Najserdeczniejsze wyrazy współczucia :)

Dzielicie się jakoś tą Polską? Północ-Południe? Wschód-Zachód? A-(B+C)?

 

Pozdrówka

dap

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...