Jump to content

Finding Polish reviewer


DarkLord Reviewer

Recommended Posts

To all Polish geocachers.

Since Polish caches amount has been numbered so high level, that this country earns its own Rewiever from Polish geocaching comunity, I have decided to put up a post for this.

Send me your suggestions via email through my profile, NOT in this thread.

Edited by DarkLord Reviewer
Link to comment

Ale tu chodzi o konkrety. Czy ktoś z Was coś już proponował DarkLordowi w sprawie lokalnego reviewera? Czy są ochotnicy? Może powinniśmy coś zaproponować?

 

DarkLord napisał:

 

Send me your suggestions via email through my profile, NOT in this thread.

 

(Proszę mi wysłać swoje sugestie poprzez formularz kontaktowy w moim profilu, NIE w tym temacie.)

Link to comment

Ja to zrozumiałam, ale zakładam, że to nie wyklucza dyskusji między nami i ewentualnych sugestii, które potem można przesłać przez profil. Zresztą co to znaczy wysyłanie sugestii? Czy ja mam zasugerować, że kogoś proponuję bez uzgodnienia tego z tym kimś, czy może, że mam się sama zgłosić bez dyskutowania tego z kimkolwiek?

Link to comment

To all Polish geocachers.

Since Polish caches amount has been numbered so high level, that this country earns its own Rewiever from Polish geocaching comunity, I have decided to put up a post for this.

Czegoś nie rozumiem: czy podstawa do wyboru polskiego reviwera z "polskiej społeczności geocachingu" jest ilość skrytek? Co jest więc kryterium przy wyborze reviewera? Nigdy tego nie robiłem, więc z wdzięcznością przyjmę każdą sugestię.

Inna sprawa, że co to za wybór, jeśli nie zna się "polskiej społeczności geocachingu", bo chyba nie ograniczamy się do tego co napisało kilka aktywnych na forum osób. W mojej ocenie taki wybór jest "upośledzony" i przedwczesny.

Link to comment

Czegoś nie rozumiem: czy podstawa do wyboru polskiego reviwera z "polskiej społeczności geocachingu" jest ilość skrytek?

z tego co napisał DarkLord wynika, że ilość skrzynek w Polsce jest podstawą do przyznania nam reviewera. Kogo wybierzemy to następny krok.

Link to comment
z tego co napisał DarkLord wynika, że ilość skrzynek w Polsce jest podstawą do przyznania nam reviewera.

O to mi właśnie chodzi. Jeśli jest to kryterium absolutne, to sprawa jest prosta. :P

I jeszcze jedno: czy te wybory oznaczają, ze wreszcie będzie min. 2 reviewerów?

Edited by Thathanka
Link to comment

Hi.

I can answer all your questions about reviewering, but only in English. I´m from Czech Republic, so I´m Slav just like you, but although I understand Polish a little, English is English :P

How many reviewers we can have now?

What's about criterion of reviewer elect (which)?

Link to comment

How many reviewers we can have now?

What's about criterion of reviewer elect (which)?

 

Process of reviewer election is very long and difficult. As I wrote, in Poland there are enough caches to have your own reviewer, but not enougt to have more than one. Sincerely, one is sufficient :). But you can´t wait, new reviewer will be only in weeks, it´s possible it will be few months :o. First, I and my Slovak colleague choose some candidates, then we will speak with them and asking :o, then we will make a suggestion with one to Groudspeak and if GS will be agree, he get him to world reviewers community and they will have many and many questieons, comments (for example they will look to Your profile :)) etc. If they validate him, then it will be many teaching and after that is first Polish reviewer only yours :).

About criterions: 1. activity for a community - caches hidding (here is your biggest Polish problem - you are playing Opencaching, so you all have too little hidden/founded caches :P), events making, servis to a community, for example geonovices teaching :( etc., 2. experiences in GC - many founded caches, knowledge of GC-rules, 3. life-experience/knowledge/lifestyle - age, traveling, languages (that´s not my strong page :)), enough free time etc., 4. other - no enemies in community, no pronounced confessions (this criterium was a reason for Groundspeak to dispproval one of your candidates :D), ability to solve problems (for example between cachers) and be objective etc.

Edited by DarkLord Reviewer
Link to comment
4. other - no enemies in community, no pronounced confessions (this criterium was a reason for Groundspeak to dispproval one of your candidates ;))

Which one? :)

 

Sorry, that´s a secret, GS doesn´t like looking into his (and reviewer´s) business - therefore I was wrote: Don´t give me your suggestions about candidates here, because process of choosing new reviewer is secret also ;).

Link to comment

Powiem szczerze, że mamy chyba problem. Chcemy "polskiego reviewer'a" , potrzebujemy go jak

powietrza a niestety jakoś ciężko mi wymyślić dobrą kandydaturę. Dobry polski reviewer pozwoli

serwisowi szybciej się rozwijać... i wszystko wskazuje na to, że wtedy geocaching.com drgnie w

Polsce z miejsca.

Link to comment
Powiem szczerze, że mamy chyba problem. Chcemy "polskiego reviewer'a" , potrzebujemy go jak

powietrza a niestety jakoś ciężko mi wymyślić dobrą kandydaturę. Dobry polski reviewer pozwoli

serwisowi szybciej się rozwijać...

 

Kto by tym reviewerem nie został, niech się nikomu nie zdradzi, że to on. Z netem musi się łączyć przez TORa, dziesięć proxy, żeby go nie namierzono. Myślę, że nie może się ze swoją funkcją/misją zdradzić nawet najbliższej rodzinie, jeśli tylko chce mieć spokojne życie. Wszak to Polska przecież.... :-(

Link to comment

Chyba przesadzacie :)? czy ktoś kiedyś miał jakieś uwagi personalne do DarkLorda ? jedyne zarzuty do działania reviewiera dotyczyły opieszałości geolensa, dla mnie obecny termin ok. 3 dni oczekiwania jest ok :D. Wcześniej czekało się około tygodnia i dłużej, co było niekaceptowalne i frustrujące. :unsure:

 

DarkLord trzyma te terminy, jedynie teraz przez święta mu się przedłużyło no ale chyba każdy był wyrozumiały. Jeśli o mnie chodzi to czy będzie polski reviewer czy nie, nie robi mi większej różnicy bo Darklord jest wystarczający :P

Link to comment

O świetnie, a kim jest ten tajemniczy reviewier ;>?

 

Dajcie mu czas się wykazać, chyba jest trochę nieśmiały :)

 

A tak na poważnie bo nie wiem, czy prawdziwa tożsamość reviewierów w sensie ich podstawowe konto do szukania jest:

 

a) tajne bo tak nakazuje Groundspeak

:D może być tajne jeśli nowy reviewier nie będzie chciał się ujawnić :D?

c) raczej jawne :)?

Link to comment

Bardzo się cieszę, że już mamy rodaka/rodaczkę - postaram się coś posiać aby kontakt złapać.

Życzę Silesian wytrwałości i wyrozumiałości - gratuluję i trzymam kciuki.

 

BTW: sam nick podsuwa mi trzy logiczne osoby, chyba że to zmyła...

Link to comment

Ja również się bardzo cieszę że mamy w końcu polskiego reviewera :rolleyes: Szczególnie, że jeszcze 3 dni temu doszły do mnie złe informacje i myślałem, że sprawa z reviewerem się przeciągnie. Całe szczęście okazały się one tylko plotką. Polskiemu reviewierowi gratuluje i życzę powodzenia! :rolleyes:

Link to comment

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jak już wszyscy wiecie, wczoraj w nocy Groundspeak mianował mnie reviewerem dla Polski. Obecnie posiadam już wszelkie uprawnienia wymagane do pracy. Jednakże zanim zajmę się publikacją, może minąć jeszcze kilka dni, które muszę poświęcić na naukę.

 

W razie problemów lub pytań proszę się ze mną kontaktować przez profil na Geocaching.com: Silesian Reviewer.

 

W tej chwili chciałbym pozostać anonimowy (tak też doradził mi DarkLord), ale oczywiście za pewien czas każdy z Was dowie się kim jestem.

 

Pozdrawiam

Silesian Reviewer

Link to comment
Jak już wszyscy wiecie, wczoraj w nocy Groundspeak mianował mnie reviewerem dla Polski. Obecnie posiadam już wszelkie uprawnienia wymagane do pracy. Jednakże zanim zajmę się publikacją, może minąć jeszcze kilka dni, które muszę poświęcić na naukę.

Życzę powodzenia i mnóstwa pracy. :rolleyes:

Czy możecie puścić tylko te oczekujące kesze nie czekając tych "kilku dni"?

Link to comment

Witam ponownie!

 

Bez obaw, wszystkie kesze są na bieżąco weryfikowane. Zostało ich dosłownie kilka. Jutro powinny zostać opublikowane. Obecnie swoje uwagi przesyłam DarkLord'owi i jeśli on nie ma zastrzeżeń to je publikuje. Dodatkowo zajmuję się weryfikacją zaginionych keszy i cześć z nich już zarchiwizowałem. Wszystko podąża w jak najlepszym kierunku. Tak więc mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z mojej pracy :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Silesian Reviewer

Link to comment
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

W tej chwili chciałbym pozostać anonimowy (tak też doradził mi DarkLord), ale oczywiście za pewien czas każdy z Was dowie się kim jestem.

 

Pozdrawiam

Silesian Reviewer

 

Gratulacje, pozdrowienia i życzenia byś pozostał anonimowy tak długo jak sam zechcesz :unsure:

Link to comment

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

...

 

W tej chwili chciałbym pozostać anonimowy (tak też doradził mi DarkLord), ale oczywiście za pewien czas każdy z Was dowie się kim jestem.

 

Pozdrawiam

Silesian Reviewer

 

No to powodzenia jako Reviewer!! mam nadzieje ze chc jakis czas nikt nie bedzie po Tobie psow wieszal...

pozdrawiam!!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...